Nehormonálny prípravok pri menopauze GS Merilin Harmony - Recenzia

GS-Merilin-Harmony
 • 60 + 30 tabliet
 • pre ženy v období klimaktéria
 • cena od 17 

Obdobie prechodu, nazývané tiež menopauza či klimaktérium, prichádza po 40. roku života ženy a je sprevádzané mnohými zmenami. 

Jednou z tých najvýraznejších zmien je postupné vynechávanie menštruácie až jej úplne vymiznutie, a s tým súvisiaca strata plodnosti. Veľmi často sa objavujú návaly tepla, potenie, ale aj výkyvy nálad. 

Aj keď je menopauza dôležité obdobie, ktorým si musí prejsť každá žena, neznamená to hneď, že počas celého prechodu musí znášať nepríjemné príznaky. Existuje totiž viacero možností, ako zmierniť symptómy menopauzy. 

Tie najťažšie priebehy je možné liečiť substitučnou hormonálnou liečbou, počas ktorej sa umelo zvyšujú hladiny hormónov. Táto liečba prebieha výlučne pod dohľadom lekára. Príznaky menopauzy však možno zmierňovať aj za pomoci prírodnej liečby a výživových doplnkov pozostávajúcich z prírodných extraktov pozitívne vplývajúcich na hormonálnu hladinu v tele ženy. 

Práve populárny doplnok GS Merilin Harmony je určený ženám v období klimaktéria. Ako tento prípravok účinkuje? Funguje? Aké má zloženie a ako ho užívať? 

Dozviete sa v recenzii výživového doplnku GS Merilin Harmony. 

GS-Merilin-Harmony recenzia

 O produkte GS Merilin Harmony

GS Merillin Harmony bol vyvinutý pre všetky ženy, ktoré prechádzajú obdobím menopauzy a pociťujú jej príznaky, ako napríklad návaly tepla, potenie, výkyvy a zmeny nálad, bolesti hlavy, problémy v sexuálnej oblasti či únavu. 

Prípravok je nehormonálny, teda neobsahuje žiadne umelé hormóny a vznikol na základe výskumu uskutočnenom na štyroch ženách v menopauze, prihliadajúc na potreby ich tela. 


Účinky prípravku GS Merilin Harmony:

 • zmiernenie príznakov menopauzy,
 • zlepšenie fyzickej pohody,
 • podpora pevnosti kostí,
 • zlepšenie psychickej pohody.

GS Merilin Harmony je riadne schválený Úradom verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.

Prípravok vyrába a distribuuje spoločnosť Green Swan Pharmaceuticals so sídlom v Prahe, ktorá sa špecializuje na vývin a výrobu výživových doplnkov.  

recenzia skúsenosti GS-Merilin-Harmony

Prípravok určený pre ženy v období menopauzy. 

GS-Merilin-Harmony účinky

Ide o nehormonálny, prírodný výživový doplnok. 

  Zloženie prípravku GS Merilin Harmony

Zloženie prípravku GS Merilin Harmony je čisto prírodné a tvoria ho 4 účinné látky - ploštičník hroznatý, ľubovník bodkovaný, vitamín D3 a vápnik. 

Ploštičník hroznatý 

Ploštičník hroznatý je liečivá rastlina s pozitívnym vplyvom na rôzne ženské problémy, ktoré súvisia s hormonálnou nerovnováhou. 

Pomáha pri príznakoch menopauzy, ale aj pri nepravidelnej menštruácii či bolestivých prsiach. 

Najčastejšie je využívaný jeho koreň, keďže obsahuje terpeny a glykosidy, ktoré majú podobné účinky ako hormón estrogén. Práve ten v období menopauzy klesá, čo má za následok rôzne nepríjemné príznaky. 

Ľubovník bodkovaný

Ľubovník bodkovaný sa zvyčajne vyskytuje vo výživových doplnkoch určených na podporu psychického zdravia. A práve z tohto dôvodu je zastúpený aj v prípravku GS Merilin Harmony. 

Je účinný pri nespavosti, bolestiach hlavy, pri migréne či pri výkyve nálad, ktoré často sužujú práve ženy v prechode. 

Vitamín D3

Vitamín D3 sa v prípravku GS Merilin Harmony nachádza kvôli svojmu vplyvu na vstrebávania fosforu a vápnika. Umožňuje zároveň efektívnejšie využitie týchto minerálov pre mineralizáciu kostí. 

Vápnik

V období menopauzy môže v dôsledku nízkej hladiny estrogénu v tele chýbať dôležitý vápnik. Ohrozené tak môžu byť kosti, či už rednutím alebo nepríjemným ochorením osteoporóza. 

GS-Merilin-Harmony zloženie

GS Merilin Harmony na prírodnej báze, teda nespôsobuje priberanie. 

zloženie GS-Merilin-Harmony

V zložení sa nachádzajú 4 účinné látky. 

  Dávkovanie GS Merilin Harmony

Denná dávka GS Merilin Harmony predstavuje jednu tabletku. Tabletky majú o trocha väčšiu veľkosť, ich prehĺtanie tak môže byť pre niekoho sťažené.

Keďže ide o výživový doplnok, pre dosiahnutie želaných výsledkov je dôležité užívať ho pravidelne a dlhodobejšie.

Pre koho GS Merilin Harmony nie je vhodný?

 • deti
 • tehotné a dojčiace ženy
 • ľudia s alergiou na niektorú zložku

Pokiaľ užívate nejaké iné lieky, odporúčame sa o užívaní prípravku GS Merilin Harmony poradiť so svojim lekárom. Obsahuje totiž ľubovník bodkovaný, ktorý môže ovplyvňovať účinky niektorých liekov. 

GS-Merilin-Harmony veľkosť tabliet

Tabletky sú o niečo väčšie a musia sa užívať v celku. 

  Cena prípravku GS Merilin Harmony

Výživový doplnok GS Merilin Harmony je dostupný v balení 60+30 tabliet zdarma za cenu pohybujúcu sa okolo sumy 17 €. 

Toto balenie vydrží pri odporúčanom dávkovaní jedna tableta denne až tri mesiace, počas ktorých sa o účinkoch prípravku možno presvedčiť priamo na vlastnej koži. 

V ponuke je aj balenie 2 x 90 tabliet za sumu cca 30 €. 

GS-Merilin-Harmony účinky

Doplnok pomáha tíšiť príznaky menopauzy, pozitívne vplýva na duševné zdravie a zároveň podporuje pevnosť kostí. 

  Skúsenosti a recenzie s GS Merilin Harmony

Prípravok GS Merilin Harmony patrí k veľmi obľúbeným a populárnym výživovým doplnkom určeným na tíšenie príznakov menopauzy, čoho dôkazom je aj množstvo spokojných užívateliek. 

Podľa skúseností žien prípravok pomáha tlmiť návaly tepla, ale aj výkyvy nálad, bolesti hlavy a priaznivo vplýva aj na celkové upokojenie. Potrebné je ale rátať s dlhšou dobou nástupu účinkov či individuálnym účinkom. Výrobca odporúča užívanie doplnku aspoň po dobu dva až tri mesiace. 

"Skutočne pomáha pri klimakterických problémoch, zlepšuje spánok, zmierňuje návaly horúčav, potenia." Overený zákazník, heureka.sk

"Beriem ho už 12 rokov, pomohol mi v prechode a aj teraz má jeho užívanie opodstatnenie." Overený zákazník, heureka.sk

"Užívam ho už asi 10-12 rokov s menšími pauzami a zo všetkých prírodných/ vyskúšala som hádam väčšinu dostupných/ má najlepšie účinky, len treba vydržať aspoň 1 mesiac, kým sa prejavia a aj potom pokračovať." Overený zákazník, heureka.sk

"Produkt užívam už piaty rok, ale u mňa zaberá tak na 60 %." Overený zákazník, heureka.sk

"Doporučila mi léčitelka. Je to přírodní preparát, nemá vedlejší účinky, bere se jednou denně a funguje u mne skvěle. Užívám již dvanáctým rokem. Vzhledem k tomu, že si čas od času něco zlomím ( už od mládí ), vždy kosti srostou v normálním termínu, tedy má dobrý vliv na osteoporézu. Doporučuji." Overený zákazník, heureka.cz

"Přírodní produkt. Zkušenosti velmi dobré, po gynekologické operaci ve 43 letech začaly příznaky přechodu které vymizely po užívání GS Merilin. Produkt se užívá velmi dobře stačí 1 tableta večer. Určitě bych produkt doporučila ostatním." Overený zákazník, heureka.cz

Výhody a nevýhody prípravku GS Merilin Harmony

Výhody

 • prírodné zloženie
 • pomáha pri príznakoch menopauzy
 • pôsobí na pevnosť kostí
 • zlepšuje fyzickú i psychickú pohodu
 • možno užívať dlhodobo
 • bez cukru, lepku a laktózy

Nevýhody

 • individuálny účinok
 • nutnosť užívať dlhodobejšie
GS-Merilin-Harmony recenzia skúsenosti

 Celkové hodnotenie prípravku GS Merilin Harmony

Menopauza je strašiakom mnohých žien, no veľakrát zbytočne. Aj obdobie prechodu sa totiž dá zvládnuť s úsmevom na tvári a celkovou spokojnosťou. Dopomôcť tomu môže práve výživový doplnok GS Merilin Harmony

Tento nehormonálny prípravok má prírodné zloženie, ktoré tvoria extrakty z liečivým bylín a dôležité vitamíny. Možno ho bez problémov užívať aj dlhodobo, bez nejakých vedľajších účinkov. 

Pozor si ale treba dať v prípade, že užívate aj nejaké iné lieky, ktorých účinok by mohol ľubovník bodkovaný (nachádzajúci sa v GS Merilin Harmony) ovplyvňovať. 

Celkovo je však výživový doplnok GS Merilin Harmony veľmi vhodnou voľbou pre ženy v menopauze, čo dokazuje aj veľké množstvo spokojných recenzií žien, ktoré ho už vyskúšali. Pomáha zmierňovať tie najnepríjemnejšie príznaky klimaktéria a cítiť sa tak lepšie, nielen po fyzickej, ale aj psychickej stránke.

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

1
Pridajte vašu recenziu

avatar
Eva
Komboš
Eva

Merilin užívam piaty týždeň a návali stále mam aj nočné potenia, tak neviem

Čo sa vám na produkte páči?
Zatiaľ nepomaha
Čo sa vám na produkte nepáči?
Nemá ucinky