Hľadáme nových redaktorov

maskot Kombík

Redaktorský tím Kombo hľadá nových zvedavých autorov a autorky, pripravených objavovať nové produkty a služby.

Toto je Kombo, teší nás

Kombo je nákupný poradca, ktorý sleduje trh a pomáhať s výberom toho správneho produktu.

Vznikli sme v roku 2017 a aktuálne pôsobíme v 3 krajinách (Slovensko, Česko a Maďarsko). Mesačná návštevnosť našich stránok sa počíta v desaťtisícoch a radi využívame affiliate marketing. Viac o nás nájdete aj na tejto stránke.


Pracovná náplň redakcie Kombo

1. Recenzovanie produktov

Testovanie produktov je naša hlavná náplň práce. Jednak sa snažíme čo najviac produktov otestovať, a tiež píšeme rozsiahle porovnania na základe skúseností iných používateľov, diskusií, fór a dostupných informácii o produktoch. 

Na webe máme 12 hlavných kategórii - od zdravia cez domácnosť až po elektroniku či služby

Toto je ukážka nastavenej úrovne výstupov: Recenzia školskej tašky Topgal alebo Recenzia mixéra Luli Chef Midi

Produkty získavame priamo od výrobcov, alebo si ich objednávame v e-shopoch a autorovi či autorke zostávajú (nie, neobjednávame drahé televízory a podobne 🤪).

Úlohou redaktora je stať sa odborníkom na daný produkt:

 • jednak pripraviť autentické fotografie, 
 • vyskúšať ho a popísať svoje skúsenosti a najmä zodpovedať možné otázky, ktoré zákazníci pred nákupom môžu mať,
 • ak sa to hodí, počas recenzovania zvykneme natočiť aj krátke video na sociálne siete. 


2. Nahrávanie článkov do WordPress-u

Každý redaktor sám nahráva článok do WordPress-u (neodporúčame ho písať priamo v ňom). Nájde alebo nafotí si obrázky, videá či grafy, upraví formát, aby bol text optimalizovaný pre vyhľadávače, pridá klasické aj affiliate linky a pošle nám ho na kontrolu. 

Používame builder Thrive Architect, a hoci sa to na prvý pohľad môže zdať komplikované, máme vytvorené šablóny, ktoré sa dajú skopírovať a stačí do nich naliať nový obsah. 


3. Distribúcia vytvoreného obsahu

Je dobré, ak sa o recenzii dozvie čo najviac ľudí. Obsah preto zdieľame na sociálnych sieťach a skúsime mu nájsť pár kvalitných spätných odkazov.


Ako pracujeme?

Každý redaktor a redaktorka má svoj mesačný plán úloh. Všetky úlohy si evidujeme v Trelle. Komunikujeme spolu cez Slack, no každý pracuje samostatne vtedy, kedy mu to najviac vyhovuje. Nikto nikomu nepozerá spoza chrbta pod prsty, dôležité je dodať výstupy načas a kvalitne spracované (ideálne nie v posledný deň mesiaca, aby sme mali čas na kontrolu a prípadné úpravy). 

Ak niečo nevieme, komunikujeme spolu, aby sme sa vyhli nedorozumeniam. Sme k sebe korektní, úprimní a vážime si vzájomný čas i energiu.


Koho hľadáme?

Hľadáme autora alebo autorku s nadšením pre objavovanie nových značiek, produktov a služieb. Niekoho, kto s nadšením vyskúša nový výživový doplnok na vlasy, ale aj detský mixér či probiotiká, ponorí sa do témy a hľadá súvislosti, ktoré pomôžu zákazníkom rozhodnúť sa pri nakupovaní správne. 

Najlepšie medzi nás zapadne niekto, kto 

 • píše k veci bez omáčok a gramatických chýb,
 • hľadá cesty, ako sa veci dajú urobiť,
 • má vášeň pre niektorú z kategórii, ktorým sa na Kombe venujeme, môže si ju zobrať kompletne pod palec,
 • pracuje samostatne,
 • dodrží, čo sľúbi, 
 • otvorene komunikuje, 
 • vie pracovať so slovenskými i zahraničnými zdrojmi, 
 • výhodou je predchádzajúca skúsenosť s affiliate marketingom.

 

Čo ponúkame?

Pracujte odkiaľkoľvek, kedykoľvek. Faktúry uhrádzame do 2 až 3 dní. 

Odmena za prípravu recenzie jedného produktu alebo služby začína na 100 €, pri náročnejších a komplexnejších porovnávacích stránkach je odmena vyššia.

Cítite, že do Komba zapadnete? Tak to nám určite napíšte hello@kombo.sk. Pridajte aj pár slov o sebe a niekoľko nedávnych textov, ktoré sa vám fakt podarili. 


Michaela & Peter z Komba 👋