Ketomix - proteínová diéta. Recenzia a skúsenosti


Nájsť vhodnú diétu, ktorá vám nespomalí metabolizmus, je dnes dosť náročné. Na trhu je množstvo zázračných tabletiek a drahých výživových doplnkov, ktoré oplývajú silnejším marketingom ako ich účinkami. V tejto recenzii sa zameriame na tzv. ketogénnu diétu KetoMIX.

Ketomix zľava

Prečo zvoliť KetoMIX?

 • check
  diéta bez hladovania
 • check
  obsahuje vitamíny na podporu imunity
 • check
  bez lepku
 • check
  rýchla príprava jedál
 • check
  vyrobené v ČR

Ako vyzerá chudnutie s KetoMIX?

Balíčky KetoMIX majú nastavené diétne plány tak, že vám pomôžu schudnúť:

V prípade, že chcete schudnúť do 5 kilogramov, môžete siahnuť po programe, ktorý vás ich zbaví v priebehu štyroch týždňov. Diéta sa vždy začína 1-týždennou redukčnou diétou, kedy 5x denne konzumujete túto špeciálnu stravu. Počas ďalších troch týždňov kombinujete 3x denne jedlo KetoMIX a 2x denne nízko-sacharidové jedlo. 

Výhodou tohto programu je, že k produktu dostanete i recepty na jedlá s nízkym obsahom cukrov. Takže si nemusíte lámať hlavu s tým, čo nakúpiť a čo uvariť. Ušetrí vám to veľa času.

Každý diétny plán má časovo trochu upravený stravovací režim, princíp stravy však zostáva rovnaký. Ak chcete schudnúť do 10kg, neminie vás dvojtýždňová klasická redukčná diéta, kedy naštartujete zdravé stravovacie návyky a upravíte si trávenie. Hlavný princíp spočíva v tom, že prvé dva týždne konzumujete iba produkty KetoMIXu. Počas ďalších 4 týždňov budete kombinovať 3x denne jedlo KetoMIX a 2x denne iný nízko-sacharidový pokrm.

Ak budete dodržiavať všetky potrebné inštrukcie, k jojo efektu nedôjde. Telo sa zvyčajne dostane do stavu ketózy po dvoch až štyroch dňoch. Nesmiete to však narušiť bežnými potravinami ako je pečivo či sladká káva.

Na produktoch značky KetoMIX nás prekvapil aj fakt, že síce obsahujú éčka, avšak iba tie dobré.

Ketomix ponuka

Koľko KetoMIX stojí?

Nevýhodou môže byť na prvý pohľad suma, ktorú zaplatíte za jednotlivé balíčky. Cena začína od 119 €. Z finančného hľadiska to pre niekoho môže byť veľa, no keď porovnáte cenu za 5 porcií jedla denne, ktoré si sami doma pripravíte, cena nie je výrazne rozdielna. Naviac ušetríte čas za prípravu a nákupy.

Tento typ diéty nemusí vyhovovať všetkým, preto ak práve začínate, odporúčame, aby ste siahli po najkratšom diétnom pláne a vytvorili si naň názor. Diétu rozhodne odporúčame ľuďom, ktorí sú pracovne vyťažení a nemajú čas ani priestor pre pravidelnú výživnú stravu.

Taktiež je ideálna pre ľudí, ktorý neradi športujú, i keď zastávame názor, že aeróbny šport prospeje vždy a pri akejkoľvek úprave stravy. Okrem skvalitnenia trávenia totiž potrebujete nahnať nejaké endorfíny, ktoré telo prirodzene vylučuje pri akejkoľvek fyzickej záťaži.

Skúsenosti s diétou

KetoMIX diétu určite odporúčame ľuďom, ktorí si už nevedia rady s chudnutím, avšak treba dbať na to, aby nemali závažnejšie zdravotné problémy. Tento typ diéty do určitej miery zaťaží organizmus, nakoľko ľudské telo mu nie je prispôsobené. Od mala konzumujeme v podstate všetko do radu, preto ak zrazu organizmus príde o sacharidy, tak mu bude chvíľu trvať, kým si zvykne na tento „šok“. Zdravému telu to však nemá prečo uškodiť.

