StressFix: Prípravok na stres a nervozitu - Recenzia a skúsenosti

Stressfix
 • prípravok pre duševnú rovnováhu
 • prírodné zloženie
 • 60 kapsúl
 • cena od 40 

Ach, ten stres...alebo aj novodobý tichý zabijak. Číha na nás z každej strany. V škole, v práci, v preplnených obchodoch. Keď sme dlhodobo vystavovaní stresu, jeho pôsobenie sa negatívne podpisuje na našom fyzickom i duševnom zdraví. Hromadiaci sa stres môže byť spúšťačom viacerých zdravotných problémov, ako obezita, srdcové ochorenia, cukrovka, oslabená imunita či nádorové ochorenie, ale tiež aj úzkosti či depresie. 

Aj preto je nesmierne dôležité stres pravidelne odbúravať, no ešte účinnejším liekom je vyhýbať sa mu úplne. To však nie je vždy možné. Našťastie ale existujú prípravky na prírodnej báze, určené na zmiernenie príznakov stresu a na jeho lepšie zvládanie. Jedným z nich je aj voľnopredajný výživový doplnok StressFix, ktorý sme uplynulé dni testovali. Ako účinkuje?

StressFix recenzia

 O produkte

Prípravok StressFix na prírodnej báze je unikátny doplnok výživy, ktorý vznikol kombináciou viacerých prírodných látok, dôležitých vitamínov a minerálov. Všetky tieto látky pritom upokojujú nervovú sústavu a pomáhajú tak lepšie zvládať stres

K účinkom prípravku StressFix možno zaradiť:

 • Uvoľnenie a upokojenie
 • Zvládanie úzkosti a nervozity
 • Lepšie zvládanie stresu
 • Podpora kvalitného spánku
 • Aj ako doplnková liečba úzkostných stavov a depresie

Výživový doplnok StressFix je riadne schválený Úradom Verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, čo znamená, že bol certifikovaný nezávislými laboratóriami a získal protokol o skúškach. Vyrábaný je u nás na Slovensku. 

StressFix balenie

Jedna fľaštička StressFixu obsahuje 60 kapsúl. 

 Zloženie

Prípravok má bohaté prírodné zloženie, pozostáva konkrétne až zo 14 látok. V jeho zložení sa nachádzajú extrakty z Medovky lekárskej, Levandule lekárskej, Valeriány lekárskej, Slncovky Kalifornskej a Mučenky opletavej, ďalej vitamíny B2, B6, B9, B12, D3 a vitamín E, a minerály Magnézium, Zinok, Železo. 

Medovka lekárska (extrakt z listu 250 mg)

Medovka lekárska pomáha pri psychických ťažkostiach, zmierňuje výkyvy nálad, upokojuje a pomáha navodiť hlboký spánok. Okrem toho však pomáha aj pri vysokom krvnom tlaku či búšení srdca, nadúvaní alebo menštruačných ťažkostiach. 

Levanduľa lekárska (extrakt z kvetu 400 mg)

Levanduľa lekárska je obľúbená vďaka svojim upokojujúcim účinkom. Tíši bolesti hlavy a migrény, pomáha pri úzkosti a napätí a celkovo pozitívne vplýva na nervový systém človeka. Pomôcť však môže aj pri dýchacích problémoch, nachladnutí či chrípke. 

Valeriána lekárska (extrakt z koreňa 100 mg)

Valeriána lekárska býva označovaná za prírodné sedatívum, ktoré tlmí napätie, nervozitu a pomáha aj pri nespavosti. 

Slncovka kalifornská ( extrakt z listu 100 mg)

Táto bylinka je známa predovšetkým svojimi upokojujúcimi účinkami. Navodzuje pocit uvoľnenia, bojuje s úzkosťami, nervozitou a stresom. Pozitívne ovplyvňňuje i kvalitu spánku. 

Vitamíny B2, B6, B9, B12

Vitamíny skupiny B sú dôležité pre fyzické, ale aj duševné zdravie človeka. Ovplyvňujú náladu, mozgovú silu a zohrávajú dôležitú úlohu pri udržiavaní zdravého nervového systému. 

Vitamín D3

Tento vitamín sa podieľa na správnom fungovaní nervového systému a podporuje psychické funkcie. Má veľký význam aj v procese delenia buniek, udržuje zdravé svaly, kosti a zuby a podieľa sa aj na správnom fungovaní imunitného systému.

Vitamín E

Vitamín E chráni bunky pred oxidačným stresom, podporuje imunitný systém a pozitívne vplýva na činnosť srdca i nervovej sústavy. 

Magnézium

Medzi najznámejšie minerály v súvislosti s nervovým systém patrí práve magnézium. Pomáha zvládať stres, znižuje svalové napätie a výskyt migrén a celkovo zlepšuje fyzický a psychický stav človeka. 

Zinok

Zinok sa podieľa na správnom fungovaní imunitného systému i nervovej sústavy. Podporuje kognitívne funkcie ako zapamätávanie si, učenie či sústredenie. 

Železo 

Železo je dôležité pre správne fungovanie organizmu. Podieľa sa na tvorbe energie, ovplyvňuje psychiku a pomáha bojovať s chronickou únavou. 

StressFix výživové hodnoty

V prípravku sa nachádza až 14 účinných látok.  

Výživové hodnoty StressFix

Na balení nájdete uvedené i výživové hodnoty na jednu dennú dávku (t. j. 4 kapsuly) prípravku. 

StressFix zloženie

StressFix je vyrábaný na Slovensku. 

 Dávkovanie

Odporúčané dávkovanie StressFixu pri nadmernej psychickej záťaži sú 4 kapsuly denne. Túto dávku si môžete rozdeliť na dve kapsuly ráno a dve kapsuly večer. V prípade, že vás trápi najmä nespavosť, maximálnu dennú dávku, t. j. 4 kapsuly môžete užiť i večer pred spaním. 

Pokiaľ ale plánujete StressFix užívať dlhodobo a teda kúpiť si aj druhé balenie, po dobratí prvého balenia môžete dennú dávku znížiť z pôvodných 4 kapsúl už len na 2 kapsuly denne. Pri treťom balení môžete dávku znížiť ešte viac, len na jednu kapsulu denne. V prípade opätovného nadmerného stresu dávku môžete zvýšiť maximálne na 4 kapsuly denne. 

Aj napriek tomu, že StressFix má výlučne prírodné zloženie, nie je vhodný pre každého. Užívať ho nesmú:

 • Deti 
 • Dojčiace a tehotné ženy
 • Osoby s citlivosťou na niektorú zložku doplnku

Veľkou výhodou StressFixu oproti ostatným konkurenčným prípravkom je, že neobsahuje Ľubovník bodkovaný a preto ho možno užívať aj v kombinácii s antidepresívami.

StressFix kapsuly dávkovanie

Kapsuly sú primerané veľké a tak sa ľahko prehĺtajú. 

Moje skúsenosti

V súvislosti so stresom je dobré uvedomiť si, že stres nie je niečo, čo sa nám stane, prihodí, ale ide o reakciu nášho tela na to, čo sa nám stane. Stres teda možno do veľkej miery ovplyvniť naším vnímaním, postojom a tým, ako danú "stresovú" situáciu vezmeme, ako sa na ňu budeme pozerať. Samozrejme, nie každý je tak silnou osobnosťou, aby ním pravidelné pôsobenie stresu vôbec nezamávalo. Ani ja nie som výnimkou. 

Našťastie, nie som pod dennodenným stresom. Stres sa u mňa objavuje vtedy, keď mám pocit, že je toho na mňa akosi priveľa a že nestíham to, čo by som mala. Rozhodne nie som zástancom akýchkoľvek náladových tabletiek a aj to bol jeden z dôvodov, prečo som sa rozhodla vyskúšať práve StressFix. Jeho plusom je čisté, prírodné zloženie a dostupnosť bez lekárskeho predpisu.

Prípravok som začala užívať v množstve 4 kapsuly denne - dve ráno a dve večer. Táto dávka mi inak prišla celkom vysoká, našťastie majú kapsuly primeranú veľkosť a nie je žiaden problém prehltnúť ich aj dve naraz. Prvé príznaky som spozorovala už v prvých dňoch užívania, cítila som sa pokojnejšie a vyrovnanejšie. Namiesto toho, aby som podľahla stresu, začala som hľadať riešenia, ako si úlohy rozdeliť tak, aby som ich stihla. 

V dôsledku stresu zvyknem mať občas problém aj so spánkom. Často si po zľahnutí do postele v hlave rekapitulujem celý svoj deň a rozmýšľam nad tým, čo ma čaká na ten nasledujúci, vďaka čomu je spánok nedohľadne. Aj tu mi pomohol StressFix, avšak nie okamžite, ale až po niekoľkých týždňoch. Zaspávalo sa mi rýchlejšie, môj spánok bol hlbší, bez nechceného budenia.

Počas užívania prípravku StressFix sa neobjavili žiadne vedľajšie účinky. Pozitívne hodnotím i to, že StressFix možno užívať pokojne aj počas dňa, bez toho, aby ste sa cítili unavene a utlmene. 

StressFix recenzia skúsenosti

 Cena

Pomerne veľkou nevýhodou StressFixu je aj jeho vysoká cena. Jedno balenie s obsahom 60 kapsúl sa totiž predáva za sumu 48,90 €. Ak si ale objednáte dve balenia, zaplatíte 89,90 € a tri balenia vás vyjdu na 124,90 €. 

Cenu si tiež viete znížiť zľavovým kupónom v hodnote -10%Stačí ak pri objednávke zadáte kód BEZSTRESU.

Video

Výhody a nevýhody prípravku StressFix

Výhody

 • prírodné zloženie
 • bez vedľajších účinkov
 • upokokuje
 • znižuje výkyvy nálad
 • zlepšuje kvalitu spánku
 • možnosť užívať aj v kombinácii s antidepresívami

Nevýhody

 • vyššia cena pri 1 balení (dá sa však kupónom a kúpou viacerých balení znížiť)

Skúsenosti užívateľov

„Ak mám byť úprimná, Stressfix som si objednala hlavne kvôli úzkosti v kombinácii s tetániou. Užívala som ho asi dva týždne a musím povedať, že tetanické záchvaty a úzkosť sa podstatne menia. Za mňa ďakujem.“ Lucia

„Už dlhšiu dobu som hľadal preparát, ktorý by mi pomohl pri strese a hlavne aby som sa mohol dobre vyspať. Je naozaj náročné po ťažkom dni vo veľkej firme vedieť vypnúť. Musím uznať ale, že mám lepší spánok.“ Matúš

„Hoci je to ťažké, tak prezradím, že som psychiatrický pacient už asi 8 rokov. Život s depresiou je pre mňa náročný a dosť ovplyvňuje aj to, čo môžem alebo nemôžem robiť, jesť či piť... StressFix je super v tom, že neobsahuje Ľubovník bodkovaný, ktorý sa nemôže užívať v kombinácii s antidepresívami.“ Katka


Zdroj: Stressfix.sk


Recenzia StressFix

 Naše celkové hodnotenie

Výživový prípravok StressFix je vhodnou voľbou pre každého, koho trápi stres, úzkosť, nervozita. Jeho najväčšia výhoda spočíva v prírodnom zložení a tiež v tom, že neobsahuje Ľubovník bodkovaný, vďaka čomu ho môžu užívať i pacienti, ktorí podstupujú liečbu antidepresívami. 

StressFix upokojuje a pomáha lepšie zvládať stres, bez nežalného pocitu utlmenia. Okrem toho tiež zlepšuje kvalitu spánku, tu je ale potrebné užívať ho pravidelne a dlhodobejšie, čo sa však pri cene takmer 50 € za jedno balenie môže odraziť na vašej peňaženke. 

Okrem vyššej ceny (ktorá sa dá kupónom a kúpou viacerých balení dosť znížiť) však Stressfixu nie je čo vytknúť a účinky, ktoré jeho užívanie prináša, nesklamú nikoho, kto sa rozhodne dať mu šancu. 

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar