19 najlepších seriálov z produkcie Netflix

netflix

Ak patríte k fanúšikom filmu, vďaka Netflixu si prídete na svoje. Zdroj: www.unsplash.com

Každý fanúšik Netflixu vie, že inšpirácie na dobré seriály nikdy nie je dosť. Preto sme v redakcii dali dokopy tento žánrovo bohatý zoznam.

Prídete si na svoje, či ste fanúšikom sci-fi, drámy, hororu, alebo hľadáte veselé sitkomy na večerný “Netflix & chill”.

6 sérií, 78 epizód | IMDb: 8,8/10

House of Cards je jedným z prvých seriálov z produkcie Netflixu. Môžeme povedať, že aj jedným z najkvalitnejších. Príbeh sa odvíja od ambície Franka Underwooda (Kevin Spacey), postúpiť z pozície senátora amerického kongresu až na ten najvýznamnejší post – prezidenta Spojených štátov.

Seriál je bohatý na intrigy, zápletky, dejové zvraty a prekvapivé vyvrcholenia, ktoré vás dostanú. Excelentné herecké výkony a scenár robia vytvárajú z politického seriálu nezabudnuteľný divácky zážitok.

Herečka Robin Wright získala za úlohu Claire Underwood v roku 2014 Zlatý glóbus a jeje herecký kolega zo seriálu Kevin Spacey si ho odniesol o rok neskôr.

House of Cards

Zdroj: www.netflix.com

3 série, 30 epizód | IMDb: 8,8/10

Meno Pablo Escobar je notoricky známe po celom svete. Narkobarón z kolumbijského Medellínu nemá v histórii obdoby. So svojím obrovským drogovým kartelom, siahajúcim do celého územia Ameriky v 80-tych rokoch zarábal desiatky miliónov dolárov.

Postava Pabla Escobara sa stala akýmsi symbolom pre márnosť boja proti drogám a kriminalite v Amerike, úplatnosti a bezmocnosti autorít voči silným zločineckým skupinám.

Seriál Josého Padilhu zobrazuje skutočné udalosti nebezpečných a mocných zločincov, čo ho robí mimoriadne dramatickým.

narcos

Zdroj: www.netflix.com

5 sérií, 60 epizód | IMDb: 8,5/10

Seriál zo sveta, kde žijú antropomorfné zvieratá s ľuďmi bok po boku, patrí medzi najlepšie a zároveň najpodceňovanejšie produkty Netflixu.

Hlavnou postavou je kôň Bojack, vyhasnutá hviezda zo sitkomu z 90-tych rokov. Bojack sa snaž obnoviť svoju kariéru s pomocou svojej manažérky a nestálej priateľky, perzskej mačky. Jeho rivalom je zlatý labrador a jeho láskou žena, ktorá pracuje ako ghostwriterka.

BoJak Horseman je bláznivou satirou hollywoodskeho sveta celebrít. Zároveň však úprimne poukazuje na citlivú a aktuálnu tému – depresiu. Veselé situácie tak získavajú melancholický podtext. So ľudskými vlastnosťami sympatického Bojacka sa iste stotožníte ihneď po vzhliadnutí niekoľkých epizód.

Bojack Horseman

Zdroj: www.netflix.com

2 série, 17 epizód | IMDb: 8,9/10

Prvá séria Stranger Things je o chlapcovi menom Will, ktorého unesie príšera a ocitne sa v prostredí, ktoré pripomína Poltergeista. Jeho matka spolu so šerifom po ňom pátrajú. Okrem nich sa do pátrania pustí aj jeho najlepší priatelia, vrátane kamarátky so zvláštnymi telepatickými schopnosťami.

Hororový sci-fi seriál zaujme každého fanúšika klasických blockbusterov zo začiatku 80-tych rokov. Je úctyhodnou spomienkou na staré filmy Stevena Spielberga a Johna Carpentera.

Stranger Things

Zdroj: www.netflix.com

6 sérií, 78 epizód | IMDb: 8,1/10

Orange is the New Black je zrkadlom spoločnosti s prvkami štipľavého humoru odohrávajúci sa v prostredí ženskej väznice. Ponúka divákom výzvu na zamyslenie sa nad stereotypmi, ktoré sa zároveň snaží zmeniť a pretvoriť. 

Scenár a herecké výkony sú vynikajúce a príbehy vás chytia za srdce, rozosmejú aj zarmútia. Donútia vás vcítiť sa do postáv, ktoré, ako každý človek, robia občas poľutovania hodné rozhodnutia.

Orange is the New Black

Zdroj: www.netflix.com

5 sérií, 23 epizód | IMDb: 8,9/10

V niekoľkých sériách samostatných filmových sci-fi poviedok sa nápadne odráža nepokoj dnešnej doby, ktorý sa môže vymknúť spod kontroly.

Mierne paranoidné príbehy sa odohrávajú vo veľmi blízkej budúcnosti. Sú popretkávané čiernym humorom, prebiehajú v napätí a po vzhliadnutí vás nechajú premýšľať nad dôsledkami extrémne rýchleho rozvoja technológií.

Black Mirror

Zdroj: www.netflix.com

2 série, 26 epizód | IMDb: 8,0/10

Citlivá téma, ktorej sa tento seriál dotýka, vyvolala mnoho kontroverzií. Je o mladom dievčati, ktoré sa rozhodlo spáchať samovraždu. Dôvody, prečo to urobila, nahrala na 13 pások, ktoré nechala doručiť 13 rôznym ľuďom, ktorých sa jej smrť týkala. 

Výčitky a nutnosť udržať tajomstvo, ktoré by mohlo zdevastovať niekoľko vzťahov a stáť školu milióny dolárov, robia príbeh dramatickým a pomerne náročným na sledovanie. Je veľmi to veľmi osobný a emotívny prejav na vážnu tému, o ktorej sa, žiaľ, často len mlčí.

13_Reasons_Why

Zdroj: www.netflix.com

2 série, 16 epizód | IMDb: 8,2/10

Napriek názvu, ktorý môže znieť trochu hlúpo a detinsky, je American Vandal dobre premyslenou satirou dokumentárnych seriálov o „skutočnom“ živote väzňov. Obsahuje všetko, čo k takémuto seriálu patrí: zločiny a ich vyšetrovanie s viacerými podozrivými, rozhovory s väzňami a nekonečné konšpiračné teórie. Podozrivý v prvej sérií, prekvapivo, nie je vrah, ale študent, ktorý nakreslil sprejom mužské genitálie na 27 áut. Tento zločin mu neumožňuje dokončiť školu. V druhej sérií zas ide o prípad kontaminovanej limonády v reštaurácií. Aj tu sa môžete tešiť na kopec neslušných vtipov, ktoré okorenia napínavý dej, pripomínajúci detektívku.

american-vandal

Zdroj: www.netflix.com

1 séria, 10 epizód | IMDb: 8,5/10

Hlavná postava tohto seriálu, Holden Ford, je inšpirovaná skutočným mužom, menom John E. Douglas. Ide o mladého agenta FBI, ktorý nachádza zvláštnu záľubu v štúdiu psychológie sériových vrahov.

Seriál vznikol na základe behaviorálnej vedy, ktorá skúmala správanie zločincov z 70tych a 80tych rokoch. Množstvo vyšetrovacích postupov sa opiera práve o takéto štúdie.

Dej robí zaujímavým Fordova osobnosť, ktorá sa sama začína meniť pod vplyvom urputného skúmania a snahy vžiť sa do duše zločincov. Rozvinie sa u neho obsesia, ktorá odzrkadlí vzťah medzi zločincom a obeťou. Mindhunter vás prekvapí prepracovanými detailami charakterov postáv a ich práce, ale aj nečakanými zvratmi a ukončeniami jednotlivých príbehov.

MINDHUNTER

Zdroj: www.netflix.com

2 série, 20 epizód | IMDb: 8,3/10

Podobne ako sitkomy o vzťahoch a randení z minulosti, ak Master of None zachytáva miernu nervozitu a nepokoj, ktorú vyvoláva začínajúci vzťah, chémiu, ktorá funguje medzi dvoma mladými ľuďmi.

Je to seriál o mileniáloch, teda zapája do deja používanie sociálnych sietí prirodzene, nenútene. Zobrazenie postáv je úprimné, vtipy jemné a celkom milé. Tento sitkom ponúka úplne nový a svieži pohľad na vzťahy.  

Master_of_None

Zdroj: www.netflix.com

11. GLOW

2 série, 20 epizód | IMDb: 8,1/10

Seriál producentky Jenji Kohan je inšpirovaný skutočnými ženami-wrestlerkami z amerických televíznych show 80-tych rokov. Hlavnými hrdinkami sú ženy, sklamané vlastnými neúspechmi v živote, ktoré sa stretli v ženskej wrestlingovej lige.

Postavy sú možno nevrlé, ale zároveň veľmi sympatické. Je to seriál bohatý na metafory, vysoko návykový a ľahko pozerateľný.

GLOW

Zdroj: www.netflix.com

1 séria, 7 epizód | IMDb: 8,4/10

Western so ženskými hrdinkami napísal a režíroval Scott Frank. Jeho dej sa odohráva v 80. rokoch 19. storočia v malom mestečku, kde takmer všetci muži vymreli pri prestrelkách.

Mesto s takmer výlučne ženskými obyvateľkami sa stavia do boja proti gangu pištoľníkov, ktorí nemilosrdne vraždia a utekajú pred zákonom. Seriál sa pýši kvalitným spracovaním a poetickým jazykom, ale aj napínavými prestrelkami.

Godless

Zdroj: www.netflix.com

​​​​3 série, 39 epizód | IMDb: 8,7/10

​​​​​​​​​​​​​​Temný a brutálny seriál Daredevil sa podstatne líši od všetkého ostatného z Marvelovej produkcie. Je omnoho odvážnejší a drsnejší. Akčné scény sa prelínajú so svetlými chvíľkami humoru, ktorým si postavy získajú vaše sympatie.

