Prípravok na úzkosť, nepokoj a napätie GS Anxiolan – Recenzia

GS Anxiolan
 • 30 tabliet
 • pre duševnú rovnováhu
 • cena od 4,70 

Duševné zdravie býva často podceňované, a pritom sa od neho toho toľko odvíja. Ovplyvňuje naše cítenie, myslenie, ale aj konanie. Vplýva na našu schopnosť zvládať stres, na to, ako sa rozhodujeme či na to, ako reagujeme na ľudí. 

Je nesmierne dôležité aj pre naše fyzické zdravie. Duševná nerovnováha totiž môže negatívne ovplyvniť naše fyzické zdravie, pretože pôsobí na kvalitu spánku, ale aj imunitný systém. Alebo napríklad taká somatizácia - jav, ktorý sa objavuje počas vyťaženia, stresu či pri úzkostiach a vyvoláva u človeka fyzické prejavy, ako bolesti hlavy či tráviace problémy. 

Áno, psychické zdravie je veľmi úzko prepojené s tým fyzickým. A ako ho podporiť? Doprajte si dostatok pohybu, ale aj oddychu, hovorte o svojich pocitoch, buďte v kontakte, robte to, čo máte radi.

Obrátiť sa môžete aj na prírodu, v ktorej sa nachádza množstvo byliniek priaznivo vplývajúcich na psychiku človeka alebo skúsiť voľnopredajný prípravok vytvorený z extraktov bylín a vitamínov. 

Takýmto doplnkom je aj GS Anxiolan, o ktorom sa viac dočítate v našej dnešnej recenzii. Povieme si, aké má zloženie, pre koho je vhodný, a kto by ho, naopak, nemal užívať, aké má účinky a aké sú skúsenosti ľudí, ktorý tento výživový doplnok užívali. 

GS-Anxiolan recenzia skúsenosti

 O produkte GS Anxiolan

GS Anxiolan je výživový doplnok určený pre duševnú rovnováhu. Pomáha pri strese, úzkostiach, nepokoji a napätí.

Ide o prípravok na prírodnej báze, ktorý nie je viazaný na lekársky predpis a preto ho dostanete aj bez návštevy lekára. Je preto vhodnou voľbou pre tých, ktorý majú pocit, že je na nich toho akosi priveľa, sú nervózni, pod stresom, no zároveň nejde o vážny stav, ktorý by ovplyvňoval ich dennodenné fungovanie. 

Liečba akýchkoľvek vážnych psychických porúch totiž patrí zásadne do rúk odborníka.

Účinky prípravku GS Anxiolan:

 • znižovanie napätia a nervozity,
 • lepšie zvládanie stresu,
 • zmierňuje úzkostné stavy,
 • upokojenie mysle,
 • navodenie pokojného spánku. 
GS-Anxiolan účinky

GS Anxiolan upokojuje, pomáha lepšie zvládať stres a navodzuje psychickú pohodu. 

  Zloženie prípravku GS Anxiolan a jeho účinky

Zloženie GS Anxiolan tvoria 4 účinné látky, a to valeriána lekárska, ľubovník bodkovaný, horčík a vitamín B6. Pozrime sa teraz na jednotlivé zložky zvlášť.   


Valeriána lekárska (50 mg v jednej kapsule)

Bylinka s názvom valeriánska lekárska je často využívaná pri liečbe nespavosti, ale aj pri nervovom napätí spôsobenom úzkosťou. 

K jej účinkom patrí zlepšenie kvality spánku, skrátenie doby zaspávania, znižovanie úzkosti, ako aj prejavov depresie, lepšie zvládanie stresu.

Valeriána si veľmi dobre dokáže poradiť aj s návalmi tepla počas menopauzy a dokonca pomáha aj pri menštruačných bolestiach. 

V prípravku GS Anxiolan sa nachádza extrakt z valeriány lekárskej, a to v pomere 5:1.


Ľubovník bodkovaný (10 mg v jednej kapsule)

Veľmi častou zložkou prírodných produktov pre duševnú rovnováhu je aj ľubovník bodkovaný, ktorý nechýba ani v doplnku GS Anxiolan. 

Býva označovaný aj za prírodné antidepresívum, ktoré pomáha pri zmene nálad, upokojuje, zlepšuje tiež kvalitu spánku.

Okrem toho je účinný pri zápaloch, má veľmi dobré antivírusové a antibiotické účinky, zlepšuje krvný obeh, posilňuje cievy. 

Nápomocný môže byť aj v období menštruácie či počas menopauzy. 

Výživový doplnok GS Anxiolan obsahuje extrakt z ľubovníka bodkovaného v pomere 15:1. 


Horčík (50 mg v jednej kapsule)

Horčík, nazývaný tiež magnézium, je veľmi dôležitý pre ľudské telo, keďže sa podieľa na správnom fungovaní drvivej väčšiny buniek nachádzajúcich sa v organizme. 

Z hľadiska psychiky je taktiež veľmi dôležitý. V náročnom období s nadmernou fyzickou, ale aj psychickou záťažou stúpa potreba a teda aj spotreba tohto významného minerálu.


Vitamín B6 (1,6 mg v jednej kapsule)

Vitamín B6 je podstatný pre duševnú rovnováhu. Pozitívne vplýva na nervovú sústavu, pomáha lepšie zvládať stres, upokojuje a taktiež prispieva aj k zníženiu pocitu únavy vyčerpania.

zloženie GS-Anxiolan

V prípravku sa nachádzajú 4 účinné zložky. 

  GS Anxiolan - dávkovanie, kontraindikácie a vedľajšie účinky

GS Anxiolan sa užíva v množstve jedna až dve tabletky denne, podľa potreby. V náročnejšom období možno užívať dve tabletky denne a počas pokojnejších dní znížiť dávku na jednu tabletu denne. Maximálnu dennú dávku však netreba prekračovať. 

Tablety sú malé a veľmi ľahko sa prehĺtajú. 

Aj napriek svojmu prírodnému zloženiu, výživový doplnok GS Anxiolan nie je vhodný pre každého. Kto by ho nemal užívať?

 • deti do 12 rokov
 • tehotné a dojčiace ženy
 • osoby s alergiou na niektorú zložku

GS Anxiolan a vedľajšie účinky

Prípravok GS Anxiolan nemá v prípade dodržania odporúčaného dávkovania žiadne vedľajšie účinky. Samozrejme, nesmú ho užívať osoby, pre ktoré nie je vhodné. 

Môže sa GS Anxiolan užívať s inými liekmi?

Aj keď má ľubovník bodkovaný množstvo priaznivých účinkov na organizmus, má aj jednu nevýhodu, a tou je ovplyvňovanie účinkov iných liekov. Patria k nim predovšetkým lieky na zníženie cholesterolu, antikoncepcia či lieky proti migréne. 

GS-Anxiolan zlozenie

GS Anxiolan je bez cukru, lepku i bez laktózy. 

GS-Anxiolan veľkosť tabliet

Tabletky sú malé a veľmi jednoducho sa užívajú. 

  Cena GS Anxiolan

Balenie GS Anxiolan s obsahom 30 tabliet aktuálne dostanete za priaznivú sumu cca 4,70 €. 

Pri dávkovaní jedna tableta denne, vám balenie vydrží na jeden mesiac. Pokiaľ ale budete užívať dve tablety denne, balenie vám vystačí len na polovicu mesiaca. 

K dostaniu sú aj cenovo zvýhodnené balenia po 2 x 30 tabliet za sumu 9,30 € a balenie 3 x 30 tabliet za 13 €.

GS-Anxiolan skúsenosti

V jednom balení sa nachádza 30 tabliet. V ponuke sú ale aj cenovo zvýhodnené balenia. 

  Recenzie a skúsenosti s GS Anxiolan

GS Anxiolan je pomerne často vyhľadávaný výživový doplnok, ktorý má množstvo spokojných recenzií. Skúsenosti ľudí, ktorý prípravok užívali, poukazujú na jeho veľmi dobré upokojujúce účinky.

Prípravok pomáha pri nepokoji a úzkosti, a je veľmi nápomocný aj pri problémoch so spánkom. Napriek tomu však počas dňa neutlmuje a nespôsobuje ospalosť. 

Podľa skúseností má GS Anxiolan rýchly nástup účinkov a jeho pôsobenie na psychiku možno pozorovať už v prvých týždňoch užívania. S nespavosťou si však podľa recenzií dokáže poradiť takmer okamžite. Navyše, ráno po prebudení nespôsobuje žiadne ťažkosti a človek nemá stav podobný "opici", ako pri liekoch na spanie na predpis. 

"Pri dlhodobom užívaní sa dá vidieť že liek niečo robí... človek je kľudnejší a stresové situácie zvláda ľahšie." Overený zákazník, heureka.sk

"Ľubovník používam dlhodobo a som spokojná." Overený zákazník, heureka.sk

"Pomáha mi pri nervozite." Overený zákazník, heureka.sk

"Doporučuji. Velmi nevtíravý přípravek: nejste ospalý, nepůsobí nějak centrálně, netlumí reakce. Jen někam zmizí špatné myšlenky." Overený zákazník, heureka.cz

"Pomáhá při mnoha obtížích. * problémy se spánkem (špatné usínání, časté buzení) - 1 tbl. před spaním a máte po problémech * neklid, úzkost - denně 1 tbl. kdykoli zklidní i na několik hodin, při dlouhodobém užívání fungují jako antidepresiva * různé obtíže způsobené stresem (žaludeční či střevní obtíže) - 1 tbl. při akutních obtíži a za chvilku je po všem. Nedám na ně dopustit. Overený zákazník, heureka.cz

"Pokud očekávám nějaké stresové jednání, preventivně použiji produkt a stres se nekoná a jednání probíhá v klidu z mé strany." Overený zákazník, heureka.cz

Medzi výhodami výživového doplnku GS Anxiolan je veľmi často zmieňovaná aj prijateľná cena či vďaka malým tabletám i jednoduché a pohodlné užívanie. 

Čo sa týka nevýhod, v recenziách od užívateľov prípravku nenájdete žiadne. Za nás by sme však ešte raz chceli poukázať na opatrnosť pri užívaní preparátov s obsahom ľubovníka bodkovaného, ktorý môže ovplyvňovať účinky iných liekov. 

Výhody a nevýhody GS Anxiolan

Výhody

 • prírodné zloženie
 • nenávykový
 • možno užívať dlhodobo
 • upokojuje
 • pomoc pri nespavosti
 • lepšie zvládanie stresu
 • veľkosť tabliet
 • dobrá cena

Nevýhody

 • možné ovplynenie účinkov iných liekov
GS-Anxiolan recenzia

 Celkové hodnotenie

Výživový doplnok GS Anxiolan láka predovšetkým svojím prírodným zložením, ktoré tvoria extrakty z byliniek i vitamíny. Dostať ho bez lekárskeho predpisu, nie je teda nutná návšteva lekára, ktorej sa ľudia s duševnými problémy často zdráhajú. 

Prípravok je vhodný pre ľudí, ktorí horšie zvládajú stres, cítia úzkosť a nepokoj, v dôsledku čoho majú problémy so spánkom. Už jedna tableta denne dokáže zlepšiť kvalitu spánku a pravidelné užívanie prípravku pár týždňov zas zlepšenie duševného stavu. 

Doplnok je nenávykový a možno ho užívať aj dlhodobo. Spravidla nespôsobuje žiadne vedľajšie účinky, no pokiaľ užívate nejaké iné lieky, je potrebné sa o vhodnosti užívania GS Anxiolan poradiť so svojim lekárom. Ľubovník bodkovaný, ktorý sa nachádza v Anxiolane môže totiž ovplyvňovať účinky iných liekov.

Okrem toho však doplnok samotný, ako aj jeho užívanie, nemá z nášho pohľadu žiadne nevýhody a môžeme ho len a len odporučiť. 

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar