Recenzie práčiek so sušičkou


Autor: Lenka Riganová, Ján Koprla | Aktualizované: 29. 09. 2020

Tieto práčky so sušičkou odporúčame

Práčka so sušičkou Electrolux PerfectCare 700 EW7W447W

Ideálna pre alergikov a deti

Pračka s antialergickým programom, vhodná pre alergikov a malé deti. 

od 490 €

Práčka so sušičkou LG F94J8FH2W

Vhodná do veľkej rodiny

Tento model dosahuje kapacitu prania až 9 kg a preto je ideálna do mnohopočetnej rodiny. 

od 200 €

Práčka so sušičkou CSWS 485D/5-S

S tromi úrovňami sušenia

Pračka ponúka 3 úrovne sušenia - extra suché, na žehlenie alebo na ramienko. 

od 309 €

Recenzie práčiek so sušičkou

Hľadaniu, analyzovaniu a hodnoteniu práčiek so sušičkou sme sa u nás v redakcii venovali uplynulých 32 hodín, aby sme vám dnes mohli priniesť výber toho najlepšieho, čo súčasný trh ponúka. Z množstva dostupných produktov sme po dôkladnej analýze vybrali 7 najlepších modelov, ktorých recenzie nájdete v tomto teste. A pre všetkých tých, ktorí nevedia, podľa čoho si vybrať a aké parametre pri kúpe zohľadniť, prinášame návod, ako vybrať tu najlepšiu práčku so sušičkou.

KOMBO expert testuje pre vás

Ján Koprla

Ján Koprla pracuje v súčasnosti ako servisný technik. Má dlhoročné skúsenosti so servisom domáceho náradia, bielej a čiernej techniky, ktoré sú zároveň aj jeho hobby.

Aj keď by sa mohlo zdať, že práčky kombinované so sušičkou ešte ani v dnešnej dobe nie sú bežnou súčasťou domácností, opak je pravdou. Kvalitná práčka so sušičkou by podľa experta na elektroniku nemala chýbať v žiadnej domácnosti.

Ako sme hodnotili

Výber spotrebiča "dva v jednom" je mnohokrát dvojnásobne náročný. Vyžaduje si posúdenie nielen základných parametrov, ako je spotreba energie či kapacita bubna, ale aj možností praktického užívania vzhľadom na funkcie, inovácie a ich kombináciu.

Jednotlivé modely sme do nášho hodnotenia vyberali na základe viacerých kritérií - počet otáčok za minútu, energetická trieda i kapacita prania a sušenia. Prihliadali sme aj na programy a funkcie, ktoré prinášajú používateľovi komfort a šetria čas. Do veľkej miery sme sa zamerali aj na používateľské recenzie a hodnotenia. Nezabudli sme ani na cenu, pretože tá môže byť v procese kúpy taktiež neraz rozhodujúcim faktorom. 

Práčka, ktorá si v našom teste počíňala najlepšie, má slušnú výbavu a dobrú cenu, od nás získala titul Náš tip. Zariadenie špičkovej kvality s výbornými parametrami sa môže pochváliť odznakom TOP model. Odznak Cena/výkon získala cenovo výhodná a spoľahlivá práčka.


Porovnanie hodnotených práčok so sušičkou

Práčka so sušičkou Electrolux PerfectCare 700 EW7W447W

#1

Práčka so sušičkou LG F94J8FH2W

#2

Práčka so sušičkou CSWS 485D/5-S

#3

Práčka so sušičkou Beko HTV 8733 XS0

#4

Práčka so sušičkou Indesit XWDA 751480X WSSS

#5

práčka so sušičkou AEG Dualsense L7WBG47W

#6

Práčka so sušičkou Beko HTV 8633 XS0

#7

Kapacita prania

7 kg

9 kg

8 kg

8 kg

7 kg

7 kg

8 kg

Kapacita sušenia

4 kg

6 kg

5 kg

5 kg bavlna/3 kg syntetika

5 kg

4 kg

5 kg

Počet otáčok

max. 1400

max. 1400

max. 1400

max. 1400

max. 1400

max. 1400

max. 1200

Energetická trieda

A

A

A

A

A

A

B

Hodnotenie

Plusy

+ antialergický program

+ záruka 10 rokov na motor

inteligentné funkcie

+ nízka hlučnosť

+ rozmanitosť programov a funkcií

kapacita prania a sušenia

+ pomer cena/kvalita

+ odložený štart

16 programov

Smart Touch


+ efektívne vypratie bielizne

+ množstvo užitočných funkcií

10 ročná záruka na motor

rýchle pranie a sušenie

+ vysoká sila odstreďovania

parný program


+ inteligentná detekcia náplne

+ motor s doživotnou zárukou

tichý chod

+ Hi-tech ohrevné teleso

+ systém pre maximálne využitie pracieho prostriedku

Mínusy

- nezistené- vyššia cena- pri sušení trochu hlučnejšia


- ovládací panel v angličtine


- vyššia spotreba- dotykové ovládanie


- vyššia spotreba

nižšia účinnosť odstreďovania

Cena

490 €

699 €

309 €

479 €

352 €

600 €

415 €

(Zelenou farbou sú vyznačené najvýhodnejšie parametre. Červenou farbou sú vyznačené najmenej výhodné parametre.)


Akciové ponuky práčiek so sušičkou v overených eshopoch

Recenzie jednotlivých modelov

1. Electrolux PerfectCare 700 EW7W447W - Ideálna pre alergikov

kapacita prania 7 kg • kapacita sušenia 4 kg • energetická trieda pranie a sušenie A • max. 1400 otáčok odstreďovania • Ökoinvertor motor

Práčka so sušičkou Electrolux PerfectCare 700 EW7W447W

K najobľúbenejším práčkam kombinovaných so sušičkou aktuálne patrí model Electrolux PerfectCare 700 EW7W447W, ktorý v našom teste obsadil prvé miesto, a to hneď z niekoľkých dôvodov. 

Bubon ponúka kapacitu 7 kg bielizne na pranie a na sušenie 4 kg. Táto práčka je tak vhodná do menších, ale aj stredne veľkých domácností. 

Práčke nechýbajú ani praktické inteligentné funkcie, ako napríklad systém DualCare, ktorý sa stará o to, aby bol vybraný program prispôsobený hmotnosti bielizne a typu látky. Výsledkom je tak maximálna optimalizácia. 

Systém SteamCare má zas za úlohu osviežiť bielizeň pomocou pary, čím zabezpečí minimálne pokrčenie a teda odpadá nutnosť želenia oblečenia. Zároveň zabezpečuje aj dlhotrvajúcu sviežosť bielizne. 

Práčka má vo výbave aj funkciu odloženého štartu, vďaka ktorej môže prať aj vtedy, keď sa doma nikto nenachádza. S programom Wash & Dry dokážete vyprať a usušiť bielizeň aj na poslednú chvíľu, a to už za vynikajúcich 60 minút. Nechýba ani antialergický program, vhodný nielen pre alergikov, ale napríklad aj pre malé deti s citlivou pokožkou. 

Obsluha pračky je jednoduchá, a to aj vďaka prehľadnému LED displeju, na ktorom sa zobrazujú aktuálne informácie. 

Podľa portálu Alza.sk sa práčka môže pochváliť nízkou mierou reklamovanosti a spokojnými recenziami zákazníkov. Výborným kompromisom je aj cena pohybujúca sa okolo sumy 490 €. Ako nevýhoda môže byť pre niekoho ovládací panel v anglickom jazyku.

Nám sa táto práčka so sušičkou zapáčila natoľko, že od nás získala titul Náš tip.

Výhody

 • inteligentné funkcie
 • funckia odloženého štartu
 • antialergický program
 • jednoduchá obsluha
 • záruka 10 rokov na motor

Nevýhody

 • bez zistených nedostatkov

Orientačná cena

490 €

Hodnotenie

2. LG F94J8FH2W - Vhodná do veľkej rodiny

kapacita prania 9 kg • kapacita sušenia 6 kg • energetická trieda pranie a sušenie A • max. 1400 otáčok odstreďovania • invertorový Direct Drive motor

Práčka so sušičkou LG F94J8FH2W

Ak si potrpíte na kvalitu vašich domácich pomocníkov, parná práčka LG F94J8FHVW si zaslúži vašu pozornosť.

V jej tele nájdete spoľahlivý introvertný motor Direct Drive, ktorý sa vyznačuje nízkou hlučnosťou a mimoriadnou spoľahlivosťou. Čo sa týka hlučnosti, tá pri odstreďovaní neprekročí hranicu 75 dB.

Toto zariadenie v seba spája dva vysokokvalitné spotrebiče – práčku a sušičku. Práčka spadá do energetickej triedy A a pojme až 9 kg bielizne, čo je naozaj výborná kapacita, vhodná aj pre mnohopočetné rodiny. Sušička ponúka kapacitu 6 kg.

Ovládanie práčky je veľmi jednoduché a intuitívne, a uskutočňuje sa prostredníctvom LED displeja a otočného voliča. Práčku je dokonca možné prostredníctvom Wifi prepojiť aj so smartfónom a ovládať ju na diaľku. Aplikácia zároveň ponúka aj užitočný prehľad o spotrebe energie počas prania. 

Pri používaní práčky máte na výber zo 14 výkonných pracích programov alebo 8 sušiacich programov. Pranie je šetrné a efektívne, a navyše, parné programy sú ideálne aj pre alergikov, keďže para dezinfikuje a dokáže zničiť až 99,9% alergénov.

Na zahodenie nie je ani program, ktorý umožní pridať zabudnutú bielizeň aj počas prania. Stačí iba stlačiť "Pridať bielizeň", a dvierka sa otvoria aj počas prania. 

Pred samotnou kúpu vás síce môže odradiť vyššia cena, ale v tomto prípade rozhodne platí, že za kvalitu sa zvykne priplácať. Vzhľadom na kvalitnú výbavu, inteligentné funkcie, bohatú ponuku programov a pozitívne skúsenosti zákazníkov, tejto práčke od nás právom patrí titul TOP model. 

Výhody

 • nízka hlučnosť
 • kapacita prania
 • kapacita sušenia
 • jednoduché ovládanie
 • záruka 10 rokov na motor
 • rozmanitosť programov a funkcií

Nevýhody

 • vyššia cena

Orientačná cena

699 €

Hodnotenie

3. CSWS 485D/5-S - S tromi úrovňami sušenia

kapacita prania 8 kg • kapacita sušenia 5 kg • energetická trieda pranie a sušenie A •  max.1 400 otáčok odstreďovania • odložený štart • program Woolmark

Práčka so sušičkou CSWS 485D/5-S

Práčka so sušičkou Candy CSW 485D-S s predným plnením vykoná 1400 otáčok za minútu.kapacitu prania 8 kg a kapacitu sušenia 5 kg a patrí do energetickej triedy A. Ovládanie práčky je jednoduché, keďže práčka je vybavená digitálnym displejom, ktorý zobrazuje všetky dôležité informácie. 

Práčka má až 16 programov, a jej veľkou výhodou je prítomnosť špeciálneho programu pre pranie vlny s certifikátom Woolmark. Na tomto programe je možné prať aj veci, ktoré sú určené len na ručné pranie.

Práčka Candy CSW 485D-S disponuje funkciou odloženie štartu prania (až 24 hodín), má detskú poistku a navyše si sušenie bielizne dokážete časovo nastaviť. Vybrať si môžete aj jednu z troch úrovní sušenia - extra suché, na žehlenie alebo na ramienko. 

Páči sa nám i funkcia Smart Touch, čo je bezdotykové prepojenie práčky s telefónom. Veľkým plusom je, že poskytuje možnosť ovládania pomocou hlasu. A ak si neviete dať rady s programom, aplikácia v mobile vám jednoducho poradí. Získate s ňou aj prehľad o spotrebovanej energii a rôzne štatistiky prania. 

Samozrejmosťou je aj ochrana proti úniku vody, tzv. Antioverflow a ochrana proti nadmernému preplneniu. Ako nevýhodu pri tejto práčke vnímame vyššiu hlučnosť. 

Tento model sa predáva za veľmi výhodnú cenu a dostať ho už za sumu okolo 309 €. Celkovo ponúka veľmi dobrý pomer Cena/výkon. 

Výhody

 • ochrana proti nadmernému preplneniu
 • odložený štart
 • Smart Touch
 • 16 programov
 • pomer cena/kvalita

Nevýhody

 • pri sušení trochu hlučnejšia

Orientačná cena

309 €

Hodnotenie

4. Beko HTV 8733 XS0 - 10 ročná záruka na motor

kapacita prania 8 kg • kapacita sušenia 5 kg bavlna a 3 kg syntetika • energetická trieda pranie a sušenie A • max. 1400 otáčok odstreďovania • inteligentný systém AquaFusion

Práčka so sušičkou Beko HTV 8733 XS0

Spredu plnená práčka Beko HTV 8733 XS0 je v spojení so sušičkou vhodnou voľbou do každej domácnosti, kde nie je dostatok miesta na dva samostatné spotrebiče. Jej kapacita dosahuje až skvelých 8 kg prania, teda pojme naozaj dostatok bielizne, vďaka čomu je vhodná aj do mnohopočetných rodín.

Súčasťou tohto modelu je inteligentná technológia AquaFusion, ktorá sa postará takmer o 100% využitie pracieho prostriedku. S ňou nielenže ušetríte, ale zároveň aj oveľa účinnejšie a efektívnejšie vyperiete oblečenie.

Pračka je nabitá množstvom užitočných funkcií, ktoré ušetria život a uľahčia prácu. Nechýba ani zrýchlený program, s ktorým vyperiete malé množstvo znečistenej bielizne už za 14 minút. V tejto práčke môžete usušiť aj 5 kg (hmotnosti za sucha) bavlnenej bielizne a 3 kg (hmotnosti za sucha) syntetiky.

Dôkazom toho, že výrobcovia sú si kvalitou tohto zariadenia istí, je aj 10 ročná záruka na Pro Smart invertorový motor.

Výhody

 • kapacita
 • inteligentná technológia AquaFusion
 • efektívne vypratie bielizne
 • veľké množstvo užitočných funkcií
 • zrýchlený program
 • 10 ročná záruka na motor

Nevýhody

 • základný popis ovládacieho panelu v angličtine

Orientačná cena

479 €

Hodnotenie

5. Indesit XWDA 751480X WSSS - S parným programom

kapacita prania 7 kg • kapacita sušenia 5 kg • energetická trieda pranie A • trieda účinnosti odstreďovania B • max. 1400 otáčok odstreďovania • systém Woolmark Gold Care

Práčka so sušičkou Indesit XWDA 751480X WSSS

Voľne stojaca práčka Indesit XWDA 751480X WSSS je unikátnou kombináciou kvalitnej práčky a výkonnej sušičky. Ak sa rozhodnete pre tento model, okrem bezchybne vypranej bielizne sa tak môžete tešiť aj na jej dokonalú suchosť.

Pračka spadá do energetickej triedy A, teda je šetrná aj k vašej peňaženke. Môže sa pochváliť kapacitou až 7 kg bielizne, vďaka čomu je vhodná aj tam, kde sa perie pomerne veľa. Disponuje 16 pracími programami, z ktorých si nepochybne vyberiete ten, ktorý sa vám v danej chvíli hodí najviac.

Určite sa vám už neraz stalo, že ste si chceli vziať vonku vaše obľúbené tričko, no vo chvíli, keď ste si ho obliekli ste zistili, že je špinavé? Presne pre takéto situácie tu je špeciálny program Woolmark Gold Care, ktorý vám operie a osuší už za 45 minút.

Okrem tejto praktickej funkcie práčka disponuje aj množstvom iných programov, ako napr. športový program či program na odstraňovanie škvŕn. Navyše, je obohatená aj o 12 programov sušenia.

Výhody

 • moderný výkonný motor s dlhou životnosťou
 • možnosť prispôsobenia pracích programov
 • vysoká sila odstreďovania
 • možnosť rýchleho prania a sušenia
 • parný program
 • cena

Nevýhody

 • vyššia spotreba

Orientačná cena

352 €

Hodnotenie

6. AEG Dualsense L7WBG47W - S motorom s doživotnou zárukou

kapacita prania 7 kg • kapacita sušenia 4 kg • energetická trieda pranie a sušenie A  • max. 1400 otáčok odstreďovania • Ökoinvertor motor

práčka so sušičkou AEG Dualsense L7WBG47W

Práčka so sušičkou AEG Dualsense L7WBG47W je inteligentným zariadením, ktoré si obľúbia najmä všetci tí, čo neradi žehlia. 

Práčka je vybavená špeciálnym parným programom v kombinácii s osviežením, ktoré eliminujú pokrčenie. Pri viacerých typoch tkanin dokonca nie je potrebné ani dodatočné žehlenie. 

Pračka spolu so sušičkou patria do energetickej triedy A. Zariadenie vyperie 7 kg bielizne a usuší 4 kg. Disponuje 10 programami, z ktorých si zaručene vyberiete pre každý druh bielizne. Dokonale vypratú a osušenú bielizeň si s expresným programom môžete užívať už po uplynutí hodiny.

Ako každá kvalitná práčka, tak aj táto, disponuje inteligentnou technológiou, ktorá prispôsobí pracie aj sušiace cykly konkrétnej tkanine. Vďaka dotykovému ovládaniu sa práčka jednoducho ovláda, no tlačidlá nemusia vždy presne reagovať. 

Práčka so sušičkou je vybavená aj inteligentnou detekciou náplne, čo vnímame ako veľké plus, keďže šetrí čas i náklady. Okrem nej máte k dispozícii aj množstvo prídavných funkcií ako napríklad detská poistka, parné pranie či odložený štart.

Výhody

 • inteligentná detekcia náplne
 • energetická trieda A
 • rýchly program
 • detská poistka
 • tichý chod
 • program na čistenie bubna
 • motor s doživotnou zárukou

Nevýhody

 • dotykové ovládanie 

Orientačná cena

600 €

Hodnotenie

7. Beko HTV 8633 XS0 - Hi-Tech kúrenie

kapacita prania 8 kg • kapacita sušenia 5 kg • energetická trieda pranie a sušenie B • max. 1200 otáčok odstreďovania • Hi-Tech kúrenie

Práčka so sušičkou Beko HTV 8633 XS0

Posledný hodnotený model patrí tiež značke Beko. Mierne strohý dizajn práčky so sušičkou Beko HTV 8633 XS0 jej však neuberá na funkčnosti. Spotrebič disponuje pomerne priestranným bubnom s kapacitou prania 8 kg a sušenia 5 kg bielizne.

Spotrebou sa radí do energetickej triedy B v prípade práčky i sušičky. Práčka so sušičkou je vybavená Hi-Tech ohrevným telesom s niklovou povrchovou úpravou, ktoré je zárukou dlhšej životnosti a maximálnej funkčnosti. Využitie pracieho prostriedku maximalizuje špeciálny systém Optiball zabraňujúci jeho splachovaniu vodou vytekajúcou z nádržky.

Práčka so sušičkou má k dispozícii celkom 16 programov. Veľmi obľúbený je denný program objavujúci sa aj u iných značiek. Vyperie bielizeň už za jednu hodinu pri zachovaní výborných výsledkov. Pre alergikov a rodiny s deťmi je veľmi výhodná nielen funkcia voliteľného prídavného pláchania bielizne, ale aj špeciálny program BabyProtect+.

K dispozícii sú aj kombinované programy Wash&Dry alebo Wash&Wear. Sušička disponuje programom pre bavlnu a pre syntetiku. Práčka odstreďuje pri 1200 ot./min.

Výhody

 • Hi-tech ohrevné teleso
 • systém pre maximálne využitie pracieho prostriedku
 • programy vhodné pre deti a alergikov
 • kombinované programy prania a sušenia
 • výhodná cena

Nevýhody

 • vyššia spotreba
 • nižšia účinnosť odstreďovania

Orientačná cena

415 €

Hodnotenie

Ako vybrať práčku s integrovanou sušičkou

Šetrenie pri praní

Čo sa oplatí vedieť pred kúpou práčky s integrovanou sušičkou?

Voľba kombinovaného spotrebiča so sebou nesie isté benefity, ale spája sa aj s určitými nevýhodami. 

Medzi hlavné prednosti práčky s integrovanou sušičkou patrí bezpochyby:

 • Úspora miesta
 • Finančná úspora
 • Vysoká kompatibilita práčky a sušičky
 • Kombinované cykly prania a sušenia bez nutnosti prekladať bielizeň a nastavovať ďalší spotrebič

Výber práčky s integrovanou sušičkou je predovšetkým voľbou domácností, ktoré nedisponujú dostatkom priestoru pre dva veľké spotrebiče. Jeden kombinovaný spotrebič v tomto prípade zaberie až o polovicu menej miesta, čo je pre mnohé menšie byty, v ktorých sa s kúpou sušičky v minulosti nepočítalo, rozhodujúcim parametrom. Okrem toho možno povedať, že kúpa jedného spotrebiča je vždy tou ekonomickejšou voľbou.

Samostatná práčka a samostatná sušička v rovnakej kvalite vás aktuálne môžu vyjsť aj o niekoľko stoviek drahšie. Z hľadiska funkčnosti má kombinovaný spotrebič tiež svoje výhody. Ide predovšetkým o vysokú kompatibilitu práčky a sušičky, ktorých cykly na seba dokonale nadväzujú.

Prejavuje sa to zvyčajne napríklad vysokou silou odstreďovania u práčky, ktorá následne zaručuje skrátenie času sušenia. Väčšina spotrebičov na jedno nastavenie bielizeň operie aj vysuší. Nie je potrebné ďalšie nastavovanie programu ani manipulácia s bielizňou.

Najčastejšie uvádzané nevýhody kombinovaných spotrebičov:

 • Nižšia kapacita sušičky
 • Neumožňuje prať a sušiť súčasne
 • Slabšie užívateľské vlastnosti oboch spotrebičov (nemusia byť pravidlom)

Kombík radí

Kombík radí

Pri výbere práčky s integrovanou sušičkou sledujte okrem iného aj výbavu inteligentnými technológiami.

Pravdepodobne najznámejšia je technológia 6. zmysel, ktorú využíva Whirlpool. Na rovnakom princípe pracuje napríklad aj Fuzzy Logic. Ide o senzorové technológie, ktoré automaticky sledujú vlastnosti náplne práčky alebo sušičky a prispôsobujú im programy. Tieto technológie môžu mať u rôznych výrobcov rôzne pomenovania.

Na čo sa pri výbere práčky so sušičkou zamerať?

Ak ste rozhodnutí zaobstarať si do vašej domácnosti práčku so sušičkou, pri jej výbere vás môže zneistiť kopec parametrov. Pozrite sa, čo všetko by ste si pri kúpe tohto zariadenia mali všímať: 

1. Kapacita

Kľúčovým faktorom je kapacita, ktorá sa odvíja od veľkosti vašej rodiny. Pri týchto typoch zariadeniach sa často môžete stretnúť s tým, že kapacita sušenia je nižšia ako kapacita prania. 

Pokiaľ žijete v jednočlennej alebo dvojčlennej domácnosti, vystačíte si aj s kapacitou do 6 kg. Štvorčlenná rodina by mala siahnuť po kapacite do 9 kg. Pri mnohočlenných rodinách by práčka so sušičkou mala dosahovať kapacitu väčšiu ako 9 kg. 

2. Otáčky

Dôležité je myslieť aj na otáčky. V prípade, že často zvyknete prať napríklad bundy či iné rozmernejšie oblečenie, zíde sa vám práčka s minimálnou kapacitou 1200 otáčok. Tá dokáže zbaviť oblečenie väčšiny vlhkosti. 

Pri voľbe kombinovanej práčky so sušičkou odporúčame voliť počet otáčok 1400 a viac, ktoré zabezpečia vynikajúce odstránenie zvyškovej vlhkosti, čím bude oblečenie pripravené do sušičky. Je dobré vedieť, že že pokiaľ sú odevy žmýkané na nízkych otáčkách, obsahujú veľké množstvo prebytočnej vody. Pre sušičku je potom vysušenie takejto bielizne energetický náročné a zdĺhavé.

3. Energetická trieda

Energetická trieda v podstate predstavuje energetickú náročnosť prevádzky daného spotrebiča. Pri práčkach so sušičkou sa môžete stretnúť s dvoma energetickými triedami - A a B. Tu platí, že lepšou voľbou sú práčky patriace do skupiny A, ktoré na jedno pranie spotrebujú cca 5,444 kWh energie, pri nákladoch približne 0,80 €.

4. Programy a funkcie

Všímať si treba aj jednotlivé programy,ktoré práčka so sušičkou ponúka. 

Veľmi praktickým programom je tzv. detský program, ktorý umožňuje dôkladne oprať a vyčistiť detské oblečenie, ale aj odevy určené napríklad pre alergikov či astmatikov. 

Skrátené programy zas umožňujú vyprať oblečenie už v priebehu 15 - 30 minút. 

Každá dobrá pračka by mala mať vo výbave aj funkciu Aqua Stop, ktorá v prípade poruchy zariadenia zabráni úniku vody z prívodnej hadice a ochráni tak kúpeľňu pred vytopením. 

Funkcia odložený štart umožní nastaviť zapnutie práčky na vami zvolený čas, a to aj vtedy, keď sa nenachádzate doma. 

Tip od experta

"Inteligentné pracie a sušiace programy dokážu využiť 100% výkonu zariadenia. Tým sa šetrí spotreba vody, elektriny a samozrejme pracích prostriedkov. Treba dbať na dôležité kritériá, ktoré by mala takáto kombinovaná práčka spĺňať. Sú to hlavne: kapacita prania a sušenia, energetická trieda a hlučnosť. Určite by som odporučil zariadenie s invertorovým motorom, ktorý je zárukou tichého chodu zariadenia a úspory energie."


Ján Koprla, elektrotechnik

4 dôvody prečo si zaobstarať práčku so sušičkou?

ako vybrať práčku


Určite ešte stále existuje množstvo domácností, ktoré sušia bielizeň na balkónoch, záhradách alebo v sušiarňach. Prečo teda investovať do práčky so sušičkou a následne do energie vynaloženej na sušenie bielizne? Pretože práčka s integrovanou sušičkou so sebou prináša isté nezanedbateľné výhody.


1. Technológia šetrí čas a úsilie

Práčka so sušičkou urobí veľa práce za vás. Pri jej využívaní odpadá množstvo manipulácie s bielizňou. Oblečenie nemusíte vešať, zbierať, strážiť, aby nezmoklo a v mnohých prípadoch ani žehliť. Nemusíte tiež čakať, kým vaša obľúbená blúzka či bunda vyschne a už do hodiny ju môžete mať čistú, sviežu a voňavú opäť na sebe.

2. Zdravšie sušenie

Práčka so sušičkou prináša mnohé výhody pre alergikov ako i pre rodiny s malými bábätkami, ktorých pokožka je ešte citlivá na podráždenie alergénmi či chemikáliami. Pri sušení bielizne v sušičke máte záruku, že vaše oblečenie bude naozaj čisté bez peľu, prachu a ďalších nečistôt z vonkajšieho prostredia. Horúci vzduch navyše zbavuje bielizeň ďalších tuhých nečistôt, zvieracích chlpov, žmolkov a samozrejme aj baktérií a mikróbov, s ktorými si najmä pranie na nižších teplotách neporadí.

3. Jemnejšia bielizeň s neutrálnou vôňou

Sušička bielizeň prirodzene zmäkčuje a zbavuje ju nechcených pachov. Výsledkom je svieža, čistá a hebká bielizeň bez použitia parfumovaných avivážnych prostriedkov.

4. Inovatívne možnosti

Sušením sa možnosti moderných spotrebičov nekončia. Mnohé z nich ponúkajú aj parné programy nahrádzajúce žehlenie alebo osvieženie vzduchom, pri ktorom môžete úplne vynechať pranie. Ich výhodu objavíte, ak zo skrine vytiahnete tričko, ktoré ste dlho nemali na sebe. Sušička vám ho osvieži bez nutnosti prania.

Najčastejšie kladené otázky pri kúpe práčky so sušičkou

1. Na akom princípe funguje práčka so sušičkou?

Práčka so sušičkou predstavuje spotrebič, ktorý je spojením dvoch zariadení, a to práčky a sušičky. Funguje tak, že najprv práčka operie bielizeň a potom v závislosti od zvoleného programu začne s jej sušením.  

Pri sušení práčka ohrieva vzduch a prevaľuje bielizeň, ktorá dosiahne teplotu vyššiu ako 100°C, čím sa z odevov odparuje vodná para. Tá sa následne zráža vo výmenníku, odkiaľ odtečie hadicou do odpadu či vane. 

2. Akú kapacitu práčky so sušičkou si mám vybrať? 

Voľba kapacity práčky a sušičky závisí od vašich potrieb, resp. od veľkosti vašej rodiny a teda množstva bielizne, ktorú plánujete v práčke prať a sušiť.

Vo všeobecnosti platí, že do mnohopočetnej rodiny sa zíde práčka s kapacitou minimálne 9 kg. Pre stredne veľké rodiny postačí práčka s kapacitou do 9 kg a jednotlivci či dvojčlenné rodiny si vystačia s práčkou, ktorej kapacita nepresahuje 6 kg. 

3. Ktorá energetická trieda je najlepšia?

Pri práčkách so sušičkou sa môžete stretnúť buď s energetickou triedou A alebo B. Platí pritom, že najlepšia voľba z hľadiska spotreby energie je zariadenie z triedy A. 

4. Aký počet otáčok pri práčke so sušičkou zvoliť?

Počet otáčok znamená, ako rýchlo sa pri odstreďovaní točí bubón v priebehu jednej minúty.

Pri kombinovaných spotrebičoch je potrebné zvoliť taký model, ktorý bude dosahovať minimálne 1400 otáčok za minútu. Sušenie kvalitne vyžmýkanej bielizne totiž nebude pre sušičku energeticky náročné ani zdĺhavé. 

5. Z akých rozmerov mám pri výbere práčky so sušičkou na výber?

Rozmery kombinovaných pračiek so sušičkou sa výrazne neodlišujú od tých klasických. Aj tu môžete nájsť väčšie, ale rovnako aj menšie, resp. užšie modely. 

Pokiaľ máte nedostatok miesta, siahnuť môžete po práčke v užšom prevedení, tzv. slim práčke, ktorej hĺbka nepresahuje 50 cm. 


1
Pridajte vašu recenziu

avatar
Lubica
Komboš
Lubica

Tak kúpila som si na vaše odporúčanie práčku so sušičkou Candy, tak snáď budem spokojná, zatiaľ funguje perfektne, uvidíme neskôr 🙂

Čo sa vám na produkte páči?
cena, nie je hlučná, sušička suší dobre