Mesiac sme užívali tekuté probiotiká Symprove. Aký je výsledok? (recenzia)

Symprove živé probiotiká
 • obsahuje 4 živé kmene baktérií 
 • pôsobia na trávenie, imunitu, pleť
 • štúdiami podložené účinky tekutej formy probiotík
 • cena od 99,99 

Cítili ste už niekedy „motýle“ v bruchu, keď ste boli nervózni alebo nadšení? Alebo ste dostali chuť na jedlo pri pozeraní televíznej šou o varení? No, to je práve ľahko identifikovaný fakt, že črevo komunikuje s mozgom.

Fungovanie ľudského tela je jeden premyslený koncept, v ktorom do seba všetko dokonale zapadá. Tráviaci trakt má veľký vplyv na ľudské telo. Premýšľali ste už nad tým, do akej miery a čo všetko dokáže ovplyvniť? 

Trávenie, imunita, pleť, nálada aj spánok, to je niekoľko z hlavných faktorov, na ktoré má prostredie čriev a správne fungovanie trávenia veľký vplyv. Vo veľa prípadoch sa preukázalo, že ak začnete riešiť problém zvnútra, tak vyriešite aj ten vonkajší. 

Jedným zo spôsobov sú práve probiotiká, ktoré môžete byť užitočné ako prevencia, ale aj v prípade, že už pociťujete problémy. 

Vyskúšali sme si mesačnú kúru živých probiotík od Symprove. Aké sú naše skúsenosti s ich užívaním? 

symprove

Balenie probiotík Symprove. 

Denná dávka doplnku Symprove v odmerke.

 O produkte Symprove

Symprove obsahuje živé probiotiká na vodnej báze. Probiotiká sú špecifické aj jedinečným distribučným systémom, ktorý nespúšťa proces trávenia pri prechode cez žalúdok a dostáva sa až priamo do čriev. Žalúdočné kyseliny aktívne baktérie neoslabia, ale umožňujú im pôsobiť v plnej sile. 

Produkt je pôvodom z Veľkej Británie. Vzniká ako extrakt z naklíčeného a viacnásobne prefiltrovaného jačmeňa. Práve tento extrakt vytvára vhodné prostredie pre existenciu aktívnych baktérií.

Probiotiká Symprove boli podrobné nezávislým štúdiám na University College London a King’s College London. Tie preukázali, že živé a aktívne probiotiká Symprove sú účinnejšie, ako probiotiká sušené mrazom v tabletkovej či práškovej forme.

Majú tiež prospešné účinky pri niektorých tráviacich ochoreniach. Randomizovaná štúdia ukázala, že prispievajú k zníženiu zápalu v črevách pacientov s ulceróznou kolitídou. (1

Účinky Symprove:

 • pôsobí priaznivo na trávenie, imunitu a celkové zdravie organizmu,
 • pozitívne ovplyvňuje črevný mikrobióm (zhluk baktérií v našich črevách, ktoré zodpovedajú za harmóniu celkového organizmu),
 • reguluje problémy s tráviaci traktom a ovplyvňuje čistotu pleti,
 • ovplyvňuje aj tvorbu hormónov zodpovedajúcich za náladu či spánok,
 • obsahuje živé a aktívne baktérie, ktoré nenarušia ani agresívne žalúdočne kyseliny, ale pôsobia v plnej sile v črevách.
symprove

V balení probiotík je aj prehľadný letáčik, kde si môžete zaznamenať svoje výsledky.  

 Zloženie probiotík Symprove

Symprove je výživový doplnok, ktorý obsahuje až 4 druhy pre ľudské telo prirodzených probiotických kmeňov v aktívnej forme. 

Produkt je vegánsky, bez laktózy a lepku.  

Probiotikum je na vodnej báze, čo znamená, že je v tekutej forme a pre lepšiu konzumáciu môže byť ochutené prírodným ochucovadlo. Okrem toho sa tu nachádza aj iné zložky - vitamín C, regulátor kyslosti, sorban draselný, ktoré spoločne prechádzajú až do čriev a tu blahodarne pôsobia na mikrobióm.

Kľúčové látky v Symprove sú: 

 • extrakt z naklíčeného jačmeňa
 • živé a aktívne kultúry (e. faecium, l. rhamnosus, l. plantarum a l. acidophilus)
 • vitamín C

Extraktu z naklíčeného jačmeňa vytvára vhodné prostredie pre živé a aktívne bakteriálne kultúry. Je viacnásobne prefiltrovaný a neobsahuje lepok. 

Najdôležitejšou zložkou je práve kombinácia 4 živých a aktívnych bakteriálnych kultúr Enterococcus faecium, Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus plantarum a Lactobacillus acidophilus. Prirodzene sa vyskytujú v ľudskom tele, najmä v črevách. V prípravku ich nájdeme vo vodnej suspenzii, ktorá ich vyživuje a chráni aj pred vplyvom žalúdočných štiav pri konzumácii. 

 • E. faecium vytvára okolo čreva ochrannú bariéru. Je schopný produkovať atibakteriálne látky a odvrátiť škodlivé mikróby.  
 • L. plantarum je baktéria kyseliny mliečnej, ktorá môže ponúknuť určité zdravotné výhody, ktoré môžu priaznivo vplývať na pocity úzkosti, depresie, zvýšeného cukru v krvi a podobne. (2)
 • L. acidophilus je prospešná črevná baktéria, ktorá pomáha chrániť pred rôznymi chorobami - znížiť hladinu cholesterolu, predchádzať a liečiť hnačku, pri liečbe a prevencii vaginálnych infekcií a iné. (3
 • L. rhamnosus je baktéria môže napomôcť pri zmiernení príznaku syndrómu dráždivého čreva a hnačky, infekcii močových ciest, zlepšiť zdravie čriev a chrániť zuby pred kazom. (4)

Dizajnové balenie produktu. 

Informačné popisky nájdete aj na krabici produktu. 

 Balenie a dávkovanie

Probiotiká dostanete v dizajnovom balení, ktoré je veľmi premyslené a pôsobí príjemným dojmom. Na krabici nájdete dôležité informácie o zložení a užívaní produktu, motivačné citáty, a tiež názory užívateľov.

V balení sa nachádzajú štyri 500-mililitrové fľaše, príbalový leták s užitočnými informáciami a inštrukciami k užívaniu a dávkovacia odmerka s objemom 70 mililitrov. 

Probiotiká sa užívajú každé ráno na prázdny žalúdok. Denná dávka je presne 70 ml. Po užití je potrebné počkať približne 10 minút bez jedenia a pitia. 

Dôležitá je práve pravidelnosť a jednotlivé dávky nevynechať. Ak podstupujete mesačnú kúru, spotrebujete 4 fľašky. 

Rituál som si po niekoľkých dňoch rýchlo osvojila. Užívanie ako prvú vec ráno na prázdny žalúdok som nevnímala ako zaťažujúce, ale stalo sa pre mňa prirodzené. Tekutá forma prípravku a odmerka dávkovanie uľahčuje.

Výrobcovia upozorňujú, aby ste neužívali produkt, ak máte alergiu na ktorúkoľvek zložku doplnku, a tiež neprekračujte odporúčanú dennú dávku. 

symprove

Symprove je vegánsky produkt bez mlieka, lepku či umelých farbív. 

 Cena

Probiotiká si môžete zakúpiť v 2 variantoch. 

 • 4-týždňový program, stojí  99,99 €,
 • 12-týždňový program za cenu 199,80 €.

V porovnaní s inými tekutými probiotikami na trhu môžeme povedať, že ide o priemernú cenu. Za jednu 50 ml fľašu probiotík zaplatíte približne 25 €.

Pri väčšom balení je kúpa výhodnejšia, pretože to vychádza v priemere 16 € na jedno balenie.

Výhody a nevýhody

Výhody

 • jednoduché užívanie vďaka tekutej forme
 • kombinácia 4 živých a aktívnych baktérií
 • probiotiká sa užívajú len jedenkrát za deň
 • 3 dostupné príchute
 • účinnejšia tekutá forma oproti tabletkám
 • krásne prepracované a informačné balenie

Nevýhody

 • kyslá chuť
 • vyššia cena za plný program

Skúsenosti zákazníkov

„Vďaka Symprove sa cítim opäť viac vo svojej koži. Pociťujem oveľa viac energie a už viac nemám problémy s trávením a ťažkým žalúdkom po každom jedle. Navyše moja imunita je citeľne posilnená, takže vďaka Symprove sa už môžem bezstarostne pripravovať na letnú sezónu. Ďakujem Symprove.“ Lukáš G. 

Symprove mi veľmi pomohol pri extrémnom nadúvaní a nestále nafúknutým bruchom. Mala som ťažkosti po akomkoľvek jedle a preto som sa rozhodla znovu pre Symprove. Zlepšenie som pociťovala už po prvom týždni užívania. Je to proste zázrak. Týždeň sme sa plavili na lodi a ja som si s výhľadom na more vychutnávala moju dennú dávku Symprove. Ďakujem za tento zázrak <3." Tamara R.

„Všetko začalo zhruba 7 rokov dozadu zápalom hrubého čreva a žalúdka, neskôr to išlo už len z kopca a jedna diagnóza striedala druhú. Skúšal som asi všetko od rôznych diét a probiotických prípravkov, no problémy neustupovali. Po vzhliadnutí príspevku Symprove na IG som bol spočiatku skeptický, no povedal som si, že už nemám čo stratiť. Zhruba po mesiaci užívania, som si začal uvedomovať že moje dlhoročné bolesti brucha ustupujú a cítim sa lepšie. Momentálne som na konci trojmesačnej kúry a už teraz viem, že v tom budem pokračovať celý život. Správna životospráva + Symprove je cesta za lepším zdravím.“ Martin S.


Za výsledkami Symprove stojí výskum a množstvo spokojných užívateľov.

 Naše hodnotenie

Probiotiká Symprove som testovala v zimnom období, kedy je jedlo ťažšie a pohybu menej. Preto som ich užívanie vnímala ako vhodnú prevenciu a pomoc môjmu črevnému mikrobiómu.

Balenie má na prvý pohľad sympatické farby. V krabičke som našla všetky potrebné informácie o užívaní, zložení produktu a 4 fľašky probiotík s odmerkou na presné dávkovanie. 

Probiotiká sa užívajú ráno na prázdny žalúdok. Rýchlo som si na tento proces zvykla a denne užívala odmerku po prebudení. Jedinou prekážkou bola chuť. Spočiatku nebola nepríjemná, ktorá ma v úvode prekvapila. Postupom času som už vedela, čo čakať a chuť som sa snažila potlačiť až nevnímať.

S užívaním probiotík Symprove som začala na začiatku decembra a pokračovala som, až kým som neskončila kúru. Prvé 4 týždne sú označené za začiatok cesty užívania probiotík, kedy by sa mali objaviť prvé zmeny a následne s kúrou pokračovať. 

Na svojom trávení som si nevšimla výrazných zmien. Zrejme za to môže aj fakt, že ani v bežnom živote nemám problémy. Probiotiká som vnímala skôr ako prevenciu a podporu imunity, keďže v črevách sa tvorí najviac imunitných buniek.

Z môjho pohľadu je určite prospešné produkt užívať pravidelne, a pokiaľ trpíte istými zdravotnými problémami, tak pokračovať v kúre. Výsledky si môžete zaznamenávať do kartičky, ktorú dostanete k objednávke.

Výsledky sú veľmi individuálne, ale vo finále je produkt overený viac ako 6000 užívateľmi a podporený štúdiami, preto je rozhodne na mieste investovať doň.   

Jedinú nevýhodu vidím práve v chuti probiotík, ktorá mala pripomínať jahody a maliny, ale v konečnom dôsledku mi prišla kyslá a nepríjemná. V porovnaní s pozitívami, ktoré môžete získať od produktu, mi to ale nepríde ako príliš závažný faktor. 

Hoci si zo zo začiatku priplatíte za celú kúru, tak vo výsledku dostanete kvalitný produkt s overenými recenziami užívateľov, ktorý môže pomôcť aj vám s tráviacimi problémami. 

O autorovi

Dominika Ježová
 

Dominika je copywriterkou a začínajúcou blogerkou, ktorú inšpirujú témy týkajúce sa sebarozvoja. Bezodná milovníčka kávy, ktorá nepohrdne espressom ani cappuccinom. Nepoučiteľná zberateľka zápisníkov, ktorá bezprostredne vyhľadáva prostredia kaviarní. Absolventka masmediálnej komunikácie v Trnave. Okrem kávy zbožňuje cvičenie jogy, dlhé prechádzky prírodou, knihy a pohľad na lesy.

Pridajte vašu recenziu

avatar