Viacerí ľudia zastávajú názor, že táto diéta je škodlivá. Ak ju však porovnáme napríklad s pravidelným pitím Coca Coly a iných sladených nápojov, je absolútne neškodná. Ketogénna diéta síce nie je odporúčaná na dlhodobé stravovanie, ale za to je veľmi efektívnym stravovacím režimom. Dodá vám disciplínu a naučí vás pravidelnosti, pretože ak siahnete do svojho vrecka, nedá vám to túto diétu poctivo nedodržiavať. Telu stačí na schudnutie dodať disciplínu a režim. To KetoMIX spĺňa vynikajúco, zároveň sa postará o vyvážené živiny.

Súčasťou KetoMIX produktov je prísľub skutočného pochutnania si. Musíme skonštatovať, že na chuť niektorých výrobkov si treba zvyknúť. No chuť KetoMIXu sa zďaleka nemôže porovnávať s plytkou chuťou srvátkových proteínových nápojov. Výrobcovia okrem vyváženého obsahu produktov stavili i na výbornú chuť, o čom svedčia i stovky spokojných zákazníkov.

Väčšina používateľov sa ku KetoMIXu stavia veľmi pozitívne (zdroj heureka.cz).

ketomix hodnotenie užívateľov

Čo sme vyskúšali v redakcii?

Z ponuky Ketomix sme mali možnosť vyskúšať - nápoj (rôzne príchute), zeleninovú omeletu, zeleninovú polievku a čokoládovú kašu. Naše hodnotenie a postup prípravy nájdete nižšie.

Ketomix rozložený šejker

Takto vyzerá rozložený Ketomix šejker, ktorý je potrebný na prípravu všetkých jedál.

Príprava:

Príprava je veľmi jednoduchá: do šejkra nalejeme cca 250 ml vody, pridáme jednu odmerku proteínu (30g) + príchuť. Príchuti je na výber niekoľko: banánová, čokoládová, jahodová, kokosová, vanilková a príchuť lesného ovocia a kávy. Celý obsah riadne premiešame ("pretrepeme") a ihneď konzumujeme.

Hodnotenie:

Skúsili sme viacero príchutí a všetky nám celkom chutili. Zo začiatku si treba trochu zvyknúť na chuť (niektoré príchute sú trošku umelé), ale celkovo nás nápoj príjemne prekvapil. Páči sa nám aj jednoduchá príprava - potrebujete len vodu, takže sa dá pripraviť naozaj hocikde.

Ketomix príprava proteínového nápoja

Príprava proteínového nápoja - jahodová príchuť.

Ketomix proteínový nápoj

A takto vyzerá už hotový nápoj. 

Príprava:

Príprava je zložitejšia, kedže omeletu musíme piecť na panvici. Do šejkru nalejeme asi 100 ml vody a pridáme 1 odmerku (32g) KetoMIX. Všetko poriadne premiešame a vylejeme na horúcu panvicu s troškou oleja. Následne dobre opečieme, cca 3-4 minútky z každej strany. Ihneď podávame.

Hodnotenie:

Na tento produkt sme boli najviac zvedaví a môžeme povedať, že nás nesklamal. Nečakali sme úplnú náhradu klasickej, vajíčkovej omelety, ale aj tak sa nám chuť a vôňa veľmi páčili. Na prvý pohľad dokonca omeleta vyzerá na nerozoznanie od tej klasickej. V porovnaní s ostatnými produktami si už však nevystačíte len s vodou a šejkrom, ale treba aj sporák a panvicu.  

Ketomix príprava omelety

Príprava omelety na panvici.

Príprava:

Do šejkra nalejeme cca 200 ml horúcej vody. Pridáme jednu odmerku (30g) KetoMIX a poriadne premiešame. Vytvorí sa nám hustejšia zmes - polievka, ktorú môžeme hneď konzumovať. Aktuálne sú dostupné 3 príchute - syrová, guľášová a zeleninová. 

