Huawei MediaPad T3 10 - Recenzia a hodnotenie

Kompaktné rozmery, prenosnosť, intuitívne dotykové ovládanie či zodpovedný výkon. Takto možno v skratke charakterizovať vlastnosti, vďaka ktorým sa tablety tešia u používateľov stále veľkej obľube. Navyše, kvalitný tablet dokáže svedomito nahradiť váš smartfón a dokonca aj počítač.

Práve kvôli spomenutým výhodám, ktoré tablety predurčujú na dennodenné využívanie na prácu, ale aj zábavu, sme sa rozhodli otestovať tablet Huawei MediaPad T3 10 16GB. 

Poďte sa spolu s nami pozrieť, ako tento model v našom testovaní obstál. Oplatí sa jeho kúpa?

Prvý dojem 

Tablet Huawei MediaPad T3 10 WiFi Space Grey 16GB zaujme hneď na prvý pohľad svojim prémiovým dizajnom. Má celokovové elegantné telo, vďaka ktorému dokáže uspokojiť aj tých, ktorí si na výzore potrpia. Dojem elegantnosti podporuje aj sivá farba, v ktorej sa nám tablet dostal do rúk. Ak teda hľadáte nielen výkonný, ale aj dobre vyzerajúci kúsok, tento model môže byť pre vás vhodnou voľbou.

Huawei MediaPad T3 10 balenie

Originálne balenie tabletu.

Pri tabletoch možno s určitosťou povedať, že ich najdominantnejšiu časť tvorí displej. Práve na ňom sa totiž odohráva všetko podstatné. Pri pohľade na Huawei MediaPad T3 10 je jasné, že výrobcovia si na displeji dali záležať. Zariadenie disponuje prehľadným 9,6 palcovým displejom, s rozlíšením 1280 x 800 pixelov. Takýto displej je ideálny pre sledovanie videí či filmov, prezeranie fotografií alebo hranie hier. Ak ste nadšeným fanúšikom multimédií, odteraz si ich budete môcť vychutnávať ako na dlani. 

Huawei MediaPad T3 10 krabica

Obávať sa nemusíte ani robustných rozmerov. Šírka tabletu predstavuje 22,98 cm a jeho výška je 15,98 cm, čo znamená, že pri prezeraní fotografií, dokumentov či pri surfovaní na internete vám už neunikne žiaden detail. Primeraná je aj hmotnosť tabletu, ktorá dosahuje 0,46 kg. S týmito rozmermi vám zariadenie padne presne do rúk. A nielen to. Vmestí sa do každej tašky, a vy si ho tak môžete vziať so sebou kamkoľvek idete, či už na dovolenku, do školy, ale aj do práce. Zárukou toho, že sa vám tablet bude v rukách držať naozaj dobre sú aj jeho zaoblené rohy. 

Huawei MediaPad T3 10 obsah balenia

V balení toho veľa nenájdete - tablet, nabíjačku, spinku pre pamäťovú kartu a návod.

Pri používaní tabletu neraz bojujeme aj s odtlačkami prstov na jeho povrchu. O to horšie je to vtedy, ak tablet využívajú aj menšie deti, ktoré si ho do rúk chytia tak, ako sa im to v danej chvíli hodí. Výsledkom je tablet plný odtlačkov, čo v konečnom dôsledku nevyzerá práve najlepšie. Avšak, na toto všetko môžete pri tomto zariadení zabudnúť. Sivá farba a dokonalá povrchová úprava si vaše odtlačky prstov nezapamätá.

Po vizuálnej stránke je teda všetko v najlepšom poriadku. Poďme ale ďalej.

Huawei MediaPad T3 10 Space Gray

Spoločník vo dne i v noci

Nielen celkový výzor tabletu či vzhľad displeja, ale aj jeho funkčnosť je bez pochýb dôležitá. Dobrý tablet by mal mať displej, ktorý vám umožní bezproblémové používanie zariadenia za akýchkoľvek svetelných podmienok. Práve preto sme neváhali otestovať tablet v interiéri, ale aj v exteriéri za slnečného počasia. Čitateľnosť v interiéri bola bezproblémová. Zaujímala nás však najmä viditeľnosť vonku, počas ostrého slnka. A ani tá nás veruže nesklamala. Zariadenie ponúka funkciu adaptívneho jasu, ktorý si tak ľahko upravíte podľa potreby. 

