Recenzia: Allnature Kokosový olej BIO Premium

Allnature Bio kokosový olej recenzia a skúsenosti
 • univerzálne použitie
 • 1000 ml
 • BIO produkt
 • cena od 13 

Kokosový olej zažíva v posledných rokoch hotový ošiaľ, no názory na neho sa čoraz viac líšia. Kým pre mnohých je zázrakom na všetko, pre iných zas len obyčajnou potravinou, ktorej sa pripisujú prehnané pozitívne účinky. A aká je pravda? 

Budem hovoriť z vlastnej skúsenosti, pretože kokosový olej je neodmysliteľnou súčasťou mojej domácnosti už dlhší čas. Avšak pozor. Nie je kokosový olej ako kokosový olej. Nie každý druh, ktorý nájdete na trhu sa kvalitou môže rovnať k špičke. 

Dnes vám preto prezradím viac o BIO kokosovom oleji Premium, na ktorý u nás doma nedáme dopustiť, a to hneď z viacerých dôvodov. 

Allnature BIO kokosový olej recenzia a skúsenosti

Na trhu nájdete veľké množstvo kokosových olejov, pričom sa od seba neodlišujú len balením, ale najmä spôsobom ich výroby. A ktorý je teda najlepší?

Medzi najkvalitnejšie kokosové oleje patria tie, ktoré majú prívlastok "panenský" a BIO. Typická je pre nich vyššia cena, no najmä menej automatizovaný spôsob výroby ako pri tzv. RBD rafinovaných olejoch. RBD rafinované oleje sú bielené oleje, zbavené arómy a neprepaľujú sa vo vysokých teplotách. Tento spôsob výroby ich robí nepriaznivými trans tukmi. 

Ďalším dôvodom prečo sa rozhodnúť práve pre panenský kokosový olej je aj fakt, že sa získava z čerstvej dužiny kokosov, nie z usušenej. Ak teda kokosový olej, tak určite BIO 100% panenský.

A na čo všetko je kokosový olej vhodný? 

 • Kokosový olej vyživuje suchú pokožku.
 • Je vhodný na starostlivosť o pleť po holení.
 • Hojí rany a dokáže pomôcť aj s aknóznou pleťou. 
 • Upokojuje podráždenú pokožku. 
 • Kokosový olej pomáha aj pri lámavých vlasoch a nechtoch.
 • Čistí ústnu dutinu a biely zuby.
 • Kokosový olej je veľmi dobrý pomocník na varenie a pečenie aj do kuchyne. 

A ako sa Allnature Kokosový olej BIO Premium osvedčil mne a na čo všetko ho používam? 

Allnature Bio kokosová olej recenzia a skúsenosti

Tento kokosový olej je lisovaný za studena, čo je znakom jeho vysokej kvality. 

 Zloženie

Allnature Kokosový olej BIO Premium je 100% panenský olej z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva. Je lisovaný za studena z dužiny zrelých kokosov, pričom celý proces výroby trvá len pár hodín, aby si olej ponechal svoju vysokú kvalitu. Práve vďaka tomuto spôsobu výroby si tiež ponecháva všetky dôležité vitamíny a antioxidanty a nenájdete v ňom pridané žiadne farbivá či konzervačné látky. Je nebielený, nerafinovaný a bez umelej parfumácie. 

Krajina pôvodu tohto produktu je Srí Lanka, kde je olej vyrábaný z kokosov pestovaných v súlade s tými najprísnejšími bio normami. Palmy, na ktorých rastú kokosy nie sú chemicky ošetrované, ani chemicky hnojené. 

Najpodstatnejšou zložkou tohto kokosového oleja sú bezpochyby nasýtené mastné kyseliny so stredne dlhým uhlíkovým reťazcom. Tento druh nasýtených kyselín podporuje metabolizmus a jeho správne fungovanie, uľahčuje trávenie a nezvyšuje zlý cholesterol. Nasýtených mastných kyselín obsiahnutých v kokosovom oleji sa preto rozhodne netreba báť.

Medzi najpodstatnejšiu z nich patrí predovšetkým kyselina laurová, ktorá má pozitívny vplyv na imunitný systém, aj keď nepriamo. Kyselina sa totiž v tele premieňa na látku s názvom laurín, ktorá sa podieľa na likvidácii baktérií a vírusov. Táto kyselina má tiež antimikrobiálne protiplesňové účinky a chráni telo pred rôznymi infekciami. 

Okrem nasýtených mastných kyselín sa v kokosovom oleji nachádzajú i dôležité minerály a vitamíny. Kokos obsahuje napríklad fosfor, draslík, horčík, železo, zinok či sodík, ktoré pozitívne vplývajú na ľudský organizmus. Navyše, všetko tieto minerály sú pre telo ľahko vstrebateľné. 

Čo sa týka vitamínov, najväčší podiel zastáva vitamín C a vitamíny skupiny B - B1, B2 a B3 a v menšom množstve vitamín A a E. Ak by sme tieto vitamíny mali pretaviť do konkrétnych účinkov, pre vás ako užívateľa to znamená posilnenie imunity, krajšiu pleť, dobrý zrak, zdravšie cievy či menšiu únavu. 

Kokos má odo mňa palec hore aj za obsah vlákniny, ktorá zlepšuje trávenie a pomáha tak pri celkovom detoxe organizmu. 

Allnature kokosový olej BIO zloženie

Kokosový olej neobsahuje žiadne sacharidy, cukry, bielkoviny či soľ. 

 Účinok BIO kokosového oleja

Účinky kvalitného kokosového oleja, akým Allnature Kokosový olej BIO Premium bezpochyby je, sú naozaj bohaté. Ja osobne som sa k nemu dostala po prvýkrát na odporúčanie mojej známej, ktorá ho mala odskúšaný už na kadečo. 

Ako typická žena, ktorá neustále rieši ako vyzerá, miluje kozmetiku a rada skúša nové kozmetické vychytávky, si u mňa kokosový olej našiel zastúpenie najmä v mojej kúpeľni, ale nielen tam. 


Kokosový olej na pokožku

Kokosový olej som si prvotne zaobstarala kvôli suchej pokožke, ktorá ma trápi už roky, a zhoršuje sa vždy s príchodom zimných mesiacov. Musím povedať, že účinky kokosového oleja na pokožku sú jednoducho geniálne a tu proste nie je o čom. Ihneď po nanesení oleja sa pokožka mení na jemnú a lesklú. Kokosový olej však neúčinkuje len tak zvonku a jednorázovo po použití, ale jeho pravidelnou aplikáciou je pleť vyživovaná zvnútra, čo sa odrazí na jej celkovom vzhľade aj z dlhodobého hľadiska.

 

Odličovanie kokosovým olejom

Kokosový olej som skúšala aj na odličovanie pleti. V tejto oblasti je jeho najväčšou výhodou to, že je vhodný na akýkoľvek typ pleti a celkovo je dobre znášaný. Z vlastných skúseností môžem povedať, že kokosový olej si dokáže naozaj veľmi dobre poradiť s makeupom, dokonca aj s dlhotrvajúcim. Pri odličovaní ho môžete použiť aj na oči, bez obáv z ich podráždenia. Za seba však musím povedať, že aj napriek tomu, že som bola spokojná s tým, ako kokosový olej dokázal odstrániť makeup, tvár zanechával na môj vkus až príliš mastnú, čo mi nevyhovovalo. Preto som pri odličovaní nakoniec dala prednosť iným produktom.


Bielenie zubov s kokosovým olejom

Čo si však nemôžem vynachváliť je bielenie zubov za pomoci kokosového oleja, keďže kvôli sklovine si iný spôsob nemôžem dovoliť. Tu som sa už však stretla s viacerými názormi, že kokosový olej nemá na bielenie zubov žiadny vplyv. Pre mňa sú však omnoho podstatnejšie viditeľné výsledky dosiahnuté na vlastných zuboch. 


Kokosový olej na vlasy

Mám husté, dlhé vlasy, ktoré sa navyše i prirodzenie vlnia a hádam najviac zo všetkého ich charakterizuje prívlastok "suché". Samozrejmosťou sú aj lámavé končeky, na ktoré veľmi dobre zaberá práve kokosový olej. Skúšala som ho aj na celé vlasy, avšak pri pravidelnom používaní som mala pocit, že sa mi začali vlasy viac mastiť. Ja osobne teda odporúčam používanie kokosového oleja na končeky vlasov.


Kokosový olej na varenie

Kokosový olej je veľmi obľúbený aj v kuchyni. Má veľmi dobrú teplotnú stálosť, čo znamená, že je ideálny do teplej i studenej kuchyne. Používam ho na prípravu sladkých, ale aj slaných jedál. Neprská a nepripaľuje sa.

Práve kuchyňa je miesto, kde by ste mali dbať na kvalitu používaného kokosového oleja. Siahnuť by ste mali vždy určite po nerafinovanom kokosovom oleji. Počítať však musíte s jeho arómou a chuťou, ktorá mne osobne nijako neprekáža, ale práve naopak, zvýrazní a ozvláštni celkovú chuť jedál. Pokiaľ si však nebudete vedieť zvyknúť na jeho chuť či arómu, alternatívou pre vás môže byť rafinovaný RBD kokosový olej. Nezabúdajte ale na jeho priemyselnejší spôsob výroby. 

Kokosový olej Allnature BIO Premium veľmi krásne vonia a má príjemnú, jemnú kokosovú chuť. Zo všetkých kokosových olejov, ktoré som kedy vyskúšala je pre mňa najlepšou voľbou.

Bio Allnature kokosový olej recenzia skúsenosti

Kokosový olej je balený v skle, čo taktiež pozitívne vplýva na jeho kvalitu. 

 Spôsob použitia a skladovanie

Kokosový olej je okrem množstva blahodárnych účinkov a všestranného využitia skvelý aj v tom, že môžete používať podľa potreby, v akomkoľvek množstve. Uviesť nejaké presné množstvo by bolo ťažké a v konečnom dôsledku aj zbytočné, pretože počas používania sami najlepšie prídete na to, v akom množstve ho na konkrétny účel máte použiť. 

Zastavila by som sa však pri otázke skladovania, pretože od tej závisí aj konzistencia kokosového oleja. Najideálnejšie je olej skladovať v klasickej izbovej teplote, okolo 20 až 23 stupňov. Vtedy má olej konzistenciu podobnú mäkkému maslu, ktorá je podľa mňa na jeho používanie najvhodnejšia. Olej je možné skladovať aj v chladničke, avšak v nej zbytočne stuhne, čoho výsledkom bude horšia manipulácia.

Stretnúť sa môžete taktiež aj s riedkou, vodou konzistenciou, a to vtedy, ak olej vystavíte vyššej teplote, napríklad počas samotného varenia.  

Bio kokosový olej Allnature použitie

Allnature Kokosový olej BIO Premium má bielu farbu, výbornú chuť a krásnu vôňu. 

 Cena a balenie

Často diskutovanou témou pri kokosovom oleji je aj jeho cena. Tu sa mi osvedčilo jednoduché pravidlo. Drahší kokosový olej väčšinou znamená aj vyššiu kvalitu.

Kokosový olej Allnature BIO Premium sa predáva vo viacerých baleniach a vo viacerých eshopoch. Ja ho objednávam z internetovej lekárne Dr.Max, pretože takto som si istá, že dostanem naozaj kvalitný, originálny produkt. Navyše, aj s doručením zadarmo priamo ku mne domov. 

Najlepším variantom je najväčšie balenie 1000 ml, ktoré vás vyjde približne na sumu 13 €. Pre niekoho síce môže ísť o vyššiu sumu no je dobré uvedomiť si, koľko môžete kúpou takéhoto univerzálneho produktu ušetriť. Nebudete viac musieť kupovať napríklad telové mlieko, krém na ruky, balzam po holení či balzam na pery, ale aj rôzne oleje, margaríny či maslá. 

Allnature bio kokosový olej konzistencia

Olej má konzistenciu podobnú mäkkému maslu, no na tele sa pod vplyvom teploty rýchlo roztápa. 

Výhody a nevýhody kokosového BIO oleja

Výhody

 • všestranné využitie
 • skvelý na kozmetické účely
 • vhodný na varenie aj pečenie
 • príjemná voňa
 • jemná chuť
 • množstvo pozitívnych účinkov na zdravie
 • prírodný BIO produkt
 • výborná kvalita

Nevýhody

 • vyššia cena
Allnature kokosový olej Bio recenzie skúsenosti

 Môj celkový dojem a hodnotenie

Allnature Kokosový olej BIO Premium je pre mňa skrátka zázrakom na všetko. Milujem jeho vôňu, chuť, ale najmä jeho účinky a široké možnosti využitia. 

Dokáže pomôcť a zlepšiť stav pokožky, zvláčňuje a zjemňuje. Výborne si poradí so suchými vlasmi a lámavými končekmi a rovnako dobre pôsobí aj na lámajúce sa nechty a ich okolie. S kokosovým olejom môžete získať i krajší, belší úsmev. Za mňa, jednoducho povedané, v oblasti krásy ho môžete použiť všade tam, kde vám to len napadne. 

Keď sa premiestnime do kuchyne, tu kokosový olej výborne poslúži na varenie, pečenie a ako prísada do rozličných tradičných jedál, ale aj tých s nádychom exotiky. Vzhľadom však na rôzne teórie, ktoré používanie kokosového oleja v kuchyni síce nijako nezakazujú, no na druhej strane odporúčajú riadiť sa pravidlom "Všetko s mierou"nezabúdajte kokosový olej občas vymeniť aj za inú alternatívu, napríklad maslo.

Ak ste doteraz nepoužívali žiaden kokosový olej alebo momentálne hľadáte inú alternatívu, určite dajte šancu kokosovému oleju Allnature BIO Premium, ktorý je kvalitou to najlepšie, čo na trhu môžete nájsť. 

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

2
Pridajte vašu recenziu

avatar
Tomas
Komboš
Tomas

Odporucam , je to kvalitny kokosovy olej

Čo sa vám na produkte páči?
cena, kvalita
Čo sa vám na produkte nepáči?
nic
Aďa
Komboš
Aďa

Ja tiež používam iba tento, je úplne super. Aj na varenie, aj na pečenie, aj na starostlivosť o celé telo. 🙂

Čo sa vám na produkte páči?
vôňa, chuť
Čo sa vám na produkte nepáči?
mohol by byť o niečo lacnejší