Tipy na 5 čarovných chát so skvelými recenziami

Ako si vybrať nadčasové dioptrické okuliare?

Zdroj: pexels.com

Trendy v okuliaroch sa v priebehu rokov menili. Dnes máme na výber širokú škálu rámov a šošoviek. Hľadanie okuliarov, ktoré vám budú svedčať a zároveň budú nadčasové, môže byť frustrujúce. Pri výbere zohráva veľkú rolu farba vašich očí, vlasov a tiež osobný štýl.

Inšpirujte sa našimi tipmi, ktoré pri kúpe pomôžu.

Trendy vs. nadčasovosť

Ak chcete byť moderný a držať sa najnovších trendov, mali by ste si vybrať geometrické rámy. Buď v tvare perfektných kruhov alebo s hranatými okrajmi. Trendy sú tiež priesvitné alebo dvojfarebné rámy. Napríklad kombinácia hnedej so žltou alebo čiernej a modrej.

Naopak, nadčasové pánske a dámske dioptrické okuliare, ktoré sa hodia väčšine ľudí sú Wayfarers a Aviators – známe pilotky. Populárne sú tiež okrúhle okuliare, v dizajne bez rámov a u žien v mačacom tvare. Najrozšírenejšie farby sú čierna, biela a svetlé odtiene, ktoré svedčia všetkým.

4 tipy, ktoré vám pomôžu nájsť dokonalé okuliare

1. Vyberte si správnu veľkosť

Vybrať správnu veľkosť rámov je dôležité. Príliš malé rámy vám môžu byť tesné a obmedzovať periférne videnie. Veľké vám zase môžu skĺzať z tváre. Pri skúšaní sa preto uistite, že vám dobre sedia, neodierajú sa a nezanechávajú červené fľaky.

2. Nájdite správnu farbu rámu

Pri rozhodovaní o tom, akú farbu budú mať vaše rámy, si položte otázku, či chcete niečo odvážne alebo jednoduché. Ak chcete decentný a jednoduchý imidž, zvoľte si neutrálne farby. Napríklad hnedú, čiernu či béžovú. Ak chcete niečo odvážne, siahnite po kontrastných farbách – po oranžovej, červenej alebo zelenej.

3. Zvážte tvar svojej tváre

Pri kúpe nových rámov zvážte, aký štýl sa hodí k tvaru vašej tváre. Ak neviete, aký máte, skúste si na internete urobiť kvíz, ktorý vám tvar aspoň približne určí.

Pravidlom je, že okuliare vyzerajú lepšie, keď sú prispôsobené veľkosti a tvaru vašej tváre. Ak máte oválnu a hranatú tvár, vybrať by ste si mali široké rámy. Pri trojuholníkovej siahnite po svetlejších farbách a modeloch, ktoré sú výraznejšie na hornej časti. Okrúhlej tvári budú zase lichotiť masívne a obdĺžnikové rámy.

4. Na materiáli záleží

Rámy okuliarov môžu byť vyrobené z rôznych materiálov. Každý z nich dodáva modelu jedinečný vzhľad. Najčastejšie sú z plastu a kovu. Kovové rámy vám vydržia dlhšie, plastové sú lacnejšie a vyžadujú menej údržby.

dioptrické okuliare

Zdroj: unsplash.com

Na čo si dávať pozor pri kúpe okuliarov online?

Pri kúpe online vždy hľadajte obchod, ktorý ponúka odolné rámy. Nechcete predsa, aby sa vám po pár týždňoch pokazili. Vyberte si tiež taký, ktorý má rozmanité druhy rámov a farieb, nech si máte z čoho vyberať.

Keď si zvolíte veľkosť, štýl a farbu svojich okuliarov, môžete v niektorých online optikách použiť virtuálny skúšobný nástroj. Vďaka nemu jednoducho cez webkameru zistíte, ako vám daný model svedčí.

Pred objednaním si nezabudnite prečítať aj pravidlá vrátenia tovaru, aby ste presne vedeli, ako môžete okuliare vrátiť, ak by vám náhodou nesadli.


O autorovi

PR článok
 

Ak máte záujem o napísanie kvalitného a zaujímavého PR či natívneho článku, naši copywriteri sa o to postarajú. Napíšte nám na: hello@kombo.sk. (PR článok nemusí vyjadrovať názory redakcie.)

Pridajte komentár ku článku

avatar