Bellasin – recenzia a skúsenosti zákazníkov


Aktualizované: 02.01.2023

Bellasin
 • prípravok na chudnutie
 • špeciálne vyvinutý pre ženy po štyridsiatke
 • cena od 31 €

V recenzii si priblížime prípravok Bellasin, ktorý sa charakterizuje ako prvá diétna tableta na spaľovanie tukov, špeciálne vyvinutá pre ženy po štyridsiatke.

Výrobca prezentuje tento výživový doplnok ako prírodný prípravok na reguláciu telesnej hmotnosti v období klimaktéria. Ďalej sľubuje zmiernenie hormonálnych výkyvov a urýchlenie metabolizmu.

Tabletka pre ženy, ktoré chcú schudnúť počas klimaktéria

S pribúdajúcim vekom v ženskom tele klesá hladina hormónov estrogénov a progesterónu, ktoré majú za následok zmeny v ženskom organizme, ktoré sa prejavujú postupne.

V období klimaktéria a po menopauze mnoho žien zaznamená príbytok na váhe, výkyvy nálad a ďalšie príznaky ako sú napr. návaly tepla. Bellasin by mohol byť ideálnym riešením pre všetky tieto ťažkosti.

Je to ale skutočne tak? Poďme sa na tento „zázračný“ prípravok pre ženy pozrieť bližšie.

Zloženie a dávkovanie Bellasin 40+

Ako výrobca uvádza, je potrebné dlhodobé a pravidelné dávkovanie. Samozrejme, čím viac kúpite, tým lepšie. Užívať by sa mala 1 tableta 2-krát denne. Ideálne ráno a na obed. Tieto tablety sa nesmú užívať večer pred spaním.

Účinné zložky v prípravku: 

 • Zelený čaj (extrakt) je prírodný antioxidant a pomáha telu zbavovať sa škodlivých látok. Má termogenické zložky a podporuje oxidáciu tukov. Znižuje hladinu cholesterolu v krvi. Obsahuje veľké množstvo kofeínu, čo má na ľudský organizmus povzbudzujúci účinok. ALE kofeín zvyšuje srdečnú aktivitu, preto by sa nemal užívať pred spaním a mali by si na neho dávať pozor ľudia trpiaci ochoreniami srdca a ciev. Zelený čaj podporuje močenie, na čo by si mali dávať pozor ženy s inkontinenciou.
 • L-karnitin je látka, ktorá zvyšuje intenzitu premeny tukov na energiu. Je prítomný takmer vo všetkých doplnkoch na chudnutie. Okrem toho sa nachádza v potrave, a najvyššie zastúpenie je v ovčom, jahňacom a hovädzom mäse. Ľudské telo je schopné si časť dennej potreby karnitínu vyprodukovať aj samo.
 • Guarana (extrakt) obsahuje kofeín a má rovnaké účinky ako kofeín. Povzbudí organizmus a zvýši rýchlosť metabolizmu. Na druhú stranu si opäť musia dávať pozor ľudia, ktorý trpia srdcovocievnymi chorobami a ženy s inkontinenciou moču.
 • Zázvor (extrakt) má protizápalový účinok a pomáha pri žalúdočných nevoľnostiach. Okrem toho podporuje imunitný systém. Zázvor obsahuje látku gingerol, ktorá je podobná kapsacínu v chilli papričkách.
 • Olivové listy (extrakt) znižuje krvný tlak a cholesterol v krvi.
 • Kakao (extrakt) obsahuje látku teobromín, ktorá zvyšuje činnosť srdca a používa sa v medicíne ako diuretikum a vasodilatans. Navodzuje pocit šťastia a pohody a povzbudzuje organizmus. Opäť si musia dávať pozor srdciari a inkontinentné ženy.
 • Rozchodnica ružová (extrakt) zlepšuje celkový fyzický a psychický zdravotný stav, zlepšuje pamäť a imunitu. Jej účinky sú podobné ako účinky ženšenu.
 • Ďatelina lúčna (extrakt) zmierňuje ťažkosti spojené s menopauzou, hlavne nespavosť, návaly tepla, pocity nevoľnosti a podobne. Obsahuje totiž fytoestrogény, látky rastlinného pôvodu, ktoré sú v ľudskom tele schopné napodobniť účinky estrogénov. Priaznivo pôsobí aj na kožu, urýchľuje jej hojenie a podporuje regeneráciu.
 • Tekvica (prášok zo semien) stimuluje vyplavovanie serotonínu (hormónu šťastia) do mozgu a tým priaznivo ovplyvňuje náladu.
 • Sója (extrakt) je najbohatšia na fytoestrogény, ktoré zmierňujú príznaky menopauzy.
 • Vápnik ako prevencia osteoporózy.
 • Vitamín D3 ovplyvňuje metabolizmus vápniku a fosforu v tele a pôsobí ako prevencia osteoporózy. Hlavným zdrojom vitamínu D je však slnečné žiarenie.

Bellasin teda obsahuje hlavne stimulačné látky podobné kofeínu a extrakty z rastlín, ktorých množstvo pripomína homeopatiká. Pritom všetky uvedené látky sa nachádzajú aj v prirodzenej forme v bežne dostupných potravinách.

Spásonosný liek na obezitu?

Podľa reklamy na tento produkt nemôže za priberanie príjem jedla, ale vek spojený s menopauzou, ktorá zapríčiňuje spomalenie metabolizmu. Áno, po menopauze sa metabolizmus spomaľuje. Avšak ženské telo je po menopauze naprogramované na nižšiu telesnú aktivitu, a teda nepotrebuje vysoký príjem energie vo forme jedla

Priberá sa z prebytku jedla: starší človek potrebuje menej jedla ako mladý. Výrobca uvádza, že Bellasin pomáha hlavne tam, kde cvičenie a držanie diéty už nepomohlo.

Tvrdenie je sčasti marketingový ťah, pretože zloženie Bellasinu nie je spásonosné, ak chudnutie nie je spojené s pohybom a zmenou životosprávy.

NÁŠ TIP: Tip: S chudnutím vám môže pomôcť aj proteínová diéta Ketomix. My sme ju vyskúšali a ohodnotili. Prečítajte si naše hodnotenie.

Kto by nemal užívať Bellasin?

Bellasinu by sa mali vyhnúť ženy, ktoré trpia hypertenziou (vysoký krvný tlak) alebo iných srdcovocievnym ochorením. Ďalej ženy, ktoré trpia inkontinenciou moča, pretože obsahuje kofeínové zložky, ktoré zvyšujú močenie. 

Sprievodným znakom menopauzy u niektorých žien môže byť nespavosť a vysoký podiel kofeínových zložiek v Bellasine, by mohol stav týchto žien ešte zhoršiť.

Výrobok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

A čo na Bellasin hovorí odborníčka? 

Kombo expert Eva Badíková

,,Bellasin Balance je jedinečný prípravok prispôsobený potrebám žien po štyridsiatke. Vďaka obsahu fytoestrogénov a adaptogénov zmierňuje prejavy menopauzy a prispieva k zachovaniu psychickej i fyzickej pohody. Guarana, L-karnitín a extrakt zo zeleného čaju napomáhajú efektívnemu spaľovaniu tukov. Navyše obsahuje vitamín D3 a vápnik, čím napomáha udržať hustotu kostí."

PharmDr. Eva Fehérpataky Badíková

Hodnotenie a skúsenosti zákazníkov

Názory užívateliek Bellasinu sú buď veľmi negatívne, alebo pozitívne. U väčšiny pozitívnych hodnotení však ženy priznávajú, že počas užívania Bellasinu pravidelne cvičili.

Bellasin skúsenosti
 • „Bellasin som kúpila pred dvoma rokmi a aj som ho užívala. Hneď pri prečítaní príbalového letáčika mi bolo jasné, že bez pohybu to s tým chudnutím nebude fungovať – priamo tam sa doporučuje pohyb. Či fungoval alebo nie neviem 🙂 Skôr fungoval ako placebo. Ja som totiž výrazne zmenila stravovacie návyky a pravidelne som cvičila. Čo sa týka tých menopauzových problémov, tak na začiatku užívania bellasinu udreli s takou silou, že som konečne navštívila lekára. Pre istotu som bellasin vysadila a vrátila som sa k nemu až neskôr, ale to už len pro forma. Chudnutie bolo totiž už naštartované a vlastne som žiadne tablety nepotrebovala.“
 • Po Ballasine som síce výrazne neschudla, ale spevneli mi nechty. Aspoň niečo."
 • „Zakoupila jsem výhodné balení 2+1. Využívala všechno. Výsledek žádný, spíše mírné zvýšení váhy. Je to pouhá reklama firem vyrábějící léky."
 • „Aj ja som naletela, Bellasin mi nielen že nepomáha, ale škodí. Zhoršili sa mi problémy so žalúdkom a spánok je v háji. Okrem toho mám stále horkú chuť v ústach. A kilá? Tie sa nabalujú aj naďalej, hoci ho užívam už niekoľko balení. Tkže somarina – nekupovať!!!“
 • „Tento výrobok odporúčam užívať ženám nad 40 rokov, ktoré majú problémy “v prechode”. Ja ho užívam 11 rokov. Takmer mi zmizli nepríjemné ranné návaly, spím celú noc a veľmi dobre pôsobí na moju psychiku.“
 • „Pozorne som si všetko prečítala a môj názor je” po mesiaci užívania Bellasinu mám 5 kg dole, ale…. ale papám obozretne a snažím sa dodržiavať tieto zásady:
  doobedu – miska ovocia s medom a mletými orieškami
  obed – miska zeleniny, nejaké bielkoviny – vajíčko, syr, mäso, šunka ale vždy iba jeden druh
  olovrant – tvaroh s trochou škorice a medu alebo niečo celozrnné s miskou zeleniny
  večera – mozzarela s rajčinami, alebo omeleta s hráškom
  ... alebo to isté, čo na obed ale iba do 18:00
  Okrem toho pijem 2,5l vody denne, žiadna káva, čaj, chlieb, koláče, zemiaky, cestoviny. 2x denne chodím zo psom na vychádzky, 1x týždenne chodím plávať, ráno a večer 10 min cvičím. Takže Bellasin beriem len pre istotu.. 🙂 ... potrebujem dať zo seba 15 kg, prestalo ma to takto ako som baviť… 🙂 ... mám 53 a som zdravá …“
 • „Zmierňuje návaly tepla v menopauze“
 • „Je super, mám druhé balenie, cítim sa dobre, nemám návaly a nepriberám, odporúčam.“

Náš tip: Neoslovil vás Bellasin? Pozrite si naše porovnanie najlepších tabletiek na chudnutie.

Na záver ...

Účinky Bellasinu sú veľmi individuálne. Môže vám zlepšiť psychickú pohodu a budete sa po ňom cítiť plná energie. Čo sa týka chudnutia, pri jeho užívaní odporúčame pravidelný pohyb a úpravu jedálnička podľa vášho metabolizmu. 

Pokiaľ si nie ste istá, či je Bellasin vhodné používať vzhľadom na váš zdravotný stav, poraďte sa s vaším lekárom.


O autorovi

Michaela Struhárová
 

Mi​ška je cestovateľka a obsahová marketérka na voľnej nohe. Úspešne ​sa stará o niekoľko webov, ako napr. cestovanie.sme.sk či jaspis.sk​.

Pre svoj aktívny životný štýl potrebuje mať neustále dobité baterky, preto sa najviac venuje recenziám výživových doplnkov. Recenziami spotrebičov zase pomáha nielen ženám vybrať si šikovných pomocníkov do domácnosti a ušetriť čas strávený varením a upratovaním.
​​O Miške sa môžete viac dozvedieť na jej blogu Struharova.com alebo Facebooku 

Viac článkov od tohto autora

1
Pridajte vašu recenziu

avatar
zuzana
Komboš
zuzana

zdravotný stav sa mi zhoršil často zvraciam a bolesti žalúdka.neodporúčam.