Tvorcovia perfektne vystihujú hranicu medzi hrdinami a zloduchmi, dobrom a zlom vo svete plnom násilia. Ak radi sledujete filmy a seriály o superhrdinoch, Daredevil je jedným z najvydarenejších kúskov.

Daredevil

Zdroj: www.netflix.com

14. Dark

1 séria, 11 epizód | IMDb: 8,6/10

Ak sa vám zapáčil seriál Stranger things, Dark bude pre vás takisto lahôdkou. Je to o rodine, žijúcej mimo zákona, ktorá sa rozhodne zanechať svoj starý, temný život a prejsť na svetlú stranu po zmiznutí dvoch detí v lesoch.

Do deja vás vtrhnú rodinné drámy a zvraty, ktoré ho robia mimoriadne zaujímavým.

Dark

Zdroj: www.netflix.com

​​​​4 série, 24 epizód | IMDb: 8,8/10

Poznáte Broadwalk empire od HBO? Peaky Blinders je jeho nemenej intenzívnym a násilným Anglickým ekvivalentom. Je o britských gangstroch, obchodoch s alkoholom, hazardných hrách v období prohibície.

„Za nitky“ ťahajú najvýraznejšie postavy Boyd Crowder a fenomenálny Tom Hardy (v druhej a tretej sérií). Odporúčame všetkým milovníkom mafiánskych príbehov.

peaky_blinders

Zdroj: www.netflix.com

1 séria, 8 epizód | IMDb: 8,1/10

Tragikomický príbeh podľa scenáru Charlieho Covella sa točí okolo páriku teenagerov: 17 ročného chlapca, ktorý je presvedčený, že je psychopat a jeho spolužiačky, psychicky zničenej dysfunkčnou rodinou.

Ich vzťah pripomína Bonnie a Clyda – sú to dvaja mizantropickí problémoví stredoškoláci, ktorí neváhajú občas spáchať drobný zločin, aby posilnili svoju lásku. Seriál je zábavný a zároveň veľmi romantický.

The_End_of_the_F_World

Zdroj: www.netflix.com

2 série, 20 epizód | IMDb: 8,7/10

Netflix prichádza so seriálom, ktorý vám ponúka pohľad do vnútra kráľovskej rodiny, na začiatku panovania kráľovnej Alžbety II., stvárnenej herečkou Claire Foy. Nechýbajú dominantné postavy tej doby, ako Winston Churchill a manžel kráľovnej, Princ Filip. Ich vzťah je tu zobrazený bez idylických úprav, so svojimi kladmi, aj zápormi. 

Tvorcovia seriálu dbali na autenticitu prostredia so všetkými detailami, ktoré podliehali prísnym dvorným protokolom. The Crown pútavým podaním predstavuje skutočný svet po druhej svetovej vojne. Zároveň vám umožňuje nahliadnuť do politického systému Britskej monarchie.

The_Crown

Zdroj: www.netflix.com

1 séria, 10 epizód | IMDb: 8,1/10

On my Block nie je obyčajnou teenagerskou drámou. Dotýka sa aktuálnych problémov, s ktorými bojujú deti v mnohých mestských štvrtiach v Amerike.

Sú to témy, ako je migrácia, prisťahovalectvo, zločinecké gangy a násilie. Príbeh sa sústreďuje na životy štyroch teenagerov s rôznymi povahami a životmi, ktorých sa oplatí spoznať bližšie.

On_My_Block

Zdroj: www.netflix.com

2 série, 22 epizód + 1 vianočný špeciál | IMDb: 8,4/10

Seriál Sense 8 je rozdelený na viacero príbehov, ktoré sú situované do rôznych miest na Zemi a týkajú sa niekoľkých úplne odlišných postáv.

Spája romantiku so sci-fi prvkami, predstavuje osobnosti rôznych národov a kultúr a ukrýva silné momenty, ktoré vám jednoducho nedovolia prestať sledovať.

Sense8

Zdroj: www.netflix.com

Keďže Netflix neustále prichádza s novými seriálmi, zoznam budeme priebežne aktualizovať. Ak máte tip na seriál, o ktorom by mali vedieť aj ostatní, dajte nám vedieť v komentári.

O autorovi

Michaela Struhárová
 

Mi​ška je cestovateľka a obsahová marketérka na voľnej nohe. Úspešne ​sa stará o niekoľko webov, ako napr. cestovanie.sme.sk či jaspis.sk​.

Pre svoj aktívny životný štýl potrebuje mať neustále dobité baterky, preto sa najviac venuje recenziám výživových doplnkov. Recenziami spotrebičov zase pomáha nielen ženám vybrať si šikovných pomocníkov do domácnosti a ušetriť čas strávený varením a upratovaním.
​​O Miške sa môžete viac dozvedieť na jej blogu Struharova.com alebo Facebooku 

Viac článkov od tohto autora

Pridajte komentár ku článku

avatar