Tabletky na chudnutie


Autori: Lenka Riganová, PharmDr. Eva Fehérpataky Badíková Aktualizované: 23. 09. 2020

Tieto tabletky na chudnutie odporúčame

Tabletky na chudnutie Garsin

100% prírodné zloženie

Tabletky na chudnutie s čistým, prírodným zložením.

cena od 15 €

tabletky na chudnutie fykotin

30 dňová skúšobná doba

Účinne stabilizuje hladinu glukózy v krvi.

cena od 22 €

Prípravok na chudnutie Bellasin

Pre ženy po štyridsiatke

Prípravok navrhnutý pre ženy v menopauze. 

cena od 30 €

Recenzie tabletiek na chudnutie

Do testovania tabletiek na chudnutie sme sa pustili s veľkými očakávaniami. Samozrejme, nečakali sme, že pôjde o zázračné tabletky, po ktorých užití sa ihneď chudne, no zistené výsledky nás aj napriek tomu pomerne prekvapili. Veď posúďte sami. 

KOMBO expert radí

Kombo expert Eva Badíková

PharmDr. Eva Fehérpataky Badíková absolvovala vysokoškolské štúdium na Farmaceutickej fakulte UK v Bratislave a v súčasnosti pracuje ako zodpovedný farmaceut v lekárni REGIA v Lučenci.

Prípravky na znižovanie hmotnosti sú podľa nej veľmi vyhľadávanými výživovými doplnkami, no je naozaj dôležité vedieť si vybrať ten správny. 

Ako sme hodnotili

Z veľkého množstva tabletiek na chudnutie, ktoré môžete nájsť na súčasnom trhu, sme po dôkladnom porovnaní vybrali 6 najlepších z nich.

Tie sme následne podrobili nášmu hodnoteniu, v ktorom sme vychádzali zo zloženia jednotlivých prípravkov, obsahu účinných látok, dávkovania, ceny, ale i skúseností používateľov, ktorí tieto tabletky už vyskúšali.  


Porovnanie hodnotených prípravkov na chudnutie

Tabletky na chudnutie Garsin

#1

tabletky na chudnutie fykotin

#2

tabletky na chudnutie Lipoxal effect

#3

Chilliburner

#4

XL-S Medical recenzia a skúsenosti

#5

Prípravok na chudnutie Bellasin

#6

Balenie

60 kapsúl

60 tabliet

180 tabliet

30 tabliet

90 vrecúšok

120 kapsúl

Hodnotenie

Plusy

+ prírodné zloženie

+ bez obsahu lepku

+ komplexné účinky na trávenie

+ skúšobná doba

+ antioxidačné účinky

+ obsahuje vlákninu

+ navodí pocit sýtosti

+ prírodné zloženie

veľkosť balenia 

+ zlepšuje trávenie

+ produkt je dobre znášaný 

dobrá cena 

+ obsahuje vlákninu

+ menší pocit hladu, pocit nasýtenia

+ jednoduché užívanie

pomôže aj pri príznakoch menopauzy

Mínusy

- nezistené

- močopudné účinky

- väčšie tablety

- malé balenie

- môže spôsobiť nadúvanie

- individuálny účinok

Cena

15 €

22 €

26 €

11 €

46 €

30 €

(Zelenou farbou sú vyznačené najvýhodnejšie parametre. Červenou farbou sú vyznačené najmenej výhodné parametre.)


Recenzie tabletiek na chudnutie

1. ADVANCE Garsin - 100% prírodné zloženie

• 1 balenie 60 kapsúl na 1-2 mesačnú kúru

Tabletky na chudnutie Garsin

Zloženie

Primárnou zložkou prípravku na chudnutie Garsin je látka Garcinia cambogia, ktorá vyniká vysokým obsahom kyseliny hydroxycitrónovej. Tá je známa svojimi priaznivými účinkami v boji s nadváhou (12). 

Okrem tejto látky nájdete v prípravku L-karnitín, vitamínC, zelený čaj či AcaiBerry a C.L.A.

Ako funguje?

Ak začnete s užívaním tohto prípravku, už v pomerne krátkej dobe môžete pozorovať zrýchlenie vášho metabolizmu, spaľovanie tukov a následné chudnutie. Okrem toho budete mať pod kontrolou i chuť do jedla a zlepší sa aj celkové trávenie.

Tento produkt obsahuje tiež extrakt zo zeleného čaju, ktorý má nielenže dôležitú úlohu pri spaľovaní a chudnutí, ale taktiež podporuje aj činnosť obličiek a vylučovanie vody z tela. 

Dávkovanie

Garsin by ste mali užívať v množstve 1 kapsula dva až trikrát denne, pri dlhodobom užívaní znížiť dávku na jednu tabletu denne. 

 Aké sú skúsenosti ľudí?

 “Výrobok som si kúpila na základe recenzií na internet a účinok je asi u každého iný. Neschudla som 8 ani 10 kg za mesiac, ale 2 kg a to je pre mna úspech, pretože mám zdravotné problémy, takže nemôžem nejak výrazne cvičiť. Keby išlo mesačne kilo dolu, tak som spokojná, pretože beriem lieky, po ktorých sa nechudne, ale naopak priberá a bez nich byť nemôžem Takže som úplne spokojná a budem pokračovať.” Aja, Heureka.cz

 “Zatiaľ som neschudla.” Denisa, Heureka.sk

Náš názor

Garsin je vhodným prípravkom pre každého, kto hľadá účinného pomocníka v boji s nadbytočnými kilami. Nezabúdajte však na to, že na dosiahnutie požadovaných účinkov je potrebné upraviť aj stravu a zaradiť do vášho života pravidelný pohyb.

Výhody

 • komplexné účinky na trávenie
 • 100% prírodné zloženie
 • priaznivá cena 
 • bez obsahu lepku

Nevýhody

 • bez zistených nedostatkov

Orientačná cena

15 €

Hodnotenie

2. Fykotín - 30 dňová skúšobná doba

• 1 balenie 60 tabliet na mesačnú kúru

tabletky na chudnutie fykotin

Zloženie

Hlavnými zložkami Fykotínuvýťažky z modrých a červených rias, ginko biloby, jastrabníka, jalovca a brezy trpasličej. Riasy majú predovšetkým detoxikačný účinok, okysličujú krv. Jastrabník a breza pomáhajú prečisťovať organizmus, podporujú funkciu obličiek a majú močopudné účinky. Ginko biloba rozširuje cievy a má antioxidačné účinky.

Ako funguje?

Výživový doplnok vznikol v laboratóriách spoločnosti Biolab S.A.. Hlavný princíp účinku Fykotínu spočíva v schopnosti udržiavať potraviny s vysokým glykemickým indexom na nízkej úrovni. Práve potraviny s nízkym glykemickým indexom sú spravidla zdravšie a udržujú dlhšie pocit sýtosti.

Kilogramy idú dolu vďaka stabilizácii hladiny glukózy v krvi a preto hlad prichádza neskôr. Telo tým pádom začne čerpať energiu z vlastných tukových zásob.

Dávkovanie

Fykotín sa odporúča dávkovať po 2 tablety ráno a večer, najlepšie pred jedlom. Ak ešte len začínate, dávku znížte na 1 tabletu ráno a večer. Fykotín by nemali užívať tehotné ženy, osoby mladšie ako 18 rokov, ľudia s vysokým krvným tlakom, ochoreniami srdca a psychickými problémami.

Aké sú skúsenosti ľudí?

“Zo začiatku som bola skeptická, pretože som už držala dosť rôznych diét a zakaždým bez úspechu. Nielen, že som nabrala všetky stratené kilogramy rýchlo späť, ale tiež som zakaždým vďaka jo-jo efektu ešte pribrala jedno až 2 kilogramy navyše. Užívala som Fykotín po dobu jedného mesiaca a schudla som o 6 kilogramov.” Alica, 34 rokov

“Pri cvičení mi pomohli rýchlejšie spaľovať tuk, no môžem povedať, že 80% závisí od stravy. Upravila som stravu, začala sa hýbať a začalo to ísť dolu.” Lujza

Náš názor

Fykotín má močopudné účinky, preto strata 1-2 kilogramov je v dôsledku odvodnenia. Je dôležité prijímať dostatok tekutín, najmä ak vykonávate pohybové aktivity. Podľa výrobcu môžete počas užívania Fykotínu jesť čokoľvek a kilá pôjdu dolu. Dovolíme si ale tvrdiť, že toto vyjadrenie je príliš silné - zázračné chudnutie pri každodennom jedení mastné, tučného a nezdravého jedla nastane len veľmi ťažko.  

Výhodou oproti iným tabletkám na chudnutie je 30-dňová skúšobná doba a nižšia cena.

Výhody

 • skúšobná doba 30 dní
 • znižuje pocit hladu
 • prečisťuje organizmus

Nevýhody

 • treba myslieť na pitný režim, pretože Fykotín má močopudné účinky

Orientačná cena

22 €

Hodnotenie

3. Lipoxal Effect - Navodí pocit sýtosti   

• 1 balenie obsahuje 180 tabliet na 1-2 mesačnú kúru

tabletky na chudnutie Lipoxal effect

Zloženie

Hlavnou zložkou prípravku Lipoxal Effect je vláknina s názvom konjac glucomannan. Podobne ako aj iné formy vlákniny viaže na seba vodu, čím sa zvyšuje jeho objem v organizme. Prispieva tak k znižovaniu telesnej hmotnosti, ale taktiež pozitívne vplýva aj na hladinu cholesterolu v krvi (3, 4).

Ďalšie zložky sú extrakty zo zeleného čaju, guarany a ženšenu, ktoré pomáhajú rozprúdiť metabolizmus, aby zvýšil intenzitu spaľovania. Prípravok obsahuje aj synefrín z pomarančov a L-Carnitín.

Lipoxal Effect pomáha spaľovať tuky i potláčať pocit hladu, a to všetko so šetrnosťou k vášmu žalúdku. 

Ako funguje?

Vláknina funguje v tele ako špongia, ktorá absorbuje vodu a zasýti tak na dlhší čas. Tým pádom toho zjete menej a energetický príjem sa znižuje. Telo tak musí čerpať energiu z vlastných tukových zásob.

Dávkovanie

Trikrát počas dňa by ste mali užiť 1-2 tabletky, najlepšie pred jedlom. Dôležité je zapiť ich dostatočným množstvom tekutín, aby vláknina nespôsobila nadúvanie. Lipoxal Effect obsahuje aj kofeín, preto je dôležité neprekračovať dennú dávku.

Aké sú skúsenosti ľudí?

“Po skúšaní mnohých produktov som konečne našla ten, ktorý zafungoval. Za 6 týždňov som s jeho pomocou schudla 5,5 kg. Určite doporučujem aj ostatným.” Klára, Pilulka.cz

“Pociťujem oveľa menšiu chuť do jedla, takže sa nekonajú večerné nájazdy na chladničku. Na váhe zatiaľ vidím len malý úbytok. Viac sa potím a povzbudzujúce účinky mi trochu narušili zaspávanie.” Helena, Heureka.cz

Náš názor

Lipoxal Effect má vysoký podiel prírodných látok a jeho hlavnou účinnou zložkou je vláknina, ktorá spôsobí zasýtenie a obmedzí tak neželané prejedanie sa.

Ako upozorňuje aj informácia uvedená na balení výrobku, ide o podporný prostriedok, ktorý je účinný v prípade vyváženého stravovania a pohybových aktivít. Tým sa vyhnete jo-jo efektu po ukončení kúry, kedy sa budete musieť spoľahnúť na vlastný metabolizmus bez podpory.

Výhody

 • hlavnou zložkou je vláknina
 • navodí pocit sýtosti
 • na prírodnej báze

Nevýhody

 • veľké tabletky, ktoré sa ťažšie prehĺtajú

Orientačná cena

26 €

Hodnotenie

4. Chilliburner  - S obsahom kapsaicínu

• 1 balenie obsahuje 30 tabliet na mesačnú kúru, v predaji aj výhodne balenie 45+15 ks

Chilliburner

Zloženie

Podstatnou látkou prípravku Chilliburner je kapsaicín, ktorý má preukázateľné výsledky pri chudnutí. Prijatie jeho odporúčanej dennej dávky v prirodzenej forme, teda jedením chilli papričiek, nemusí vyhovovať každému a pre mnohých sa tak stáva omnoho prijateľnejším riešením jeho konzumácia vo forme výživových doplnok. 

Jedným z nich je aj Chilliburner obsahujúci koncentrovaný kapsaicín, ktorý je spracovaný do kapsúl. Benefit chilli papričiek tak môžete prijať do tráviaceho traktu bez nepríjemného pálenia v ústach či akýchkoľvek iných vedľajších účinkov. 

Ako funguje?

Kapsaicín v tele pomáha zabezpečovať zdravú črevnú mikroflóru, podporuje vylučovanie žalúdočných štiav a tým zlepšuje trávenie jedla. Zaručí vám dlhší pocit nasýtenia, preto vaše telo bude musieť siahnuť po energii z vlastných tukových zásob.

Dávkovanie

Prípravok sa užíva v množstve 1x denne 1 tableta. Tablety sa užívajú celé, nezávisle od jedla a zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutín.

Aké sú skúsenosti ľudí?

Chilliburner patrí medzi obľúbené tabletky na chudnutie už niekoľko rokov v rade. Názory zákazníkov by sme tiež mohli rozdeliť do dvoch táborov. Každý organizmus funguje odlišne, preto aj účinky sa môžu líšiť.

“Ja som veľmi spokojná s Chiliburnerom, za 1 mesiac sa mi podarilo schudnúť 3kg. Je to úžasný produkt, po ktorom sa cítim ľahšia a plná energie. A čo je úctyhodné, nepociťujem žiadne pálenie hrdla ani žalúdka. Je to veľmi dobrá vec, odporúčam vrele.” @golaj, Modrykonik.sk

Videla som ho na internete a chcela ho sama vyskúšať. Zatiaľ užívam 10 dní a bez výsledkov. K tomu každý deň cvičím, takže uvidím po mesiaci. Na každého môže pôsobiť inak.” zákazníčka, Heureka.cz

Náš názor

Účinky kapsaicínu sú potvrdené viacerými štúdiami a Chilliburner ako kvalitný produkt odporúčajú aj odborníci na výživu. Opäť však platí, že sa nedá spoliehať iba na jednu zázračnú tabletku, ktorá bez akéhokoľvek vášho úsilia zatočí so všetkými prebytočnými kilami. Netreba zabúdať totiž ani na vyváženú stravu a dostatočný pohyb. 

Výhody

 • kvalitný produkt za dobrú cenu
 • prijatie dennej dávky kapsaicínu skutočne pomáha zlepšovať trávenie
 • aj keď tablety obsahujú kapsaicín, neštípu

Nevýhody

 • malé balenie

Orientačná cena

11 €

Hodnotenie

5. XL-S Medical - Komplex rastlinného pôvodu

• 1 balenie obsahujeg 180 tabliet/90 vrecúšok na mesačnú kúru

XL-S Medical recenzia a skúsenosti

Zloženie

Účinnou zložkou produktu XL-S Medical je komplex rastlinného pôvodu Litramine®. Aj keď vláknina v tele nemá žiadnu výživovú hodnotu, je veľmi dôležitá pre správne trávenie.

Ako funguje?

Vláknina má schopnosť absorbovať vodu, preto vyvoláva pocit nasýtenia. Jej nedostatok má za následok tráviace problémy, ktoré sa bežne prejavujú zápchou alebo hnačkou. XL-S Medical využíva blahodárny vplyv vlákniny na ľudský organizmus a najmä jej schopnosť viazať vodu.

Pri užívaní prípravku budete mať menší pocit hladu, zlepší sa vaše trávenie a podľa výrobcu dokáže komplex Litramine viazať až 27% tukov z jedla. Okrem toho prípravok účinne znižuje aj hladinu cholesterolu v krvi. 

Dávkovanie

Môžete si zvoliť tabletkovú alebo vrecúškovú formu. Užívajú sa 3x denne 2 tabletky ihneď po jedle. Vrecúška sa užívajú 3x denne po jedle. Vyhovovať budú najmä ľuďom, ktorí neradi prehĺtajú tabletky. Odporúča sa piť dostatok tekutín, pretože inak vláknina spôsobuje nadúvanie.

Aké sú skúsenosti ľudí?

“V minulosti som už produkt použila a pri úprave stravy a prechádzkach mi pomohol s úbytkom hmotnosti. Teraz ho skúsim opäť.” Viera, Heureka.cz

“Mám nadváhu a vyskúšala som všetko možné. V podstate 25 rokov sa iba snažím schudnúť s väčším a niekedy s menším úspechom. Vždy sa mi však váha vráti naspäť. Toto je moja posledná nádej. Chudnem, ale čakala som, že to pôjde rýchlejšie.” Alžbeta, Heureka.cz

Náš názor

XL-S Medical je obľúbený prípravok na chudnutie s množstvom fanúšikov, ktorým sa úspešne podarilo zredukovať svoju hmotnosť. Samozrejme, nájdu sa aj takí, ktorým prípravok nepriniesol želané výsledky.

Aj preto výrobca upozorňuje, že zníženie hmotnosti nepôjde len tak, bez úpravy životného štýlu. Zmenou stravovania, pohybom a pridaním XL-S Medical sa však šance na schudnutie výrazne zvyšujú.

Výhody

 • hlavná účinná látka je vláknina
 • znižuje hladinu cholesterolu v krvi
 • môžete si zvoliť tabletkovú alebo vrecúškovú formu

Nevýhody

 • môže spôsobiť nadúvanie, ak zabudnete piť dostatok tekutín

Orientačná cena

46 €

Hodnotenie

6. Bellasin - Pre ženy po štyridsiatke

• 1 balenie obsahuje 120 kapsúl na dvojmesačnú kúru

Prípravok na chudnutie Bellasin

Zloženie

Bellasin je prípravok na chudnutie, špeciálne vyvinutý pre ženy po štyridsiatke, ktoré zvyknú často trápiť nielen pribúdajúce kilogramy, ale napríklad aj zmeny nálad, únava či návaly tepla. Dôsledkom týchto zmien sa spomaľuje metabolizmus a nastáva tak zadržiavanie vody, ukladanie tukov a následne zvyšovanie hmotnosti. 

Zloženie prípravku pozostáva z fytoestrogénov z Ľanu siateho, Ďateliny červenej, Sóje, taktiež adaptogénov z Rozchodnice a termogénnych látok z Guarany, L-karnitínu a zeleného čaju.

Ako funguje?

Práve vyššie spomenuté látky zabezpečujú podporu metabolizmu tukov, čoho dôsledkom je lepšia kontrola hmotnosti i potláčanie hladu. Tuky sa spaľujú rýchlejšie a dochádza aj k zabráneniu hromadeniu tuku. 

Dávkovanie

Dvakrát denne sa užíva jedna kapsula, ideálne ráno a poobede. Prípravok neužívajte pred spaním. 

Aké sú skúsenosti ľudí?

“Je super, mám druhé balenie cítim sa dobre, nemám návaly a nepriberám. Odporúčam” Iveta, Heureka.sk

“Zmierňuje návaly tepla.” Overený zákazník, Heureka.sk

Náš názor

Bellasin je prípravok, ktorý dokáže pomôcť nielen s odbúravaním prebytočného tuku, ale aj so sprievodnými príznakmi menopauzy, ako napríklad návaly tepla či výkyvy nálad. Jeho užívanie preto odporúčame ženám po štyridsiatke, ktoré prechádzajú obdobím menopauzy alebo ich táto etapa ešte len čaká. 

Výhody

 • uľaví aj od sprievodných príznakov menopauzy
 • bohaté zloženie
 • jednoduché užívanie

Nevýhody

 • individuálny účinok

Orientačná cena

30 €

Hodnotenie

Náš tip: Zaujal vás prípravok Bellasin? Viac sa o ňom dočítate v našej podrobnej recenzii.

Ako si vybrať tabletky na chudnutie

chudnutie tabletky

Ak ste rozhodnutí pre užívanie tabletiek na chudnutie, v prvom rade by ste si mali uvedomiť, že rovnako ako každý výživový doplnok aj tabletky na chudnutie majú iba podpornú funkciu. Keďže každý organizmus je iný, účinky sa tiež líšia, preto sa nedá na 100% povedať, že jedna konkrétna značka zaberie práve vám.

A na čo sa teda pri výbere tabletiek na chudnutie zamerať? 

1. Kvalita

Dôležité je siahať po kvalite. Chudnutie je večná téma, preto sa na trhu objavujú nekvalitné produkty alebo falzifikáty, ktoré zdraviu škodia. Nekupujte preto tabletky od neoverených distribútorov. Pri kúpe si vždy dohľadajte aj informácie o zložení tabletiek, ale aj dôležité informácie o výrobcovi a distribútorovi. 

2. Typy prípravkov na chudnutie

Aj pri prípravkoch na chudnutie máte na výber z veľkého množstva produktov, ktoré sa od seba odlišujú najmä zložením, formou, účinkom, ale napríklad aj cenou. 

Expert radí

"Na základe mechanizmu účinku rozlišujeme niekoľko druhov prípravkov na chudnutie:

Spaľovače tukov urýchľujú metabolizmus tukov a zabraňujú ich nadmernému ukladaniu. Ich užívanie by malo byť spojené s aktívnym pohybom a pestrou stravou. Práve tieto prípravky však môžu zvyšovať aj krvný tlak a pulz a preto by ich mali užívať len zdraví jedinci a športovci. 


Prípravky s obsahom vlákniny zlepšujú črevnú peristaltiku, urýchľujú vyprázdňovanie a pôsobia aj proti nadúvaniu. 


Mnoho žien trápi tiež zadržiavanie vody v tele a s ním súvisiace opuchy - s týmito problémami pomáhajú bojovať prípravky na odvodnenie.


Poslednou kategóriou sú špecifické prípravky pre ženy v menopauze, ktoré okrem spaľovačov obsahujú aj prírodné estrogény a vitamíny.

 

Samozrejmosťou pri užívaní ktoréhokoľvek doplnku by mal byť aj dostatočný príjem tekutín a pravidelný pohyb".


PharmDr. Eva Fehérpataky Badíková

3. Zloženie

Jedným z najdôležitejších faktorov výberu prípravkov na chudnutie je nepochybne zloženie. 

Prípravky na chudnutie sú vyrábané z prírodných extraktov, preto si pozorne čítajte zloženie a dajte ruky preč od tých, ktoré obsahujú pridané chemické látky alebo konzervanty.

Podrobné zistenie zloženia je tiež užitočné, ak máte na niektoré látky alergiu. Zbytočne by ste si kupovali výrobok, ktorý v konečnom dôsledku nevyužijete a ešte by vám mohol spôsobiť aj zdravotné komplikácie. 

4. Dávkovanie a cena

Zistite si vopred dennú dávku a veľkosti balení, ktoré dostanete kúpiť. Niekedy vám totiž lacnejšie balenie 180 tabletiek vystačí iba na mesačnú kúru a 60 tabletiek na 2-mesačnú, ktorá na prvý pohľad vyzerá drahšie.

Kombík radí

Kombík radí

Pozor na to, odkiaľ tabletky kupujete. Aby ste sa vyhli falzifikátom, nakupujte iba od výrobcu, oficiálneho distribútora alebo v lekárni.

Iba tabletky nestačia

Tabletky na chudnutie nie sú zázračnými prípravkami. Na to, aby ste dosiahli vytúžený efekt budete musieť k dielu priložiť ruku i vy. 

Tabletky na chudnutie sú výživové doplnky určené na podporu vašej snahy schudnúť a teda fungujú v kombinácii s úpravou stravy a s dostatkom pohybu.

A čo všetko by ste mali zaradiť do svojho jedálnička? 

V prvom rade je dôležité konzumovať vyváženú stravu, čo znamená dostatok minerálov, vitamínov i bielkovín. Zabudnúť by ste mali na sladké a kalorické jedlá. 

Vláknina

Ak chcete schudnúť, mali by ste sa zamerať na zvýšený príjem vlákniny. Tá totiž podporuje trávenie i prečisťovanie čriev. Jej veľkou výhodou je schopnosť zasýtiť a zamedziť tak prejedaniu sa. Bohatým zdrojom vlákniny je ovocie, zelenina, ale napríklad i vločky. 

