Tabletky na odvodnenie


Autori: Lenka Riganová, PharmDr. Eva Fehérpataky Badíková | Aktualizované: 16. 05. 2019

Tieto prípravky na odvodnenie odporúčame

Prípravok na odvodnenie Forfemina

S obsahom zinku

Prípravok obsahuje aj zinok, ktorý má viacero pozitívnych účinkov na ľudský organizmus. 

cena od 7 €

Kneipp 3 bylinky na odvodnenie

Aj pre tehotné ženy

Prírodné zloženie bez chemických aditív, vhodné aj pre tehotné a dojčiace ženy.

cena od 7 €

Bylinky na odvodnenie forte

Na dlhodobé užívanie

Tento prípravok je možné užívať aj dlhodobo. 

cena od 7 €

Recenzie prípravkov na odvodnenie

Hodnotením výživových doplnkov na odvodnenie sme u nás v redakcii strávili 10 hodín. Z jednotlivých produktov určených na zavodnený organizmus sme po dôkladnom porovnaní vybrali 3 najpopulárnejšie a najvyhľadávanejšie z nich, ktorých recenzie vám dnes prinášame. 

Ako sme hodnotili

Zavodnenie organizmu je častým problémom, ktorý aspoň raz za život postihne každého z nás. Aj keď je pravda, že mnohí o tom ani nemusia vedieť, teda, samozrejme, dovtedy, kým nám príznaky nezačnú znepríjemňovať život. 

Aj vzhľadom na rozšírenosť tohto zdravotného problému bolo naším cieľom priniesť do hodnotenia overené a osvedčené produkty, ktoré si s odvodnením organizmu dokážu účinne poradiť. Aj preto v našom teste nájdete iba tri najlepšie produkty, ktoré sme vybrali po dôkladnej analýze zloženia, sľubovaných účinkov, ale aj ceny a predovšetkým používateľských skúseností.

Recenzie prípravkov na odvodnenie

1. Forfemina - S obsahom zinku

• 30 cps

Prípravok na odvodnenie Forfemina

Prípravok na odvodnenie Forfemina má v porovnaná s ďalšími dvoma produktmi odlišné zloženie. Okrem bylín totiž obsahuje aj minerál zinok. V našom tele zinok napomáha kostiam a kĺbom, zlepšuje imunitu, pôsobí protizápalovo a reguluje činnosť metabolizmu. V zložení ďalej nájdete i brusnicu, pŕhľavu a jablčný ocot. 

Prípravok zamedzuje udržiavaniu vody v tele, napomáha činnosti obličiek a v istej miere prispieva aj k celkovému fungovaniu organizmu. Pomôcť môže aj pri detoxe.

Účinky prípravku Forfemina sú viac než uspokojivé u väčšiny užívateľov. Zmierňuje opuchy, nafukovanie aj nadmerné potenie. 

Odporúča sa dávkovať ho po 1 kapsule a poriadne zapiť vodou. Vzhľadom na to, že ide o výživový doplnok, netreba zabúdať na to, že jeho účinky treba podporovať vyváženom stravou a príjmom tekutín v správnej miere.

Výhody

 • smile-o
  obsahuje zinok
 • smile-o
  prispieva celkovému fungovaniu tela

Nevýhody

 • frown-o
  účinok môže byť individuálny

Naše hodnotenie

Orientačná cena

7 €

2. Kneipp 3 bylinky na odvodnenie  - Vhodný pre tehotné ženy

• 60 cps

Kneipp 3 bylinky na odvodnenie

Ako už názov napovedá, prípravok Kneipp je zmesou troch účinných bylín. Jeho bylinné zloženie bez zbytočných chemických aditív je veľkým plusom. Vďaka tomu je vhodný aj pre tehotné a dojčiace ženy, ktoré neraz trápi práve zavodnený organizmus. 

Doplnok výživy je jemný k vášmu telu, nezaťažuje pečeň ani žalúdok. Na každý organizmus má daná liečivá zmes účinok inej intenzity. V niektorých prípadoch sa účinok dostavuje okamžite, v iných treba zasa dlho čakať aj na slabšie výsledky.

Vo všeobecnosti sú v prípravku obsiahnuté byliny známe svojím močopudným účinkom v organizme. Prvou z nich je pŕhľava v množstve 100 mg. V rovnakom množstve je obsiahnutá taktiež močopudná borievka. Prášok z vňate petržlenu je obsiahnutý v množstve 14 mg. Zmes dopĺňa biotín a kyselina listová v množstve 12,5 mikrogramov a 50 mikrogramov.

Tablety sú bez chuti a možno ich zapiť alebo rozžuť. Užívať sa odporúča 2-4 tablety denne po jedle. Zmes pomáha k zníženiu príznakov zavodnenia ako opuchy nôh, nárast hmotnosti, nadmerné potenie a nafúknuté brucho. Užívanie tabliet nezabudnite kombinovať s vhodnou stravou, pite dostatok tekutín a nezanedbávajte každodenný pohyb.

Výhody

 • smile-o
  prírodné zloženie
 • smile-o
  vhodný pre tehotné a dojčiace ženy

Nevýhody

 • frown-o
  potreba užívania vo vyššom množstve

Naše hodnotenie

Orientačná cena

7 €

3. Bylinky na odvodnenie Forte - Aj na dlhodobé užívanie

• 30 cps

Bylinky na odvodnenie forte

Tento prípravok obsahuje zmes až 4 účinných byliniek. Pŕhľavu a petržlen v množstve 10 mg. V rovnakom množstve tu nájdete aj výťažky z brezy, ktorá posilňuje obličky. Poslednou zložkou je 14 mg borievky, ktorá má okrem močopudných aj antioxidačné účinky. Systém dopĺňa opäť biotín a kyselina listová.

Tablety je potrebné dopĺňať zdravou životosprávou. Len tak dosiahnete plný účinok. Liečivo pomáha zmierňovať typické príznaky zadržiavania vody v tele, ako opuchy, nafúknuté brucho a iné nepríjemné pocity.

Tablety kúpite za príjemnú cenu. Dávkovať sa odporúča 1-2 tablety denne. Dávkovanie sa neodporúča prekračovať. Prípravok je vhodný aj na dlhodobé užívanie. Po dlhšom, napríklad štvortýždňovom užívaní, sa odporúča dať prestávku v podobe jedného týždňa bez liečiva.

Výhody

 • smile-o
  vhodný na dlhodobé užívanie
 • smile-o
  celkové posilnenie organizmu

Nevýhody

 • frown-o
  individuálny účinok

Naše hodnotenie

Orientačná cena

7 €

Ako si vybrať prípravok na odvodnenie

pitný režim

Niekoľko užitočných tipov na odvodnenie organizmu

Zadržiavanie vody v organizme môže byť spôsobené rôznymi faktormi. Najčastejšie vzniká v dôsledku dehydratácie, nezdravej výživy, nedostatku vitamínov, tehotenstva alebo následkom užívania niektorých liečiv. Jeho príznaky nie sú príjemné. Pri zadržiavaní vody opúchajú končatiny, telo sa nadmerne potí a vo veľa prípadoch dochádza k nárastu hmotnosti.

Problémom so zadržiavaním vody v tele môžete účinne predísť alebo ich liečiť aj doma. V našom hektickom živote často preferujeme rýchly a nezdravý životný štýl. A práve to môže viesť k zdravotným problémom. Ďalej sa dočítate pár účinných tipov a rád ako si pomôcť.

Pozor na soľ!

​Obličky sú azda najdôležitejším orgánom pri vylučovaní vody z organizmu. Málokto z nás si však na ne spomenie. Keďže majú tak významnú úlohu, treba sa o nich pekne starať. Prvým krokom v prevencii či liečení nadmerného zadržiavania vody by teda pochopiteľne mala byť starostlivosť o tento orgán. Obličky by sme si nemali príliš zaťažovať. Menej zaťaženia dosiahnete veľmi jednoducho. Stačí obmedziť príjem, u nás tak obľúbeného, nezdravého jedla.

Soľ je pre obličky azda najväčším strašiakom. Dbajte, aby sa vám viac nepošmykla ruka so soľničkou nad tanierom polievky. Okrem slaných potravín obličkám nepomáhame ani potravinami mastnými. Tieto ťažké vyprážané jedlá zaťažujú okrem žalúdka aj naše obličky, a tým narušujú ich správnu funkciu. Začnite si šetriť obličky a vyhnete sa tak nepríjemnostiam. Ako bonus za zdravšie stravovanie vám možno sľúbiť aj ľahší žalúdok a krajšiu pleť.

Koreňová zelenina

Iste ste si všimli, že farmaceuti v tabletách proti zadržiavaniu vody radi využívajú petržlen. Táto koreňová zelenina totižto účinne odvodňuje organizmus. To isté platí aj o jej ďalších typických polievkových bratoch počnúc mrkvou až po kaleráb.

Kombík radí

Kombík radí

Pri problémoch so zavodneným organizmom môžete siahnuť aj po reďkovke, chrene či šalátových listoch. Stačí len ku každému jedlu pridať malú kôpku šalátu z čerstvej zeleniny.


Okrem toho denný príjem vitamínov obsiahnutých v čerstvej zelenine napomáha imunite a celkovej vitalite organizmu. Radím teda nevynechávať zeleninu zo svojho jedálnička.

Bylinky

Bylinky obsiahnuté v tabletách a výživových doplnkoch môžete prijímať aj priamo. Vyberte sa na jar na príjemnú lesnú prechádzku a natrhajte si za kytičku pŕhľavy či listov lopúcha. Tie si môžete doma vysušiť a v zimnom období využívať ako domácu čajovú zmes.

Modernejší a rýchlejší spôsob konzumácie pŕhľavy je jej pridávanie do šalátov. Znie to zvláštne, no pŕhľava po dobrej úprave nechutí vôbec zle. Ak trpíte nedostatkom času, prípadne nemáte náladu hrať sa na ľudových liečiteľov, zabehnite aspoň do najbližších potravín a kúpte si pripravené čajové zmesi.

Pite dostatok tekutín

Odvodnenie

Piť dostatok tekutín pri nadbytku vody v organizme? Na prvý pohľad to znie nelogicky, no pravda je niekde inde. Naše telo funguje veľmi rozumne. Pri nedostatočnom príjme tekutín si vytvára akúsi "zásobu na horšie časy". Práve to môže spôsobovať hromadenie vody.

Správne by sme mali za deň vypiť minimálne dva litre vody. To je pre mnohých z nás absolútne nemožné, tak sa snažme aspoň priblížiť tomuto číslu. Správny pitný režim taktiež vyrovnáva vrásky. Aj v uponáhľané dni teda nezabúdajme na pravidelný príjem tekutín.  

Minerály

Znížená hladina horčíka v tele preukázateľne brzdí činnosť viacerých orgánov. Medzi nimi sú aj, pre nás dôležité, obličky. Pre podporu ich činnosti zaraďte do jedálnička potraviny ako špenát alebo zrná.

Keď vám takéto veci nechutia nahraďte ich orieškami, prípadne siahnite po výživových doplnkoch. Aj nedostatok draslíka môže spôsobovať zadržiavanie vody. Ak máte takéto problémy pribaľte si k desiate banán alebo si, samozrejme zdravo, opečte obyčajné zemiaky.

Zvážte lieky

Problémy so zadržiavaním vody majú vo veľa prípadoch na svedomí lieky, ktoré pravidelne užívame. Napríklad hormonálna antikoncepcia alebo iné silné tablety. Ak máte podozrenie, že sa vo vašom tele deje čosi také, radšej sa poraďte o možných riešeniach s odborníkom.

Riasy

Riasy sa na tanieroch väčšiny z nás objavujú len zriedka. Ich zdravšiu prospešné účinky sú známe hlavne ďaleko za hranicami. V dnešnej dobe však možno dostať mnohé druhy morských rias aj na našich pultoch. Môžete teda siahnuť aj po takomto exotickom riešení zadržiavania vody.

Riasy spestrujú napríklad ázijskú kuchyňu. Keď ste vášnivý milovník sushi, bez obáv si aj viackrát doprajte túto pochúťku. Zadržiavanie vody v organizme je veľmi nepríjemným a poriadne častým problémom. Liečiť ho možno mnohými spôsobmi. Aj keď týmto problémom zatiaľ netrpíte, vrele odporúčame aplikovať aspoň niektoré z tipov kvôli prevencii.

Zdravá životospráva vás koniec koncov chráni pred mnohými neduhmi a verte, že prispieva aj k vašej kráse.


Najčastejšie kladené otázky pri výbere tabletiek na odvodnenie

1. Kedy organizmus zadržiava vodu?

Naše telo sa skladá najmä z vody. Voda sa nachádza v krvi, svaloch, kostiach aj orgánoch. Občas však začne telo zadržiavať viac vody ako je potrebné a to spôsobuje opuchy. Toto zadržiavanie môže byť spôsobené nesprávnou diétou – prijímaním priveľkého množstva sodíka (obsahujú ho čipsy, krekry, fast food aj niektoré limonády). Takisto k zadržiavaniu vody môže prispievať aj životný štýl – pridlhé státie, či sedenie v práci. Ženy tieto symptómy zažívajú v období okolo menštruácie, čiže „na vine“ sú napr. aj hormóny. Vodu môže telo zadržiavať aj pri užívaní liekov.

2. Aké lieky spôsobujú zadržiavanie vody v organizme?

Lieky na vysoký tlak, niektoré lieky na bolesť, antidepresíva alebo aj chemoterapia.

3. Ako sa dá so zadržiavaním vody v tele bojovať?

V prípade ak nemáte problémy so srdcom a obličkami, je možné používať tzv. diuretiká alebo lieky, ktoré pomáhajú s vylučovaním moču. V opačnom prípade je potrebné zvážiť akékoľvek doplnky stravy či lieky, ktoré by mohli spôsobovať opačný problém- dehydratáciu organizmu.


1
Pridajte vašu recenziu

avatar
Kliknutím na ikonku nižšie môžete pridať obrázok
 
 
 
Najnovšie Najstaršie Najobľúbenejšie
Michaela
Komboš
Michaela
Hodnotenie :
     

Na odvodnenie je rozhodne najlepšia Forfemina, odporúčam!