Ketomix - proteínová diéta. Veľká recenzia a naše skúsenosti


Autor: Lenka Riganová | Aktualizované: 30.09.2022

Nájsť vhodnú diétu, ktorá vám nespomalí metabolizmus, je dnes dosť náročné. Na trhu je množstvo zázračných tabletiek a drahých výživových doplnkov, ktoré však neraz oplývajú silnejším marketingom ako samotnými účinkami.

My sme sa tentokrát rozhodli na vlastnom tele otestovať tzv. ketogénnu diétu KetoMix, ktorá u nás i v susednom Česku patrí k pomerne známym a obľúbeným spôsobom, ako sa zbaviť nežiadúcich kilogramov. Ubehlo 6 týždňov, odkedy sme s diétou začali a dnes stojíme na jej konci. A čo sa nám za ten čas podarilo? Je táto diéta naozaj účinná a koľko kíl sme zhodili? To sa dočítate v tejto recenzii.

Princíp fungovania KetoMix diéty

Ketónová, ketógenna či proteínová diéta predstavuje metódu chudnutia, ktorá využíva biochemickú reakciu tela - ketózu. A ako sa do nej organizmus dostane?

Ľudské telo využíva na svoje fungovanie ako zdroj energie najmä sacharidy a tuky. Ak mu ich obmedzíte, začne využívať ketolátky, ktoré získa z tukových zásob tela, čím začína chudnutie. V začiatkoch spaľovania dlho nahromadených tukov môže telo reagovať bolesťami hlavy, celkovou únavou či nervozitou. Ide však o individuálny stav, ktorý môže, ale aj nemusí nastať. Tento stav však rýchlo vyprchá a nastáva opak - príval energie. 

Veľkým lákadlom tejto diéty je nepochybne aj to, že pri nej nemusíte mať fyzickú aktivitu a prebytočné kilá by mali ísť aj tak dolu. Samozrejme, pohyb ako taký však rozhodne odporúčame, a to kvôli pozitívnemu vplyvu na zdravie, ale napríklad aj vyplaveným endorfínom, ktoré telo prirodzene vylučuje pri akejkoľvek fyzickej záťaži.

Ako vyzerá chudnutie s KetoMix?

Ak sa rozhodnete pre chudnutie s KetoMixom, po celý čas konzumujete KetoMix stravu (v druhej fáze doplnenú o nízkosacharidové pokrmy).

Jedlá sú dostupné vo viacerých balíčkoch, pričom sú určené pre konkrétny diétny plán, v závislosti od vašej váhy, resp. od toho, či vás trápi:

Pokiaľ teda chcete zahájiť svoje chudnutie s KetoMixom, v prvom rade si musíte ujasniť váš cieľ, ktorý by sa mal odvíjať od vašej váhy a od toho, či máte ľahkú, strednú, vyššiu či veľmi vysokú nadváhu.

Keď už máte jasno v tom, ktorý stupeň nadváhy vás trápi, môžete si vybrať diétny plán pre vašu postavu. 

Ľahká nadváha

Ketónová diéta na tri týždne

Cena už od 172 €

V prípade, že máte ľahkú nadváhu, siahnite po balíčku, ktorý je primárne určený na tri týždne. Diéta sa vždy začína 1-týždennou redukčnou diétou, kedy päťkrát denne konzumujete špeciálnu stravu. Potom nasleduje druhá fáza. V nej by ste mali zotrvať 3 týždne. Konzumovať môžete 3x denne jedlo KetoMix a 2x denne nízkosacharidové jedlo, ktoré je v súlade s princípmi zdravej stravy. 

Výhodou tohto programu je, že k produktom dostanete i recepty na jedlá s nízkym obsahom cukrov. Takže si nemusíte lámať hlavu s tým, čo nakúpiť a čo uvariť. Ušetrí vám to veľa času. V každej fáze taktiež môžte denne konzumovať pol kilogramu zeleniny, orechy a kávu. 

Stredná nadváha

KetoMix diéta na 4 týždne

Cena už od 210 €

Každý diétny plán má časovo trochu odlišný stravovací režim, princíp stravy však zostáva rovnaký. Ak máte strednú nadváhu, je pre vás určený diétny plán na 4 týždne. Ten pozostáva z dvojtýždňovej klasickej redukčnej diéty, kedy naštartujete zdravé stravovacie návyky a upravíte si trávenie. Hlavný princíp spočíva v tom, že prvé dva týždne konzumujete iba produkty KetoMixu. Počas ďalších 4 týždňov budete kombinovať 3x denne jedlo KetoMix a 2x denne iný nízkosacharidový pokrm.

Vyššia nadváha

Pri vyššej nadváhe by ste mali siahnuť po KetoMix balíku určenom na 4 týždne a k nemu dokúpiť aj balík na 3 týždne a tiež balík na 2 týždne. 

Redukčná fáza trvá pri tomto diétnom pláne 3 týždne, počas ktorých päťkrát denne konzumujete KetoMix jedlá v kombinácii s orechami i zeleninou. Druhá fáza by mala trvať 7 týždňov a vo vašom jedálničku by mali byť tri KetoMix jedlá denne, doplnené o ďalšie dve jedlá podľa vášho výberu, avšak aj tie musia zodpovedať zdravému stravovaniu. 

KetoMix diéta na 4 týždne

Cena už od 210 €

Ketónová diéta na tri týždne

Cena už od 172 €

KetoMix diéta na 2 týždne

Cena už od 113 €

Veľmi vysoká nadváha

Pre diétu pri veľmi vysokej nadváhe je určený jeden balík na 4 týždne, jeden balík na 3 týždne a jeden balík na 2 týždnePrvá redukčná fáza pri tomto diétnom pláne trvá 4 týždne a konzumujú sa počas nej KetoMix jedlá doplnené pol kg zeleniny denne i orieškami a odopierať si nemusíte ani kávu. 

Druhá fáza trvá 10 týždňov a pozostáva z troch KetoMix jedál denne a dvoch ľubovoľných nízkosacharidových jedál. 

KetoMix diéta na 4 týždne

Cena už od 210 €

Ketónová diéta na tri týždne

Cena už od 172 €

KetoMix diéta na 2 týždne

Cena už od 113 €

Prečo zvoliť KetoMix diétu?

 • diéta bez hladovania
 • obsahuje vitamíny na podporu imunity
 • bez lepku
 • rýchla príprava jedál
 • vyrobené v ČR

Pre koho je táto diéta vhodná a pre koho nie?

KetoMix diéta je určená pre každého zdravého jedinca, staršieho ako 18 rokov (bez ohľadu na pohlavie), ktorý chce schudnúť, a to aj bez pohybu a zároveň nehladovať. Diéta nie je vhodná pre ľudí, ktorých trápia zdravotné problémy, ako ochorenia čriev, pečene, žlčníka, obličiek, Crohnova choroba, diabetes I a II. stupňa, choroby srdca či onkologické ochorenia. 

Tento typ diéty do určitej miery zaťažuje organizmus, nakoľko ľudské telo mu nie je prispôsobené. Od mala konzumujeme v podstate všetko do radu, preto ak zrazu organizmus príde o sacharidy, tak mu chvíľu trvá, kým si na tento "šok" zvykne. Zdravému telu však takáto zmena neškodí.

Ak uvažujete nad touto diétou, mali by ste taktiež vedieť, že nie je odporúčaná na dlhodobé stravovanie. Je skôr akousi cestou, počas ktorej sa naučíte disciplíne a pravidelnosti v stravovaní a na jej konci vás čaká vytúžený cieľ v podobe zhodených kíl. Do karát vám hrá aj fakt, že ak pri kúpe siahnete do svojho vrecka, nedá vám túto diétu poctivo nedodržiavať, keďže nejde práve o zanedbateľnú čiastku.


Koľko KetoMix stojí?

Nevýhodou môže byť na prvý pohľad suma, ktorú zaplatíte za jednotlivé balíčky. Cena začína už od 54 €, za ktorú sa predáva KetoMix balík určený na jeden týždeň. Z finančného hľadiska to pre niekoho môže byť veľa, no keď porovnáte cenu za 5 porcií jedla denne, ktoré si sami doma pripravíte, cena nie je výrazne rozdielna. Naviac ušetríte čas za prípravu a nákupy.

Tento typ diéty nemusí vyhovovať všetkým, preto ak práve začínate, odporúčame aj vzhľadom na cenu, aby ste siahli po najkratšom diétnom pláne a vytvorili si naň názor.


Skúsenosti používateľov s KetoMix diétou

Predtým než sa pozrieme na naše skúsenosti s KetoMix diétou, prinášame vám i hodnotenia používateľov, ktorí túto diétu už vyskúšali. 

Väčšina používateľov sa ku KetoMixu stavia veľmi pozitívne (zdroj Heureka.cz). 

ketomix hodnotenie užívateľov

Nájdu sa však aj negatíva, medzi ktorými často figuruje vyššia cena či pre niekoho umelá chuť jednotlivých pokrmov (Heureka.sk).

Ketomix skusenosti

Naše skúsenosti

Aj ja, podobne ako množstvo iných žien (a v súčastnosti i čoraz viac mužov), neustále riešim svoju postavu. Nikdy som nepatrila k tým šťastlivcom, ktorý na posedenie mohli zjesť čokoľvek čo si zmysleli, bez toho, aby to na nich čo i len trošku bolo vidieť, ale práve naopak. Občas som mala pocit, že priberám aj z pohľadu na čokoládu. 

Našťastie, vždy sa mi darilo držať moju váhu ako tak pod kontrolou. Aj v súčastnosti pri výške 167 cm vážim 64 kilogramov a môj BMI index dosahuje hodnotu 22,95, čo v praxi znamená normálnu hmotnosť a nízke zdravotné riziko. Pravdou však je, že nejde o moju vysnívanú postavu, ktorú by som v lete bez problémov ukazovala v plavkách a neuškodilo by mi zhodiť pár kíl. Keď som prednedávnom zisťovala svoj index telesnej hmotnosti, prišla som na to, že napríklad aj pri váhe pod 60 kg, teda 59 kg, by moje BMI stále predstavovalo normálnu váhu. 

A presne toto bol moment, keď som si uvedomila, že to chce zmenu a vytýčila som si cieľ - zhodiť 5 kíl a dostať sa tak pod 60 kg. Ale ako na to? Začala som hľadať spôsoby. Som pomerne dosť vyťažený človek a všetok svoj voľný čas sa preto snažím tráviť s rodinou. Na návštevu fitness centra, do ktorého by som musela do najbližšieho mesta cestovať 30 km, tak počas dňa veľa času nemám. Hľadala som preto niečo, čo by ma počas dňa nijako výrazne neobmedzovalo, aby som svoj čas mimo práce mohla naďalej tráviť s mojimi blízkymi. 

A tak som sa dostala ku ketónovej diéte KetoMix, ktorá okrem množstva iných benefitov láka predovšetkým na to, že počas jej držania nemusíte športovať a hýbať sa, a kilá idú dolu aj bez toho. Skrátka, ideálna voľba pre každého zaneprázdneného človeka. 

Môj cieľ pred začatím diéty bol jasný - byť na jej konci ľahšia o 5 kíl. Spolu so mnou sa však "do boja" pustila aj moja mamina, ktorá chcela zhodiť 10 kíl. A ako sme si obe viedli?  

diéta KetoMix balenie

Zásielka z KetoMixu dorazila kvalitne zabalená vo veľkej krabici.

KetoMix diéta recenzia skúsenosti

A toto všetko sa v krabici nachádzalo. 

Začiatky KetoMix diéty

Keďže som chcela zhodiť 5 kíl, pustila som sa cestou plánu pre ľahkú nadváhu, počas ktorého je potrebné vydržať v prvej fáze s KetoMix jedlami 1 týždeň a ďalšie tri týždne konzumujete kombináciu KetoMix jedál a iných nízkosacharidových pokrmov. 

Ak mám byť úprimná, spočiatku mi predstava konzumácie práškových jedál zo sáčku veľmi "nevoňala" a jednoducho som mala pocit, že ide o umelinu. Tieto moje obavy sa, žiaľ, nerozplynuli ani s prvým ochutnaním KetoMix produktov. Táto skutočnosť ma trochu prekvapila, keďže som čítala desiatky recenzií od spokojných zákazníkov, ktorí medzi výhodami najčastejšie uvádzali práve dobrú až skvelú chuť jednotlivých pokrmov. Tu teda rozhodne platí, že sto ľudí, sto chutí.

Musím však tiež dodať, že nejde o chuť, na ktorú by sa nedalo zvyknúť. Samozrejme, závisí aj od konkrétnych produktov, keďže tie sa svojimi chuťami líšia. 

Moja mamina sa vzhľadom na to, že jej zámerom bolo schudnúť 10 kíl, rozhodla pre plán pre strednú nadváhu. Prvá fáza konzumácie KetoMix jedál trvá dva týždne, druhú fázu sa odporúčať držať 4 týždne.

Dôkazom toho, že sme naozaj všetci iní je aj to, že kým mne pokrmy príliš nechutili, moja mama s nimi od začiatku nemala vôbec žiaden problém. Práve naopak, vyhovovala jej ich sladká chuť. Tu musím na seba povedať, že radšej ako sladkosť si vždy dám niečo slané, čo do istej miery mohlo za to, že mi KetoMix jedlá spočiatku chuťou nevyhovovali. Pokiaľ teda nepatríte k milovníkom sladkého, môže sa vám ľahko stať to isté, čo mne. 

Stravovanie počas KetoMix diéty

Ak sa rozhodnete pre držanie KetoMix diéty, v prvej redukčnej fáze vás okrem konzumácie KetoMix jedál zo sáčkov, doplnených o pol kila zeleniny denne a 20 g ľubovoľných orieškov nič iné nečaká. Aj keď sa to môže zdať ako mínus, nie je to tak. Ponuka jedál je totiž široká a nejednotvárna a navyše, ich príprava veľmi jednoduchá.

Princíp prvej fázy diéty spočíva v tom, že päťkrát počas dňa konzumujete akékoľvek KetoMix jedlo. Všetky KetoMix jedlá majú rovnaké nutričné hodnoty a preto nezáleží na tom, ktoré jedlo budete kedy konzumovať.

Raňajky je potrebné zjesť do hodiny od prebudenia a ostatné jedlá sa konzumujú s odstupom tri hodiny. Veľmi dôležitý je aj pitný režim. Denne je potrebné vypiť 3 litre nesladených tekutín - vodu či čaj. Pre všetkých milovníkov kávy je nepochybne skvelou správou aj to, že počas tejto diéty sa jej nemusíte vzdať. Povolená je nesladená káva, do ktorej možno pridať 2 dcl mlieka na deň. 

Recenzie KetoMix jedál

Zaujíma vás, z ktorých jedál máte pri KetoMix diéte na výber? Ako chutia a aká je ich príprava?

V tejto časti vám prinášam moje osobné skúsenosti s jednotlivými jedlami, ich prípravou, konzumáciou a mojimi dojmami, doplnené o fotografie z testovania KetoMix diéty.

Jednotlivé jedlá sa nachádzajú v konkrétnych balíčkoch pre diétne plány, no dajú sa zakúpiť i zvlášť.


KetoMix kokteil skúsenosti

Proteínový kokteil možno označiť pokojne aj za akýsi základ KetoMix diéty. Ide totiž o veľmi jednoduchú a rýchlu voľbu proteínového jedla, ktoré dodá telu všetky potrebné látky a zároveň dokáže i veľmi dobre zasýtiť.

Kokteil obsahuje minimum tukov a sacharidov, kvalitnú sóju a srvátkové bielkoviny a je zdrojom vlákniny, ktorá je dôležitá pri trávení. Je bez lepku a glutamátu. Kokteil je sám o sebe bez chuti, na dochutenie slúži viacero príchutí. 

Príprava

Príprava je veľmi jednoduchá. Do šejkra nalejeme cca 250 ml vody, pridáme jednu odmerku proteínu (30 g) + príchuť. Príchutí je na výber niekoľko: čokoládová, jahodová, kokosová, vanilková a príchuť lesného ovocia a kávy. Celý obsah riadne pretrepeme a ihneď konzumujeme.

Odporúčané množstvo príchute sú 3 g. Nejde však o pevne stanovenú dávku, čo znamená, že možno pridať viac, ale aj menej, a vytvoriť si tak kokteil presne podľa vašej chuti.

Naše hodnotenie

Pri tomto kokteily si treba zo začiatku zvyknúť na chuť, keďže niektoré príchute sú trochu umelé a niekde na pozadí cítiť takú tú práškovú chuť. Plusom je však nenáročná a rýchla príprava - potrebujete len vodu, takže sa dá pripraviť naozaj hocikde.

KetoMix príchute do kokteilu

Na dochutenie KetoMix kokteilu si môžete zaobstarať aj rôzne príchute. 

Príprava KetoMix kokteilu
KetoMix príchute do kokteilov
KetoMix kokteil

Príprava KetoMix proteínového nápoja

KetoMix šejker

Pri KetoMix diéte je šejker na mixovanie jednotlivých pokrmov neodmysliteľným pomocníkom.


KetoMix omelety skúsenosti

KetoMix proteínové omelety sú dostupné vo viacerých variantoch, vďaka čomu si pri nich prídu na svoje milovníci mäsa, ale aj zeleniny či napríklad i syru.

Sú výborné ako hlavné jedlo počas ktorejkoľvek časti dňa. Tým, že sú po príprave teplé, sú ideálne aj ako obed či večera. Omeletu možno konzumovať až päťkrát denne. 

Omelety môžete jesť i neochutené, no ak si chuť chcete ozvláštniť, môžete pridať huby, restovanú zeleninu či obľúbené bylinky a korenie. 

Príprava

Príprava omelety sa môže zdať niekomu zložitejšia, kedže omeletu je potrebné piecť na panvici. Do šejkra nalejeme asi 100 ml vody a pridáme 1 odmerku (32g) KetoMix omelety. Všetko poriadne premiešame a vylejeme na horúcu panvicu s troškou oleja. Následne dobre opečieme, cca 3-4 minútky z každej strany. Ihneď podávame.

Naše hodnotenie

Tieto omelety ma svojou chuťou veľmi prekvapili a za seba musím povedať, že zo všetkých pokrmov mi chutili najviac. Na začiatku som síce nečakala úplnú náhradu klasickej, vajíčkovej omelety, ale chuť a vôňa je aj tak veľmi dobrá. Na prvý pohľad dokonca omeleta vyzerá na nerozoznanie od tej klasickej.

V porovnaní s ostatnými produktami si už však nevystačíte len s vodou a šejkrom, ale treba aj sporák a panvicu, čo znamená náročnejšiu prípravu. 

KetoMix omeleta s príchuťou slaniny skúsenosti
Príprava Ketomix omelety so zeleninovou príchuťou

Príprava KetoMix omelety prebieha pomerne rýchlo, no nezaobídete sa pri nej bez panvice a sporáka.

Ketomix omeleta

A takto vyzerá výsledok. 


KetoMix polievky skúsenosti

Počas diéty som konzumovala i viacero druhov proteínových KetoMix polievok. Aktuálne je k dostatiu 5 príchutí - proteínová ázijská polievka, kari polievka s kuracou príchuťou, guľášová, hubová, klasická kuracia, syrová, paradajková a zeleninová. 

Polievky majú nízky obsah sacharidov i tukov a obsahujú pre telo dôležité minerály i vitamíny. Denne pokojne dokážu nahradiť aj 5 jedál. 

Príprava

Do šejkra nalejeme cca 200 ml horúcej vody. Pridáme jednu odmerku (30 g) KetoMix a poriadne premiešame. Vytvorí sa nám hustejšia zmes - polievka, ktorú môžeme hneď konzumovať. 

Naše hodnotenie

Ak by sme mali ochutnané polievky porovnať, najviac nám chutila guľášová, a tiež syrová či kuracia. So zeleninovou to bolo už o niečo horšie. Jej chuť však môžete doladiť pridaním byliniek či korenia. 

Balenie, z ktorého pripravíte až 10 porcií sa momentálne predáva za 21 €. 

Príprava KetoMix polievky s kuracou príchuťou
KetoMix polievka s kuracou príchuťou skúsenosti
Ketomix polievka syrová skúsenosti
Ketomix polievka skúsenosti

KetoMix polievky sú vhodné vtedy, keď máte málo času a potrebujete do žalúdka dostať niečo teplé.


KetoMix kaše skúsenosti

KetoMix proteínové kaše si možno zaobstarať v 3 príchutiach, my sme počas držania diéty konzumovali dve z nich, a to čokoládovú proteínovú kašu a banánovo-jablkovú. 

Obe kaše boli príjemné sladké. Ich plusom je nízky obsah sacharidov a tak sú vhodnou voľbou nielen pri KetoMix diéte, ale aj ako súčasť bežného jedálnička. 

Príprava

Príprava je opäť veľmi jednoduchá. Stačí do šejkra naliať cca 200 ml vody a pridať kašu KetoMix (28g). Všetko poriadne premiešať a dostaneme kašu pudingovej konzistencie. Na výber sú aktuálne dve príchute, a to čokoládová a banánovo-jablková.

Pri príprave kaše je možné použiť studenú, ale taktiež aj teplú vodu. Mne osobne sa lepšie osvedčila príprava s použitím teplej vody.

Naše hodnotenie

Zo sladkých KetoMix produktov mi najviac chutila práve čokoládová kaša. Nielenže veľmi dobre chutí, ale dokonca vonia aj ako čokoláda. 🙂 Svojou konzistenciou, ale aj vôňou mi pripomína klasický puding. Plusom je aj ľahká a rýchla príprava. Podobne je na tom aj jablkovo-banánová príchuť. Obe odporúčam všetkými desiatimi.

280 gramové balenie kaše kupované zvlášť vás vyjde na 21 €. 

Ketomix kaša skúsenosti
Ketomix Kaša bánanovo-jablková
Príprava KetoMix čokoládovej kaše
KetoMic čokoládová kaša skúsenosti

Do 200 ml vody stačí pridať jednu odmerku kaše, rozmixovať a hotovo. 🙂


KetoMix palacinka skúsenosti

K tým za mňa chutnejším KetoMix produktom patria aj palacinky.

Sú univerzálne, čo znamená, že ich možno pripraviť na sladko, ale aj na slano. Pri slanom variante palacinku môžete pripraviť na cibuľke či cesnaku. Ak máte chuť na sladkú verziu, pre dochutenie môžete siahnuť po nízkosacharidovom kréme, ktorý v súčasnosti zažíva veľký boom a dostanete ho aj na stránkach KetoMixu, konkrétne lieskovoorieškový čakankový či čakankovo-arašidový. 

Príprava

Na prípravu budete potrebovať 100 ml vody, v ktorých rozmiešate 1 odmerku zmesi. Palacinku následne pečiete na panvici. 

Naše hodnotenie

Celkom vydareným pokrmom, ktorý spríjemní diétové dni sú aj tieto KetoMix palacinky. Majú veľmi dobrú chuť, jednoduchú a rýchlu prípravu a výhodou je aj to, že ich môžete konzumovať na sladko, ale i slano. 

320 g balenie stojí teraz 21 €. 

Ketomix palacinka príprava
KetoMix palacinky skúsenosti

KetoMix palacinka svojím vzhľadom pripomína klasickú palacinku.


KetoMix puding s vanilkovou príchuťou skúsenosti

Pokiaľ ste už niekedy ochutnali proteínový puding, určite uznáte, že k tomu klasickému má pomerne ďaleko. Platí to aj o KetoMix proteínovom pudingu?

Puding má vanilkovú príchuť i arómu, ktorú je cítiť hneď po otvorení balenia s práškom. Vyznačuje sa nízkym podielom tukov a sacharidov, a tak je vhodný pre každého, koho prepadne nekontrolovateľná chuť na sladké. 

Príprava

Do 150 ml horúcej vody (nie vriacej, mala by mať cca 80°C) pridáme jednu odmerku pudingu (30 gramov). Rozmixujeme v šejkri a prelejeme do nejakej nádobky. Tú je potom potrebné dať do chladničky na cca 3 hodiny, aby puding stuhol.

Ak chcete ulahodiť aj vašim očiam a puding konzumovať vyklopený, nezabudnite misku,v ktorej budete dávať puding do chladničky, pred naliatím zmesi opláchnuť studenou vodou. To spôsobí, že sa puding po stuhnutí bez problémov vyklopí. 

Naše hodnotenie

Ketomix puding má výraznú lahodnú vanilkovú vôňu a pomerne príjemná je aj jeho chuť. Svojou konzistenciou nie je ako klasický puding, ale skôr ako nejaká lepkavá hmota, čo však býva pri proteínových pudingoch akýmsi nepísaným pravidlom. Na chuti mu to však rozhodne neuberá. Týmto pudingom môžno v prvej fáze diéty pokojne nahradiť až 5 denných jedál.

300 gramové balenie pudingu dostanete aktuálne za sumu 19 €.  

príprava KetoMix vanilkového pudingu
KetoMix vanilkový puding skúsenosti

Na prípravu pudingu je potrebné použiť horúcu vodu, s teplotou cca 80°C.

Ketomix puding

Hotový KetoMix puding je trochu lepkavý, no chutí a vonia veľmi dobre. 


KetoMix proteínové tyčinky
KetoMix proteínové tyčinky výživové údaje

Zloženie KetoMix proteínových tyčiniek. 

Proteínové tyčinky sú obľúbeným zdrojom energie mnohých milovníkov športu. Doteraz som ich už pár vyskúšala. Niektoré my chutili, iné nie, pričom chuť bola vo výraznej miere ovplyvnená samotnou príchuťou. Preto som bola zvedavá, ako budú chutiť KetoMix proteínové tyčinky. 

Počas diéty som konzumovala tri príchute - čokoládovú, vanilkovú a jahodovú. Ak už si mám predsa len vybrať niečo sladké, vždy volím čokoľvek s čokoládou. Aj preto som ako prvú vyskúšala práve čokoládovú tyčinku. Bola som veľmi milo prekvapená jej chuťou, ktorá môže smelo konkurovať aj klasickým čokoládovým tyčinkám. Na rozdiel od nich navyše nie je veľmi sladká, čo je pre mňa veľkým plusom. 

Pri ostatných dvoch príchutiach som mala pocit, že sú pomerne sladké, no stále veľmi dobré. Moja mamina si pri chudnutí rada pochutnávala na všetkých príchutiach. 

Naše hodnotenie

Proteínová ketoMix tyčinka dokáže plnohodnotne nahradiť jedno jedlo počas diéty, čo je nepochybne jej veľkým pozitívom. Nemusíte sa totiž trápiť prípravou jedla a môžete si ju vziať a zjesť kdekoľvek sa vyberiete.

Treba si však dať pozor na to, že touto tyčinkou môžete nahradiť počas dňa maximálne dve jedlá. Tyčinky sa predávajú ako súčasť jednotlivých diétnych plánov, ale môžete si ich zakúpiť aj osobitne. Jedno balenie obsahuje 16 tyčiniek a predáva sa za sumu 19 €.

KetoMix proteínové tyčinky skúsenosti

KetoMix bezlepkový chlieb skúsenosti

Na proteínový bezlepkový chlieb sme sa veľmi tešili, nakoľko pre nás predstavoval medzi ostatnými produktmi zmenu. Navyše, od mala som zvyknutá na rôzne pečivo a keď ho zrazu človek nemôže konzumovať, jednoducho mu to chýba. 

Veľkou výhodu tohto chleba je, že je bezlepkový a bez glutamátu. Je zdrojom srvátkovej a váječnej bielkoviny a rovnako ako ostatné KetoMix pokrmy obsahuje vlákninu pre správne fungovanie čriev. 

Príprava

Hneď po tom, čo sme sa doma rozhodli, že si pripravíme KetoMix chlieb, nastal prvý problém. Výrobca totiž uvádza na obale postup prípravy, ktorý ale tak trochu nedáva zmysel. Pri každom produkte, rovnako aj pri chlebe, je totiž uvedený spôsob prípravy na jednu dávku. Avšak, asi len veľmi ťažko by sa našiel človek, ktorý by si chlieb pripravoval na jednu dávku, teda jeden krajec. Aj preto som zvolila prípravu chleba z celého balenia. 

Keďže výrobca na balení uvádza, že ide o 10 dávok (10 odmeriek), pričom na jednu odmerku zmesi pripadá 15 - 20 ml vody, do misky som si pripravila 200 ml vody (20 x 10). Pridala som do nej celú zmes a začala miešať. Po chvíli cesto zhustlo, naliala som ho do formy a vložila do rúry, ktorú som predtým predohriala na 180°C. Chlieb som piekla cca 20 minút. 

Chlieb, ktorý sa neskonzumoval, som odložila do mrazničky. Po vytiahnutí a rozmrazení, napríklad aj v hriankovači, chutí ako čerstvo upečený. 

Naše hodnotenie

Druhý problém nastal, keď sme s maminou ochutnali náš výtvor. Chlieb je totiž sám o sebe príliš slaný. Jeho chuť sa však dá zjemniť použitím nejakej bylinkovej nátierky, najlepšie takej, ktorú si sami pripravíte, napríklad brokolicová, cuketová či baklažánová. 

300 gramové balenie KetoMix proteínového chleba, vhodného aj pre celiatikov, aktuálne stojí cca 19 €.

Ketomix chlieb príprava

Na obale je uvedený postup na jednu dávku, čo práve nie je najvhodnejšie riešenie, preto som pripravila chlieb naraz z celého balenia.  

Príprava Ketomix chleba
Ketomix chlieb skúsenosti
Ketomix bezlepkový chlieb

KetoMix žemle skúsenosti

Proteínové žemličky spolu s bezlepkovým chlebom možno zaradiť k novinkám určeným na spestrenie stravovania počas KetoMix diéty. Rovnako ako ostatné produkty sú bez glutamátov a majú nízky obsah tukov a sacharidov. Preto sú ideálne aj pri udržiavaní váhy po skončení diéty. 

Príprava

Pri tomto pečive výrobca na obale znova uvádza návod na prípravu jednej dávky, čo opäť nie je práve ten najideálnejší spôsob prípravy. Aj preto som žemličky spravila naraz z celého balenia. 

Do zmesi som pridala 200 ml vody a postupne tvarovala cesto a z neho žemličky. Tie som potom dala upiecť do predohriatej rúry na 180°C na cca 15 minút. 

Žemličky som z rúry vytiahla krásne opečené dozlata a tie, ktoré sa počas dňa neskonzumovali, som zamrazila na neskôr.

Naše hodnotenie

Spočiatku som si myslela, že zmes na KetoMix žemličky bude pravdepodobne tá istá ako zmes na KetoMix bezlepkový chlieb, ktorý nám až tak priveľmi sám o sebe nechutil. Cesto je však už na pohľad iné, svetlejšie a čo je pre mňa dôležitejšie, aj chuťovo omnoho lepšie. 

Žemličky chutia veľmi dobre a obložené zeleninou skvele poslúžia na raňajky či rýchlu večeru. 

Žemličky Ketomix príprava
Ketomix žemličky
Ketomix žemličky

A takto prebiehala príprava KetoMix žemličiek.


Sladkosti vhodné pri KetoMix diéte

Pokiaľ si radi zamaškrtíte, s týmito chutnými čokoládami si prídete na svoje. 

Belgická čokoláda Cavalier je mliečna čokoláda s príchuťou lieskových orechov. Je sladená maltitolom, má výbornú chuť, na nerozoznanie od klasickej čokolády, ak nie ešte lepšiu. Na rozdiel od klasickej sladkej čokolády však neobsahuje toľko kalórií. 

Počas diéty by ste denne mali zjesť maximálne 4 kocky, pričom táto čokoláda nenahrádza žiadne z jedál.

Druhá čokoláda bez cukru má kvalitné zloženie pozostávajúce z kakaového masla, mlieka, kešu orechov a mandlí. Veľkým plusom je, že je bez cukru a tak je v podstate vhodná pri akejkoľvek diéte. Je sladená erytritolom, čo je cukor prirodzene sa vyskytujúci v ovocí.

Pri KetoMix diéte sa neodporúčajú viac ako 2 kocky denne. Táto čokoláda taktiež nenahrádza žiadne z jedál. 

Naše hodnotenie

Obe čokolády sú priam stvorené pre chvíle, keď vás dobehne chuť na sladké. Majú kvalitné zloženie a naozaj výborne chutia. Ich negatívom však pre niekoho môže vyššia cena pohybujúca sa okolo 3 €. V porovnaní so sumou, ktorú by ste zaplatili za kvalitnú horkú čokoládu, však nejde o žiadne veľké peniaze. 

Ketomix čokoláda skúsenosti

Víno Rosé Kozí Horky 2018 skúsenosti

To, že alkohol a diéta nejdú dokopy je všeobecne známe, no pokiaľ držíte ketogénnu diétu, akou je aj Ketomix diéta, nie až tak pravdivé. Veru, o KetoMix diéte by sa dalo povedať, že búra všetky doteraz zaužívané mýty.

Možno si pri nej dopriať čokoládu, chipsy, pečivo a dokonca aj alkohol. Neznamená to však, že teraz do seba bezhlavo môžete hádzať čokoľvek, všetky spomenuté pochutiny totiž musia byť od KetoMixu a treba ich konzumovať s rozumom. 

To platí aj o víne Rosé kozí Horky s nálepkou KetoMix. Ide o ružové kabinetné víno, ktoré pochádza z vínarskej oblasti Moravy - Velkopavlovická podooblasť. Toto víno sa môže pochváliť i striebornou medailou získanou v súťaži Vinum Juvenal 2018. 

Aj keď ide o suché víno, ktoré ja osobne až tak nevyhľadávam, musím konštatovať, že svojou ovocnou chuťou a vôňou má príjemne prekvapilo. Je lahodnou kombináciou jahôd, malín, červených ríbezlí a mirabeliek.

Dochuť vína je dlhšia a tvorí ju červený grep, ktorý mu dodáva kyslosť. Tá je však dostatočne vyrovnaná so sladkosťou vína. Práve toto vyrovnanie, alebo aj harmónia, stoja za tým, či nám degustované víno vo výsledku bude alebo nebude chutiť. 

Víno má prívlastok "kabinetné", čo znamená, že bolo vyrobené z hrozna s cukornatosťou 19-21 °NM (19-21 kg cukru/100 l muštu). Obsah alkoholu síce predstavuje 11,5 %, no pri pití alkoholu počas ketogénnej diéty sa môže sťať, že sa rýchlejšie opijete a ráno sa nevyhnete nepríjemnej opici. 

Víno Rosé Kozí Horky 2018 je unikátne v tom, že má veľmi nízky, takmer žiadny obsah sacharidov, vďaka čomu je vhodným spoločníkom pri držaní ketogénnej diéty, bez výčitiek z toho, že ste zhrešili. Myslieť však treba na striedmosť a denne si nedopriať viac ako 1 dcl tohto vínka. Pokiaľ s KetoMix diétou ešte len začínate a ste v prvom týždni jej držania, alkohol by ste nemali konzumovať vôbec. 

Naše hodnotenie

Víno Rosé Kozí Horky 2018 má sviežu ovocnú chuť, príjemnú vôňu a nízky obsah alkoholu pre čo najmenší bolehlav.  

Je stvorené pre všetkých, ktorí si starostlivo strážia svoju postavu, no z času na čas chcú vypnúť pri pohári dobrého vína.  

Víno Rosé Kozí Horky 2018
Víno Rosé Kozí Horky 2018

Víno je dostupné vo fľaši s objemom 0,7 l.

Víno Rosé Kozí Horky 2018 chuť
Skúsenosti KetoMix víno

Víno získalo v súťaži Vinum Juvenal 2018 striebornú medailu.  

Skúsenosti Víno Rosé Kozí Horky 2018

Na etikete vína nájdete informácie aj o farbe, vône a chuti vína. 

Alkohol KetoMix diéta

Na zdravie 🙂 


KetoMix sirup bez cukru skúsenosti
KetoMix sirup bez cukru

O tom, aké škodlivé vedia byť rôzne sladené nápoje, a to nielen počas držania diéty, ale celkovo, počúvame neustále z každej strany. Aj napriek tomu sa však nájde množstvo ľudí, ktorí sa ich skrátka nevedia vzdať. Sladký nápoj však nemusí nutne znamenať zlo. Teda aspoň v prípade, že nesiahnete po tekutej kalorickej bombe plnej rafinovaného cukru. 

KetoMix sirup s pomarančovou príchuťou je ešte pomerne horúcou novinkou, ktorá neobsahuje cukor, a preto si ho môžete dopriať aj počas držania diéty alebo len tak, pokiaľ preferuje "sugarfree" spôsob života alebo sa len proste snažíte minimalizovať cukor vo vašom jedálničku. 

Sirup má nulový obsah cukrov a tukov. Jeho veľkým plusom je obsah L-kamitínu, ktorý dokáže nakopnúť do chudnutia a urýchliť ho. V prípade, že držíte KetoMix diétu, tento sirup je pre vás vhodný už od prvej fázy diéty.

Jeho energetická hodnota na 100 g je 100 kJ. V zložení sa nachádza: voda, kyselina citrónová, aróma, farbivo: beta karotén, sorban draselný, sladidlá sukralóza a acesulfám K, L-kamitín. 

Sirup je balený v sklenenej fľaši s objemom 500 ml a vystačí na 100 porcií. Rozrába sa jednoducho - pridaním 5 ml sirupu do 500 ml vody. Ide o odporúčané rozrábanie, v prípade potreby si ho však môžete upraviť podľa vašej chuti. 

Sirup je vhodný pre dospelé osoby staršie ako 18 rokov (nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy). 

Naše hodnotenie

KetoMix sirup s pomarančovou príchuťou si ma získal hneď na prvé ochutnanie. Chutí naozaj výborne, žiadna umelá chuť, len príjemná vôňa po pomarančoch. Pokojne môže konkurovať i sirupom zvučných značiek, na rozdiel od ktorých neobsahuje žiaden rafinovaný cukor. 

Pre mňa sa KetoMix sirup stal skvelým spôsobom, ako dopĺňať tak dôležitý pitný režim. 

KetoMix sirup s pomarančovou príchuťou výživové údaje

Výživové údaje na 100 g sirupu. 

KetoMix sirup s pomarančovou príchuťou
Príprava KetoMix sirupu

Pri príprave rozpusťte 5 ml sirupu v 500 ml vody.


Naša video recenzia


Priebeh a výsledky KetoMix diéty

Ak mám byť úprimná, KetoMix diéta bola pre mňa pomerne ťažkou skúškou. Vhupla som do nej s veľkou motiváciou, chcením a nadšením, ktoré však postupne, ako sa telo dostávalo do stavu ketózy, vyprchávalo. Veľmi mi nepomohla ani chuť jednotlivých jedál, ktorá bola pre mňa dosť umelá a sladká a po konzumácii niektorých jedál som sa necítila práve najlepšia. 

Na druhej strane ma však KetoMix jedlá dokázali výborne zasýtiť, a to aj na dlhší čas ako tri hodiny, po ktorých sa má jesť už ďalšie jedlo. Hlad som nepocítila ani raz, dokonca som mala pocit, že jem častejšie, ako kedykoľvek predtým. Dovtedy som zvykla kvôli nedostatku času jesť kadejako. KetoMix diéta ma však naučila pravidelnosti. Dokázala som si kontrolovať a ustriehnuť čas ďalšieho jedla. 

Páčila sa mi aj rýchla a nenáročná príprava jednotlivých jedál, ktoré boli hotové už za pár minút. Keď som sa nachádzala mimo domu, výborne mi zas poslúžili proteínové tyčinky, ktoré konzumujem aj po skončení diéty. Rovnako som si so sebou mimo domu zvykla brávať aj proteínový nápoj. 

Čo sa týka samotných jedál, v prvej fáze som zvykla jesť na raňajky čokoládovú alebo banánovo-jablkovú kašu. Na desiatu som zas zvykla voliť kokteil s niektorou z príchutí. Na obed som si často pripravovala syrovú alebo zeleninovú polievku, ktorú som obmieňala so syrovou alebo zeleninovou omeletou. Po obede som zvykla jedávať niečo sladké, puding či palacinku. Moja večera zas pozostávala z omelety a niekedy aj kokteilu, podľa toho, koľko času som mala. Priznávam, že v prvej fáze som sa celkom bála experimentovať a to aj z toho dôvodu, že som nevedela, ako moje telo bude reagovať. Denne som na odporúčanie konzumovala aj zeleninu a pila cca 2,5 litra a 3 litre vody.

V druhej redukčnej fáze som už ku KetoMix jedlám pridala i 2 bežné nízkosacharidové jedlá. A práve toto kombinovanie môjmu organizmu skrátka nevyhovovalo, a to až natoľko, že som sa rozhodla s diétou skončiť. V tom čase som už bola ľahšia o cca 4 kilogramy, čo som aj tak považovala za veľký úspech.

A čo moja mamina? Tá bola v držaní diéty omnoho striktnejšia a dôslednejšia, a to hneď od začiatku i po celý čas jej držania. 

Na rozdiel odo mňa, jej vyhovovala i chuť jednotlivých KetoMix pokrmov. Problém však mala s KetoMix chlebom, ktorý bol príliš slaný či so zeleninovou polievkou, ktorá jej až tak veľmi nechutila. Na kokteily, palacinkách či proteinových tyčinkách si však veľmi pochutnávala. 

Jedlá ju rovnako ako mňa dokázali výborne zasýtiť a vôbec nepociťovala hlad. Rovnako na sebe nezaregistrovala ani stav ketózy, nebolo jej zle, necítila sa slabo, ale práve naopak, po celý čas mala dostatok energie na činnosti, ktoré bežne vykonáva každý deň. Aj keď je pravdou, že po druhom týždni prvej fázy, kedy stále dookola konzumovala len KetoMix jedlá jej to už predsa len trochu "liezlo hore krkom". 

