Vstavané elektrické rúry na pečenie


Autor: Lenka Riganová, Ján Koprla | Aktualizované: 26. 08. 2020

Tieto elektrické rúry odporúčame

Elektrická rúra MORA VT 537 AX

Multifunkčné využitie

Elektrická rúra ponúka až 11 praktických programov pre široké možnosti prípravy jedál. 

od 260 €

Elektrická rúra Electrolux EOC3430EOX

Pre mnohočlennú rodinu

Rúra láka veľkým objemom, konkrétne 72 l, vďaka čomu je ideálna do veľkej rodiny.

od 384 €

Elektrická rúra Electrolux EZB 3400 AOX

3D pečenie na dvoch úrovniach

Tento model umožňuje 3D pečenie na dvoch úrovniach, bez miešania chutí. 

od 200 €


Hodnotenie podľa Heureka.sk

Recenzie vstavaných elektrických rúr

28 hodín sme u nás v redakcii hľadali, porovnávali a hodnotili vstavané elektrické rúry. Z množstva dostupných produktov sme po dôkladnej analýze vybrali 7 najlepších modelov, ktorých kúpa nebude krokom vedľa. 

KOMBO expert radí

Ján Koprla

Ján Koprla pracuje v súčasnosti ako servisný technik. Má dlhoročné skúsenosti so servisom domáceho náradia, bielej a čiernej techniky, ktoré sú zároveň aj jeho hobby.

V dnešnom teste vám poradí, na čo sa zamerať pri výbere vstavanej elektrickej rúry, aby ste si vybrali do vašej kuchyne to najlepšie. 

Ako sme hodnotili

V našom teste rúr sme sa zamerali na vstavané elektrické rúry, ktoré majú na trhu prevahu a v slovenských domácnostiach po nich čoraz viac rastie dopyt. 

Pri hodnotení sme vychádzali z tých najdôležitejších kritérií, ako dostatočný objem, užitočné funkcie, jednoduché ovládanie či nenáročné čistenie. Prihliadali sme však aj na skúsenosti a názory používateľov uverejnených na portáli Heureka.sk a všímali sme si aj cenu jednotlivých modelov. 

Rúra, ktorá z nášho hodnotenia vzišla ako víťaz a odporúčame ju, od nás získala titul Náš tip. Odznakom TOP model sa zas môže pochváliť kvalitné zariadenie so špičkovými funkciami. Odznak Cena/výkon patrí spoľahlivému zariadeniu za dobrú cenu. 

A keďže vieme, že tento domáci spotrebič nechýba takmer v žiadnej domácnosti a na jeho výber je pri zariaďovaní kuchyne kladený mimoriadny dôraz, prinášame i tipy a rady, ako si vybrať tú správnu elektrickú rúru do vašej kuchyne. 


Porovnanie vstavaných elektrických rúr

Elektrická rúra MORA VT 537 AX

#1

Elektrická rúra Electrolux EOC3430EOX

#2

Elektrická rúra Electrolux EZB 3400 AOX

#3

Rúra na pečenie Rúra Mora VT 546 BX

#4

Rúra na pečenie BOSH HBG 6750 S1

#5

vstavaná elektrická rúra na pečenie Electrolux EOB 43410 OX

#6

vstavaná elektrická rúra na pečenie Whirlpool AKP 288 JA

#7

Objem

71 l

72 l

60 l

65 l

71 l

74 l

53 l

Hodnotenie

Plusy

+ multifunkčné využitie

+ zatláčacie gombíky

detská poistka

+ veľký objem

+ LED displej

jednoduchá údržba

vyberateľné sklo

+ 3D pečenie na dvoch úrovniach

+ veľká plocha na pečenie


+ detský bezpečnostný zámok

+ 11 programov

EcoClean

+ intuitívne ovládanie

+ prítomnosť malého i veľkého grilu 

+ veľký objem veľká plocha na pečenie

+ 3-úrovňové pečenie

+ kruhové ohrevné teleso

+ viacúrovňové pečenie

dizajn 

Mínusy

- nezistené

- vyššia cena
- nemá detskú poistku- na dvierkach sa zráža para- cena

zanechávanie odtlačkov prstov


- nemá teleskopické rošty

chýba detská poistka

- menší objem

- mechanické vysúvanie roštov


Cena

260 €

384 €

200 €

249 €

575 €

250 €

279 €

(Zelenou farbou sú vyznačené najvýhodnejšie parametre. Červenou farbou sú vyznačené najmenej výhodné parametre.)


Akciové ponuky vstavaných elektrických rúr v overených eshopoch

Recenzie jednotlivých modelov

1. Mora VT 537 AX - Multifunkčné využitie

objem 71 litrov • 11 programov • čistiaci systém EcoClean

Elektrická rúra MORA VT 537 AX

Prvé miesto v našom hodnotení obsadila multifunkčná rúra Mora VT 537 AX, ktorá nájde svoje využitie v každej rodine, kde sa často a veľa pečie. Prívlastok "multifunkčná" v názve prezrádza, že ide o šikovné zariadenie s množstvom praktických programov, konkrétne 11.

Obľúbenou a často vyhľadávanou funkciou, ktorú nájdete aj vo výbave tejto rúry je teplovzdušné pečenie. To umožňuje pripravovať jedlá na viacerých úrovniach, bez nežalného prenikania a ovplyvňovania chutí jednotlivých pokrmov. Súčasťou je napríklad i funkcia rýchleho predohrevu, ohrev tanierov či rozmrazovanie.

S rúrou sa veľmi dobre a ľahko manipuluje. Má teleskopické výsuvy, ktoré oceníte najmä pri vyberaní či vkladaní jedál, ich kontrole alebo podlievaní. Dotykové ovládanie hodín umožňuje nastaviť čas pečenia rýchlo a jednoducho. Rúra sa ovláda pomocou zatláčacích gombíkov, ktoré uľahčujú aj jej samotnú údržbu a zároveň sú i bezpečnostným prvkom. Zárukou bezpečnosti je aj detský zámok či stále chladné dvierka, ktoré pozostávajú z trojitého zasklenenia. 

Rúra ponúka objem 71 l a patrí do energetickej triedy A. Je vybavená systémom EcoClean, ktorý zabezpečuje jej bezproblémovú údržbu. Stačí vložiť do rúry pekáč s pol litrom vody a navoliť program EcoClean. Ten za pomoci uvoľnenej pary v priebehu tridsiatich minút vyčistí vnútro rúry.

Nám sa rúra svojou výbavou, funkciami, dizajnom, ale i prijateľnou cenou zapáčila natoľko, že od nás získala odznak Náš tip a odporúčame ju každému, kto hľadá spoľahlivé a kvalitné zariadenie za dobrú cenu.  

Výhody

 • multifunkčné využitie
 • zatláčacie gombíky
 • výsuvný teleskopický rošt
 • detská poistka
 • elegantný dizajn

Nevýhody

 • nezistené

Orientačná cena

260 €

Hodnotenie

2. Electrolux EOC3430EOX - Pre mnohočlennú rodinu

objem 72 litrov • 9 programov • dynamický chladiaci systém

Elektrická rúra Electrolux EOC3430EOX

Moderná elektrická rúra Elextrolux láka predovšetkým svojím väčším objemom. 72 litrov je totiž viac ako postačujúcich pre komfortné pečenie aj pre mnohočlennú rodinu. Nízke náklady počas prevádzky a šetrnosť k životnému prostrediu zabezpečí energetická trieda A+.

Rúra sa veľmi jednoducho a intuitívne ovláda
, a to aj vďaka prítomnosti LED displeja a otočných gombíkov. Presne podľa potreby si možno prispôsobiť dĺžku programu, spustenie či jeho koniec. Rúra ponúka 8 užitočných funkcií, vrátane obľúbeného programu na prípravu chutnej pizze. 

Údržbu rúry uľahčuje technológia tzv. pyrolýzy, ktorá všetky nečistoty premení na prach. Ten je následne potrebné manuálne dočistiť. Pre maximálne vyčistenie je možné i odstrániť dvierka a vybrať sklo. Skvelou funkciou je aj to, že sama rúra vám pomocou signalizácie dá vedieť, kedy je čas na jej vyčistenie. Obávať sa netreba ani odtlačkov, keďže rúra dostala antikórovú farbu s povrchovou úpravou proti odtlačkom.

Rúra je v súčastnosti podľa internetového portálu Heureka.sk tretím najpredávanejším zariadením vo svojej kategórii. Podľa portálu Alza.sk ide o produkt, ktorý sa môže pochváliť až 99%-nou spoľahlivosťou, teda ide o model s veľmi nízkou mierou reklamovanosti a vysokou spokojnosťou zákazníkov. Vzhľadom na to, čo všetko toto špičkové zariadenie ponúka si od nás vyslúžilo titul TOP model.

Výhody

 • veľký objem
 • LED displej
 • jednoduchá údržba
 • vyberateľné sklo
 • povrchová úprava proti odtlačkom

Nevýhody

 • cena

Orientačná cena

384 €

Hodnotenie

3. Electrolux EZB 3400 AOX - 3D pečenie

objem 60 litrov • 8 programov na pečenie • ochrana proti fľakom

Elektrická rúra Electrolux EZB 3400 AOX

Vstavaná rúra Electrolux ponúka 8 programov na dokonalú prípravu jedla. Nechýba horný a spodný ohrev, gril, funkcia rozmrazovania, špeciálny stupeň na pečenie pizze a teplovzdušné pečenie.

Vďaka kruhovému telesu rúra umožňuje piecť v niekoľkých vrstvách bez toho, aby sa vône z jedla nepríjemne miešali. Teplovzdušné pečenie navyše skracuje čas prípravy jedla a pečenie je celkovo úspornejšie. Rúra patrí do energetickej triedy A a pri bežnom pečení má spotrebu 0.79 kWh.

S objemom 60 litrov patrí medzi priemerne veľké, no ak pečiete príležitostne, pokojne si s ňou vystačí aj 4-členná rodina. V opačnom prípade sa poobzerajte po objemnejších rúrach.

Všetky gazdinky určite vedia, aké otravné sú odtlačky prstov na vyleštených spotrebičov. Rúra Electrolux má nerezový povrch so špeciálnou ochranou, na ktorom neostávajú žiadne zle vyzerajúce fľaky či šmuchy. Rúra nemá detskú poistku, čo môže byť nevýhoda pre rodiny s malými deťmi.

Elektrické rúra Electrolux je šikovné zariadenie, ktoré vás osloví v prípade, že si do vašej domácnosti chcete zaobstarať kvalitné zariadenie, no pri jeho kúpe nechcete siahnuť hlboko do vrecka. Aj preto má od nás tento model odznak Cena/výkon.

Výhody

 • 8 programov na pečenie
 • špeciálna úprava povrchu proti odtlačkom prstov, čo uľahčuje údržbu
 • 3D pečenie na dvoch úrovniach
 • veľká plocha na pečenie

Nevýhody

 • nemá detskú poistku

Orientačná cena

200 €

Hodnotenie

4. MORA VT 546 BX - S možnosťou grilovania

objem 65 litrov • detská poistka • efektívne čistenie pomocou funkcie Eco Clean

vstavaná rúra Mora VT 546 BX

Vstavaná rúra MORA VT 546 BX sa radí do energetickej triedy A a dosahuje objem až 65 litrov. Pre čo najkomfortnejšie využívanie ponúka domácnostiam až 11 programov.

Už na prvý pohľad vidno, že rúra je vyrobená z kvalitných materiálov a vyznačuje sa naozaj pevnou, stabilnou konštrukciou. Jej súčasťou je i praktická funkcia Eco Clean slúžiaca na efektívne čistenie rúry, pričom je šetrná aj k životnému prostrediu

Nie nadarmo sa táto rúra môže pochváliť prívlastkom multifunkčná. Ak sa rozhodnete pre model Mora VT  BX, získate všestranného pomocníka, ktorý sa postará napríklad aj o rozmrazovanie vašich potravín či ohriatie tanierov, ktoré zabezpečia vami podávané jedlo príjemne teplé čo najdlhšie. Pri používaní nepochybne oceníte aj prítomnosť malého a veľkého grilu, na ktorých rýchlo a chutne pripravíte zapekaný chlieb, klobásy či mäso. 

Táto elektrická rúra disponuje detským bezpečným zámkom ovládania, teda je ideálna aj do rodín s malými deťmi. Ako plus vnímame aj LED displej s modulom obsahujúcim prednastavené programy pre výber receptov. Rúra pôsobí elegantným dojmom a bez problémov zapadne do každej kuchyne. Funkcia AntiFinger sa postará sa postará o čo najmenej odtlačkov prstov na povrchu.

Výhody

 • detský bezpečnostný zámok ovládania
 • efektívne čistenie s funkciou Eco Celan
 • 11 programov
 • prítomnosť malého aj veľkého grilu
 • eliminácia odtlačkov prstov na povrchu

Nevýhody

 • na dvierkach sa zráža para

Orientačná cena

249 €

Hodnotenie

5. BOSCH HBG 6750 S1 - S funkciou pyrolytického samočistenia

objem 71 litrov • 13 programov • samočistenie

rúra na pečenie BOSH HBG 6750 S1

O rúre BOSH HBG 6750 S1 možno svedomito povedať, že myslí za vás. Disponuje desiatimi prednastavenými automatickými programami (celkovo 13), ktoré vaše jedlo pripravia vždy maximálne chutne a dokonale. Stačí iba zvoliť program, zadať množstvo, spustiť program a o všetko ostatné sa postará rúra za vás. 

Rúra je vybavená 4D horúcim vzduchom, ktorý pri pečení zabezpečuje optimálnu cirkuláciu vzduchu, čím prispieva k rovnomernej príprave pokrmov. Jedlá pripravené v tejto rúre sa môžu pochváliť skvelou chrumkavou chuťou, ktorú zaistí horný a spodný ohrev. 

Nechýba ani malý či veľký gril, na ktorom pripravíte grilované ryby, hydinu, ale aj steaky a špeciálny stupeň pre pečenie pizze. Potraviny v rúre i šetrne rozmrazíte a vami pripravené jedlo ostane vďaka funkcii udržiavania teploty teplé čo najdlhšie. 

S funkciou pyrolytického samočistenia si obľúbite aj samotnú údržbu rúry, ktorá je naozaj nenáročná a prebieha automaticky, bez nutnosti použitia čistiacich prostriedkov.

Výhody

 • intuitívne ovládanie
 • nízka hlučnosť
 • prítomnosť malého i veľkého grilu
 • rozmrazovanie
 • jednoduchá údržba
 • detská poistka

Nevýhody

 • cena
 • zanechávanie odtlačkov prstov

Orientačná cena

575 €

Hodnotenie

6. Electrolux EOB 43410 OX  - S extra veľkým venitlátorom

objem 74 litrov • zasúvacie tlačidlá • systém Aqua Clean

vstavaná elektrická rúra na pečenie Electrolux EOB 43410 OX

Jednoznačný víťaz v objeme si so svojimi 74 litrami zaslúži kuchyňu, v ktorej je pečenie a grilovanie najčastejší spôsob prípravy jedla. Rúra Electrolux EOB 43410 OX nesklame ani pri veľkých rodinných oslavách vďaka 3-úrovňovému pečeniu. Navyše vám prípravu jedla uľahčí vďaka systému UltraFan Plus s veľkým ventilátorom a kruhovým ohrevným telesom pre rovnomernú distribúciu tepla pri pečení.

S objemom sú tiež spojené ďalšie výhody - najväčšia plocha na pečenie spomedzi recenzovaných modelov a umiestnenie roštov môžu až v 5 rôznych polohách. Pre nadšencov pizze má rúra Electrolux špeciálnu funkciu pečenia pizze s chrumkavými kôrkami.

Ekologické čistenie zabezpečuje systém Aqua Clean, ktorý parou čistí mastnotu na stenách. Tento systém však nie je úplne bezúdržbový ako napríklad katalýza, či pyrolýza a steny musíte dočistiť mechanicky.

Rodinám s deťmi môže chýbať detská poistka, no deťom manipuláciu sťažujú aspoň zásuvné tlačidlá. Ochrana proti popáleniu je zabezpečená chladením dvierok.

Výhody

 • mimoriadne veľký objem
 • veľká plocha na pečenie
 • systém UltraFan Plus rovnomerne udržiava teplotu v celej rúre
 • 3-úrovňové pečenie

Nevýhody

 • nemá teleskopické rošty
 • chýba detská poistka

Orientačná cena

250 €

Hodnotenie

7. Whirlpool AKP 288 JA - V retro dizajne

objem 53 litrov • 9 programov • turboventilátor s kruhovým ohrevným telesom

vstavaná elektrická rúra na pečenie Whirlpool AKP 288 JA

Ak práve navrhujete novú kuchyňu a premýšľate nad vstavanými spotrebičmi, dizajnová rúra Whirlpool zaujme hneď na prvý pohľad. Milovníkov retra poteší vzhľadom zvonku a množstvom užitočných funkcií vnútri.

S objemom 53 litrov sa hodí skôr do menšej domácnosti. Svoj objem však využíva naplno a umožní vám piecť v dvoch úrovniach naraz.

Pre dokonalo upečené jedlo si môžete vybrať z 9 programov pečenia. Rúra tiež obsahuje kruhové ohrevné teleso s turboventilátorom, vďaka čomu je pečenie efektívnejšie. Patrí do energetickej triedy A a pri pečení má spotrebu 0,84 kWh.

