Chystáte sa na svadbu? 14 tipov ako novomanželom originálne darovať peniaze

ako originálne darovať peniaze novomanželom

Sú peniaze vhodný svadobný dar? Mnohým sa darovanie peňazí nepozdáva, pretože im to pripadá neosobné, nudné bez nápadu. 

Peniaze však potrebuje každý. Obzvlášť novomanželia, vstupujú predsa do novej etapy svojho života. Preto sa im peniaze zídu viac, ako potreby do domácnosti, ktorá tradične volia mnohí členovia rodiny. Aj keď sú darované od srdca a s najlepším úmyslom, často sa takéto dary v domácnosti novomanželov nikdy nevyužijú. 

svadobné dary

Finančnú pomoc využijú, to je isté na 100 %. V dnešnej dobe už mnohé páry majú zariadené domovy, často aj rodinu, a preto si novomanželia peniaze vyslovene žiadajú (často aj namiesto kvetov, ktoré by im robili radosť chvíľu a pár dní po svadbe skončia v smetnom koši). Rodina či priatelia majú zasa istotu, že peniazmi nič nepokazia a nedarujú páru svadobný dar, ktorý nepotrebujú.

A ak sa vám zdá obyčajná obálka s pár bankovkami fádna, máme pre vás niekoľko originálnejších spôsobov, ako im peniaze darovať. 

1. Strom hojnosti

strom z peňazí pre novomanželov
strom z peňazí pre novomanželov

Zdroj: Pinterest.com

2. Kytica ,,kvetov”

Menšia, no nemenej pôsobivá verzia rastliny z peňazí - kytica kvetov. Vytvorte z peňazí honosnú kyticu. Môžete ju prispôsobiť téme svadby, ozdobiť ju stuhami, čipkou. Čím bohatšia kytica, tým lepšie.

kytica z peňazí
kytica z peňazí

Zdroj: Pinterest.com

3. Poschodová torta

Popustiť uzdu kreativite môžete aj pri ,,pečení” torty z peňazí. Bankovky zrolujte do tvaru trubičiek, ktoré budú tvoriť obrubu. Pevný korpus, napríklad z kartónu tiež môžete obložiť bankovkami. Nezabudnite na svadobné dekorácie, kvety, stuhy, tyl. A figúrky na vrch.

torta pre novomanželov z peňazí
torta pre novomanželov z peňazí

Zdroj: Pinterest.com

4. Pizza z bankoviek

A pri jedle ešte ostaneme. Pizza plná peňazí. Vytvoriť kruh z postupne poprekladaných bankoviek dokážete hravo, aj keď nie ste práve zručný v tvorení papierových vecičiek. Pár mincí na ozdobu a to všetko vložiť do autentickej škatule ako z pizzerie a môžete pripísať ešte vtipné venovanie.  

Podobným spôsobom môžete zrolovať bankovky a uložiť ich do obalu na hranolčeky. 

pizza z bankoviek

Zdroj: Pinterest.com

obraz z bankoviek

Zdroj: Pinterest.com

5. Obraz z bankoviek

Budete potrebovať pekný rám na obraz a veľa bankoviek. Stačí poskladať peniaze na seba do úhľadných riadkov.

Ak máte v sebe estetického ducha, môžete sa pohrať s tieňovaním, alebo vytvoriť z naskladaných bankoviek zaujímavý obrazec. 

Na záver rám rám ešte dotvorte podľa svojich predstáv. 

6. Košeľa a šaty

Vieme, že oblečenie nepatrí k typickým svadobným darom. No bankovky, poskladané do tvaru svadobných šiat či košele, by sa predsa len mohli hodiť. 

7. Schránka plná peňazí

Naplňte dekoratívnu krabičku bankovkami, prípadne ju oblepte peniazmi aj zvonka. Pridajte stuhu na ozdobu. Alebo naplňte sklenený pohár. Ten môžete tiež originálne vyzdobiť - maľbou, čipkou, kvetmi či stuhami.

dekorácia s peniazmi v pohári
dekorácia s peniazmi v pohári

Zdroj: Pinterest

Pre tých zručnejších pripájame krátky návod, ako si krabičku vyrobiť priamo z bankoviek. 

