Toto je 7 dôvodov, prečo by ste mali nakupovať na Alza aj v čase Covid-19

Covid 19

Kto by nepoznal zeleného mimozemšťana Alzáka, ktorý sa nám pravidelne prihovára z obrazoviek našich televízorov, notebookov a smartfónov? Ak ste služby tohto internetového obchodu ešte nevyskúšali, možno je načase začať práve teraz.

Obchod Alza.sk totiž nezaháľa ani v týchto ťažkých časoch a pripravuje pre svojich zákazníkov užitočné novinky. 


V dobe karantény a Covid19 sa stále viac a viac zákazníkov spolieha na internetové obchody, ktoré v porovnaní s kamennými predajňami predstavujú bezpečnejšiu formu nákupu. 

V reakcii na pandémiu nového koronavírusu zaviedli niektoré internetové obchody novinky, ktoré sú v týchto neobyčajných časoch viac ako užitočné. Inak to nie je ani v internetovom obchode Alza.sk, ktorá zavádza nielen nové kategórie produktov, ale aj nové služby. 


1. Trvanlivé potraviny až domov

Koncom marca zaradila Alza.sk historicky po 25. rokoch svojej existencie do svojej ponuky trvanlivé potraviny. Internetový obchod tak zareagoval na zvýšený záujem ľudí o nákup potravín na diaľku s doručením až domov.

V sortimente Alza.sk sa nachádza ryža, múka, cestoviny, energetické nápoje, káva, detská výživa, konzervované a iné potraviny - spolu viac než 1200 druhov tovaru, ktorých okruh sa stále rozširuje. V ponuke sú tie potraviny, ktoré majú štandardné podmienky skladovania a nevyžadujú chladenie, preto môže byť tovar doručovaný nielen prostredníctvom kuriérov, ale aj cez AlzaBoxy. 

2. Ochranné pomôcky

Alza.sk na vážnu situáciu zareagovala aj ponukou ochranných pomôcok. V jej sortimente preto v špeciálne zameranej kategórii nájdete respirátory, rúška, teplomery, rukavice, ochranné okuliare, či dokonca ozónové generátory.

V ponuke samozrejme nechýba ani “bežná” drogéria, ako sú čistiace, dezinfekčné či hygienické potreby alebo potreby na prebaľovanie. 

3. Tovar ihneď k odberu

Online objednáte, ihneď vyzdvihnete. Všetok tovar, ktorý je uvedený v konkrétnej kategórii, si môžete kúpiť na webe a ihneď vyzdvihnúť na jednej z 13 pobočiek Alza.sk. Ušetríte tak nielen čas, ale aj náklady za dopravu. 

Alza nakupovanie

Zdroj: www.alza.sk/

4. Výber užitočného tovaru

Tým, že väčšinu času trávime doma, zmenili sa aj naše potreby. Alza na to reaguje výberom sortimentu v niekoľkých základných, viac ako aktuálnych kategóriách:

  • Pracujte z domu
  • Vzdelávajte sa doma
  • Zabavte deti aj dospelých
  • Zásoby a vybavenie
  • Upratujte a čistite
  • Udržiavajte sa krásni a v kondícii
  • Pripravte sa na leto

Nie je žiadnym tajomstvom, že práve produkty z týchto kategórii sa počas obdobia karantény predávajú najviac.

Okrem trvanlivých potravín je pritom najväčší záujem o vybavenie pre prácu z domu (notebooky, monitory, tlačiarne, kancelárske potreby) a elektrospotrebiče ako domáce pekárne, mraziaky, šijacie stroje či čističky vzduchu. 

Dopyt vzrástol aj po drogérii, potrebách pre domácich miláčikov, športových potrebách, ale aj počítačových hrách a konzolách.   

5. Bezpečné nákupy

Pri tom všetkom Alza samozrejme dbá na bezpečnosť pri nákupe. Všetok tovar si môžete nechať doviezť priamo domov alebo do niektorého z 36 AlzaBoxov po celom Slovensku, kde si môžete tovar vyzdvihnúť 24 hodín denne 7 dní v týždni pri minimálnom kontakte s ľuďmi.

Pri preberaní tovaru na pobočke sa riaďte aktuálnymi hygienickými nariadeniami pri nakupovaní. Uprednostňujú sa bezhotovostné platby vopred. 

6. Alza Black Friday

V prípade Alza.sk nemusíte čakať do novembra, aby ste sa dostali k vytúženému produktu v zľave v rámci Black Friday. Alza totiž organizuje Black Friday niekoľkokrát do roka. Tieto časy nie sú výnimkou.

V rámci akcie Black Friday nájdete v eshope Alza zľavy až do výšky 80 % z ceny vybraných produktov. Zľavnený tovar nájdete tiež v časti Alza výpredaj, ktorý poteší výpredajovými kúskami naprieč rôznymi kategóriami v zaujímavých akciách. 

7. Doprava zadarmo

Alza.sk ponúka na svoj tovar ponúka dopravu v cene už od 1,18 € alebo celkom zadarmo. Alza doprava zdarma platí pre členov Alza Premium alebo pri ďalších špeciálnych akciách. 


Budú aj rýchlotesty?

Česká Alza.cz už v marci oznámila, že plánuje naskladniť domáce rýchlotesty, ktoré slúžia na domácu diagnostiku ochorenia Covid-19. Ihneď po vybavení potrebnej certifikácie, ktorú test momentálne nemá, tak bude obchod schopný dodávať svojim zákazníkom aj tento špeciálny tovar.

Cena zatiaľ nie je známa, predpokladá sa však, že jeden test vyjde maximálne na 400 korún českých, čo je v prepočte okolo 15 eur. Na tento test si teda budeme musieť ešte chvíľu počkať.


O autorovi

PR článok
 

Ak máte záujem o napísanie kvalitného a zaujímavého PR či natívneho článku, naši copywriteri sa o to postarajú. Napíšte nám na: hello@kombo.sk. (PR článok nemusí vyjadrovať názory redakcie.)