Najlepšie prípravky pri menopauze


Menopauza je strašiakom množstva žien. Ide o menštruačné krvácanie, ktoré je posledným v živote ženy, a väčšinou začína v 51. roku života.  Menopauze sa vyhnúť nedá, no jej príznaky sa dajú zmierniť pomocou viacerých prípravkov. Prinášame vám tie najlepšie!

Najpredávanejšie prípravky ​pri menopauze


Recenzie prípravkov ​pri menopauze

prípravok na menopauzu VALOSUN Minapent + šalvia 90 cps

Cena od 28 €

Nehormonálne tablety napomáhajú užívateľkám zabezpečiť telesnú a psychickú rovnováhu. V zložení možno nájsť výťažky z červenej ďateliny a ľubovníka bodkovaného. Ľubovník pôsobí na organizmus ako prírodné antidepresívum, zbaví vás úzkosti a podporí spánok.

Odporúčaná denná dávka sú 1-2 tablety.

Skúsenosti užívateľov

„Tablety užívam už 10 rokov a som veľmi spokojná. Nemá žiadne vedľajšie účinky a je vhodný aj po operácii – môj prípad.“ Overený zákazník

„Akurát užívam druhé balenie a produkt mi pomáha. Príznaky menopauzy potlačil a zabral už po troch týždňoch užívania.“ Ola

„Nepríjemné stavy spôsobené menopauzou sú miernejšie.“ Magda

Náš názor

Tablety sa dajú ľahko prehltnúť, pretože sú menšie. Skvelá je taktiež cena produktu. Nevýhodou je vrátenie sa príznakov menopauzy po ukončení užívania doplnku.

prípravok na menopauzu Menoxin 60 cps. ​

Cena od 13 €

Doplnok je vytvorený z kombinácie rôznych bylín, ktoré tlmia zmeny nálad, potenie a iné príznaky menopauzy. Ploštičník strapcovitý patrí medzi najvyhľadávanejšie byliny počas menopauzy.

Látky, ktoré obsahuje táto rastlina dokážu znižovať hladinu luteinizačného hormónu, ktoré spôsobujú zmeny nálad a iné problémy. Taktiež pôsobí antidepresívne. Doplnok sa dá využiť aj pri nepravidelnej a bolestivej menštruácii.

Odporúčaná denná dávka sú 1-2 tablety denne. Dávka by sa nemala zvyšovať.

Skúsenosti užívateľov

„Ja som s týmto produktom veľmi spokojná, pretože moje zlé nálady zmizli po pár dňoch užívania.“ Soňa

„Produkt mi nevyhovoval kvôli zloženiu. Obsahuje množstvo bylín a urobili sa mi z nich vyrážky.“ Martina

Náš názor

Prvé účinky tabliet sa dostavia už do dvoch týždňov, pri pravidelnom užívaní vymiznú úplne. Pred kúpou by ste si mali pozrieť zloženie, pretože sa môžu dostaviť alergické reakcie.

prípravok na menopauzu

Cena od 13 € 

Výživový doplnok je určený pre ženy, ktoré sa nachádzajú v období menopauzy. Okrem vitamínu E, vitamínu B6 a vitamínu B9 obsahuje aj extrakt z ľanového semienka a chmeľu obyčajného.

Chmeľ sa nepoužíva len pri výrobe piva, no na ženský organizmus pôsobí ako sedatívum. Napomáha pri nespavosti, podráždenosti a migréne, alebo zlepšuje kvalitu vlasov, nechtov a pokožky.

Skúsenosti užívateľov

„Trochu mi prekáža veľkosť tabliet, inak ma moje zlé nálady prešli za necelý týždeň.“ Michaela

„Som s tabletami spokojná najmä kvôli spevneniu vlasov a nechtov, ktoré sa mi veľmi lámali.“ Denisa

Náš názor

Balenie obsahuje 60 tabliet, ktoré vám vydržia na dva mesiace. Počas dňa by ste mali užiť jednu tabletu. Cena doplnku je priemerná. Dbať by ste mali opäť na zloženie.

prípravok na menopauzu

Cena od 15 €

Tablety s obsahom materskej kašičky sú vhodné aj pre ženy, ktoré menopauzu očakávajú. Obsahujú nukleové kyseliny, aminokyseliny, stopové prvky, vitamíny, minerály a množstvo materskej kašičky, ktorá dokáže zlepšiť imunitu.

Okrem iného obnovuje bunky organizmu, zbavuje chronickej nespavosti a únavy, a na telo pôsobí ako skvelý antioxidant. Počas 90 dní zníži ženám post – klimaxové syndrómy, medzi ktoré patrí rednutie kostí, srdcová arytmia alebo poruchy krvného obehu.

Skúsenosti užívateľov

​​„Určite tento výrobok odporúčam.“ Magda

„Doplnok ma zbavil nespavosti a zlepšil mi tlak​.“ Marika

Náš názor

Odporúčané dávkovanie je 1 tableta 2x denne. Užívanie sa neodporúča deťom do 3 rokov a osobám, ktoré sa v minulosti stretli s reakciou na včelie produkty.

prípravok na menopauzu ​5. Dr. Müller Klimakterin kapsuly 60 cps

Cena od 9 €

Produkt obsahuje zlúčeniny pochádzajúce z ďateliny a sóje, a vitamín D. Červená ďatelina patrí medzi najbohatšie zdroje estrogénov a okrem toho má aj antidepresívne účinky.

Dokáže stlmiť návaly tepla a nespavosť. Je bohatá na vitamín E, ktorý na organizmus pôsobí antioxidačne. Vitamín D napomáha pri udržiavaní kvality svalov a kostí, a prispieva k vstrebávaniu vápnika a fosforu.

Skúsenosti užívateľov

„Hoci produkt užívam krátko, všimla som si, že skôr zaspím.“ Tereza

„Po dvoch týždňoch sú návaly tepla preč, no keď som s užívaním skončila, vrátili sa.“ Overený zákazník

Náš názor

Výživový doplnok sa predáva v skvelej cene. Pri dávkovaní 2 tablety denne vám balenie počas vydrží celý mesiac. Po doužívaní sa odporúča zabezpečenie si nového balenia, pretože výsledky užívania sa stratia.

prípravok na menopauzu Izoflavóny Duo s vitamínom D cps mol 4x15

Cena od 13 €

Produkt je určený najmä ženám, ktoré sa chcú vyhnúť hormonálnej substitučnej liečbe. Aj tento doplnok obsahuje vysoké množstvo extraktu z červenej ďateliny a vitamín D.

Počas menopauzy sa vitamín D z organizmu ženy vytráca, a aj pre to sú nútené dopĺňať ho. Pri nedostatku tohto vitamínu hrozí ženám až osteoporóza, čo je rednutie kostí.

Skúsenosti užívateľov

„Mne pomáha stopercentne.“ Overený zákazník

„Nepáči sa mi veľkosť tabliet, ale nič s tým nenarobím, pretože mi odbúrali návaly tepla.“ Anna

Náš názor

Prípravok je určený iba pre ženy, ktoré sú v menopauze, a neslúži ako náhrada stravy. Tablety sú o niečo väčšie, no prehĺtanie by nemalo byť problémom v prípade, že ich zapijete dostatkom vody. Dovolená dávka 1 kapsula 1-2x denne.

​7. Sérélys

prípravok na menopauzu Sérélys

Cena od 26 €

​Tablety obsahujú vitamín E a extrakt z peľového zrna, ktoré by spoločne mali ochrániť bunky pred oxidačným stresom.

Peľové zrno nevplýva na estrogénový stav organizmu, pretože neobsahuje fytoestrogény. Okrem toho, že vás dokáže zbaviť nepríjemných návalov tepla, má dobrý vplyv aj na kĺby, potenie sa a nervozitu.

Skúsenosti užívateľov

​„Doplnok mi odporučila moja gynekologička a som s ním veľmi spokojná. Moja psychická pohoda sa
mi vrátila späť.“
Overený zákazník
„Po nejakom čase užívania moje problémy s menopauzou ustúpila a dokonca som ju aj prestala
vnímať.“
Overený zákazník

Náš názor

​Hoci je cena produktu o niečo vyššia než cena ostatných, 90% užívateliek je spokojná. Výsledky sa
dostavia už po týždni používania.

prípravok na menopauzu Femarelle Unstoppable 60+

Cena od 25 €

Tablety sú určené pre ženy nad 60 rokov, ktoré trápia slabé kosti, svaly a zuby. Pozostávajú z vitamínu B2 a vitamínu D3, kalcia, biotínu a sójového extraktu.

Sójový extrakt dokáže zredukovať symptómy menopauzy a znížiť riziká osteoporózy a karcinómu prsníka. Má priaznivý vplyv na znižovanie cholesterolu a krvotvorbu.

Skúsenosti užívateľov

„Na odporúčanie známej som si tento produkt kúpila, aj keď ešte nemám 60 rokov a som s ním veľmi spokojná. Účinky sa objavili po necelom týždni.“ Milena

Náš názor

Aj v tomto prípade je cena o niečo vyššia. Tablety sú malé, preto by s prehĺtaním nemal byť problém. Prípravok sa môže užívať s jedlom alebo bez neho, neslúži však ako náhrada stravy.

prípravok na menopauzu DELIMA cps 2x30

Cena od 25 €

Výživový doplnok je vhodný pre všetky ženy v období menopauzy. V zložení nájdete olej z hroznových jadierok a jadierok granátového jablka, karnaubský vosk, maniokový škrob a koncentrát s vitamínom E.

V období menopauzy pôsobí vitamín E ako náhrada estrogénov, tým pádom pomáha udržiavať návaly horúčky v norme, a dokáže znižovať vaginálnu suchosť.

Skúsenosti užívateľov

„Ja som si tablety kúpila hlavne kvôli vaginálnej suchosti, ktorá ma trápila. Po čase ustúpila spolu s návalmi tepla, tie ma trápila najmä v noci.“ Overený zákazník

„Pre mňa sú to vyhodené peniaze, keďže mi tabletky vôbec nepomohli. A používala som ich pravidelne.“ Simona

Náš názor

Odporúčané dávkovanie je jedna tableta denne. Ak sa užívanie bude dodržiavať, výsledky by sa mali dostaviť do dvoch týždňov. Po vysadení lieku sa symptómy menopauzy vrátia.

prípravok na menopauzu MedPharma PUPALKA DVOJROČNÁ 500MG, VITAMÍN E

Cena od 5 €

Púpalka dvojročná je známa pre svoju schopnosť znižovania menštruačných bolestí a príznakov. Taktiež je však vhodná aj pre ženy v období menopauzy.

Má schopnosť zbaviť vás nepríjemných kŕčov, návalov tepla, bolesti svalov alebo zlých nálad. Taktiež zlepšuje pružnosť pokožky a kvalitu vlasov a nechtov.

Skúsenosti užívateľov

„Používam to dlhodobo s prestávkami, veľmi dobrý produkt pri menštruačných bolestiach a lámavosti nechtov. Mne pomohol.“ Elena

„Skvelý rastlinný produkt, no trvá dlhšie, kým sa dostavia účinky – 3 až 4 mesiace.“ Overený zákazník

Náš názor

Hoci produkt nie je určený priamo na problémy spojené s menopauzou, našiel si mnoho spokojných zákazníčok. Tablety sú malé a počas dňa stačí užiť 2 kusy. Výhodou je taktiež nízka cena. Keďže ​ide o 100% prírodný prípravok, trvá, kým sa dostavia účinky.


​Menopauza: Kedy začína a ako prebieha? 

prípravky na menopauzu

​Kedy možno menopauzu očakávať?

Menopauza patrí medzi najnepríjemnejšie obdobia v živote každej ženy. Vek, kedy sa žena do menopauzy dostáva sa líši vzhľadom na životný štýl, no väčšinou začína po 45 rokoch až skorých 50. Tento strašiak žien vzniká v dôsledku zníženej produkcie progesterónu a estrogénu vo vaječníkoch, čo v konečnom dôsledku spôsobuje zníženú chuť na sex a vzrušivosť.

Období menopauzy je viac. Premenopauza je obdobie, ktoré predchádza samotnej menopauze. Menopauza sa označuje tým, že žena dostane poslednú menštruáciu, ktorá následne trvale vymizne z dôvodu nízkej aktivity vaječníkov. Perimenopauza je obdobie pred menopauzou a jedného roku po menopauze a počas postmenopauzy sú funkcie vaječníkov vyhasnuté. Posledné obdobie trvá spravidla jeden rok po menopauze.

Veľkým problémom v dnešnej dobe je predčasná menopauza, ktorá sa objavuje častejšie ako kedysi. Týka sa dokonca žien, ktoré nedosiahli ani 20. vek života a je spôsobená nedostatkom tukového tkaniva a zlým životným štýlom. Je potrebné uvedomiť si, že ideálna postava vás môže zbaviť možnosti mať dieťa.

​Najčastejšie príznaky menopauzy

Menopauza sa prejavuje rôzne, no väčšinou ženy v prechode pociťujú návaly tepla, zmenšuje sa im ochlpenie, sliznica býva suchšia, zhoršuje sa kvalita vlasov, pokožky a nechtov a rednú kosti, čo môže viesť až ku zlomenine. Častým, a veľmi nepríjemným príznakom je aj silné zhoršenie psychického stavu (depresie) alebo pomalé spaľovanie tukov.

Menopauza sa liečiť nedá, no máte možnosť zmierniť symptómy. To sa dá dvojako – hormonálne a nehormonálne. Hormonálna liečba menopauzy spočíva v podávaní pohlavných hormónov (gestagény, estrogény, selektívne modulátory estrogénových receptorov, selektívne modulátory estrogénových enzýmov). Pod pojmom nehormonálna liečba sa rozumie užívanie rôznych vitamínov a dodržiavaní zdravého životného štýlu. V dnešnej dobe poznáme mnoho bylieniek, ktoré pomáhajú riešiť problémy s menopauzou.

​ „Minimalizovať nepríjemné príznaky možno vďaka včasnej prevencii. Ženy by mali na ňu myslieť omnoho skôr, ako sa ich obdobie klimaktéria začne týkať. Pomocníkmi sú správna životospráva, pestrá strava bohatá na vápnik, dostatok pohybu, spánku, a to minimálne desať rokov pred nástupom klimaxu.


​MUDr. Jozef Španka, gynekológ

​Som v klimatériu. A čo teraz? 

​Nebojte sa menopauzy. Klimatérium totiž nie je choroba, ale prirodzený fyziologický proces.

​V prípade, že menopauza výrazne neovplyvňuje váš každodenný život, nemusíte​ ihneď utekať k lekárovi. Naďalej však platí nutnosť preventívnej prehliadky raz ročne. Menopauza taktiež nepredstavuje ani žiadne obmedzenia pr​i činnostiach, ktoré ste doteraz ​​​vykonávali. Naďalej môžete športovať a venovať sa svojim záľubám. 

S menopauzou sú veľakrát spojené aj obavy so skončením pohlavného života. Tie sú však neopodstatnené. Aj v pokročilom veku je totiž možné udržiavať aktívny a plnohodný sexuálny život. Častým problémom, ktorý sa však môže vyskytnúť u žien v menopauze a neraz odrádza od samotného styku je vaginálna suchosť. Proti nej však možno bojovať rozličnými prípravkami na to určenými.

​Odporúčanou činnosťou, ktorá môže pri nepríjemných prejavoch menopauzy uľaviť je aj saunovanie. To totiž pomáha zbavovať organizmus toxínov, pomáha pri regenerácii i uvoľňovaní svalov. Ak vás trápia návaly, nemusíte mať zo sauny zbytočné obavy. Skutočnosť je totiž taká, že po tom, čo si telo zvykne vďaka saune na teplotné výkyvy, bude následne lepšie zvládať i návaly spôsobené menopauzou.

Obdobím menopauzy môžete prejsť aj bez toho, aby si to vaše okolie čo i len všimlo. Nezabúdajte na pohyb, správnu životosprávu, ale i na vnútorný pokoj, pohodu a vyrovnanosť. Pretože tie sú kľúčom k šťastnému životu.


Odporúčame nakupovať len u overených predajcov

drmax.sk logo
pilulka.sk logo
Prípravky pri menopauze
5 (100%) 11 x