Tento tablet myslí aj na váš zrak. Je vybavený špeciálnym režimom s modrým svetlom, ktorý vaše oči ochráni pred neželaným namáhaním v prípade, že ho používate za tmy. Čo nám však pri skúšaní tohto modelu v istých chvíľach prekážalo, bol príliš lesklý displej, odrážajúci okolie. To však pri používaní nemusí prekážať každému. 

Huawei MediaPad T3 10

Ako sme už uviedli v úvode, rozlíšenie displeja je 1280 x 800 pixelov. Aj keď nejde o tie najlepšie hodnoty, displej aj napriek tomu ponúka jasné a pestré farby. Pri bielej farbe sme však miestami pozorovali žltkastý nádych, ktorý môže byť spôsobený práve daným rozlíšením. 

Spoľahlivý výkon

Pre drvivú väčšinu používateľov je najdôležitejším kritériom pri výbere tabletu výkon. A ako je na tom po výkonnostnej stránke tento model? 

V tele tabletu nájdete štvorjadrový procesor Qualcomm s taktom 4* 1,4 GHZ, ktorému sekunduje 2 GB operačná pamäť RAM. Tešiť sa môžete aj na internú pamäť 16 GB. V prípade, že vám daná pamäť nepostačuje, môžete ju jednoducho rozšíriť pomocou Micro SD karty až o 128 GB. A to je už teda poriadne veľa miesta na vaše zážitky, obľúbené filmy či videá. Jednoducho povedané, s týmto zariadením si môžete užívať plynulý chod všetkých akcií, bez nepríjemného zasekávania či spomalenia, s dostatočným množstvom pamäti.

Huawei MediaPad T3 10 detail

Zásuvka na pamäťovú kartu.

Výrobcovia vybavili tablet Andriodom 7 a užívateľským rozhraním EMUI 5.1. Táto kombinácia zaručuje intuitívne, nenáročné ovládanie, ktoré zvládnu nielen dospelí používatelia, ale aj deti. Už počas prvého skúšania tabletu nás prekvapilo čisté a jasné prevedenie, v ktorom nájdete takmer okamžite všetko čo potrebujete. Ako jedinečnú vlastnosť vnímame to, že EMUI 5.1 ponúka až 90 % funkcií dostupných už na tri kliknutia. Zdĺhavému preklikávaniu a prehľadávaniu tak odzvonilo. 

Ak by sme mali výkon tabletu Huawei MediaPad T3 10 WiFi Space Grey 16GB charakterizovať jednou vetou, znela by nasledovne: „Zodpovedný pomocník na prácu, ale i spoľahlivý spoločník na zábavu." 

Huawei MediaPad T3 10 reproduktor

Reproduktor je priemernej kvality. V cenovej kategórii však dostačujúci.

Výdrž hodná šampióna

Jedným z najväčších plusov tohto tabletu je nepochybne jeho výdrž. Batéria sa môže pochváliť kapacitou 4800 mAh, ktorá vám zaručí plynulý chod telefónu bez potreby nabíjania až dva dni. A to aj v prípade, že ho počas dňa takmer vôbec nespustíte z ruky. Na tento tablet sa tak môžete spoľahnúť a vziať si ho ako spoločníka aj na dlhšiu cestu. 

Životnosť batérie môžete predĺžiť aj zvolením úsporného režimu, avšak v takomto prípade je potrebné rátať s obmedzenými funkciami. 

Rozlíšenie fotoaparátov 

Aj vy si občas prezeráte fotky a spomínate na krásne chvíle s rodinou či priateľmi? Fotografie sú nepochybne skvelým vynálezom, ktorý nás dokáže vrátiť v čase, oživiť naše spomienky, ale tiež uschovať ich pre nás i pre naše deti. Práve kvôli tomu je pre nás neraz dôležitým kritériom pri výbere smartfónu či tabletu aj kvalita fotoaparátu. 

Ako to už pri tabletoch býva zvykom, často disponujú menšou kvalitou kamery. A žiaľ, ani tento model nie je výnimka. Zadná kamera dostala rozlíšenie 5 MPx, čo znamená, že s týmto tabletom vytvoríte fotky priemernej kvality. Po otestovaní fotoaparátu však musíme konštatovať, že dané rozlíšenie vám na nenáročné zachytenie každodenných zážitkov či udalostí postačí. 

Čo sa týka prednej kamery, čakajte ešte menej. Jej rozlíšenie je iba 2 MPx, teda nevytvoríte pomocou nej dokonalé selfie, ale na druhej strane, vám spoľahlivo poslúži pri uskutočňovaní videohovorov. 

Huawei MediaPad T3 10 WiFi Space Grey 16GB

Kompatibilita a výbava

Pokiaľ patríte k nadšencom moderných technológií, tento tablet môžete rýchlo a jednoducho spárovať pomocou funkcie Bluetooth 4.1 so svojim televízorom, autom či iným zariadením. 

Pri používaní nepochybne oceníte aj vstavanú navigáciu, vďaka ktorej sa na cestách nestratíte. Aj táto funkcia predstavuje ďalší dôvod, pre ktorý je tablet skvelým spoločníkom na cestách. Navyše, ak s vami cestujú i deti, výborne vám poslúži aj na ich zabavenie. 

S týmto tabletom si vďaka podpore najrýchlejšej 4G LTE siete môžete užívať i všetky vymoženosti online sveta.

Technické parametre

Tie najpodstatnejšie parametre ako operačný systém, frekvencie procesora či počet jadier sme vám už uviedli. V tejto časti vám preto prinášame pár, doteraz nespomenutých parametrov, o ktorých by ste taktiež mali vedieť.

Špecifikácia

Technológia displeja

IPS

Typ interného úložiska

Flash

Funkcie

Wi-Fi, BlueTooth, GPS, USB Host

Rozhranie tabletu

USB Micro 2.0, Výstup pre slúchadlá

WiFi

WiFi 802.11ac

Cena 

Tabletu Huawei MediaPad T3 10 WiFi Space Grey 16GB možno právom priradiť nálepku - skvelý pomer ceny/výkonu. Na trhu patrí k strednej cenovej kategórii a na jeho kúpu si budete musieť pripraviť približne 150€.

Výhody a nevýhody

Páči sa nám

  • elegantný dizajn
  • dobrá čitateľnosť i na slnku
  • kompaktné rozmery
  • bezproblémová prenosnosť
  • spoľahlivý výkon
  • podpora LTE
  • výdrž batérie

Nepáči sa nám

  • lesklý displej
  • biele farby majú miestami nádych do žlta
  • slabšia predná i zadná kamera

Video

Rozbaľovanie

Prvé zapnutie

Google Chrome, YouTube a hranie videohier

Naše hodnotenie

Keďže patríme k milovníkom technológií, do testovania tohto tabletu sme sa pustili s veľkým nadšením. A musíme uznať, že tablet Huawei MediaPad T3 10 WiFi Space Grey 16GB si nás získal nielen na prvý pohľad, ale aj na prvý dotyk. Tablet nesklame výzorom, ani samotnou výbavou. 

Ak sa rozhodnete pre tento kúsok, môžete sa tešiť na zodpovedný výkon, bez nepríjemného spomalenia či zasekávania. Bez problémov zvládne aj chod viacerých aplikácii naraz, teda je vhodný aj na prácu pre náročnejších používateľov. Počas chvíľ oddychu si zas môžete naplno užívať multimédia i surfovanie na internete. Tento tablet je tak vhodný na prácu, ale aj zábavu. 

Pokiaľ zvažujete kúpu tabletu Huawei MediaPad T3 10 WiFi Space Grey 16GB, už viac nemusíte premýšľať. Pri jeho kúpe nesiahnete hlboko do vrecka a za relatívne nízku cenu získate slušného pomocníka.  

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar