Najväčšie zľavy na elektro? Black Friday v Okay!

Black Friday v Okay elektro

Už celé desaťročia ľudia vo svete aj u nás každý rok s nadšením očakávajú najväčší nákupný sviatok v rokuBlack Friday. Takmer každý kamenný aj online obchod v tento novembrový deň, niekedy aj celý týždeň, či dva, ponúka výnimočne vysoké zľavy na svoje produkty. Okay – najväčší predajca televízorov a veľkých spotrebičov, nie je žiadnou výnimkou!

Počas Black Friday sa najviac oplatí nakupovať drahšie veci, ktoré si počas bežného roka len tak nedoprajeme, pretože pri nich sú masívne zľavy počas tohto sviatku naozaj citeľné. Skrátka, v tomto období si môžeme s kľudným svedomím dopriať, a navyše vybaviť rovno aj vianočné darčeky!

Viete, že Black Friday, alebo Čierny Piatok, nie je len taký nejaký výmysel 21. storočia? Odkiaľ pochádza a kedy presne ho tento rok oslávime poriadnymi nákupmi? Čo sa vám oplatí nakúpiť tento rok? Všetky praktické rady sme pre vás zozbierali v tomto článku.

Čo je to Black Friday?

Black Friday, alebo Čierny Piatok, pochádza z USA a označuje sa ním piatok po americkom sviatku Vďakyvzdania. Vychádza vždy na štvrtý piatok v novembri.

Už od roku 1950 ľudia začali volať do práce vo štvrtok, práve v deň Vďakyvzdania, že sa necítia dobre, lezie na nich choroba, a teda potrebujú voľno. Z predstieranej choroby sa tak stala štvordňová dovolenka, ktorú si v piatok chodili užiť na predvianočné nákupy. Teda, kým ich neprichytil šéf 🙂 

Po čase sa však zamestnávateľom nechcelo robiť rozhodcu, kto je skutočne chorý, a kto nie, a tak stanovili na tento deň oficiálne platené voľno.

V roku 1966 sa pomenovanie Black Friday uchytilo aj v tlači, a z Čierneho Piatku sa stal oficiálne najpopulárnejší nákupný sviatok v USA. Kým v Amerike sa v tento deň strháva doslova masové šialenstvo, ľudia sú ochotní niekoľko dní stanovať a čakať v nekonečných zástupoch pred predajňami, na Slovensku sme predsa len pokojnejší, a nakupujeme triezvo a rozvážne.

Vo svete aj u nás však platí, že týmto dňom štartuje nákupná vianočná horúčka. Ceny rapídne klesajú, a preto je to výborný čas na zabezpečenie vianočných darčekov pre celú rodinu.

Vedeli ste, že?

Kombík radí

Vedeli ste, že názov Black Friday sa pôvodne snažil jeden z najlepších PR manažérov v USA, Abe S. Rosen, premenovať?


Keďže Black Friday neznel veľmi lákavo, snažil sa ho zmeniť na Big Friday, teda Veľký Piatok. No tento pokus skončil neúspešne.

Kedy bude Black Friday tento rok – 2020?

V tomto roku si Black Friday užijeme v piatok, 27. novembra. Niektoré e-shopy a kamenné predajne ponúkajú najväčšie zľavy roka iba v tento jeden deň, no väčšinou sa dnes stretávame s dlhšie trvajúcimi akciami.

Prečo? No predsa pre naše pohodlie! Máme oveľa väčší čas na výber produktov, čas poriadne si premyslieť nákup, vyhnúť sa zbrklým rozhodnutiam. A to je paráda. 

Black Friday v Okay si môžete užiť až dva týždne. Závratné zľavy začínajú 16. novembra a potrvajú do 29. novembra 2020. Nákup elektroniky a nábytku nie je záležitosť 15-tich minút, vyžaduje si to čas. A toho máte naozaj dosť.

Black Friday v Okay elektro

V Okay si závratné zľavy užijete počas 2 týždňov, na nákupy tak máte dostatok času.

Prečo na Black Friday nakupovať práve v Okay?

Už sme spomínali, že počas týchto dní sa oplatí nakupovať najmä drahšie produkty. Je to logické, čím drahší produkt s vysokou zľavou, tým viac peňazí ušetríte. A pri zľavách počas Black Friday ozaj nejde o drobné!

Vedeli ste, že populárny elektrodom Okay je najväčším predajcom televízorov a veľkých spotrebičov? Ak sa teda rozhodnete investovať do elektroniky, oplatí sa vám využiť skvelé zľavy práve v Okay.

Na aký tovar sa budú Black Friday zľavy v Okay vzťahovať?

Na elektro od výmyslu sveta – televízory, notebooky a počítače, audio a video zariadenia, práčky, malé spotrebiče, smartfóny a ostatné ''múdre'' elektro. 

Ak ste sa už konečne chystali vymeniť starú práčku, teraz je ideálna šanca. Alebo čo tak si dopriať nový televízor, na ktorom sa vám budú parádne pozerať dobré filmy? Už si to predstavujete? Vonku mrazivo, navyše, veľa sa toho v tomto období aj tak nedá robiť, a vy ste doma pred novou telkou zababušení v deke so šálkou horúceho čaju. 

V Okay sa však zľavy, šplhajúce sa až do niekoľko desiatok percent, nebudú vzťahovať iba na elektroniku. Skvelé akciové ponuky môžete využiť aj na nábytok! Sedacie súpravy, obývacie izby, spálne, kuchyne, detské izby… No skrátka, nábytok všetkého druhu.

Za nízke ceny si budete môcť dopriať kvalitný spánok na novom matraci, po ktorom už dlho túžite. Alebo vymeniť nábytok v obývačke, a konečne sa pýšiť obývacou stenou, ktorá dodá vášmu domovu úplne nový šat.

Black Friday v Okay elektro

Čo tak si počas zliav dopriať nový nadupaný smart televízor?

Vianočné darčeky? Ušetrite peniaze, čas, aj kopu nervov

Vianoce sú už za rohom. Nie, že by sme vás chceli stresovať, práve naopak. Veľké zľavy na Black Friday neoficiálne štartujú už aj sezónu vianočných nákupov. A povedzme si úprimne, nakúpiť vianočné darčeky pre celú rodinu a blízkych počas extrémnych zliav je skvelá voľba. Nemyslíte? 

Vďaka akciovým cenám ušetríte

  • kopu peňazí, 
  • kopu času, pretože nakupovať online z pohodlia domova kedy sa vám zachce, má svoje výhody
  • kopu stresov a nervov, pretože mať v novembri všetky darčeky vybavené, je jednoducho na nezaplatenie. Celý december sa tak môžete venovať úplne iným veciam, a nemusíte sa trápiť, čo komu kde na poslednú chvíľu zoženiete.

A čo je v dnešnej dobe najhlavnejšie – kto si môže byť istý, ako budú otvorené kamenné predajne? Terajšia situácia kamenným obchodom, žiaľ, nepraje. Raz sme všetci doma pozatváraní, potom sa opatrenia nachvíľu uvoľnia… ale veď to poznáte. 

Načo sa zbytočne vystavovať situáciám, keď budete v decembri obiehať pol mesta a zháňať darčeky. V Okay na pár klikov online vyriešite všetko z vlastnej obývačky, a kľudne aj v pyžame, no a čo 🙂 

Navyše, nemusíte si lámať hlavu tým, že v predstihu nakúpite vianočné darčeky a náhodou niekomu nesadnú. Čo potom s nimi?! No ľahká pomoc, v Okay môžete tovar vrátiť až do 15. januára 2021. Takže naozaj nemáte čo riskovať.

Black Friday v Okay elektro

Vianočné nákupy už v novembri? Samozrejme! Oplatí sa využiť vysoké zľavy, dostatok času, a online nákupy z pohodlia domova.

Na záver

Každý sa snažíme ušetriť kde sa dá. To je úplne normálne. Prečo teda neušetriť vo veľkom? Black Friday zľavy v Okay vám v tomto pomôžu. Od 16. do 29. novembra môžete nakúpiť s masívnymi zľavami tovar od výmyslu sveta – elektro aj nábytok.

A čo je ešte väčšia paráda, rovno vybaviť online aj vianočné darčeky pre celú rodinu! Tak čo, necháte si znova všetky vianočné nákupy na poslednú chvíľu, alebo si ich vybavíte v pokoji, v pohodlí a v predstihu?


O autorovi

Veronika Ivánová
 

Veronika vyštudovala masmediálnu komunikáciu a preto jej práca v novinách, či písanie článkov nie sú cudzie. Zbožňuje cestovanie a ako hovorí, minula by posledné peniaze na akýkoľvek výlet (a dobré jedlo). Rada športuje a zaujíma sa o módu, kozmetiku a lifestyle. Rada všetko dokumentuje a tak si jej fotky, videá a príspevky môžete pozrieť na jej Instagramovom profile alebo Facebooku.
Viac článkov od tohto autora

Pridajte komentár ku článku

avatar