Tabletky na odvodnenie


Autorka: Lenka Riganová | Aktualizované: 06. 02. 2024

Tieto prípravky na odvodnenie odporúčame

Prípravok na odvodnenie Forfemina

S obsahom zinku

Prípravok s obsahom zinku, ktorý má viacero pozitívnych účinkov na ľudský organizmus. 

cena od 7 €

Kneipp 3 bylinky na odvodnenie

Aj pre tehotné ženy

Prírodné zloženie bez chemických aditív, vhodné aj pre tehotné a dojčiace ženy.

cena od 8 €

Bylinky na odvodnenie forte

Na dlhodobé užívanie

Bylinný prípravok, ktorý je možné v prípade potreby užívať aj dlhodobo. 

cena od 6 €

Recenzie prípravkov na odvodnenie

Hodnotením výživových doplnkov na odvodnenie sme u nás v redakcii strávili 10 hodín. Z jednotlivých produktov určených na zavodnený organizmus sme po dôkladnom porovnaní vybrali 5 najpopulárnejších a najvyhľadávanejších z nich, ktorých recenzie vám dnes prinášame. 

Ako sme hodnotili

Zavodnenie organizmu je častým problémom, ktorý aspoň raz za život postihne každého z nás. Aj keď je pravda, že mnohí o tom ani nemusia vedieť, teda, samozrejme, dovtedy, kým nám príznaky nezačnú znepríjemňovať život. 

Aj vzhľadom na rozšírenosť tohto zdravotného problému bolo naším cieľom priniesť do hodnotenia overené a osvedčené produkty, ktoré si s odvodnením organizmu dokážu účinne poradiť. Aj preto v našom teste nájdete iba 5 najlepších produktov, ktoré sme vybrali po dôkladnej analýze zloženia, sľubovaných účinkov, ale aj ceny a predovšetkým skúseností používateľov.

Prípravok, ktorý v našom hodnotení obstál najlepšie a odporúčame ho, od nás získal odznak Náš tip.


Porovnanie prípravkov na odvodnenie

Prípravok na odvodnenie Forfemina

#1

Forfemina Slim

#2

Kneipp 3 bylinky na odvodnenie

#3

Bylinky na odvodnenie forte

#4

H2Out

#5

Balenie

30 cps

60 cps

60 cps

30 cps

40 tob.

Hodnotenie

Plusy

+ obsahuje zinok

+ prispieva k celkovému fungovaniu tela

zmierňuje opuchy, nafukovanie i nadmerné potenie

+ odstraňuje prebytočnú vodu z tela

+ kontrola telesnej hmotnosti

podpora metabolizmu tukov

+ prírodné zloženie

+ vhodný pre tehotné a dojčiace ženy

odvodňuje+ vhodný na dlhodobé užívanie

+ celkové posilnenie organizmu

zmes 4 byliniek


+ prírodné zloženie

+ podpora normálnej činnosti obličiek

odvodňujeMínusy

- individuálny účinok

- individuálny účinok

- potreba užívania vo vyššom množstve

- individuálny účinok

- vyššia cena

Cena

7 €

9 €

8 €

6 €

24 €

(Zelenou farbou sú vyznačené najvýhodnejšie parametre. Červenou farbou sú vyznačené najmenej výhodné parametre.)

Recenzie prípravkov na odvodnenie

1. Forfemina - S obsahom zinku

• 30 cps

Prípravok na odvodnenie Forfemina

Prvé miesto v našom hodnotení patrí obľúbenému prípravku na odvodnenie Forfemina

Tento prípravok má v porovnaní s inými produktmi tohto typu odlišné zloženie. Okrem bylín totiž obsahuje aj minerál zinok. V našom tele zinok napomáha kostiam a kĺbom, zlepšuje imunitu, pôsobí protizápalovo a reguluje činnosť metabolizmu. V zložení sa ďalej nachádzajú i brusnice, pŕhľava a jablčný ocot. 

Brusnice sú známe svojim priaznivým vplyvom na udržiavanie zdravia močového ústrojenstva. Pŕhľavá dvojdomá zas dokáže účinne prečistiť telo, predovšetkým krv. Podporuje činnosť obličiek a pomáha pri vylučovaní toxínov z tela. Jablčný ocot pozitívne ovplyvňuje látkovú premenu i trávenie. 

Prípravok Forfemina vďaka vyššie obsiahnutým látka zamedzuje udržiavaniu vody v tele, napomáha činnosti obličiek a v istej miere prispieva aj k celkovému fungovaniu organizmu. Pomôcť môže aj pri detoxe. Zmierňuje opuchy, nafukovanie aj nadmerné potenie. Účinky prípravku Forfemina sú viac než uspokojivé u väčšiny užívateľov. 

Prípravok sa odporúča dávkovať po 1 kapsule a poriadne zapiť vodou. Vzhľadom na to, že ide o výživový doplnok, netreba zabúdať na to, že jeho účinky treba podporovať vyváženom stravou a príjmom tekutín v správnej miere.

Výhody

 • obsahuje zinok
 • prispieva k celkovému fungovaniu tela
 • zmierňuje opuchy, nafukovanie i nadmerné potenie
 • jednoduché užívanie

Nevýhody

 • účinok môže byť individuálny

Orientačná cena

7 €

Hodnotenie

NÁŠ TIP: Zaujal vás prípravok Forfemina? Prečítajte si podrobnú recenziu a skúsenosti s užívaním.

2. Forfemina Slim - Kontrola telesnej hmotnosti

• 60 cps

Forfemina Slim

Rovnako obľúbeným a vyhľadávaným doplnkom je aj Forfemina Slim. Tento prípravok okrem odstraňovania prebytočnej vody z tela pomáha aj pri redukcii telesnej hmotnosti.

V porovnaní s prvým hodnotením prípravkom Forfemina možno medzi týmito dvoma produktmi pozorovať zmeny i v zložení. Aj Forfemina Slim rovnako ako Forfemina obsahuje extrakt z pŕhľavy i zinok, no Forfemina Slim ďalej obsahuje aj extrakt z horkého pomaranča, extrakt z čierneho korenia i chróm.

Práve extrakt z horkého pomaranča prispieva ku kontrole hmotnosti a zároveň podporuje aj metabolizmus tukov. Na kontrole hmotnosti sa podieľa aj extrakt z čierneho korenia. Chróm udržiava optimálnu hladinu glukózy v krvi. 

Zmena je aj v samotnom dávkovaní. Kým pri prípravku Forfemina sa užíva iba jedna kapsula jedenkrát denne, Forfeminu Slim je potrebné užívať dvakrát denne v množstve jedna kapsula.

Prípravok má množstvo spokojných recenzií od spokojných zákazníkov, no medzi skúsenosťami sa občas vyskytne aj negatívna recenzia z dôvodu neúčinnosti prípravku. To však hrozí pri akomkoľvek výživovom doplnku, keďže každý organizmus je iný. 

Výhody

 • odstraňuje prebytočnú vodu z tela
 • kontrola telesnej hmotnosti
 • podpora metabolizmu tukov

Nevýhody

 • individuálny účinok

Orientačná cena

9 €

Hodnotenie

3. Kneipp 3 bylinky na odvodnenie  - Vhodný pre tehotné ženy

• 60 cps

Kneipp 3 bylinky na odvodnenie

Ako už názov napovedá, prípravok Kneipp je zmesou troch účinných bylín. Jeho bylinné zloženie bez zbytočných chemických aditív je veľkým plusom. Vďaka tomu je vhodný aj pre tehotné a dojčiace ženy, ktoré neraz trápi práve zavodnený organizmus. 

Doplnok výživy je jemný k telu, nezaťažuje pečeň ani žalúdok. Na každý organizmus má daná liečivá zmes účinok inej intenzity. V niektorých prípadoch sa účinok dostavuje okamžite, v iných treba zasa dlho čakať aj na slabšie výsledky.

Vo všeobecnosti sú v prípravku obsiahnuté byliny známe svojím močopudným účinkom v organizme. Prvou z nich je pŕhľava v množstve 100 mg. V rovnakom množstve je obsiahnutá taktiež močopudná borievka. Prášok z vňate petržlenu je obsiahnutý v množstve 14 mg. Zmes dopĺňa biotín a kyselina listová v množstve 12,5 mikrogramov a 50 mikrogramov.

Tablety sú bez chuti a možno ich zapiť alebo rozžuť. Užívať sa odporúča 2-4 tablety denne po jedle. Zmes pomáha k zníženiu príznakov zavodnenia ako opuchy nôh, nárast hmotnosti, nadmerné potenie a nafúknuté brucho. Užívanie tabliet nezabudnite kombinovať s vhodnou stravou, pite dostatok tekutín a nezanedbávajte každodenný pohyb.

Výhody

 • prírodné zloženie
 • vhodný pre tehotné a dojčiace ženy
 • odvodňuje

Nevýhody

 • potreba užívania vo vyššom množstve

Orientačná cena

8 €

Hodnotenie

4. Bylinky na odvodnenie Forte - Aj na dlhodobé užívanie

• 30 cps

Bylinky na odvodnenie forte

Prípravok bylinky na odvodnenie od Liftea obsahuje zmes až 4 účinných byliniek. Zastúpenie pŕhľavy a petržlenu je v množstve 10 mg. V rovnakom množstve tu nájdete aj výťažky z brezy, ktorá posilňuje obličky. Poslednou zložkou je 14 mg borievky, ktorá má okrem močopudných aj antioxidačné účinky. Účinné zloženie dopĺňa biotín a kyselina listová.

Tablety je potrebné kombinovať spolu so zdravou životosprávou. Len tak dosiahnete plný účinok. Liečivo pomáha zmierňovať typické príznaky zadržiavania vody v tele, ako opuchy, nafúknuté brucho a iné nepríjemné pocity.

Tablety sú dostupné za veľmi výhodnú cenu. Odporúčaná denná dávka sú 1-2 tablety denne, pričom sa neodporúča prekračovať maximálnu dennú dávku. Prípravok je vhodný aj na dlhodobé užívanie. Po dlhšom, napríklad štvortýždňovom užívaní, sa odporúča dať si prestávku v podobe jedného týždňa bez liečiva.

Výhody

 • vhodný na dlhodobé užívanie
 • celkové posilnenie organizmu
 • zmes 4 byliniek

Nevýhody

 • individuálny účinok

Orientačná cena

6 €

Hodnotenie

5. H2Out - Detoxikuje

• 40 tob.

H2Out

Prípravok H2Out predstavuje prírodný produkt, vytvorený kombináciou 5 prírodných zložiek a kofeínu.

V zložení sa nachádza zelená káva, pŕhľava dvojdomá, bambus, kofeín, pagaštan i fenikel. Zelená káva obsahuje dôležitú látku kyselinu chlorogénovú, ktorá podporuje spaľovanie tukov a je výborným antioxidantom. Pŕhľava dokáže prečisťovať organizmus a detoxikovať ho. Bambusová vláknina zas na seba viaže vodu, ale aj tuk, a pomáha ich dostávať von z tela. 

Častou zložkou prípravkov na odvodenie je aj kofeín, ktorý je všeobecne známy tým, že odvodňuje. Pagaštan udržuje normálny prietok krvi i zdravie ciev. Fenikel pôsobí močopudne. 

Prípravok sa užíva dvakrát počas dňa po jedle - najlepšie ráno a po obede. Pri večernom užívaní by obsiahnutý kofeín mohol spôsobovať problémy so spánkom. 

Výhody

 • prírodné zloženie
 • podpora normálnej činnosti obličiek
 • odvodňuje

Nevýhody

 • vyššia cena

Orientačná cena

24 €

Hodnotenie

Ako si vybrať prípravok na odvodnenie

Najlepšie tabletky na odvodnenie

Je všeobecne známe, že ľudské telo je vo veľkej miere tvorené vodou, ktorá je pre jeho správne fungovanie nevyhnutná. Napomáha priebehu rôznych chemických reakcií v tele, zabezpečuje termoreguláciu či prekrvovanie.

Aby však všetko fungovalo tak, ako má, je dôležité, aby bol príjem a výdaj tekutín v rovnováhe. V opačnom prípade môže ľahko nasať zadržiavanie vody v tele, ktoré so sebou neraz prináša rad nielen kozmetických, ale aj zdravotných problémov. 

Ako zistím, že moje telo zadržiava vodu?

To, že vaše telo zadržiava vodu, sa môže prejavovať opuchom nôh, rúk či tváre. Veľmi častý je pocit nafúknutia i nafúknuté brucho. Trápiť vás môže aj nadmerné potenie, zhoršovanie celulitídy či nemožnosť schudnúť aj napriek vašej snahe. 

Tabletky na odvodnenie. Čo si všímať?

Keď sa začnete obzerať po prípravkoch na odvodenie organizmu, zistíte, že na našom trhu ich nie je až tak veľa. Tie, z ktorých môžete vyberať, väčšinou patria do skupiny tzv. diuretík. 

Diuertiká, jednoducho povedané, predstavujú látky, ktoré pôsobia priamo na obličky a zvyšujú vylučovanie vody z tela. Vo všeobecnosti rozlišujeme dva typy diuretík, a to diuretiká syntetické a diuretiká prírodné. 