Hodnotenie:

My sme vyskúšali zeleninovú príchuť a musíme povedať, že chuť a konzistencia nás veľmi milo prekvapili. Polievka dokonca aj vonia ako klasická polievka (samozrejme, nie tá domáca od babičky). Super.

Ketomix príprava polievky

Príprava zeleninovej polievky. Zalieva sa horúcou vodou.

Ketomix proteínová polievka

Hotová polievka Ketomix.

Príprava:

Príprava je opäť veľmi jednoduchá. Stačí do šejkra naliať cca 200 ml vody a pridať kašu KetoMIX (28g). Všetko poriadne premiešať a dostaneme kašu pudingovej konzistencii. Na výber si aktuálne dve príchute - čokoládová a banánovo-jablková.

Hodnotenie:

Náš najobľúbenejší produkt z radu Ketomix. Čokoládová kaša, ktorá výborné chutí a dokonca vonia ako čokoláda 🙂 Veľmi nám táto kaša pripomína klasický puding. Opäť nás potešila aj ľahká a rýchla príprava. Odporúčame. 

Ketomix proteínová kaša

Proteínová kaša s čokoládovou príchuťou. Mňam 😉 

Výhody a nevýhody Ketomix

Výhody

 • smile-o
  Nebudete hladovať ani sa premáhať.
 • smile-o
  Ideálne pre časovo vyťažených ľudí.
 • smile-o
  Vybudujete si sebadisciplínu.
 • smile-o
  Prijímate stravu so zníženým obsahom cukrov, hlavne vysoko-glykemických.
 • smile-o
  Dôjde k zníženiu hladiny inzulínu v krvi.
 • smile-o
  Budete mať menšiu chuť na jedlo i na sladké.
 • smile-o
  Tuky sa stanú paradoxne najľahšie dostupným zdrojom energie pre správne fungovanie tela.
 • smile-o
  Namiesto ukladania tukov ich spaľujete.
 • smile-o
  Strava je až 80% úspechu krásnej postavy, chudnutie máte preto zaručené.
 • smile-o
  V každej porcii sa nachádza presný pomer kalórií a hlavne dostatočné množstvo živín, minerálov, vitamínov a ďalších látok.
 • smile-o
  Naučí vás k zdravému stravovaniu, pretože balíky obsahujú i zdravé chutné nízkosacharidové recepty.
 • smile-o
  Hlavným pozitívom je čas, pretože keď zainvestujete do KetoMIX balíčkov, nemusíte sa starať, čo, kedy, kde, ako jesť.
 • smile-o
  Stiahne nielen vás, ale pravdepodobne i ľudí okolo vás 🙂

Nevýhody

 • frown-o
  Možný nápor na organizmus v priebehu prvých dní.
 • frown-o
  Keď chcete, aby bola táto diéta efektívna, tak ju treba dodržiavať. Snažte sa nezhrešiť a dodržiavajte ju. Inak vaša snaha vyjde nazmar.

Naše hodnotenie KetoMIX

Ak ste pracovne vyčerpaní a nestíhate si pripravovať každý deň vyváženú stravu, KetoMIX sa stane vašim pomocníkom. Nielenže ide o špeciálne vytvorenú diétu, ktorá vám pomôže spaľovať tuky a schudnúť nejaké to kilečko, máte zabezpečenú pravidelnú stravu 5x denne.


Na niektoré z produktov si budete musieť zvyknúť, no celkovo je ich chuť veľmi príjemná. Prvých pár dní môžete pociťovať nevoľnosť, no je to iba prechodné obdobie. Ketogénna diéta vás naučí disciplíne a pravidelnosti. Odmenou vám bude lepší pocit zo seba a niekoľko zhodených kíl. 

Ketomix – proteínová diéta. Recenzia a skúsenosti
4.2 (83.79%) 58 x

Pridajte vašu recenziu

avatar
Kliknutím na ikonku nižšie môžete pridať obrázok