Top zoznamky na Slovensku: 12 aplikácii a webov, kde sa zoznámite 

zoznamky na slovensku

Spoznajte vďaka zoznamke svojho nového partnera.

Elite date zoznamka pre vzťah

Pre záujemcov o vážny vzťah

Pre tých, ktorí hľadajú vážny vzťah. V sekcii Poradňa sú zaujímavé tipy z oblasti vzťahov.

od 3,70 €/mesiac

partner na úrovni

Hľadanie životného partnera

Sofistikovaný systém hľadania partnera na základe testu osobnosti.

od 20 €/mesiac

Tinder

Zoznamovanie na prvý pohľad

Zoznamovanie na Tindri je o zábave, preto treba prispôsobiť svoje očakávania.

zadarmo alebo od 8 €

Zoznamky nám otvárajú nové možnosti – vďaka nim môžete spoznať omnoho viac ľudí a svojho budúceho partnera nájsť na základe spoločných záujmov, názorov a koníčkov. Obrovské množstvo dostupných služieb však vytvára chaos.

Možno aj vy zápasíte s otázkou, ktorú z nich si vybrať.

Pozreli sme sa preto na najznámejšie aplikácie a webstránky, kde sa môžete zoznámiť.


Randenie v 21. storočí

Popularitu zoznamiek dokazujú aj prieskumy. Jeden z nich hovorí o tom, že online randenie zmenilo spôsob, akým si ľudia hľadajú svojich partnerov (1). U heterosexuálnych párov sa zoznámenie prostredníctvom moderných technológií dostalo na druhé miesto, pričom favoritom zatiaľ zostáva spoznávanie sa cez spoločných priateľov.

Ešte rapidnejší nárast zaznamenali zoznamky u homosexuálnych párov – v rebríčku sa totiž umiestnili na prvom mieste.

Vývoj situácie podporuje aj psychológ Eli Finkel, ktorý pre Business Insider uviedol, že je to pre ľudí obrovská výhoda, pretože tým rozširujeme okruh potenciálnych partnerov a vďaka nim môžeme spoznať ľudí, ktorých by sme za iných okolností nestretli. (2)

Jasne hovorí aj prieskum, ktorý si v dvanástich krajinách Európy nechala vypracovať spoločnosť Huawei. Podľa neho až 45 % zaľúbených svojej druhej polovičke píše smartphonom „Milujem ťa“ a 15 % posiela emotikon srdiečka. (3)

Na druhej strane, k internetovému randeniu by sme mali pristupovať s istou dávkou zodpovednosti - psychológovia totiž varujú, že robíme horšie rozhodnutia, ak máme príliš veľa možností. (4) Aj na to si dajte pozor, ak budete chcieť vyskúšať nejakú z mnohých zoznamovacích služieb.

Toto sú najznámejšie zoznamky

rande

Až 45 % ľudí komunikuje so svojim partnerom cez smartphone. Zdroj: www.unsplash.com

Táto služba sa snaží cieliť na podobnú cieľovú skupinu ako zoznamka Partner na úrovni. Podobne je na tom aj s cenovou politikou – prvotná nepoužiteľná registrácia je zdarma a členstvo sa predáva v závislosti od dĺžky predplatného.

Cena za mesiac je v prípade predplatenia na 3 mesiace 10 eur, 6 mesiacov 5,90 eur a 12 mesiacov len 3,70 eur. Zaujímavou súčasťou je aj sekcia Poradňa, ktorá obsahuje články o nadväzovaní vzťahov a mala by poslúžiť menej skúseným nápadníkom.

Pohľady reálnych užívateľov na ELITE Date sa však výrazne rozchádzajú.(5) Zatiaľ čo jednej skupine sa partnera naozaj podarilo nájsť a sú spokojní, objavujú sa aj výhrady, že množstvo užívateľských profilov na webe je neaktívnych a zostávajú tam aj po skončení predplatného. To môže spôsobovať problém, pretože zrušené, ale naďalej viditeľné profily skresľujú pohľad na množstvo potenciálnych partnerov vo vašom okolí.

elitedate.sk

Zdroj: www.elitedate.sk

2. Partner na úrovni – (oprávnene) potrápi vašu peňaženku

Partner na úrovni by sa dal charakterizovať ako miesto s vysokou šancou na stretnutie osoby na vzťah. Jeho užívatelia sú totiž spravidla normálni ľudia, ktorí sa zaregistrovali práve za účelom hľadania životného partnera. Služba cieli na užívateľov vo vekovej hranici 30 a vyššie, ktorí sú pripravení za pomoc s hľadaním partnera aj niečo zaplatiť.

partnernaurovni.sk

Zdroj: www.partnernaurovni.sk

Registrácia a základné členstvo sú síce zadarmo, ale ide takpovediac len o demo verziu, ktorú nemôžete reálne používať. Slúži len na zoznámenie sa s prostredím stránky a ak sa chcete začať zoznamovať a stretávať, musíte si kúpiť VIP členstvo. Jeho cena závisí od dĺžky predplatného. Mesiac vás vyjde na 39,95 eur, za trojmesačný účet zaplatíte 27,95 eur na mesiac a v prípade polročného členstva cena klesne na 19,95 eur na mesiac.

Pamätajte však na to, že na rozdiel od iných webových služieb sa za zvýhodnené ponuky členstva platí jednou platbou za celé obdobie – napríklad 119,70 eur za pol roka - členstvo tak nemôžete počas daného obdobia zrušiť. Spoplatnenie služby je však z určitého uhla pohľadu aj výhoda – osoba, ktorej napíšete, vie, že to myslíte vážne a nie ste žiadny falošný profil alebo internetový „otravovač.“

Partner na úrovni má veľmi sofistikovaný systém hľadania správneho partnera. Spravíte si test osobnosti, ktorý vychádza z modelu Big Five a zmapuje vaše charakterové vlastnosti.(6) Na základe vytvorených osobnostných profilov systém nájde ideálnych ľudí priamo pre vás. Do úvahy berie nielen osobnostnú zhodu, ale aj sociálno-demografické faktory a vaše preferencie. Nemusíte tak listovať nekonečnými „tinderovými“ klišé popismi v profiloch.

3. Tinder len srdiečko a krížik

Tinder.com

Zdroj: www.tinder.com

Nie je náhoda, že sme ako prvú aplikáciu vybrali práve Tinder. Ide totiž o najznámejšiu zoznamovaciu službu na svete, pričom na Slovensku ste sa s ňou mohli stretnúť už od roku 2014.

Výhodou je, že vzhľadom na svoju popularitu a čas, ktorý ubehol od daného roku, si dokázala medzi Slovákmi získať množstvo priaznivcov. Vzhľadom na celosvetovú štatistiku používania je Tinder obľúbený najmä u mladých ľudí vo veku od 16 do 34 rokov, hoci registrácia je povolená až od dovŕšenia 18 rokov.

Používanie Tinderu je až triviálne jednoduché. Pri registrácii svoj profil synchronizujete s vaším facebookovým profilom, v krajnom prípade môžete použiť aj telefónne číslo. Vyberiete si fotku a jednoduchú vetu, ktorá sa bude zobrazovať ostatným.

Následne už vám stačí len zvoliť vzdialenosť, do ktorej chcete hľadať svojho potenciálneho partnera. Na základe nej vám Tinder zobrazuje profily ostatných s ich fotkou.

Nesympatických užívateľov môžete zrušiť posunutím doľava na krížik, zatiaľ čo atraktívnych potvrdzujete swipom doprava na srdiečko, respektíve „like“. Ak si dvaja užívatelia dajú navzájom srdiečko, môžu si začať navzájom písať.

Kombík zistil

Kombík radí

Svojho manžela Karola našla cez aplikáciu Tinder aj česká blogerka, herečka a moderátorka Nikol Moravcová. Pre magazín Flowee.cz povedala: "Od aplikácie som si sľubovala, že spoznám zaujímavých ľudí. A to sa aj stalo. Úplne splnila moje očakávania. Cez Tinder som šla na moje prvé a vlastne i posledné rande v živote." 


Jej rada pri používaní podobných aplikácii: "Ľudia, ktorí tam hľadajú vztah na celý život nebo velkou lásku hned na první dobrou, se automaticky diskvalifikují. Asi je potřeba tam chvíli „vydržet“, hledat a věřit, že se to třeba stane."

Z vnútorného princípu fungovania Tindera musia byť každému hneď jasné aj jeho plusy a mínusy.

Základným z nich je, že si partnera prvotne vyberáte prakticky výhradne na základe zovňajšku a rozhodnutie, či ho potvrdíte, alebo zamietnete, vykonávate bez akýchkoľvek ďalších informácií o ňom. Naopak, veľkou výhodou je, že ak už si s vami niekto začne písať, znamená to, že si vás potvrdil, a teda sa mu na prvý pohľad páčite.

Tinder teda netrpí chronickými problémami iných zoznamiek – neobťažujú vás pochybné osoby a vyhnete sa aj strácaniu času s ľuďmi, ktorí o vás nemajú záujem. V chate sa navyše nedajú posielať multimediálne súbory, takže vás nikto nemôže nepríjemne prekvapiť poslaním nevhodnej fotografie.

Ďalšou pozitívnou správou je, že základná verzia Tinderu je zdarma a na rozdiel od ďalších zoznamiek si drvivá väčšina užívateľov vystačí aj s ňou. Môžete totiž posielať neobmedzené množstvo správ. Počítajte však s tým, že za určitý čas vám bude ponúknuté len obmedzené množstvo profilov. Potom dostanete na výber, či chcete na ďalšie profily počkať 12 hodín a pokračovať zdarma, alebo si kúpite predplatné Tinder Plus. (7)

tinder aplikácia

Predplatné sa predáva v množstve verzií v závislosti od dĺžky predplatného a od toho, aké výhody chcete používať. Kupovať si môžete napríklad aj Super Like-y, kedy druhej osobe príde upozornenie, že vás veľmi zaujíma.

Cestovatelia bez pochýb využijú aj zmenu polohy. Ak totiž niekde cestujete, môžete si na Tinderi Plus dohodnúť rande ešte predtým, ako do danej destinácie dorazíte. Okrem toho majú užívatelia Plus verzie možnosť kontrolovať viditeľnosť svojich profilových informácií alebo vynútiť, aby boli v zozname ponúknutých profilov u všetkých ľudí v danej oblasti.

Skúsenosti s aplikáciou Tinder

Tinder je skvelá aplikácia, cez ktorú sa dá nielen randiť, ale môžete stretnúť zaujímavých ľudí len tak na trávenie voľného času.

Podľa mňa, na Slovensku si Tinder ľudia mýlia so sex zoznamkou. So slovenskými mužmi na Tindri nemám dobrú skúsenosť. Vo svete je to úplne iná káva a je smutné, že na Slovensku to tak nie je. Ja som ju využívala mimo Slovenska, kde som našla príjemných úspešných mužov, nielen takých, ktorí ani nevedia normálne konverzovať a už podľa správ znejú zúfalo.

Na Bali sme Tinder využívali na hľadanie parťákov na párty a surfovanie a napríklad v Mníchove som spoznala cez Tinder pár fešákov. 

Hana, Bratislava

4. Badoo – Tinder s (ne)výhodami

badoo.com

Zdroj: www.badoo.com

Za posledné roky sa veľmi populárnou na Slovensku stala aj služba Badoo. Ak žijete v menšom meste alebo na vidieku, je veľmi pravdepodobné, že práve cez ňu budete schopní nájsť viacero potenciálnych partnerov, väčšinu komunity totiž tvoria práve ľudia z týchto oblastí.

Zaujímavosťou je, že Badoo sa nezameriava len na zoznamovanie za účelom vytvorenia romantického vzťahu. Pri tvorbe profilu si totiž môžete vybrať spomedzi niekoľkých možností pod kolónkou „Chcem“, napríklad: „Chcem si tu nájsť nových priateľov.“ Tá sa bude zároveň zobrazovať vo vašom profile a keď ju zvolíte, stále môžete Badoo využívať na hľadanie partnera, ale zároveň si nikto nepomyslí, že ste osamelí.

Badoo z princípu funguje veľmi podobne ako Tinder – v závislosti od lokality vám ponúkne niekoľko profilov. V nich môžete okrem fotky a základných informácií vidieť aj pohlavie a vek. Keď profil posúvate doprava, dávate človeku „like“, čo znamená, že sa vám páči.

V tomto prípade však nemusíte čakať, či bude náklonnosť opätovaná druhou osobou a môžete jej rovno napísať. Je na vás, či to premeníte na svoju výhodu a pokúsite sa potenciálnu polovičku zaujať netradičnou správou alebo oslovením. Vo väčšine prípadov to však skončí odmietnutím alebo neodpovedaním a zároveň hrozí, že vás budú obťažovať ľudia, o ktorých nemáte záujem.

badoo zoznamka

Tento systém vytvára aj pôdu pre osoby, ktoré sa neregistrovali kvôli hľadaniu partnera, ale za účelom šírenia pofidérnych ponúk práce či posielania iných pochybných správ. V chate je možné posielať aj fotky, avšak ak píšete niekomu prvý, fotku mu môžete poslať až potom, čo odpíše na vašu správu.

Na rozdiel od Tinderu, Badoo nie je žiadnym spôsobom viazané s údajom o vašej aktuálnej polohe. Ak si teda chcete pozrieť aj ľudí z iných miest, môžete to kedykoľvek urobiť. Nevýhodou je len nepresné nastavovanie vzdialenosti, po ktorú chcete hľadať – systém je obmedzený len na pojmy ako „V celom meste“, „V okruhu 12 km“ apod., pričom vyberáte len z prednastavených možností.

Nevýhodou Badoo môže byť aj fakt, že systém notifikácií sa správa trochu ako spam – kedykoľvek si niekto pozrie váš profil alebo označí, že sa mu páčite, príde vám o tom email.

5. Bumble

bumble zoznamka

Bumble je aplikácia na zoznamovanie založená na polohe, ktorá bola uvedená na trh v roku 2014.

Podobne ako v prípade Tinderu či Badoo prechádzate profilmi a ak máte záujem o párovanie, potiahnete prstom doprava, ak nie, potiahnete prstom doľava. Keď dvaja používatelia potiahnu prstom doprava, vytvorí sa zhoda a je možné si vymieňať správy.

Avšak výnimočnosťou oproti ostatným zoznamkám je fakt, že prvú správu musí napísať vždy žena.

Za malý poplatok za použitie môžete aktivovať funkciu " Spotlight " a dostať svoj profil do povedomia viacerých miestnych nezadaných. To znamená, že na 30 minút bude váš profil ako jeden z prvých zobrazený každému, kto sa prihlási. Ide o rovnaký prvok ako boost na Tinderi.

6. Pokec – duch (nie tak dávnej) minulosti

pokec.sk

Zdroj: www.pokec.sk

Možno bude pre vás prekvapením, že Pokec existuje už od roku 1999, čo z neho robí najstaršiu zoznamku na Slovensku. Tí starší z nás si možno ešte pamätajú na začiatky Pokecu a jeho slávnu éru, kedy si mladí ľudia od seba navzájom pýtali „nick“ na Pokec a ihneď po prihlásení na vás čakali správy typu „Popísmenkujeme?“ Ako však táto služba vyzerá, a najmä funguje, v súčasnosti?

Nie je prekvapením, že registrácia je zdarma, čo osloví najmä mladých ľudí a tých, ktorí nie sú pripravení do zoznamovania investovať. Po prihlásení si môžete pozerať profily ľudí, ktorí sú aktuálne prihlásení a určite využijete aj prepracovaný filter vyhľadávania.

Výhodou je, že v jednom momente je na Pokeci vždy aktívnych približne 50 000 užívateľov, čo môže znamenať množstvo potenciálnych partnerov. (8) Slovo môže však rozhodne nebolo použité náhodou – Pokec má spomedzi všetkých existujúcich zoznamiek na Slovensku najviac falošných a iných pofidérnych profilov, ktorým sa takmer určite nevyhnete.

Po chvíli používania tak zistíte, že môžete naraziť nielen na úchylákov, ale aj profily žien s falošnými fotkami, pričom na druhej strane s najväčšou pravdepodobnosťou ani nesedí žena. Znamená to teda, že by ste sa mali Pokecu oblúkom vyhnúť? To nie, ale buďte pri jeho používaní opatrní.

Pokec aj napriek jeho neduhom môže byť užitočný pre ľudí, ktorí chcú rozvíjať svoje konverzačné schopnosti. Ak máte práve s týmto problém, napíšte viacerým užívateľom a udržiavajte debatu, ak pre vás bude zaujímavá.

Schopnosť viesť zaujímavý rozhovor o nevšedných témach sa vám bude hodiť pri budovaní skutočného vzťahu s vaším budúcim partnerom.

aplikacie

Pomocou aplikácií sa dnes zoznamuje čoraz viac ľudí. Zdroj: www.pixabay.com

7. LaskaTu – spoznajte ľudí naživo

Na rozdiel od ostatných internetových zoznamiek, LaskaTu funguje len ako registračný portál. S vašimi potenciálnymi partnermi nekomunikujete online chatom, ale až pri osobnom stretnutí.

Za projektom stojí Diana Fabiánová, ktorá pre single ľudí pravidelne poriada zoznamovacie akcie, respektíve single parties. (9) Proces registrácie je jednoduchý a môžete ju vykonať aj prostredníctvom Facebooku. Na prehľadom webe vidíte, kde a kedy sa uskutočnia najbližšie stretnutia. 

Nemusí pritom ísť len o klasické párty, LaskaTu usporiadúva aj netradičné akcie – napríklad speed dating (rýchle randenie) či dokonca rande naslepo, kedy majú účastníci doslova zaviazané oči.

laskatu.sk

Zdroj: laskatu.sk

Skúsenosti s LaskaTu

V prvom rade musím pochváliť organizátorov Singles party za výber miesta konania - Design Factory. Aby sa ľahšie nadväzovala komunikácia so zvyškom osadenstva, vymysleli organizátori hru, ktorá mala úspech, aj keď ja som sa jej nezúčastnila.

Tieto sú akcie fajn, aj keď ja som tam nestretla "Pána Dokonalého". Avšak keď veľmi často navštevujete takéto podujatia v jednom meste, môže sa vám stať, že tam stretnete ľudí, s ktorými ste z predošlej akcie boli v kontakte a nedopadlo to dobre. 🙂 

Alexandra, Bratislava

Medzi netypické patrí aj služba matchmakingu, kedy prebehne osobný rozhovor so záujemcom o nájdenie partnera a na základe odpovedí na otázky a rozhovoru dostanete ponuku na osobné stretnutie s iným človekom z databázy, ktorý podľa vyhodnotených údajov spĺňa vaše požiadavky.

Ide o nesmierne zaujímavú možnosť pre ľudí, ktorí nechcú strácať čas online vypisovaním a radi komunikujú priamo a osobne.

Kombík zistil

Diana Fabiánová využila matchmaking aj v populárnej televíznej šou Svadba na prvý pohľad.


Spolu s genetičkou a vzťahovým poradcom skúmali svadbychtivých mužov a ženy a hľadali zhodu. 3 páry sa prvýkrát uvideli až pred svadobným obradom a povedali si "áno" bez toho, aby sa v živote videli. 

Zdroj: www.hellolove.sk

Bývalý speeddating.sk zmenil svoju identitu na Hellolove.sk a ponúka stretnutia s reálnymi ľuďmi na rýchlom rande. Stačí sa len zaregistrovať na webe a vybrať si stretnutie, ktoré vám najviac vyhovuje.

Okrem zoznamovacích eventov sa venuje hellolove.sk aj koučingu a vzťahovému poradenstvu, fotografii a líčeniu, ktoré zdvihne sebavedomie. 

Skúsenosti s rýchlym rande hellolove.sk

Ja, ako zarytá odporkyňa internetových zoznamiek, som v speeddatingu videla možnosť stretnúť offline koncentrované množstvo mužov, ktorí sa, podobne ako ja, chcú zoznámiť.

A hoci som sa na moment obávala, ako to celé bude prebiehať, celý večer sa niesol v priateľskej atmosfére a ja som zo speeddatingu odchádzala s pocitom, že aj keby som už nikoho z daných mužov už nemala stretnúť, bol to príjemný večer. A hoci žiadne z následných stretnutí neprerástlo do vzťahu, som za túto skúsenosť rada a šla by som do toho opäť.

Hana, Topoľčany

9. Twoo

twoo.com

Zdroj: twoo.com

O zoznamovacej službe Twoo, ktorá funguje čiastočne aj ako sociálna sieť, ste možno už počuli. Pred niekoľkými rokmi sa totiž nechválne preslávila netradičnou marketingovou stratégiou – v svojej elektronickej schránke ste mohli nájsť email s upozornením, že vám niekto napísal. Po prekliku však došlo k automatickému vytvoreniu profilu a nevedomky ste sa tak stali užívateľom. (10)

Dnes patrí Twoo k jedným z najväčších zoznamovacích služieb na svete, avšak už dopredu musíte počítať s tým, že niektoré profily nemusia byť reálne a ľudia, ktorým také patria, ich založili takpovediac nevedomky.

Chcená registrácia prebieha štandardným spôsobom – údaje môžete vyplniť manuálne alebo sa prihlásiť prostredníctvom Facebooku či emailového účtu. Myslite však na to, že ak využijete druhú možnosť, všetkým vašim priateľom, respektíve kontaktom, bude odoslaná pozvánka na registráciu.

Okrem potenciálneho nechceného prezradenia aktuálnej priateľke je to rozhodne negatívne aj pre ľudí, ktorí nechcú otravovať svojich známych spamom.

vztah

Každý typ zoznamky má svoje pravidlá. Zdroj: www.pixabay.com

Twoo má však bez pochýb aj pozitívnu stránku. Principiálne funguje veľmi podobne ako Badoo – vášho budúceho partnera vyberáte spomedzi ľudí na základe preferencií a môžete im napísať ako prví aj bez vzájomného potvrdenia náklonnosti. Ľudia, ktorí sa Twoo rozhodli vyskúšať, si službu obľúbili aj vďaka možnosti nastavenia filtrov. Ak napríklad hľadáte len vysokého nefajčiara s čiernymi vlasmi a vysokoškolským titulom, nevyhovujúcich adeptov jednoducho vylúčite a nestrácate na nich čas.

Cenová politika Twoo sa radí skôr k drahšej strane spektra. Základné používanie aplikácie je síce zadarmo, ale za každú „akciu navyše“ sa pripláca. Môžete sa však rozhodnúť, či vám stačí prednostné zobrazenie vášho profilu, aby ste dokázali zaujať väčšie množstvo ľudí, alebo siahnete rovno po prémiovom členstve. Niektorí užívatelia sa dokonca sťažujú, že bez neho im správy od ostatných prichádzajú dlhšie.

10. Blindr

blindr.eu

Zdroj: www.blindr.eu

K internetovej zoznamke Blindr možno budete mať bližšie ako k tým ostatným – ide totiž o projekt založený Slovákmi.

Nie je však len akousi napodobeninou zahraničných aplikácií, práve naopak. Blindr ide pri zoznamovaní vlastnou cestou – partnera si hľadáte na základe jeho vnútorných kvalít a charakteru. Ak je teda pre vás prvý kontakt založený na zovňajšku príliš povrchný, prejdite do položky Rande na slepo. Tam zadáte základné údaje o partnerovi ako pohlavie, vek a vzdialenosť, do ktorej chcete hľadať a rande môže začať. 

Obrovskou výhodou je, že svoju vlastnú fotku mu pošlete až keď to uznáte za vhodné. Na druhú stranu, v niektorých prípadoch môže byť takéto dopisovanie aj risk, pretože netušíte, kto je na druhej strane.

K negatívam dramaticky znižujúcim funkčnosť celého projektu patrí aj nepomerné množstvo reklamy a otravného spamu, na ktorý budete počas používania narážať prakticky neustále. Ak sa vám ale pošťastí zoznámiť sa so zaujímavým človekom, radi nad tým prižmúrite oko.

11. Hater

haterdater.com

Zdroj: www.haterdater.com

Ak chcete byť za každú cenu originálni, potom je pre vás Hater jasná voľba. Prihlásenie prebieha už tradične cez Facebook, potom si vyberiete čo najviac reprezentatívnu fotku a preferované pohlavie. U bežnej zoznamky by na vás po tomto kroku čakal formulár s kolónkami o obľúbenom jedle, spevákovi či filme. Hater, ako názov napovedá, ide na celú vec z opačného konca. (11)

Zobrazí sa vám niekoľko viet vo forme hesiel a ku každej z nich sa musíte vyjadriť výberom jednej zo štyroch reakcií – mám to rád, nemám to rád, páči sa mi to alebo to nenávidím. Po vašom zhodnotení sa zobrazí, ako na danú položku reagovali ostatní užívatelia.

Ak vás projekt zaujal, v ceste pred používaním vám môže stáť len jedna vec – jazyková bariéra. Zoznamke totiž zatiaľ chýba lokalizácia pre našu krajinu, a tak si budete musieť poradiť s angličtinou. To je zároveň aj dôvod, prečo je slovenská komunita na Haterovi zatiaľ relatívne malá.

zoznámenie

Systém vám po vyplnení „dotazníka“ ponúkne partnerov na základe toho, čo obaja nenávidíte, respektíve v koľkých bodoch ste reagovali rovnako. Ak sa vám niekto zapáči, môžete mu napísať. Maximálny limit na tri správy v priebehu 12 hodín je však značne obmedzujúci.

Moderné technológie sú obrovským pomocníkom. Ak ich správne použijeme, môžu nám dokonca zmeniť život. To platí napríklad aj o používaní populárnych internetových zoznamovacích služieb, ktoré v posledných rokoch zažili obrovský boom. Pri troche šťastia sa môžete tiež zaradiť medzi Slovákov, ktorí sa na vlastnej koži presvedčili, že partnera svojich snov nemusíte spoznať len osobne na oslave či v práci.

12. Kresťanka.sk - zoznamka pre veriacich

Zdroj: www.krestanka.sk

Zoznamka pre ľudí, ktorí hľadajú veriaceho partnera s rovnakými kresťanskými hodnotami. Na stránke si vytvoríte profil a môžete sa pustiť do hľadania spriaznenej duše. Kresťanka.sk funguje nielen ako miesto na zoznámenie, ale aj ako online komunita veriacich, kde zdieľajú príbehy či modlitby. 

O autorovi

Michaela Struhárová
 

Mi​ška je cestovateľka a obsahová marketérka na voľnej nohe. Úspešne ​sa stará o niekoľko webov, ako napr. cestovanie.sme.sk či jaspis.sk​.

Pre svoj aktívny životný štýl potrebuje mať neustále dobité baterky, preto sa najviac venuje recenziám výživových doplnkov. Recenziami spotrebičov zase pomáha nielen ženám vybrať si šikovných pomocníkov do domácnosti a ušetriť čas strávený varením a upratovaním.
​​O Miške sa môžete viac dozvedieť na jej blogu Struharova.com alebo Facebooku 

Viac článkov od tohto autora

2
Pridajte komentár ku článku

avatar
Name
Komboš
Name

Zoznamku dvaja.sme.sk robilo sme.sk v spolupráci s maďarským partnerom od konca roka 2013. SME / Petit Press od projektu odstupilo a nema s dvaja.eu nic spolocne.

Maťo
Komboš
Maťo

Seznamky jsou dukazem ty placene a ty profi, jak je na tom spolecnost spatne, na cizem nestesti se vydelava a vymysli se stale nove bizarnosti, lide se k sobe neumi chovat, davaji prednost zlemu nez dobremu a oslavuji vlastni ja, v takove spolecnosti nepomuze zadna seznamka, jeste ze existuje i jiny kus sveta, nez ten anglosasky…