8. Umenie origami

Čokoľvek dokážete poskladať z papiera, dokážete aj z bankoviek. Na svadbu sa hodia ruže, hviezdy, labute, srdcia, motýle… S troškou šikovnosti vytvoríte veľmi efektný darček, ktorý môžete vylepšiť aj výnimočným balením.

origami z peňazí
origami z peňazí

Zdroj: Pinterest

9. Fotoalbum

Ak vám origami nič nehovorí a radšej by ste vytvorili niečo jednoduchšie, poobzerajte sa po peknom svadobnom fotoalbume. Namiesto fotografií stačí vložiť peniaze. Fotoalbum novomanželia neskôr iste využijú na ukladanie krásnych spomienok zo svadby či momentiek zo spoločného života, Dve muchy jednou ranou!

10. Blahoželanie s osobným odkazom

Aj keď sa rozhodnete pre nenápadnejší a klasický spôsob darovania peňazí, môže to byť pekné. Prianie je totiž miesto na pár láskavých slov, ktoré urobia svadobný dar ešte osobnejší. Navyše, prianie môžete poňať originálnou formou - napríklad osloviť šikovného umelca, ilustrátora, grafika a pripraviť niečo osobné. 

svadobné prianie

Pár láskavých slov v blahoželaní urobí svadobný dar osobnejším.

11. Schovajte peniaze do krabičky s nejakou dobrotou

Čokoláda, čaj, káva… Tie si každý z času na čas rád vychutná. Navyše sa vkladajú do sympatických dóz, v ktorých sa vždy nájde miesto pre pár bankoviek. Už len vybrať tú pravú dobrotu, ktorou sa trafíte do chuti novomanželov.

12. Zbierka na spoločný život alebo zážitky

Zorganizujte malú zbierku na dary od ostatných svadobných hostí. Vytvorte pokladnicu, do ktorej môžu hostia vhadzovať peniaze. Nezabudnite ju označiť  a prispôsobiť jej vzhľad novomanželom. Sú to cestovatelia? Označte box slovami ,,fond na cestovanie”. Chystajú sa postaviť si spoločný dom alebo kúpiť byt? Pomôžte im vyzbierať financie na začiatok, či na zariadenie. Krabička môže byť v tvare domu, cestovateľskej mapy, glóbusu, nového auta

Výhodou takejto zbierky je, že novomanželia získajú ešte viac peňazí. Zbierkou je možné nahradiť položky, ktoré mnohí považujú za nepotrebné, napríklad kytice kvetov.

zbieranie peňazí na zážitky
zbieranie peňazí na zážitky

Zdroj: Pinterest

13. Originálny šek

Nemusí byť gigantických rozmerov, stačí menší, no s originálnym dizajnom. Šek je pomerne veľký kus papiera, na ktorom môžete realizovať svoje nápady. Pošlite novomanželom sumu priamo na ich účet a stôl s darmi uložte len symbolický šek. 

NÁŠ TIP: Dobrý a originálnych nápadov, čím obdarovať mladomanželov nikdy nie je dosť. Najmä dnes, keď si povieme, že všetko majú. Pripravili sme 50 nápadov na svadobné dary, ktoré vás môžu inšpirovať darovať niečo iné než peniaze. 

14. Stieracie žreby kreatívne

Novomanželia si vďaka vám môžu prilepšiť o peknú sumu peňazí. Navyše si užijú trošku zábavy a neporiadku pri stieraní losov. Stieracie losy sa nedajú skladať ako bankovky, no sú farebné a veselé. Môžete ich tiež naaranžovať do vázy, dózy, kvetináča či ako kyticu.

stieracie žreby pre novomanželov
stieracie žreby pre novomanželov

Zdroj: Pinterest

Originalite sa naozaj medze nekladú

Teraz už nemusíte váhať, či sú peniaze dobrým (a osobným) darom pre novomanželov. Pomôžete im pokryť výdavky a vykročiť do spoločného života o niečo ľahšie. A to skutočne originálnym spôsobom, ktorý si nevyžaduje veľa času ani kreatívnych zručností. O to lepšie, keď ich máte. 🙂O autorovi

Michaela Struhárová
 

Mi​ška je cestovateľka a obsahová marketérka na voľnej nohe. Úspešne ​sa stará o niekoľko webov, ako napr. cestovanie.sme.sk či jaspis.sk​.

Pre svoj aktívny životný štýl potrebuje mať neustále dobité baterky, preto sa najviac venuje recenziám výživových doplnkov. Recenziami spotrebičov zase pomáha nielen ženám vybrať si šikovných pomocníkov do domácnosti a ušetriť čas strávený varením a upratovaním.
​​O Miške sa môžete viac dozvedieť na jej blogu Struharova.com alebo Facebooku 

Viac článkov od tohto autora

Pridajte komentár ku článku

avatar