​Najlepšie homeopatiká - ​Recenzie a skúsenosti


Homeopatiká sú lieky, ktoré sú vyrobené na minerálnej a prírodnej báze. Ich výhodou je, že sú vhodné pre každého – deti, tehotné ženy, dojčiace matky, dôchodcov. My sme pre vás vybrali tie najlepšie.

Najpopulárnejšie homeopatiká

Homeopatikum Sédatif PC

Na liečenie stresu

Sédatif PC

od 6 €

homeopatiká OSCILLOCOCCINUM 6 dávok

Pri chrípke

Oscillococcinum

od 9 €

homeopatiká GASTROCYNESINE

Na ťažkosti s trávením

Gastrocynesine

od 6 €


Recenzie ​homeopatík

Homeopatikum Sédatif PC

Cena od 6 €

Sédatif PC je určený na liečenie stresu, ktorý sa môže prejavovať rôzne, napríklad zvýšeným tlakom, nespavosťou, hnačkami, bolesťami hlavy a brucha, alebo triaškou. Tablety sú vyhľadávané najmä osobami, ktoré trpia nespavosťou a úzkosťou. Liek nie je návykový a je vhodný aj pre deti.

Skúsenosti užívateľov

„Liek je lepší ako hociktorý iný na spanie.“ Overený zákazník

„Mám panický strach z lietadiel, pred cestou ma dokáže ukľudniť.“ Ema

„Výborné homeopatikum pri vysokej psychickej záťaži.“ Monča

Náš názor

Výhodou je, že na užívateľoch lieku neboli spozorované žiadne vedľajšie účinky. Neovplyvňuje pozornosť, takže riadenie motorového vozidla po užití nie je nebezpečné.

homeopatiká OSCILLOCOCCINUM 6 dávok

Cena od 9 €

Pomocou homeopatík sa dá liečiť aj chrípka a jej podobné ochorenia. Oscillococcinum je skvelým pomocníkom pri nepríjemných bolestiach hrdla a horúčkach.

Užívanie je jednoduché – obsah tuby vlejte pod jazyk a nechajte voľne rozpustiť. Liek nie je potrebné zapíjať. Dá sa použiť aj ako prevencia pred chrípkou.

Skúsenosti užívateľov

„​„Používam už pri prvých príznakoch chrípky. Choroba má potom ľahší priebeh.“ Aďa

„Oscillo je lepšou voľbou ako antibiotiká, nezaťažuje pečeň.“ Overený zákazník

„Je super, že je to rozpustné, deti to vypijú skôr ako zjedia tabletu.“ Michaela

Náš názor

Pravidelné užívanie lieku vám pomôže vyhnúť sa chrípke úplne. Vzhľadom na to, že sa nejedná o tablety, je Oscillococcinum dobrým riešením liečenia detí, ktoré majú problém s prehĺtaním tabliet. Nevýhodou je o niečo vyššia cena.

​3. AVENOC

homeopatiká AVENOC

Cena od 6 € 

Avenoc je homeopatická masť určená na liečenie rôznych ochorení konečníka – hemoroidov, zápalov konečníka alebo drobných raniek. Masť je zložená zo 100% prírodných látok, ktoré nedráždia pokožku. Užíva sa len na odporúčanie lekára.

Skúsenosti užívateľov

„Dá sa používať dlhodobo, čo je pri liečení hem​oroidov nutné.“ Overený zákazník

„Ani po rokoch používania sa u mňa nevys​kytli žiadne ​vedľajšie účinky.“ Marta

„Skúsim niečo iné, mne masť nepomohla.“ Overený zákazník

Náš názor

Výhodou je rýchly nástup účinkov, uvoľnenie bolesti a cena. Používanie sa neodporúča osobám s alergiou na lokálne anestetikum.

homeopatiká CICADERMA 30 g

Cena od 5 €

Masť Cicaderma je určená na liečenie malých povrchových raniek pokožky, ktoré môžu byť spôsobené uštipnutím hmyzom, holením alebo depiláciou, popálením, alebo odrením. Po nanesení je potrebné miesto obviazať alebo prelepiť leukoplastom, čím sa zabráni vniknutiu nečistôt do rany.

Skúsenosti užívateľov

„Pomohol mi zbaviť sa modrín.“ Overený zákazník

„Je skvelý aj pre detičky, pomáha na zapareniny a urýchľuje samotné hojenie.“ Henrieta

Náš názor

Na produkte je veľmi príťažlivá nízka cena a príjemná vôňa. Krém má hustejšiu konzistenciu, takže na jedno použitie stačí malé množstvo. Nespôsobuje alergické reakcie. Nevýhodou je, že sa dlhšie vstrebáva.

homeopatiká ​5. Euphorbium compositum-Heel S nosová aerodisperzia aer nas 20 ml

Cena od 8 €

Sprej do nosa Euphorbium compositum sa používa v prípade zápalu nosovej sliznice a prinosových dutín alebo suchosti nosovej sliznice. Zloženie produktu je šetrné, takže sliznicu nedráždi a nespôsobuje ďalšie ťažkosti. Na zápaly pôsobí antivírusovo a protizápalovo.

Skúsenosti užívateľov

„Mám vyskúšané aj na sebe a aj na svojom ročnom synovi. Oplatí sa ho mať doma pre každý prípad.“ Andrea

„Liek som si zaobstarala, keď mi nepomohli ani kortikoidy. Odkedy sprej používam, neviem, čo je nádcha.“ Jarmila


Náš názor

Sprej môže slúžiť ako prevencia pre ochoreniami, ktoré začínajú nádchou. Obsahuje bylinné zložky, ktoré nepomáhajú udržiavať nosovú sliznicu dostatočne hydratovanú. Je vhodný aj pre malé deti.

homeopatiká GASTROCYNESINE

Cena od 6 €

Rozpustné tablety Gastrocynesine sa používajú na liečbu tráviacich ťažkostí – pálenie záhy, bolesti žalúdka, nadúvania a gastroezofagálneho refluxu. Obsahuje strychnínovník indický, ktorý podporuje chuť do jedla a zároveň pomáha pri akútnej zápche.

Skúsenosti užívateľov

„Tablety ma zbavili ospalosti po jedle.“ Marián

„Mám problémy so záhou, takže tabletky nosím stále pri sebe. Účinkujú veľmi rýchlo.“ Overený zákazník


Náš názor

Výhodou je rýchly nástup účinku. Tablety sa v ústach ľahko rozpustia, takže nie je nutné ich zapíjať. Liek tým pádom môžete nosiť stále so sebou. Tablety sú vhodné aj pre dojčatá.

homeopatiká RHINALLERGY 60 tabliet

Cena od 5 €

Tablety Rhinallergy sú vhodné ako liečba sezónnej alergie. Tá sa prejavuje pálením očí, nádchou, opuchom slizníc, kýchaním alebo nepríjemným kašľom. Liek je voľnopredajný a vhodný pre každého.

Skúsenosti užívateľov

„S týmto liekom mám veľmi dobré skúsenosti. Príznaky alergie výrazne zmiernil.“ Overený zákazník

Náš názor

Liek sa dá kombinovať aj s inými produktami, vedľajšie účinky neboli spozorované. S alergiou bojuje rýchlo a​ rovnako rýchlo si poradí aj s jej príznakmi. Pravidelné užívanie vám môže zabezpečiť príjemnú jar.

homeopatiká TRAUMEEL S tablety tbl 50

Cena od 7 €

Traumeel tabletyurčené na liečenie lokálnych bolestí. Podporujú stimuláciu vlastných liečivých mechanizmov, ktoré sú potrebné pri liečbe zlomenín, krvných podliatin alebo bolesti zubov. Tablety sa odporúča užívať po rôznych operáciách.

Skúsenosti užívateľov

„Po operácii kolena som sa potreboval rýchlo zotaviť a myslím si, že Traumeel mi pomohol.“ Igor

„Doteraz som neprišiel na význam tohto lieku. Čakal som, že sa mi zlepší aspoň imunita, ako vravel môj lekár.“ Anonym


Náš názor

Liek je zložený z výťažkov rôznych rastlín a blahodarne pôsobí na celý organizmus. Podporuje správne fungovanie kĺbov a svalov. Nie je vhodný pre deti do 10 rokov.

homeopatiká Klimakt-Heel

Cena od 7 €

Klimakt Heel je určený pre ženy, ktoré sa nachádzajú v období klimaktéria. Napomáha pri hormonálnych zmenách a zlepšuje psychickú rovnováhu ženy. Bráni návalom tepla, prudkým zmenám nálad a zlepšuje kvalitu nechtov a vlasov.

Skúsenosti ​​​​užívateľov

„Tabletky som si kúpila na základe ceny a som s nimi veľmi spokojná. Nemusela som minúť majland.“ Mária

„Nie sú zlé, no na trhu sú aj lepšie možnosti.“ Overený zákazník

Náš názor

Výhodou je veľkosť tabliet, sú malé, takže sa dajú užiť aj bez zapíjania. Balenie obsahuje 50 tabliet, odporúčaná denná dávka sú maximálne 3 tablety.

homeopatiká ​10. PHOSPHORICUM ACIDUM GRA HOM CH30 4 g

Cena od 4 €

Liek PHOSPHORICUM ACIDUM GRA HOM je určený na viacero problémov. Napomáha vrátiť pacienta do psychickej pohody – zbavuje ho depresie, stresu, vyťaženia alebo vyčerpanosti. Taktiež lieči hnačku a plynatosť, ktoré sú spôsobené stresom.

Skúsenosti užívateľ​​​​ov

„Na odporúčanie psychológa som liek kúpila synovi, ktorý mal problémy v škole. Dokázal ho upokojiť.“ Overený zákazník

„Pomohol mi na závrate.“ Simona

Náš názor

Liek je mať vhodné pri sebe, aj vás trápi častý pocit neistoty alebo pravidelný stres. Upokojiť vás dokáže v priebehu pár minút. Neotupuje zmysly a nemá žiadne vedľajšie účinky.


​Čo ​sú homeopatiká?

recenzie homeopatík

Homeopatiká sa pokladajú za obrovský krok vpred v medicíne. Nespôsobujú vedľajšie účinky a používajú ich pacienti, ktorí sa liečia na rôzne alergie, alebo nemôžu užívať bežné lieky. Sú prevenciou pred alergiami a inými ochoreniami.

Homeopatiká majú schopnosť prispôsobiť sa pacientovi a jeho stavu, a liečiť problémy. Sú populárne najmä u tehotných a dojčiacich žien, a malých detí, pretože neobsahujú chemické látky. Okrem toho sa ľahko vylučujú a sú vyrobené z prírodných surovín. Väčšina homeopatických liekov sa dá použiť aj ako prevencia pred rôznymi ochoreniami, pretože samotné lieky nespôsobujú fyzickú a psychickú závislosť.

Pozor na homeopatiká by si mali dávať najmä diabetici, pretože lieky obsahujú množstvo sacharózy.

​Typy homeopatík

​Vo všeobecnosti sa homeopatiká delia na dva typy:

  • Jednozložkové
  • ​Viaczložkové
Jednozložkové homeopatiká

​Ich základ tvorí jedna aktívna zložka. Tieto homeopatiká sa používajú na liečenie rôznych symptómov, keďže v homeopatii je možné jeden liek použiť na viacero ochorení. Vnimkou nie je ani to, že dvaja pacienti s rovnakou diagnózou môžu dostať na liečbu úplne iné homeopatikum.

Viaczložkové homeopatiká

Tieto typy homeopatík sa zvyknú označovať i pojmom homeopatické špeciality. Ich súčasťou je viacero jednozložkových liekov.

​Na akom princípe funguje homeopatia?

​Homeopatia funguje na jednoduchom princípe, t. j. podobné sa lieči podobným. A čo to znamená? 

Pokiaľ nejaké ochorenie spôsobuje istá látka, toto ochorenie je zároveň možné tou istou látkou v riedenej forme a správnym podaním aj vyliečiť. Nech vám to pripadá akokoľvek absurdné, za všetko hovorí nasledujúci príklad.

Liek Apis mellifica sa používa na odstránenie pichania, pálenia, bolesti so silným opuchom či na sťažené dýchanie a nepokoj. Všetky tieto príznaky sú charakteristické aj pre bodnutie včelou. Práve spomínaný liek Apis mellifica je však vyrobený zo včely medonostnej. 

​Pri liečení sa homeopatia nesústreďuje na diagnózu, ale samotné príznaky. Homeopatia teda nelieči chorobu ako takú, ale konkrétneho človeka. 

Názor experta

Princíp podobnosti využívame často aj v bežnom živote, len si to neuvedomujeme. Predovšetkým v južných krajinách sa zvykne v lete popíjať teplý čaj, taký najväčšmi ochladí a osvieži. Kyslou šťavou z citróna zas možno bojovať proti žalúdočnej kyseline.


MUDr. ​​Vladimír Petroci, homeopat


Odporúčame nakupovať len u overených predajcov

drmax.sk logo
pilulka.sk logo
Homeopatiká
5 (100%) 10 x

Pridajte vašu recenziu

avatar
Kliknutím na ikonku nižšie môžete pridať obrázok