Vitamíny

Pokiaľ chcete zredukovať hmotnosť, podstatnú časť vášho jedálnička by malo tvoriť už spomínané ovocie a zelenina, najmä v čerstvom stave. So spaľovaním tukov vám účinne pomôže vitamín C, ktorý sa nachádza v citrusoch, ale aj v paprike či paradajkách. 

Bielkoviny

Jedlo plné bielkovín dokáže nadlho zasýtiť a dodať telu potrebnú energiu. Konzumujte preto dostatočné množstvo hovädzieho i kuracieho mäsa, strukoviny i ovocie.

Hýbte sa

Bez pohybu to veru nepôjde, preto sa hýbte vždy, keď to je čo i len trochu možné. Do týždňa by ste si mali nájsť čas na cvičenie aspoň dvakrát či trikrát, po dobu minimálne 30 minút.

Najlepšie funguje beh či iná kardioaktivita v kombinácii so spevňujúcimi cvikmi, ako napríklad brušáky či drepy. 

Tip od experta

"Prípravky na znižovanie hmotnosti sú veľmi vyhľadávanými výživovými doplnkami a je dôležité vybrať si ten správny. Na trhu ich nájdeme nielen vo forme tabliet či kapsúl, ale aj ako rozpustné granuláty alebo suspenzie. Pri výbere si okrem zloženia overte aj prípadné kontraindikácie - nie každý doplnok na chudnutie je vhodný pre každého. Ak trpíte chronických ochorením, vždy sa radšej poraďte s lekárom alebo lekárnikom, či je užívanie konkrétneho doplnku pre Vás bezpečné."


PharmDr. Eva Fehérpataky Badíková

Najčastejšie kladené otázky pri výbere tabletiek na chudnutie

1. Na akom princípe fungujú tabletky na chudnutie? 

Tabletky na chudnutie obsahujú účinné látky, ktorých cieľom je donútiť organizmus spaľovať telesný tuk, zlepšiť metabolizmus, ale i znižovať chuť do jedla. 

2. Môžem schudnúť iba užívaním tabletiek, bez pohybu či úpravy stravy? 

Nie, na to môžete rovno zabudnúť. Neexistujú overené prípravky na chudnutie, vďaka ktorým by ste zaručene schudli bez súčasnej úpravy stravy a bez dostatočného pohybu. 

3. Ktoré tabletky na chudnutie sú najlepšie?

Túto otázku sa určite pýta každý, kto uvažuje nad kúpou tabletiek na chudnutie. Odpoveď na ňu však nie je jednoduchá, ani jasná. Každý z nás sme iný, naše telo a metabolizmus sú iné a preto prípravok, ktorý u jednej osoby funguje, u niekoho iného nemusí, resp. intenzita účinku môže byť rôzna. 

4. Majú tabletky na chudnutie vedľajšie účinky?

Keďže ide o prírodné doplnky stravy, riziko vedľajších účinkov tabletiek na chudnutie je síce minimálne, ale aj napriek tomu možné. Nežiadúce účinky často vyplývajú z nesprávneho spôsobu užívania alebo alergie na niektorú látku obsiahnutú v zložení prípravku. 

5. Môžem tabletky na chudnutie užívať i dlhodobo? 

Niektoré prípravky na chudnutie je možné užívať i dlhodobo, iné zase nie. Vždy sa preto riaďte informáciami uvedenými na etikete konkrétneho prípravku. Vo všeobecnosti však dlhodobé užívanie tabletiek na chudnutie nie je práve najideálnejším riešením. Mali by byť pre vás a váš metabolizmus skôr nejakým nakopnutím k chudnutiu, pohybu a správnej životospráve. 


2
Pridajte vašu recenziu

avatar
valeria veselová
Komboš
valeria veselová

https://hoax.sk/purple-mangosteen-podvodna-spina/, Pozor na týchto podvodníkov, pripravili nás o peniaze. prípravok vôbec nefunguje a lekári, čo to propagujú, neexistujú. Je tam veľa otáznikov. Nechcem to viac do seba dávať odkedy som našla tento článok. Prosím varujte pred Purple Mangosteen na všetkých miestach kde to len je možné.

Anit
Komboš
Anit

Pomohol niekomu ten chilliburner?? ja som si to kupila len teraz nedavno a zacala som aj cvicit tak uvidim ci to pomoze. dufam 😀