7 vecí, ktoré by vám na útulnom balkóne nemali chýbať

Máte balkón a príliš ho nevyužívate? Nechajte si poradiť a uvidíte, že stačí pár jednoduchých trikov a budete na ňom chcieť stráviť celé leto. Navyše ho môžete premeniť nielen na útulné miesto pre relax, ale tiež na úrodnú záhradku.

balkón

1. Textilné doplnky nemôžu chýbať

Balkónový nábytok z plastu či kovu síce odolá nepriaznivému počasiu, ale na útulnosti vášmu balkónu moc nepridá. Všetko sa však môže zmeniť, keď ho doplníte pohodlnými podsedákmi, vankúšmi a dekami, ktoré navyše za chladnejších večerov príjemne zahrejú. Ak nemáte zakrytý balkón, využijete uzatvárateľný box, do ktorého môžete všetky tieto textílie skryť pred dažďom.

2. Prázdny kút premeníte na oázu

Ak máte menší balkón, odporúčame použiť závesné kreslo so stojanom. Je pohodlné, krásne, a navyše nezaberie zase až tak veľa miesta. Na balkón či terasu je ideálne napríklad na vychutnanie rannej kávy alebo večerný relax s knihou.

balkón

3. Využite steny, zábradlie aj strop

Aj malý balkón sa dá útulne zabývať. Rôzne police alebo odkladacie stolíky môžu byť ukotvené k stene alebo dokonca k zábradliu balkóna, na ktoré tiež môžete dať kvetináče a truhlíky. Ak máte zapustený balkón, skvele vám poslúži aj strop, na ktorý môžete pripevniť závesné kvetináče alebo menšiu hojdaciu sieť.

4. Balkónová džungľa

V meste sa môže stať balkón malým kúskom prírody, preto na ňom nešetrite so zeleňou. Rastliny môžu visieť v závesných kvetináčoch zo stropu, na stenách sa uchytia ako takzvaná vertikálna záhrada a do výšky ich môžete pestovať aj na policiach, regáloch alebo vyvýšených záhonoch.

5. Šikovný nábytok šetrí miesto

Lavica alebo puf, ktoré môžete v prípade potreby využiť aj ako odkladací stolík, uzatvárateľné úložné boxy, na ktoré sa len pridá podsedák a zmenia sa na pohodlné sedenie. Presne takýto nábytok vám pomôže s nedostatkom priestoru. Zastane viacero funkcií, prispôsobí sa danému momentu a zaberá menej miesta. Obľúbená je aj kombinácia sedenia, úložného priestoru a steny s policami alebo pohovka so strieškou a odkladacou plochou v jednom.

6. Kúzla so svetlami

Svetlo sviečok, solárnych a dobíjacích lampičiek alebo svetelné reťaze vedia dokonale premeniť atmosféru večera. Hodia sa, aj keď máte na balkóne klasické osvetlenie. Vytvárajú totiž príjemné tlmené svetlo, v ktorom nebudete vystavení zrakom susedom ako na pódiu.

balkón svetlá

7. „Jedlé truhlíky“

Ak máte balkón orientovaný na severnú stranu, mali by ste pestovať rastliny, ktoré potrebujú menej slnka. Zo zeleniny sem patrí napríklad kapusta alebo hrach. Naopak na južne orientovanom balkóne vám krásne budú rásť bylinky a dariť sa tu bude aj paradajkám, paprikám a rôznym šalátom.

O autorovi

PR článok
 

Ak máte záujem o napísanie kvalitného a zaujímavého PR či natívneho článku, naši copywriteri sa o to postarajú. Napíšte nám na: hello@kombo.sk. (PR článok nemusí vyjadrovať názory redakcie.)