Syntetické diuretiká

Syntetické diuretiká sa radia k naozaj účinným prípravkom, ktoré majú veľmi rýchly nástup účinkov, no na druhej strane môžu mať aj nežiadúce účinky. Bývajú dostupné na lekársky predpis. 

Prírodné diuretiká

Prírodné diuretiká sa nachádzajú vo viacerých bylinách, ako napríklad žihľava a lopúch. Ich výhodou je, že nemajú žiadne vedľajšie účinky. Vybrať si možno z viacerých foriem, tabliet, kapsúl alebo kvapiek. Potrebné je ale myslieť pri nich na možné alergické reakcie. 

Užitočné tipy na odvodnenie organizmu

Zadržiavanie vody v organizme najčastejšie vzniká v dôsledku dehydratácie, nezdravej výživy, nedostatku vitamínov, tehotenstva alebo následkom užívania niektorých liečiv. Jeho príznaky nie sú príjemné. Pri zadržiavaní vody opúchajú končatiny, telo sa nadmerne potí a vo veľa prípadoch dochádza k nárastu hmotnosti.

Problémom so zadržiavaním vody v tele môžete účinne predísť alebo ich liečiť aj doma. V našom hektickom živote často preferujeme rýchly a nezdravý životný štýl. A práve to môže viesť k zdravotným problémom. Prinášame vám pár účinných tipov a rád, ako si pomôcť v tejto nepríjemnej situácii.

Opatrne so soľničkou

Obličky sú azda najdôležitejším orgánom pri vylučovaní vody z organizmu. Málokto z nás si však na ne spomenie. Prvým krokom v prevencii či liečení nadmerného zadržiavania vody by teda pochopiteľne mala byť starostlivosť o tento orgán. Obličky by sme si nemali príliš zaťažovať. Stačí obmedziť príjem, u nás tak obľúbeného, nezdravého jedla.

Soľ je pre obličky azda najväčším strašiakom. Dbajte, aby sa vám viac nepošmykla ruka so soľničkou nad tanierom polievky. Okrem slaných potravín obličkám nepomáhame ani mastným jedlom. Ťažké vyprážané jedlá zaťažujú okrem žalúdka aj naše obličky, a tým narušujú ich správnu funkciu. Začnite si šetriť obličky a vyhnete sa tak nepríjemnostiam. Ako bonus za zdravšie stravovanie sa môžete tešiť aj na ľahší žalúdok a krajšiu pleť.

Koreňová zelenina

Iste ste si všimli, že farmaceuti v tabletách proti zadržiavaniu vody radi využívajú petržlen. Táto koreňová zelenina totižto účinne odvodňuje organizmus. To isté platí aj o ďalších druhoch koreňovej zeleniny, počnúc mrkvou až po kaleráb.

Kombík radí

Kombík radí

Pri problémoch so zavodneným organizmom môžete siahnuť aj po reďkovke, chrene či šalátových listoch. Stačí len ku každému jedlu pridať malú kôpku šalátu z čerstvej zeleniny.


Okrem toho denný príjem vitamínov obsiahnutých v čerstvej zelenine napomáha imunite a celkovej vitalite organizmu. Radíme teda nevynechávať zeleninu zo svojho jedálnička.

Bylinky

Bylinky obsiahnuté v tabletách a výživových doplnkoch môžete prijímať aj priamo. Vyberte sa na jar na príjemnú lesnú prechádzku a natrhajte si za kytičku pŕhľavy či listov lopúcha. Tie si môžete doma vysušiť a v zimnom období využívať ako domácu čajovú zmes.

Modernejší a rýchlejší spôsob konzumácie pŕhľavy je jej pridávanie do šalátov. Znie to zvláštne, no pŕhľava po dobrej úprave nechutí vôbec zle. Ak trpíte nedostatkom času, prípadne nemáte náladu hrať sa na ľudových liečiteľov, zabehnite aspoň do najbližších potravín a kúpte si pripravené čajové zmesi.

Pite dostatok tekutín

Piť dostatok tekutín pri nadbytku vody v organizme? Na prvý pohľad to znie nelogicky, no pravda je niekde inde. Naše telo funguje veľmi rozumne. Pri nedostatočnom príjme tekutín si vytvára akúsi "zásobu na horšie časy". Práve to môže spôsobovať hromadenie vody.

Správne by sme mali za deň vypiť minimálne dva litre vody. To je pre mnohých z nás absolútne nemožné, tak sa snažme aspoň priblížiť tomuto číslu. Správny pitný režim taktiež vyrovnáva vrásky. Aj v uponáhľané dni teda nezabúdajme na pravidelný príjem tekutín.  

Odvodnenie

Minerály

Znížená hladina horčíka v tele preukázateľne brzdí činnosť viacerých orgánov. Medzi nimi sú aj, pre nás dôležité, obličky. Pre podporu ich činnosti zaraďte do jedálnička potraviny ako špenát alebo zrná.

Keď vám takéto veci nechutia, nahraďte ich orieškami, prípadne siahnite po výživových doplnkoch. Aj nedostatok draslíka môže spôsobovať zadržiavanie vody. Ak máte takéto problémy pribaľte si k desiate banán alebo si, samozrejme zdravo, opečte obyčajné zemiaky.


Zvážte lieky

Problémy so zadržiavaním vody majú vo veľa prípadoch na svedomí lieky, ktoré pravidelne užívame. Napríklad hormonálna antikoncepcia alebo iné silné tablety. Ak máte podozrenie, že sa vo vašom tele deje čosi také, radšej sa poraďte o možných riešeniach s odborníkom.


Riasy

Riasy sa na tanieroch väčšiny z nás objavujú len zriedka. Ich zdravšiu prospešné účinky sú známe hlavne ďaleko za hranicami. V dnešnej dobe však možno dostať mnohé druhy morských rias aj na našich pultoch. Môžete teda siahnuť aj po takomto exotickom riešení zadržiavania vody.

Riasy spestrujú napríklad ázijskú kuchyňu. Keď ste vášnivý milovník sushi, bez obáv si aj viackrát doprajte túto pochúťku.

Zadržiavanie vody v organizme je veľmi nepríjemným a poriadne častým problémom. Liečiť ho možno mnohými spôsobmi. Aj keď týmto problémom zatiaľ netrpíte, vrele odporúčame aplikovať aspoň niektoré z tipov kvôli prevencii. Zdravá životospráva vás koniec koncov chráni pred mnohými neduhmi a verte, že prispieva aj k vašej kráse.

Tip od experta

"Aby sa našim obličkám pracovalo dobre, mali by vyprodukovať 1500 ml moču za 24 hod. K tomuto množstvu je nutné pripočítať 500 ml vody, ktorá sa vyparí cez kožu potom a ďalších 500 ml vlhkosti, ktorú vydýchame. Ak by niekto neveril, nech si na chvíľku vezme gumové rukavice, alebo dýchne na sklo."


prof. MUDr. Hana Matějovská Kubešová, CSc.

Najčastejšie kladené otázky pri výbere tabletiek na odvodnenie

1. Kedy organizmus zadržiava vodu?

Naše telo sa skladá najmä z vody. Voda sa nachádza v krvi, svaloch, kostiach aj orgánoch. Občas však začne telo zadržiavať viac vody ako je potrebné a to spôsobuje opuchy. Toto zadržiavanie môže byť spôsobené nesprávnou diétou – prijímaním priveľkého množstva sodíka (obsahujú ho čipsy, krekry, fast food aj niektoré limonády). Takisto k zadržiavaniu vody môže prispievať aj životný štýl – pridlhé státie, či sedenie v práci. Ženy tieto symptómy zažívajú v období okolo menštruácie, čiže „na vine“ sú napr. aj hormóny. Vodu môže telo zadržiavať aj pri užívaní liekov.


2. Aké lieky spôsobujú zadržiavanie vody v organizme?

Zadržiavanie vody v tele môžu spôsobiť aj lieky na vysoký tlak, niektoré lieky na bolesť, antidepresíva alebo chemoterapia.


3. Ako sa dá so zadržiavaním vody v tele bojovať?

V prípade, ak nemáte problémy so srdcom a obličkami, je možné používať tzv. diuretiká alebo lieky, ktoré pomáhajú s vylučovaním moču. V opačnom prípade je potrebné zvážiť akékoľvek doplnky stravy či lieky, ktoré by mohli spôsobovať opačný problém- dehydratáciu organizmu.


4. Kedy užívať lieky na odvodnenie?

Lieky na odvodnenie by ste mali užívať ráno, keďže podporujú vylučovanie tekutín z organizmu. Užívanie vo večerných hodinách by vás v noci dostalo niekoľkokrát z postele na záchod. 


5. Možno lieky na odvodnenie užívať aj dlhodobo?

Vo väčšine prípadov áno. Samozrejme, dôležité je riadiť sa informáciami uvedenými na príbalovom letáku konkrétneho prípravku. 


1
Pridajte vašu recenziu

avatar
Michaela
Komboš
Michaela

Na odvodnenie je rozhodne najlepšia Forfemina, odporúčam!