S o to väčším nadšením sa však pustila do druhej fázy, v ktorej už mohla okrem troch KetoMix jedál konzumovať aj ďalšie dve nízkosacharidové jedlá. Do svojho jedálnička tak zaradila kuracie mäso, šunku, morské plody, rybie i morčacie mäso, syr, tvaroh, mozarellu i vajíčka. 

Dôkazom toho, že si moja mamina počíňala naozaj dobre a disciplinovane je aj jej váha po ukončení diéty. Schudla totiž cca 8 kíl. A keďže jej výsledok stojí naozaj za to, prikladám aj foto pred a po.

Ketomix skúsenosti

PRED

Ketomix diéta skúsenosti výsledky

PO

Skúsenosti Ketomix diéta

PO

Výhody a nevýhody

Výhody

 • Nebudete hladovať ani sa premáhať.
 • Ideálne pre časovo vyťažených ľudí.
 • Vybudujete si sebadisciplínu.
 • Prijímate stravu so zníženým obsahom cukrov, hlavne vysoko-glykemických.
 • Budete mať menšiu chuť na jedlo i na sladké.
 • Tuky sa stanú paradoxne najľahšie dostupným zdrojom energie pre správne fungovanie tela.
 • Namiesto ukladania tukov ich spaľujete.
 • V každej porcii sa nachádza presný pomer kalórií a hlavne dostatočné množstvo živín, minerálov, vitamínov a ďalších látok.
 • Naučí vás k zdravému stravovaniu, pretože balíky obsahujú i zdravé chutné nízkosacharidové recepty.
 • Hlavným pozitívom je čas, pretože keď zainvestujete do KetoMix balíčkov, nemusíte sa starať, čo, kedy, kde, ako jesť.

Nevýhody

 • Možný nápor na organizmus v priebehu prvých dní.
 • Keď chcete, aby bola táto diéta efektívna, tak ju treba dodržiavať. Snažte sa nezhrešiť a dodržiavajte ju. Inak vaša snaha vyjde nazmar.
 • Chuť niektorých jedál môže byť pre niekoho umelá.

Naše hodnotenie KetoMix diéty


KetoMix je unikátna diéta, ktorá láka schudnutiachtivých ľudí predovšetkým tým, že pri nej nie je nutný pohyb a teda schudnete bez hodín oddretých vo fitku. Ak ste pracovne vyčerpaní a nestíhate si pripravovať každý deň vyváženú stravu, KetoMix je pre vás ideálnou voľbou. Nielenže ide o špeciálne vytvorenú diétu, ktorá pomáha so spaľovaním tukov a schudnutím, ale zabezpečíte si ňou i pravidelnú stravu 5x denne.

Na chuť niektorých produktov si však budete musieť zvyknúť a pokojne sa môže stať aj to, že si jednoducho nezvyknete. Pre niekoho je totiž chuť týchto pokrmov umelá či prisladká. A potom je tu aj tá skupina ľudí, ktorá si na KetoMix jedlá a ich chuť zvykla takmer okamžite. Platí tu teda naozaj to, že všetci sme iní, rovnako aj naše chuťové poháriky.


Okrem nevyhovujúcej chuti vás v prvých dňoch môže potrápiť i nevoľnosť, ktorá je však iba prechodným obdobím. Pravdou je aj to, že ketogénna diéta je pomerne nekompromisná, a to najmä v prvej fáze, počas ktorej musíte striktne dodržiavať stanovený jedálniček a nezhrešiť. Ak by ste tak spravili, celý efekt diéty by bol razom preč. O tejto diéte teda možno povedať, že chce naozaj veľa sebazaprenia a sebadisciplíny, a aj preto ňou ľudia so slabšou vôľou skrátka nemusia prejsť. Rovnako to môže byť aj u ľudí, ktorých trápia nejaké zdravotné problémy, nakoľko táto diéta je určená len pre zdravých jedincov.


V prípade, že sa do KetoMix diéty vrhnete s veľkým nadšením, ktoré nevyprchá, budete dodržiavať stravovanie a za žiadnych okolností nezhrešíte, odmenou vám budú rýchlo miznúce kilogramy a lepší pocit zo seba.

3
Pridajte vašu recenziu

avatar
Petra
Komboš
Petra

Ja som s touto dietou schudla 5 kil, co bol aj moj zamer. Zaciatky vsak boli velmi, velmi tazke, citila som sa slaba, unavena, bez energie. Chce to ale vydrzat a nevzdat sa, potom pride prival energie. Je to uz mesiac, co som ukoncila dietu a zatial som nepribrala ani kilo. Dufam, ze to takto aj ostane. Samozrejme, zdravo sa stravujem a snazim sa vela hybat.

Čo sa vám na produkte páči?
naozaj funguje
Čo sa vám na produkte nepáči?
cena je vysoka
Miluše Kovaľova
Komboš
Miluše Kovaľova

Ja som veľmi spokojná s produktmi Keto vďaka ním som zatiaľ schudla 15 kg a to som v prvej fáze z produktov sa dajú pripraviť rôzne jedlá , perfektná spolupráca s poradkynami rýchlo reagujú na položenú otázku.Velmi sa mi páči ak niektorý produkt mi až tak nechutí poradkyňa Vám hneď vie poradiť ako ho môžete inak využiť -receptom veľká vďaka maximálna spokojnosť a odporúčanie 😊

Čo sa vám na produkte páči?
rýchla príprava vynikajúca chuť
Čo sa vám na produkte nepáči?
Zatiaľ som nenašla žiadne mínusy
Kiki
Komboš
Kiki

Ja som momentálne tiež na tejto diéte.Za 9 týždnov 14 kíl dole.Ešte stále som v prvej fáze,aj keď sa to neodporúča.Začiatok bol pre mňa veĺmi tažký.Prvé tri dni neutíchajúca bolesť hlavy.Dalších 11 dní som bola príliš slabá.Nezvládala som ani bežné domáce práce.Na 15 deň ako znovuzrodená.Odvtedy ziadna slabosť,bolesť hlavy.Cítim sa tak ako predtým akurát o pár kíl lahšia.Aj niektoré zdravotné problémy zmizli.Za seba vrelo odporúčam.

Čo sa vám na produkte páči?
Diéta,ktorá funguje