Recenzia na iPhone 8 - šikovný elegán s pár nedostatkami

Smartfón iPhone 8 sa mi do rúk dostal pred pár mesiacmi. Po všetkých Samsung telefónoch sa tak stal mojím prvým Apple zariadením. Dôvod, prečo som tak urobila? Neznámy. Snáď za to môže asi len fakt, že som chcela tento všetkými ospevovaný jablkový zázrak vyskúšať osobne.

Počiatočné dojmy a naše celkové spoznávanie sa bolo celkom chaotické. V prvom momente som sa nevedela rozhodnúť, či sa mám cítiť ako dôchodca, ktorý má mobil v ruke prvýkrát za život, alebo či som v skutočnosti až takýto technický analfabet. Zmena to teda bola naozaj veľká, ale s niekoľkými radami od vlastníkov iPhonov som si zvykla celkom rýchlo. Používanie je naozaj intuitívne a konečný verdikt? Čítajte ďalej a dozviete sa.

iPhone 8 recenzia

Zdroj: Patrícia Lukáčová

Plusy

  • Fotografie a videá
  • Výborné vyhotovenie a špičkový výkon
  • Bezdrôtové nabíjanie
  • Štýlový dizajn
  • Intuitívne ovládanie

Snáď nikoho neprekvapí, že ako prvý som začala skúmať fotoaparát. Som predsa nejaká tá milovníčka selfíčok a zaznamenávania všetkého, čo sa deje. Prekvapilo ma farebné podanie a dokonalé detaily. Fotky na kvalite veľmi nestrácajú ani pri fotení v horších svetelných podmienkach.

Ani video však za fotografiami vôbec nezaostáva a postačí aj na točenie jednoduchých vlogov na Youtube. Oceňujem predovšetkým spomalené zábery, ale aj časozberné videá, ktoré sú rovnako vo vysokej kvalite. Horšia je v tomto prípade asi už len stabilizácia, ale povedzme si úprimne, čo som čakala? Veď je to stále len telefón.

iPhone 8 recenzia

Zdroj: Patrícia Lukáčová

Ďalšou z pozitívnych vlastností je skvelý výkon. Ten som však od telefónu značky Apple aj v kútiku duše s nádejou očakávala. Bez problémov potiahne všetky aplikácie, ktoré som mala tú česť dosposiaľ vyskúšať. A nemyslím tým len Facebook a Instagram. Naozaj! Myslím tým napríklad aj aplikácie na vyplnenie voľného času, napríklad PubG, ktoré šlapalo aj v najvyššej kvalite. Po pár dňoch používania som sa dokonca dopátrala aj k spôsobu, ako zavriem všetky otvorené aplikácie a prekvapilo ma, že nesekal ani pri všetkých asi 30-tich spustených.

iPhone 8 recenzia

Zdroj: Patrícia Lukáčová

Detailom, ktorý ma potešil snáď najviac, je možnosť bezdrôtového nabíjania. A poteší aj všetkých rovnakých lenivcov, ako som ja. Verte mi, pripojiť kábel do telefónu je niekedy nadživotný výkon.

Mínusy

  • Menší displej
  • Kĺzavosť telefónu
  • Chýba 3,5mm jack
  • Náročný prenos súborov do Windows zariadení

​​​​​Čo sa týka mínusov, aj iPhone 8 má svoje muchy. Aj keď ide zväčša len o mierne nedostatky, pokladám za dôležité spomenúť ich. Uznajte, aj ja som len človek a negatíva si všímam predsalen skôr, ako pozitíva.

Prvou vecou, ktorá ma nemilo prekvapila, bol menší displej. Možno však ide len o akúsi moju deformáciu a nezvyk z predchádzajúceho Samsungu Galaxy s8. Či však ide o globálny problém, ostáva na posúdení každého zvlášť. Zrak sa predsa s pribúdajúcim vekom zhoršuje a mladšia už naozaj nebudem, takže do budúcnosti pouvažujem nad niečím väčším.

iPhone 8 recenzia

Zdroj: Patrícia Lukáčová

Ďalším nedostatkom, ktorý som postrehla, je jeho kĺzavosť. V tomto prípade však ide o všeobecný problém sklenených telefónov, preto mu to odpúšťam a siahla som radšej po silikónovom kryte, ktorý tento “problém” šikovne vyriešil.

To, že iPhone 8 nemá 3,5mm jack som vedela už pred jeho kúpou. Za nedostatok som to dlho nepokladala, no prišiel okamih, kedy mi na displeji jasne svietili 3% batérie a ja som si nutne nepotrebovala pri zaspávaní pustiť akúkoľvek blbosť z Youtube.

Problém by to dokonca nebol ani v tomto prípade, avšak polospiaci priateľ na druhej strane postele mi dal jasne najavo, že on už o tretej ráno nechce počúvať žiadne hlasy youtuberov. Teda nie, že by moja domácnosť nedisponovala bezdrôtovými slúchadlami, ale ako poctivý lenivec sa mi ich predtým nechcelo dať nabíjať. Bol to však doposiaľ asi jediný moment, kedy som svoje jablkové zariadenie preklínala.

iPhone 8 recenzia

Zdroj: Patrícia Lukáčová

Ďalším údelom Apple smartfónu, s ktorým som dopredu počítala, bol jeho zložitejší presun súborov na Windows počítač. Toto je od spoločnosti s logom nahryznutého jablka výborný ťah na všetkých používateľov. Aj tento nedostatok sa však dá s pár tutoriálmi z internetu obísť, čím som sa vyhla pokusu o šach mat. Do budúcnosti preto uvažujem aj nad kúpou niektorého Macu, no ako chudobný študent si zatiaľ môžem dovoliť akurát tak “Mac and cheese” (v preklade: makaróny so syrom).

iPhone 8 recenzia

Zdroj: Patrícia Lukáčová

Zhrnutie

iPhone 8 však ani napriek niekoľkým nedostatkom nepokladám za krok vedľa a pri Apple produktoch som rozhodnutá ostať aj naďalej. Nie nadarmo sa vraví: “Kto raz iPhone vyskúša, nebude chcieť nič iné”.

O autorovi

Veronika Ivánová
 

Veronika vyštudovala masmediálnu komunikáciu a preto jej práca v novinách, či písanie článkov nie sú cudzie. Zbožňuje cestovanie a ako hovorí, minula by posledné peniaze na akýkoľvek výlet (a dobré jedlo). Rada športuje a zaujíma sa o módu, kozmetiku a lifestyle. Rada všetko dokumentuje a tak si jej fotky, videá a príspevky môžete pozrieť na jej Instagramovom profile alebo Facebooku.
Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar