Tabletky na chudnutie


Stránka aktualizovaná 06 02. 2019

Tabletky na chudnutie nemajú zázračné účinky, no ich zloženie v kombinácii so zmenou stravovania môže priniesť výsledný efekt posunu ručičky váhy smerom naľavo. My sme pre vás vybrali tie najlepšie, vyskúšali ich za vás a teraz vám prinášame naše recenzie a skúsenosti. 

Odporúčané tabletky na chudnutie

100% prírodné zloženie

Tabletky na chudnutie Reduxs

od 49 €

Pre ženy po štyridsiatke

Prípravok na chudnutie Bellasin

od 30 €

30 dňová skúšobná doba

tabletky na chudnutie fykotin

od 22 €

(Všetky ceny uvedené v tomto článku sú platné k 06. 02. 2019)


Recenzie tabletiek na chudnutie

1. ReduXs   

• 1 balenie obsahuje 60 tabliet na 2-mesačnú kúru

Tabletky na chudnutie Reduxs

Zloženie

Kapsule ReduXs vyrába nemecká firma Bio Expedit GmbH. Ich zloženie je čisto prírodné. Dominantné zložky sú zelený čaj, ktorý obsahuje antioxidanty, kaktus pre jeho schopnosť viazať sa na tuky v tráviacom trakte a zabraňovať jeho vstrebávaniu.

Šalvia lekárska pomáha pri tráviacich problémoch, púpava lekárska zasa organizmus čistí, brusnica obyčajná okrem vysokého obsahu antioxidantov čistí organizmus a borovica prímorská znižuje cholesterol.

Ako funguje?

Bylinné extrakty pomáhajú prečistiť organizmus, preto vás prvé dni môžu potrápiť bolesti hlavy a nedostatok energie. V priebehu niekoľkých dní by sa tento stav mal zlepšiť. ReduXs potláča chuť do jedla, pretože udržuje stabilnú hladinu cukru v krvi a nemáte preto chuť jesť hlava nehlava. Po mesačnej kúre by ste mali byť ľahší o 2 - 6 kg.

Dávkovanie

Užíva sa 1 tableta najlepšie pred jedlom.

Aké sú skúsenosti ľudí?

ReduXs je pomerne nový produkt, preto nie je k dispozícii veľa skúseností ľudí.

“Páči sa mi, že ReduXs je kompletne z prírodných ingrediencií. Je pravda, že som spočiatku vedľajšie účinky čiastočne cítil, no tie boli spôsobené detoxikačným procesom. Prvé dni som mal slabú hnačku a bolesť hlavy. Podľa odporúčaní na balení som však pil veľa vody a bolesť hlavy sa vytratila. Po uplynutí niekoľkých dní som sa cítil výborne, plný energie a pozitívnej nálady. Čo však bolo najzaujímavejšie? Po pár týždňoch som si všimol, že strácam tuk na miestach, kde sa mi to roky nedarilo.” Roman, 40 rokov

“S veľkou nedôverou vo výrobok a v seba som si s nevôľou objednala 1 balenie. Užívala som ho ráno nalačno, pila veľa vody, úvodnou bolesťou hlavy a nevoľnosťou som sa nedala odradiť a po piatom dni som už frčala ako predtým. A čuduj sa svete – po dvoch týždňoch užívania mi zrazu začali padať nohavice, na opasku som si urobila dierky vzad, moja nálada bola pozitívna, usmievala som sa, lebo som schudla 4 kg!” Alexandra

Náš názor

Výrobok je 100% prírodný, za jeho zložením stojí tím odborníkov, ktorí sa špecializujú na výskum účinkov prírodných látok.

Webstránka oficiálneho predajcu by si zaslúžila doplnenie informácií o nežiadúcich účinkoch a spôsobe dávkovania. Počas čistenia organizmu v prvých dňoch sa môžu vyskytovať bolesti hlavy a zákazníkov, ktorí neboli upozornení môže táto informácia zaskočiť.

Výhodou je online chat priamo s výrobcom, no dostupnosť pracovníkov je časovo obmedzená. Dôležité je tiež upozorniť, že ReduXs nemôžu užívať diabetici. 2-mesačná kúra patrí na trhu medzi drahšie.

Výhody

 • smile-o
  prírodné zloženie
 • smile-o
  platíte rovno za 2-mesačnú kúru

Nevýhody

 • frown-o
  na webstránke chýbajú informácie o nežiadúcich účinkoch a spôsobe dávkovania

Naše hodnotenie

Orientačná cena

49 €

2. Lipoxal Effect     

• 1 balenie obsahuje 180 tabliet na 1-2 mesačnú kúru

tabletky na chudnutie Lipoxal effect

Zloženie

Podobne ako XL-S Medical, jeho hlavnou zložkou je vláknina, táto sa však volá konjac glucomannan. Ďalšie zložky sú extrakty zo zeleného čaju, guarany a ženšenu, ktoré pomáhajú rozprúdiť metabolizmus, aby zvýšil intenzitu spaľovania. Prípravok obsahuje aj synefrín z pomarančov a L-Carnitín.

Ako funguje?

Vláknina funguje v tele ako špongia, ktorá absorbuje vodu a zasýti tak na dlhší čas. Tým pádom toho zjete menej a energetický príjem sa znižuje. Telo tak musí čerpať energiu z vlastných tukových zásob.

Dávkovanie

1-2 tabletky by sa mali užívať 3x denne pred jedlom. Dôležité je zapiť ich dostatočným množstvom tekutín, aby vláknina nespôsobila nadúvanie. Lipoxal Effect obsahuje aj kofeín, preto je dôležité neprekračovať dennú dávku.

Aké sú skúsenosti ľudí?

“Po skúšaní mnohých produktov som konečne našla ten, ktorý zafungoval. Za 6 týždňov som s jeho pomocou schudla 5,5 kg. Určite doporučujem aj ostatným.” Klára, Pilulka.cz

“Pociťujem oveľa menšiu chuť do jedla, takže sa nekonajú večerné nájazdy na chladničku. Na váhe zatiaľ vidím len malý úbytok. Viac sa potím a povzbudzujúce účinky mi trochu narušili zaspávanie.” Helena, Heureka.cz

Náš názor

Lipoxal Effect má vysoký podiel prírodných látok a jeho hlavnou účinnou zložkou je vláknina, ktorá spôsobí zasýtenie a obmedzí tak prejedanie.

Ako upozorňuje aj balenie výrobku, ide o podporný prostriedok, ktorý je účinný v prípade vyváženého stravovania a pohybových aktivít. Tým sa vyhnete jo-jo efektu po ukončení kúry, kedy sa budete musieť spoľahnúť na vlastný metabolizmus bez podpory.

Výhody

 • smile-o
  hlavná zložka je vláknina, s ktorou máme dobré skúsenosti aj pri jej získavaní z bežných potravín
 • smile-o
  naozaj navodili pocit sýtosti a počas dňa sme zjedli menšie porcie

Nevýhody

 • frown-o
  veľké tabletky, ktoré sa ťažšie prehĺtajú

Naše hodnotenie

Orientačná cena

26 €

• 1 balenie obsahuje 30 tabliet na mesačnú kúru, v predaji aj výhodne balenie 45+15 ks

tabletky na chudnutie chilliburner

Zloženie

Výrobcovia Chilliburneru využili fakt, že kapsaicín skutočne pomáha pri chudnutí. Prijatie odporúčanej dennej dávky v prirodzenej forme, teda jedením chilli papričiek, nemusí vyhovovať každému. Chilliburner obsahuje koncentrovaný kapsaicín, ktorý je spracovaný do kapsúl. Benefit chilli papričiek tak môžete prijať do tráviaceho traktu bez pálenia v ústach. 

Ako funguje?

Kapsaicín v tele pomáha zabezpečovať zdravú črevnú mikroflóru, podporuje vylučovanie žalúdočných štiav a tým zlepšuje trávenie jedla. Zaručí vám dlhší pocit nasýtenia, preto bude musieť siahnuť po energii z vlastných tukových zásob.

Dávkovanie

Prípravok sa užíva v množstve 1x denne 1 tableta. Tablety sa užívajú celé, nezávisle od jedla a zapijú dostatočným množstvom tekutín.

Aké sú skúsenosti ľudí?

Chilliburner patrí medzi obľúbené tabletky na chudnutie už niekoľko rokov v rade. Názory zákazníkov by sme tiež mohli rozdeliť do dvoch táborov. Každý organizmus funguje odlišne, preto aj účinky sa môžu líšiť.

“Ja som veľmi spokojná s Chiliburnerom, za 1 mesiac sa mi podarilo schudnúť 3kg. Je to úžasný produkt, po ktorom sa cítim ľahšia a plná energie. A čo je úctyhodné, nepociťujem žiadne pálenie hrdla ani žalúdka. Je to veľmi dobrá vec, odporúčam vrele.” @golaj, Modrykonik.sk

Videla som ho na internete a chcela ho sama vyskúšať. Zatiaľ užívam 10 dní a bez výsledkov. K tomu každý deň cvičím, takže uvidím po mesiaci. Na každého môže pôsobiť inak.” zákazníčka, Heureka.cz

Náš názor

Účinky kapsaicínu sú potvrdené viacerými štúdiami a Chilliburner ako kvalitný produkt odporúčajú aj odborníci na výživu. Opäť však platí, že sa nedá spoliehať iba na jednu zázračnú tabletku, ktorá zázračne zatočí so všetkými prebytočnými kilami.

Výhody

 • smile-o
  kvalitný produkt za dobrú cenu
 • smile-o
  prijatie dennej dávky kapsaicínu skutočne pomáha zlepšovať trávenie
 • smile-o
  aj keď tablety obsahujú kapsaicín, neštípu

Nevýhody

 • frown-o
  nenašli sme

Naše hodnotenie

Orientačná cena

11 €

• 1 balenie obsahujeg 180 tabliet/90 vrecúšok na mesačnú kúru

XL-S Medical recenzia a skúsenosti

Zloženie

Účinnou zložkou produktu XL-S Medical je komplex rastlinného pôvodu Litramine®. Aj keď vláknina v tele nemá žiadnu výživovú hodnotu, je veľmi dôležitá pre správne trávenie.

Ako funguje?

Vláknina má schopnosť absorbovať vodu, preto vyvoláva pocit nasýtenia. Jej nedostatok má za následok tráviace problémy, ktoré sa bežne prejavujú zápchou alebo hnačkou. XL-S Medical využíva blahodárny vplyv vlákniny na ľudský organizmus a najmä jej schopnosť viazať vodu.

Pri užívaní prípravku budete mať menší pocit hladu, zlepší sa vaše trávenie a podľa výrobcu dokáže komplex Litramine viazať až 27% tukov z jedla.

Dávkovanie

Môžete si zvoliť tabletkovú alebo vrecúškovú formu. Užívajú sa 3x denne 2 tabletky ihneď po jedle. Vrecúška sa užívajú 3x denne po jedle. Vyhovovať budú najmä ľuďom, ktorí neradi prehĺtajú tabletky. Odporúča sa piť dostatok tekutín, pretože inak vláknina spôsobuje nadúvanie.

Aké sú skúsenosti ľudí?

“V minulosti som už produkt použila a pri úprave stravy a prechádzkach mi pomohol s úbytkom hmotnosti. Teraz ho skúsim opäť.” Viera, Heureka.cz

“Mám nadváhu a vyskúšala som všetko možné. V podstate 25 rokov sa iba snažím schudnúť s väčším a niekedy s menším úspechom. Vždy sa mi však váha vráti naspäť. Toto je moja posledná nádej. Chudnem, ale čakala som, že to pôjde rýchlejšie.” Alžbeta, Heureka.cz

Náš názor

XL-S Medical má svojich fanúšikov, ktorým sa pri užívaní hmotnosť znížila. Ako upozorňuje výrobca, nepôjde to bez úpravy životného štýlu. Zmenou stravovania, pohybom a pridaním XL-S Medical sa vaše šance na schudnutie zvyšujú.

Výhody

 • smile-o
  hlavná účinná látka je vláknina
 • smile-o
  môžete si zvoliť tabletkovú alebo vrecúškovú formu

Nevýhody

 • frown-o
  môže spôsobiť nadúvanie, ak zabudnete piť dostatok tekutín

Naše hodnotenie

Orientačná cena

46 €

​5. ​Bellasin  

• 1 balenie obsahuje 120 kapsúl na dvojmesačnú kúru

Prípravok na chudnutie Bellasin

Zloženie

Bellasin je prípravok na chudnutie, špeciálne vyvinutý pre ženy po štyridsiatke, ktoré zvyknú často trápiť pribúdajúce kilogramy. Zloženie prípravku pozostáva z fytoestrogénov z Ľanu siateho, Ďateliny červenej, Sóje, taktiež adaptogénov z Rozchodnice a termogénnych látok z Guarany, L-karnitínu a zeleného čaju. 

Ako funguje?

Práve vyššie spomenuté látky zabezpečujú podporu metabolizmu tukov, čoho dôsledkom je lepšia kontrola hmotnosti i potláčanie hladu. Tuky sa spaľujú rýchlejšie a dochádza aj k zabráneniu hromadeniu tuku. 

Dávkovanie

Dvakrát denne sa užíva jedna kapsula, ideálne ráno a poobede. Prípravok neužívajte pred spaním. 

Aké sú skúsenosti ľudí?

“Je super, mám druhé balenie cítim sa dobre, nemám návaly a nepriberám. Odporúčam” Iveta, Heureka.sk

“Zmierňuje návaly tepla.” Overený zákazník, Heureka.sk

Náš názor

Bellasin je prípravok, ktorý dokáže pomôcť nielen s odbúravaním prebytočného tuku, ale aj so sprievodnými príznakmi menopauzy, ako napríklad návaly tepla či výkyvy nálad. Jeho užívanie preto odporúčame ženám po štyridsiatke, ktoré prechádzajú obdobím menopauzy alebo ich táto etapa ešte len čaká. 

Výhody

 • smile-o
  uľaví aj od sprievodných príznakov menopauzy
 • smile-o
  jednoduché užívanie

Nevýhody

 • frown-o
  individuálny účinok

Naše hodnotenie

Orientačná cena

30 €

lightbulb-o

Náš tip: Zaujal vás prípravok Bellasin? Viac sa o ňom dočítate v našej podrobnej recenzii.

6. Fykotín    

• 1 balenie 60 tabliet na mesačnú kúru

tabletky na chudnutie fykotin

Zloženie

Hlavnými zložkami Fykotínuvýťažky z modrých a červených rias, ginko biloby, jastrabníka, jalovca a brezy trpasličej. Riasy majú predovšetkým detoxikačný účinok, okysličujú krv. Jastrabník a breza pomáhajú prečisťovať organizmus, podporujú funkciu obličiek a majú močopudné účinky. Ginko biloba rozširuje cievy a má antioxidačné účinky.

Ako funguje?

Výživový doplnok vznikol v laboratóriách spoločnosti Biolab S.A.. Hlavný príncíp účinku Fykotínu spočíva v schopnosti udržiavať potraviny s vysokým glykemickým indexom na nízkej úrovni. Práve potraviny s nízkym glykemickým indexom sú spravidla zdravšie a udržujú dlhšie pocit sýtosti.

Kilogramy idú dolu vďaka stabilizácii hladiny glukózy v krvi a preto hlad prichádza neskôr. Telo tým pádom začne čerpať energiu z vlastných tukových zásob.

Dávkovanie

Fykotín sa odporúča dávkovať po 2 tablety ráno a večer najlepšie pred jedlom. Ak ešte len začínate, dávku znížte na 1 tabletu ráno a večer. Fykotín by nemali užívať tehotné ženy, osoby mladšie ako 18 rokov, ľudia s vysokým krvným tlakom, ochoreniami srdca a psychickými problémami.

Aké sú skúsenosti ľudí?

“Zo začiatku som bola skeptická, pretože som už držala dosť rôznych diét a zakaždým bez úspechu. Nielen, že som nabrala všetky stratené kilogramy rýchlo späť, ale tiež som zakaždým vďaka jo-jo efektu ešte pribrala jedno až 2 kilogramy navyše. Užívala som Fykotín po dobu jedného mesiaca a schudla som o 6 kilogramov.” Alica, 34 rokov

“Pri cvičení mi pomohli rýchlejšie spaľovať tuk, no môžem povedať, že 80% závisí od stravy. Upravila som stravu, začala sa hýbať a začalo to ísť dolu.” Lujza

Náš názor

Fykotín má močopudné účinky, preto strata 1-2 kilogramov je v dôsledku odvodnenia. Je dôležité prijímať dostatok tekutín, najmä ak vykonávate pohybové aktivity. Podľa výrobcu môžete počas užívania Fykotínu jesť čokoľvek a kilá pôjdu dolu. Dovolíme si tvrdiť, že toto vyjadrenie je príliš silné - zázračné chudnutie pri každodennom jedení mastné, tučného a nezdravého jedla asi nenastane.

Výhodou oproti iným tabletkám na chudnutie je 30-dňová skúšobná doba a nižšia cena.

Výhody

 • smile-o
  skúšobná doba 30 dní

Nevýhody

 • frown-o
  treba myslieť na pitný režim, pretože Fykotín má močopudné účinky a najmä pri športovaní sa môžete ľahko dehydratovať
 • frown-o
  trochu zavádzajúci text výrobcu, že môžete jesť čokoľvek a schudnete iba pri užívaní tabliet

Naše hodnotenie

Orientačná cena

22 €

• 1 balenie 60 kapsúl na 1-2 mesačnú kúru

Advance Garsin

Zloženie

Primárnou zložkou prípravku na chudnutie Garsin je látka Garciniacambogia, ktorá vyniká vysokým obsahom kyseliny hydroxycitrónovej. Tá je známa svojimi priaznivými účinkami v boji s nadváhou. Okrem tejto látky nájdete v prípravku L-karnitín, vitamínC, zelený čaj či AcaiBerry a C.L.A.

Ako funguje?

Ak začnete s užívaním tohto prípravku, už v pomerne krátkej dobe môžete pozorovať zrýchlenie vášho metabolizmu, spaľovanie tukov a následné chudnutie. Okrem toho budete mať pod kontrolou i chuť do jedla a zlepší sa aj celkové trávenie.

Tento produkt obsahuje tiež extrakt zo zeleného čaju, ktorý má nielenže dôležitú úlohu pri spaľovaní a chudnutí, ale taktiež podporuje aj činnosť obličiek a vylučovanie vody z tela. 

Dávkovanie

Garsin by ste mali užívať v množstve 1 kapsula dva až trikrát denne, pri dlhodobom užívaní znížiť dávku na jednu tabletu denne. 

 Aké sú skúsenosti ľudí?

 “Výrobok som si kúpila na základe recenzií na internet a účinok je asi u každého iný. Neschudla som 8 ani 10 kg za mesiac, ale 2 kg a to je pre mna úspech, pretože mám zdravotné problémy, takže nemôžem nejak výrazne cvičiť. Keby išlo mesačne kilo dolu, tak som spokojná, pretože beriem lieky, po ktorých sa nechudne, ale naopak priberá a bez nich byť nemôžem Takže som úplne spokojná a budem pokračovať.” Aja, Heureka.cz

 “Zatiaľ som neschudla.” Denisa, Heureka.sk

Náš názor

Garsin je vhodným prípravkom pre každého, kto hľadá účinného pomocníka v boji s nadbytočnými kilami. Nezabúdajte však na to, že na dosiahnutie požadovaných účinkov je potrebné upraviť aj stravu a zaradiť do vášho života pravidelný pohyb.

Výhody

 • smile-o
  komplexné účinky na trávenie
 • smile-o
  100% prírodné zloženie
 • smile-o
  priaznivá cena 
 • smile-o
  bez obsahu lepku

Nevýhody

 • frown-o
  nutnosť upraviť aj stravu a mať  pravidelný pohyb

Naše hodnotenie

Orientačná cena

15 €


Čo by ste mali vedieť skôr, ako si kúpite tabletky na chudnutie?

chudnutie tabletky

Tabletky na chudnutie ako každý výživový doplnok majú iba podpornú funkciu. Keďže každý organizmus je iný, účinky sa tiež líšia, preto sa nedá na 100% povedať, že jedna konkrétna značka zaberie práve vám.

Dôležité je siahať po kvalite. Chudnutie je večná téma, preto sa na trhu objavujú nekvalitné produkty alebo falzifikáty, ktoré zdraviu škodia.

lightbulb-o

Tip: Pozor na to, odkiaľ tabletky kupujete. Aby ste sa vyhli falzifikátom, nakupujte iba od výrobcu, oficiálneho distribútora alebo v lekárni.

A čo na to hovorí odborník? 

Na prípravky na chudnutie sme sa opýtali aj pani doktorky farmácie Evy Fehérpataky Badíkovej: 

"Prípravky na znižovanie hmotnosti sú veľmi vyhľadávanými výživovými doplnkami a je dôležité vybrať si ten správny. Na trhu ich nájdeme nielen vo forme tabliet či kapsúl, ale aj ako rozpustné granuláty alebo suspenzie. Pri výbere si okrem zloženia overte aj prípadné kontraindikácie - nie každý doplnok na chudnutie je vhodný pre každého. Ak trpíte chronických ochorením, vždy sa radšej poraďte s lekárom alebo lekárnikom, či je užívanie konkrétneho doplnku pre Vás bezpečné."

Typy prípravkov na chudnutie

PharmDr. Eva Fehérpataky Badíková ďalej uvádza, že:

"Na základe mechanizmu účinku rozlišujeme niekoľko druhov prípravkov na chudnutie:

Spaľovače tukov urýchľujú metabolizmus tukov a zabraňujú ich nadmernému ukladaniu. Ich užívanie by malo byť spojené s aktívnym pohybom a pestrou stravou. Práve tieto prípravky však môžu zvyšovať aj krvný tlak a pulz a preto by ich mali užívať len zdraví jedinci a športovci. 

Prípravky s obsahom vlákniny zlepšujú črevnú peristaltiku, urýchľujú vyprázdňovanie a pôsobia aj proti nadúvaniu. 

Mnoho žien trápi tiež zadržiavanie vody v tele a s ním súvisiace opuchy - s týmito problémami pomáhajú bojovať prípravky na odvodnenie.

Poslednou kategóriou sú špecifické prípravky pre ženy v menopauze, ktoré okrem spaľovačov obsahujú aj prírodné estrogény a vitamíny. 

Samozrejmosťou pri užívaní ktoréhokoľvek doplnku by mal byť aj dostatočný príjem tekutín a pravidelný pohyb."

Zloženie

Prípravky na chudnutie sú vyrábané z prírodných extraktov, preto si pozorne čítajte zloženie a dajte ruky preč od tých, ktoré obsahujú pridané chemické látky alebo konzervanty.

Podrobné zistenie zloženia je tiež užitočné, ak máte na niektoré látky alergiu. Zbytočne by ste si kupovali výrobok, ktorý v konečnom dôsledku nevyužijete. 

Dávkovanie a cena

Zistite si vopred dennú dávku a veľkosti balení, ktoré dostanete kúpiť. Niekedy vám totiž lacnejšie balenie 180 tabletiek vystačí iba na mesačnú kúru a 60 tabletiek na 2-mesačnú, ktorá na prvý pohľad vyzerá drahšie.

Ktoré tabletky na chudnutie odporúčame? 

thumbs-o-up

Nám sa najviac osvedčili tabletky ReduXS. Zo začiatku nám bolo po nich trochu zle (bolesť hlavy a ospalosť), ale po pár dňoch sme pocítili pozitívne zmeny. Menšiu chuť do jedla a predovšetkým viac energie, a čo je zaujímavé aj lepšiu náladu. 

Z dlhodobého hľadiska hodnotíme veľmi pozitívne tiež Chilliburner, ktorý sa drží v rebríčkoch popularity už viac ako 5 rokov. Účinky kapsaicínu, ktorý obsahuje, potvrdilo množstvo vedeckých štúdií. Za prijateľnú cenu získate kvalitný produkt.

 

Odporúčame nakupovať len u overených predajcov

pilulka.sk logo
drmax.sk logo
lieky24.sk logo
prezdravie logo
Tabletky na chudnutie
5 (100%) 14 x