Páči sa nám tiež chladenie dverí, ktoré je plusom najmä pre rodiny s malými deťmi. Dvere majú navyše špeciálny povrch Smart Clean pre jednoduchšie čistenie.

Výhody

 • kruhové ohrevné teleso
 • viacúrovňové pečenie
 • dizajnová rúra, ktorá sa v modernej kuchyni nestratí
 • chladenie dverí

Nevýhody

 • menší objem
 • mechanické vysúvanie roštov

Orientačná cena

279 €

Hodnotenie

Ako vybrať rúru

recenzie vstavaných rúr na pečenie

Moderné kuchyne súčasnosti sú často kombináciou rôznych vstavaných spotrebičov s množstvom výhod. Aj práve preto im čoraz viac spotrebiteľov dáva prednosť pred samostatne stojacimi zariadeniami.

Na jednej strane šetria priestor a sú tiež jednoduchšie na údržbu, pretože na ne nepadá prach. Dávajú tiež viac flexibility a možnosť zapojiť kreativitu pri navrhovaní kuchyne.

Vstavaná rúra je prvok, ktorý hrá pri varení kľúčovú úlohu a každému vyhovuje iné vybavenie a funkcie. Pokiaľ zvažujete kúpu vstavanej rúry, vysvetlíme vám základné rozdiely a poradíme, aké parametre si pri výbere všímať.

Zamerali sme sa na elektrické vstavané rúry, keďže elektrina je najčastejší zdroj energie. Plynové rúry sú väčšinou súčasťou kombinovaných sporákov. 

Tak poďme na to. 

Základné rozdelenie vstavaných elektrických rúr

 • Samostaná vstavaná rúra má výhodu vo svojej flexibilite. Môžete ju umiestniť kdekoľvek v rámci kuchynskej linky, pretože je nezávislá od varnej dosky.
 • Polyvalentná vstavaná rúra má navyše ovládanie varnej dosky, ktorú si k nej treba dokúpiť a je nutné ju umiestniť pod dosku.

Kombík radí

Kombík radí

Dôležitým parametrom môže byť aj viditeľnosť skla, resp. to, ako cez sklo vidíte na jedlo a teda máte pod palcom jeho prípravu. 


Netreba zabúdať ani na to, že fungovanie svetla v rúre má na starosti žiarovka, ktorá má taktiež nejakú tú životnosť a raz príde čas jej výmeny.

Spôsob ohrevu

Rúry sa tiež rozdeľujú podľa spôsobu ohrevu, ktorý má vplyv na konečný výsledok jedla a tiež spotrebu energie.

Klasický ohrev znamená, že rúra má základný spodný a vrchný ohrev a umožňuje grilovanie.

Teplovzdušný ohrev zabezpečuje rovnomernú distribúciu tepla v celom priestore a jedlo sa tak pripravuje rovnomerne. Šírenie tepla zabezpečujú ventilátory, ktoré sú ešte účinnejšie, keď majú kruhové ohrevné teleso. Vďaka nemu je teplota v cele rúre rovnaká.

Parný ohrev si vyžaduje vyššiu investíciu, no vynahradí vám ju zdravou prípravou jedla pomocou horúcej pary.  

Ako si vybrať vstavanú elektrickú rúru? 

Zvoľte vhodnú veľkosť 

Okrem rozmeru, ktorý sadne do kuchynskej linky je dôležitý objem rúry. Malé rúry majú objem do 35 litrov a sú vhodné pre maximálne 1 osobu alebo dvojicu, s nenáročnými požiadavkami.

Väčšina rúr v našej recenzii patrí do strednej kategórie od 35 litrov do 65 litrov. Postačia menšej rodine s 3 osobami alebo 4-člennej rodine, ktorá pečie príležitostne. Početnejšie domácnosti by sa mali rozhliadnuť veľkej rúre s objemom nad 65 litrov.

Spôsob čistenia

Niektoré moderné vstavané rúry majú funkciu samočistenia a sú takmer bez ďalšej potrebnej údržby. Tento spôsob čistenia sa nazýva katalýza (rúry majú špeciálne smaltové steny, ktoré nečistoty absorbujú alebo pyrolýza (pri vysokom nahriatí sú nečistoty spálené a stačí ich utrieť). Ekologickejší spôsob je čistenie parou, ktorá mastnotu zjemní, no je potrebné ju dočistiť manuálne.

Tip od experta

"Moderná kuchyňa = moderné spotrebiče. To platí aj pri elektrickej rúre, ktorá býva často nabitá množstvom moderných funkcií. V dnešnej dobe plnia rúry veľakrát funkciu grilu, sušičky. rozmrazovača a mnoho ďalšieho, preto treba pozerať na to, aby bol výkon primeraný funkciám." 

Ján Koprla, elektrotechnik

Užitočné funkcie

 • Detská poistka chráni pred nechcenou manipluláciou deťmi.
 • 3D horúci vzduch umožňuje rovnomerné pečenie viacerých jedál bez toho, aby sa ich vône zmiešali.
 • Teleskopickké vysúvanie roštov je praktické najmä pri podlievaní jedla počas pečenia.
 • Grilovanie je zdravšia verzia prípravy jedál. V niektorých rúrach sú špeciálne grilovacie programy.
 • Funkcia pre pečenie pizze má ideálnu teplotu na prepečenie cesta na pizzu.
 • Rýchle nahriatie rúry šetrí váš čas aj energiu.

Tip od experta

"Veľkou výhodou je multifunkčná rúra, ktorá šetrí čas aj peniaze, a to vďaka inteligentnejšiemu prevedeniu ohrevu a ECO-funkciám. Okrem iných užitočných vlastností, ako napríklad možnosť prepínania medzi spodným a vrchným ohrevom, sú tu funkcie klasické, ako osvetlenie či detská poistka. Prekvapivým doplnkom je určite termosonda s akustickou signalizáciou, ktorá šetrí váš čas aj peniaze."


Ján Koprla, elektrotechnik

Najčastejšie kladené otázky pri kúpe elektrickej rúry

1. Voľne stojaca alebo vstavaná rúra? 

Pri kúpe novej rúry je toto zrejme prvá otázka, ktorú budete riešiť. Vychádzať budete pravdepodobne z toho, či zariaďujete novú kuchyňu alebo hľadáte rúru do vašej aktuálnej kuchyne. 

Pri zriaďovaní novej kuchyne ľudia často zvyknú voliť práve vstavanú elektrickú rúru, ktorá dokáže ušetriť kopec miesta a vytvoriť s okolím dokonalý celok. Problém však môže nastať napríklad pri jej výmene, keďže ste obmedzení otvorom v linke. 

Voľne stojaca rúra je zložitejšia na údržbu, ale aj na priestor. Na druhej strane je však jej inštalácia jednoduchšia a môžete ju premiestňovať podľa potreby. 

2. Aký objem rúry zvoliť?

Objem rúry závisí od veľkosti vašej rodiny a teda od toho, aké množstvo jedla v nej plánujete pripravovať. V prípade jednotlivca či páru si vystačíte aj s rúrou s objemom okolo 35 litrov. Menším domácnostiam, do 4 členov, zas postačí rúra s objemom do 65 litrov. V mnohopočetných rodinách nájde svoje využitie rúra s objemom nad 65 litrov. 

3. Je lepšia multifunkčná alebo teplovzdušná rúra? 

Multifunkčná rúra je ideálna pre väčšie rodiny alebo pre tých, ktorí radí peču vo veľkom. Možno v nej totiž súčasne pripravovať viacero pokrmov. Jej výhodou je aj kruhové vyhrievacie teleso okolo ventilátora, ktoré zabezpečuje rovnomerné pečenie. 

Pri teplovzdušnej rúre bez kruhového vyhrievacieho telesa sa môžete stretnúť s tým, že ak pečiete na dvoch plechoch, jedlo na hornom plechu bude viac opečené zhora a jedlo na dolnom plechu zas zdola. 

4. Aký druh energie je lepší - elektrina alebo plyn?

Súčasným trendom je jednodznačne elektrická rúra, ktorá na svoju prevádzku využíva elektrinu. Stretnúť sa však môžete aj s plynovou rúrou.

Plynové rúry sa zvyčajne predávajú za nižšiu cenu ako elektrické. Ich problém však môže byť horšia regulácia teploty, menej funkcií či horšia manipulácia. 

Pre elektrické rúry je zas charakteristické jednoduché a intuitívne ovládanie a výborná regulácia teploty. Za nás teda jednoznačne odporúčame práve elektrické rúry, ktorým sme sa venovali aj v tomto teste. 


Ako hodnotíme

Ak uvažujete vstavanou elektrickou rúrou, určite odporúčame prečítať: 

Použité zdroje:

Pridajte vašu recenziu

avatar