S akými ťažkosťami pomôže Wobenzym?

S akými ťažkosťami pomôže Wobenzym?Systémová enzýmoterapia je univerzálna terapia, založená na podávaní vysokých dávok vybraných enzýmov. Ukázala sa ako veľmi účinná podporná liečba celej škály zdravotných problémov. Od rán po operáciách až po urýchlenie liečby reumatoidnej artritídy – čoraz viac lekárov odporúča užívať voľne predajný liek Wobenzym.

Čo sú enzýmy?

Enzýmy sú zvláštne proteíny, ktoré sa prirodzene nachádzajú v každom živom organizme. Pomáhajú urýchľovať chemické reakcie v tele a sú nevyhnutné pre fungovanie metabolizmu. Taktiež sú veľmi dôležité pri liečbe rôznych ochorení, hojení rán a regenerácii, boji s vírusmi a čistení krvi. Enzýmy modifikujú imunitný systém tak, aby zneškodňoval škodlivé bunky a nenapádal vlastné, zdravé – zabraňuje tým vzniku autoimunných ochorení.

Prejavy nedostatku enzýmov v tele môžu byť rôzne – od tráviacich ťažkostí cez opuchy končatín až po časté infekcie.

Enzýmy možno doplniť pomocou voľne predajných liekov. Najobľúbenejším liekom na podporu liečby a rekonvalescencie je Wobenzym.

Nedostatok enzýmov sa môže prejavovať častými infekciami

Výnimočné zloženie Wobenzymu

Wobenzym tvorí kombinácia enzýmov, ktoré majú schopnosť tlmiť prejavy chorôb v organizme, posilňujú imunitný systém a pomáhajú rozpúšťať krvné zrazeniny. Sú rastlinného aj živočíšneho pôvodu. Všetky jeho zložky sa pri liečbe veľmi dobre znášajú, kombinujú s inými liekmi a sú takmer bez vedľajších účinkov. Jedinečným ho robí široká škála zdravotných problémov, proti ktorým dokáže účinne bojovať.

Pacienti často trpia zápalmi na viacerých miestach v tele súčasne. Na rozdiel od liekov, ktoré pôsobia lokálne – teda riešia iba jeden z problémov, Wobenzym je schopný zaútočiť na všetky zápaly súčasne, doliečiť ich a zabrániť ich návratu.

Wobenzym pôsobí na viacerých miestach v tele súčasne

Wobenzym obsahuje tieto enzýmy:

  • Pankreatín – enzým produkovaný pankreasom. Obsahuje tri druhy enzýmov: amylázu, lipázu a proteázu. Dokáže rozpúšťať tuky, cukry, bielkoviny a odstraňovať zvyškové látky, ktoré sa ukladajú v tele pri nedostatočnom trávení. Pomáha tak prečisťovať oranizmus.
  • Trypsín – proteolytický enzým, ktorý umožňuje štiepenie a vstrebávanie bielkovín v tenkom čreve. Pôsobí aj proti zápalom a nádorovým ochoreniam. Rozpúšťa proteínovú vrstvu na povrchu poškodených buniek, ktoré sa tak stávajú prístupnejšími pre zneškodnenie imunitným systémom. Trypsín vzniká v čreve z výlučkov buniek pankreasu a štiepi sa v mierne zásaditom prostredí.
  • Chymotrypsín – má podobné vlastnosti ako trypsín, líši sa len miestom pôsobenia. Chymotrypsín štiepi bielkoviny tam, kde sa nachádzajú aminokyseliny fenylalanín, tryptofán a tyrozín. K svojmu pôsobeniu potrebuje trypsín.
  • Bromelain – enzým, ktorý sa získava z ananásu, najmä z jeho jadra, ktoré sa nekonzumuje. Účinkuje proti zápalom, artritíde a ako prevencia rakoviny. Urýchľuje hojenie rán po chirurgických zákrokoch, ale aj športové zranenia, bodnutia hmyzom, popáleniny a iné poranenia na koži. Pomôcť môže aj proti bolesti, pretože pôsobí ako analgetikum. Pri trávení pomáha tým, že rozkladá proteíny, peptidy a amnokyseliny.

Existujú ​výskumy, ktoré sa zaoberajú účinkom Bromelainu pri liečbe rakoviny. Ukázal sa ako veľmi efektívny, preto sa odporúča ako podporná liečba onkologických ochorení.Okrem liečivých účinkov má tento enzým schopnosť naštartovať metabolizmus,  pomáha v boji s celulitídou a s redukciou hmotnosti.

  • Papain – silný tráviaci enzým, ktorý sa nachádza v papáji. Dokáže rozkladať proteínové vlákna, čím zvyšuje absorbciu živín z potravín, bohatých na bielkoviny. Zabezpečuje rozklad toxínov v tele a funguje ako silný antioxidant – chráni telo pred voľnými radikálmi. Podporuje aktivitu buniek, obsahujúcich kolagén a tak lieči rany na koži. Priaznivo pôsobí aj pri liečbe rakoviny, zápalov hrdla, ale aj proti pásovému oparu a zápalu prostaty.
  • Trihydrát rutosidu veľmi silný antioxidant. Dokáže efektívne eliminovať voľné radikály, útočiace na zdravé bunky. Znižuje aj opuchy a zlepšuje činnosť čriev.
Wobenzym skúsenosti a dávkovanie

Nemáte ešte s liekom Wobenzym žiadne skúsenosti? Prečítajte si recenziu s našími postrehmi a hodnoteniami užívateľov.

Ako účinkuje Wobenzym?

Účinné látky Wobenzymu sa vstrebávajú vďaka tomu, že tablety sú gastrorezistentné – to znamená, že sa nerozpúšťajú v žalúdku, ale až v tenkom čreve. Odtiaľ môžu enzýmy pôsobiť na rôzne oblasti v tele.

Ak trpíte niektorým s nasledujúcich ochorení, alebo sa zotavujete z operácie, či úrazu, zvážte užívanie Wobenzymu. V začiatkoch užívania sa môže dostaviť prvotné zhoršenie príznakov ochorenia, napriek tomu vám neodporúčame liek vysadiť – tento efekt postupne pominie.

Rekonvalescencia po úrazoch a chirurgických zákrokoch

Zdravý organizmus má silné regeneračné schopnosti. Liečenie poranení a zotavovanie sa po operáciách a úrazoch je však často veľmi náročný a bolestivý proces.

Dĺžka a bolestivosť rekonvalescencie závisí od závažnosti diagnózy, ale aj od veku a psychického stavu pacienta. Súčasťou liečby bežne býva fyzioterapia a rehabilitácia.

Zapojiť do liečebného procesu pomoc enzýmov je rozhodnutie, ktorým nič nepokazíte, naopak, môže vaše trápenie výrazne skrátiť. Pomôžu vám zmierniť bolesť, urýchliť vstrebávanie opuchov, krvných podliatín, výronov a urýchliť dobu hojenia rán.

Wobenzym pomáha pri pooperačných stavoch

Posilnenie imunity

Poruchy imunity sú dnes, žiaľ, veľmi častým javom. Niekedy ide o sezónne poruchy, ovplyvnené zmenami počasia, alergiami, inokedy o chronický stav, ako následok zlej životosprávy. Príčinou môže byť aj nadmerná záťaž organizmu, dlhodobý stres, ale aj znečistené ovzdušie.

Systémová enzýmoterapia funguje tak, že posilní prirodzené mechanizmy, ktorými telo bojuje proti baktériám a vírusom. Pri liečení zápalov zohrávajú zvláštnu úlohu proteolytické enzýmy, ktoré štiepia proteíny. Ich dopĺňanie pri oslabenej imunite pôsobí komplexne a rieši príčinu problémov, namiesto ich dôsledkov.

Wobenzym tiež pomáha pri poruchách imunity a častých ochoreniach

Zápaly dýchacích ciest

Zápaly horných a dolných dýchacích ciest bývajú nezriedka súčasťou bežnej chrípky a prechladnutia. Zdravý človek sa s nimi dokáže vysporiadať jednoducho, za pomoci bylinkových čajov, vitamínov a dostatočného oddychu

Ak sa tieto zápaly opakujú častejšie a je nutné podávať antibiotiká, liečbu je vhodné podporiť enzýmami. Tie dokážu zvýšiť účinnosť antibiotík, ale aj mierniť opuch a bolestivosť slizníc, podporiť hojenie zápalu a zabrániť recidíve.

Podobne pôsobí aj pri zápaloch močových ciest, pohlavných orgánov, tráviaceho traktu a iných.

Zápal dýchacích ciest

Zápaly povrchových žíl, trombóza, potrombotický syndróm

Nepríjemné a nebezpečné zápaly žíl sa prejavujú opuchmi, začervenaním, bolesťou a pálením nôh. Lieči sa väčšinou lokálne, masťami a náplasťami. V tomto prípade môže Wobenzym pomôcť zlepšením tekutosti krvi a mikrocirkulácie. Podobný efekt má pri stavoch po upchaní cievy krvnou zrazeninou – trombóze. Niektoré enzýmy dokážu do určitej miery rozpúšťať zrazeniny a zlepšovať tak priechodnosť ciev.

Opuchy končatín

Ak ide o lymfedémy, teda opuchy, spôsobené hromadením lymfy (telovej tekutiny – miazgy, nachádzajúcej sa v lymfatických cievach), Wobenzym pomôže zlepšiť priechodnosť lymfatických ciev a urýchliť vstrebávanie opuchu.

Wobenzym pomáha pri opuchoch končatín

Fibrocystická mastopatia

Ide o ochorenie prsníkov, prejavujúce sa rôznymi zmenami – od bolestivosti až po vznik hrčiek. Užívaním Wobenzymu sa zmiernia nepríjemné prejavy tohto ochorenia.

Roztrúsená mozgomiešna skleróza

Toto chronické neurologické ochorenie vzniká poškodením ochrannej vrstvy nervových vlákien v mozgu. Aj v závažnom stave sa môže pacientovi prilepšiť dlhodobým užívaním Wobenzymu. V tomto prípade pomôže moduláciou imunitného systému.

Využitie enzýmoterapie pre plodnosť

Ak sa snažíte o bábätko, ale nedarí sa vám otehotnieť, príčiny môžu byť rôzne. Prekážkami často bývajú zápaly v oblasti maternice, zrasty po operáciách, alebo znížená kvalita vajíčok a spermii.

Systémová enzýmoterapia ponúka riešenie na väčšinu problémov, ktoré ohrozujú plodnosť.

Pri zápaloch, cystách, myómoch, ale aj endometrióze, je vhodné užívať Wobenzym na urýchlenie liečby. Výrazne zmierni zápal a prečistí krv a pečeň, čím sa zlepší aj hormonálna rovnováha a prekrvenie pohlavných orgánov.

Unikátnou schopnosťou enzýmov je regenerácia starých jaziev a zrastov po chirurgických zákrokoch a endometrióze, bez ohľadu na to, ako dávno bolo tkanivo poškodené.

Zlepšenie kvality spermii a vajíčok prichádza spolu so zlepšením celkovej imunity a prekrvenia organizmu.

Systémová enzýmoterapia ponúka riešenie na väčšinu problémov, ktoré ohrozujú plodnosť

Aj keď je Wobenzym voľne dostupný, poraďte sa s lekárom

Aj keď sa Wobenzym so svojimi účinkami môže javiť ako všeliek, nikdy nepodceňujte návštevu lekára. Samotná systémová enzýmoterapia nemusí byť dostačujúca. Iba vyšetrenia odborníkom dokážu presne identifikovať, o aké ochorenie ide a aká liečba je pre vás vhodná. Porada s lekárom je nevyhnutná najmä v období tehotenstva a pri liečbe komplikovaných ochorení.

3.7
03

O autorovi

Michaela Struhárová
 

Mi​ška je cestovateľka a obsahová marketérka na voľnej nohe. Úspešne ​sa stará o niekoľko webov, ako napr. cestovanie.sme.sk či jaspis.sk​.

Pre svoj aktívny životný štýl potrebuje mať neustále dobité baterky, preto sa najviac venuje recenziám výživových doplnkov. Recenziami spotrebičov zase pomáha nielen ženám vybrať si šikovných pomocníkov do domácnosti a ušetriť čas strávený varením a upratovaním.
​​O Miške sa môžete viac dozvedieť na jej blogu Struharova.com alebo Facebooku 

Viac článkov od tohto autora

Pridajte komentár ku článku

avatar
Kliknutím na ikonku nižšie môžete pridať obrázok