Ako chutí Vi WINE víno v plechovke? - Recenzia a skúsenosti

Víno v plechovke ViWine skúsenosti
  • víno v plechovke
  • objem 200 ml
  • 3 príchute
  • cena od 7,20 

Patríte k milovníkom vína, často označovaného aj za nápoj Bohov? Ak áno, určite ste si už aspoň raz v živote zalamentovali nad tým, aké nepraktické je jeho balenie, a to predovšetkým vtedy, keď si ho chcete so sebou zobrať na cesty, vychutnať na grilovačke alebo si pri ňom len tak poklábosiť s kamarátkami niekde v parku.

Áno, aj napriek tomu, že balenie v skle má svoj význam, a to predovšetkým z hľadiska zachovania kvality produktu, rozhodne nepatrí k tým najpraktickejším. A to nám dá určite za pravdu každý, kto už niekedy skúsil niesť sklenenú "litrovku" svojho obľúbeného bohémskeho nápoja v batohu. Pokiaľ teda nepatríte k tým fajnšmekrom, ktorí by nepohŕdli ani krabicovým vínom či jeho alternatívou v plaste, máme pre vás ešte jeden tip - víno v plechovke Vi WINE. Že aký skvelý nápad? Áno, aj my si to myslíme! 🙂 

Práve víno v plechovke sa nám uplynulé dni dostalo na testovanie, aby sme si vďaka nemu mohli naplno užiť posledné výkriky leta. A ako nám chutilo?

Vi Wine víno v plechovke skúsenosti

V plechovke som už videla zabalené kadečo, víno však po prvýkrát, a tak som trochu pátrala aj po jeho pôvode. Zaujímalo ma, kto za týmto nápadom stojí a vôbec, ako táto idea vznikla. 

Víno v plechovke je na trhu od roku 2017, no samotný nápad skrsol v hlave zakladateľov o niečo skôr, už v roku 2016. Myšlienka sa zrodila u našich českých bratov pochádzajúcich zo Znojma, mesta ležiaceho na juhu Moravy, kde na víno narazíte na každom rohu. A práve nepraktickosť balenia v skle bolo to, čo inšpirovalo zakladateľov k vytvoreniu vína v plechovke. 

Vi WINE je prvá firma v Českej republike a v Európe celkovo, ktorá začala plniť víno do plechoviek. Aj napriek tomu, že ide o balenie v plechovke, zakladatelia z kvality vína nijako nepoľavili. Do plechoviek plnia len starostlivo vybrané, kvalitné víno pochádzajúce z rakúskych viníc. 

Prvý dojem

Malé, chutné, šikovné. To je to, čo mi pri pohľade na vína v plechovke napadlo ako prvé a je pravdou, že roztomilý dizajn tomuto vínu jednoducho nemožno uprieť. Fakt, že ide o balenie v plechu mu nijako neuberá na kvalite, ale práve naopak, robí ho výnimočným. Víno je v plechovke hermaticky uzatvorené, čo znamená, že na neho nepôsobí svetlo ani vzduch. Plech zároveň nemá na chuť vína žiaden vplyv, keďže hliník je vo vnútri plechovky zaistený mikrovrstvou náteru. Víno s ním tak neprichádza do žiadneho kontaktu. 

Jedna plechovka má objem 200 ml, padne presne do ruky, ale aj akejkoľvek kabelky či batohu.

Ďalšou výhodou je aj to, že víno je dostupné na stránke predajcu i v darčekovom balení, aktuálne v dvoch veľkostiach XS a M.

Darčekové balenie veľkosti XS obsahuje 3 Vi WINE plechovky, krásne zabalené v malej krabici previazanej špagátom. 

V darčekovom balení veľkosti M sa nachádza spolu 6 plechoviek vína. Aj tento pack je zabalený v krabici a previazaný špagátom. 

Takéto balenie je ideálne ako darček pre každého pravého milovníka vína. Navyše, odpadajú vám i starosti s balením.

Vi Wine skúsenosti

My sme testovali darčekové balenie veľkosti XS.

Vi Wine skúsenosti recenzie

V krabici bol priložený aj tento milý odkaz.

Vi Wine skúsenosti

Slogan spoločnosti.

S ohľadom na prírodu

Aj my v KOMBE dbáme na životné prostredie a jeho ochranu, preto sme pri plechovkách zbystrili pozornosť. Je totiž známe, že klasické plechovky z hliníka sú z hľadiska ekológie akýmsi dvojčaťom plastov a v aktuálnom zbernom systéme sa na ne pomerne dosť zabúda. 

Aj preto je spoločnosť členom iniciatívy Zálohujeme.cz, ktorá sa stará o udržateľnosť nakladania s obalmi od nápojov. Tú je podľa nej možné dosiahnuť pomocou vratných záloh nielen na PET fľaše, ale aj na plechovky. Spoločnosť tiež podporuje systém recyklácie plechoviek a zavedenie zálohovacieho systému aj u nás na Slovensku.

Aj k samotnému baleniu sa spoločnosť stavia zodpovedne a plechovky balí len do plne recyklovateľných materiálov a už raz zrecyklovaných kartónových obalov. Balenie, v ktorom Vi WINE dostanete teda možno jednoducho vytriediť ďalej a podieľať sa tak na ochrane životného prostredia. 

Darčekové balenie Vi Wine skúsenosti

Spoločnosť nezabúda ani na prírodu a plechovky balí do recyklovateľných kartónových obalov.

Vi Wine vína v plechovke skúsenosti recenzie

Firma tiež podporuje systém recyklácie plechoviek a zavedenie zálohovacieho systému.

Vi WINE sortiment

Základným produktom spoločnosti Vi WINE je víno v plechovke, ktoré je pôvodom z Rakúska.

Keď zablúdite na stránku eshopu, či už viwine.sk alebo viwine.cz, vyberať budete môcť z viacerých variantov. Víno je dostupné v troch príchutiach a teda v troch odlišných plechovkových vyhotoveniach - Vi WINE Black, Vi WINE White a Vi WINE Secco.

Okrem už spomínaných darčekových balení v ponuke nájdete napríklad aj Starter pack, ktorý je vhodný pre tých, ktorí s vínom v plechovke začínajú a tak ešte nevedia, ktorá chuť im ulahodí najviac. Tí, ktorí už majú svojho obľúbenca, môžu siahnuť po zvýhodnených baleniach s obsahom 4, 10 či 20 plechoviek black, white či secco vína. K dispozícii sú aj kombinované balenia pozostávajúce z jednotlivých príchutí. 


Naše skúsenosti s Vi WINE vínom v plechovke

Keďže s vínom v plechovke sme doteraz nemali žiadne skúsenosti, rozhodli sme sa otestovať všetky tri príchute, ktoré ponúka a siahli sme po darčekovom balení XS, aby sme potešili nielen naše chuťové poháriky, ale aj oči. 🙂 

Vína v plechovke recenzie
Vi WINE
Vi Wine v plechovke skúsenosti

Darčekové balenie Vi VINE XS ku mne domov dorazilo v krabici, ktorej sa nachádzala ďalšia menšia darčeková krabička, previazaná špagátom. Na krabici sa nachádza logo spoločnosti Vi WINE a dva hashtagy - #jsmeviwine a #nebudkonzerva, ktoré môžete pridať k instagramovým fotkám s týmto nápojom. Balenie je celkovo veľmi vydarené, malé, chutné a zaručene poteší každú ženu. Väčšie balenie si zas viem predstaviť ako darček pre muža. 

V balení Vi VINE XS sa nachádzajú tri plechovky, v troch rôznych príchutiach - Vi WINE Black, Vi WINE White a Vi WiNE Secco Bianco. Cena takéhoto darčekového balenia sa pohybuje okolo sumy 10 €.

Vi Wine black skúsenosti
Víno v plechovke Vi Wine Black

Pokiaľ preferujete červené víno, túto chuťovku si obľúbite takmer okamžite. Mňa si získala už po prvom hlte. 

V čiernej plechovke WINE Black sa nachádza Johannisbeerwein - červené víno z čiernych ríbezlí, odroda Titania a Ometa. Obe odrody sa dokonale dopĺňajú. Kým jedna odroda má lahodnú sladkú chuť, druhá sa zas vyznačuje jemne trpkou príchuťou. 

Táto skvelá kombinácia je obohatená malým množstvom sódy (16%), ktoré ešte viac podčiarkuje celkovú chuť vína a dodáva mu ten správny šmrnc a iskru. Toto svieže spojenie ho priam predurčuje na konzumácia počas horúcich letných dní. 

Argumentom za je nepochybne aj to, že čierne ríbezle sú bohaté na množstvo zdraviu prospešných látok, ako napríklad vitamín P a C, antioxidanty či bioaktívne flavonoidy.

Hneď po otvorení plechovky som zacítila príjemnú arómu ríbezlí. Keď som si odpila z vína, vôbec som nemala pocit, že ide o alkoholický nápoj. Chutí skôr ako svieža limonáda. Obsahuje len 5% alkoholu, pričom ide o čisto prírodný alkohol, žiaden lieh a tak s týmto vínom môžete zabudnúť na nepríjemný bolehlav. 

Za mňa má tento lahodný nápoj 5 hviezdičiek z možných 5 a určite som ho nepila poslednýkrát. 

Moje hodnotenie


Vi Wine skúsenosti
Vi WINE v plechovke biele

V bielej plechovke Vi WINE sa nachádza polosuché biele víno Ryzlink Vlašský. Ide o víno s chráneným zemepisným označením CHZO, pôvodom z Rakúska.

Aj napriek tomu, že víno je polosuché, príjemne ma prekvapila jeho sladkastá chuť. Každý dúšok je zakončený medovou príchuťou. Okrem medovej arómy z tohto vína cítiť aj kvetinovú vôňu. Celkovo je chuť ľahká a svieža zároveň.

Aj toto víno je dostupné v plechovke s objemom 200 ml a obsahuje 11,5% alkoholu. V porovnaní s prvým vínom, tu už alkohol cítiť oveľa viac.

Aby bola chuť tohto vína čo najvýraznejšia a najlepšia, výrobca odporúča podávať vychladené na 8 - 12 °C.

Moje hodnotenie


Vi Wine Secco
Secco Bianco Vi Wine víno v plechovke

Vi VINE Secco zaujme predovšetkým nadšencov čoraz viac populárnejšieho Prosecca. Hneď v úvode však treba povedať, že nejde o Prosecco, pretože takto sa môže označovať iba víno pochádzajúce z vybraných talianskych území. Vi VINE Secco však pochádza z Rakúska. Po jeho otestovaní ale môžem vyhlásiť, že Secco môže Proseccu svedomito konkurovať.

Víno má jemne zlatistú farbu a bublinky, ktoré dotvárajú jeho chuť. Už pri prvom hlte z neho cítiť ovocnú chuť a medovú arómu. Osobne mám radšej sladšie víno, Secco bolo pre mňa trochu prikyslé. Aj preto má odo mňa v hodnotení pol hviezdičky dole. Samozrejme, chuť je však individuálna záležitosť.  

Víno sa odporúča podávať vychladené na 8 - 12 °C a možno ho pridať aj do rôznych miešaných drinkov. 

Objem alkoholu je 11,5% a musím povedať, že vo víne ho i patrične cítiť. Aby ste sa dostali "do nálady", stačí pár plechoviek. Na stránke viwine.sk ho možno kúpiť ako súčasť štartovacieho alebo darčekového balenia či v balení s počtom plechoviek 4, 10 alebo 20.

Moje hodnotenie

Moje celkové hodnotenie

Lenka Riganová

"Vi Wine vína v plechovke sú skrátka super vynálezom, ktorý rozširuje možnosti konzumácie vína. Na to, aby ste si ho mohli vychutnať už odteraz viac nebudete potrebovať pohár a dopriať si ho budete môcť prakticky kdekoľvek. Malé, šikovné balenie v plechu sa vmestí do každej tašky a jednoducho sa prenáša. 

Navyše, vína Vi Wine chutia naozaj skvele. Sú dostupné v troch príchutiach, z ktorých je každá iná a jedinečná, pre neopakovateľný chuťový zážitok. Rozhodne odporúčam, a to všetkými desiatimi. :)"

Vína v plechovke

Na zdravie.

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

2
Pridajte vašu recenziu

avatar
Ssimča
Komboš
Ssimča

Toto je dost dobry napad do ruksaku 😀

Kika
Komboš
Kika

Toto je aký skvelý nápad. Konečne je v plechovke dostupné už nielen iba pivo, ale aj víno. Keby sa ešte tak dalo bežne kúpiť v obchode. 🙂