Ako na dokonalý outfit k štedrovečernému stolu

oblečenie k štedrovečernému stolu

Nebudeme si klamať. Najmä pre nežnejšie pohlavie sú vianočné sviatky aj o móde. Večer, kedy sa pri stole aspoň raz v roku stretne celá rodina, predsa stojí za slávnostné oblečenie. Ale ako by malo vyzerať? Pripravili sme pre vás zopár tipov.

Elegantná dáma

Keďže Štedrá večera, ako už jej názov napovedá, sa odohráva večer, outfit by mal byť v prvom rade elegantný, a tak trochu sviatočný. 

Výborným vzorom podobného štýlu obliekania je Kate Middleton. Ak na seba oblečiete na Štedrý deň oblečenie v štýle ako bežne nosí nastávajúca anglická kráľovná, rozhodne to nebude krok vedľa.

Vyhrať sa môžete s farbami, materiálmi aj doplnkami, no dôležité je, aby celý outfit pôsobil ako jednotný celok. Práve to z vás spraví módnu hviezdu večera.

Ó šaty

Práve šaty, ktoré dokonale sedia na typ postavy, sú kúsok oblečenia, ktorý premení na dámu každú ženu. V tomto zimnom období sa nemusíte báť siahnuť aj po hrubších úpletových šatách. Doplňte ich vzorovanými pančuškami, ktoré s nimi krásne ladia, no zároveň nezanikajú a jednoduchá štedro večerná „róba“ je na svete.

Doplnkami to zbytočne nepreháňajte, aby šaty a pančušky mohli vyniknúť. Siahnite po jednoduchých náušničkách a v prípade, ak majú šaty aj výstrih, dekolt môžete dozdobiť jemným náhrdelníkom. Ideálne bude, ak oba doplnky budú z jednej sady.

Praktická, no očarujúca

Azda najťažšie to majú s výberom štedrovečerného outfitu hostiteľky. Tie by totiž mali byť najžiarivejšími dámami v miestnosti. No zároveň sa potrebujú cítiť pohodlne, aby sa im dobre staralo o hostí.

Ak tento rok pripadla táto úloha vám, môžete vyskúšať nohavicový kostým, ktorý sa tento rok teší veľkej popularite. V ponuke ho môžete nájsť vo viacerých obchodoch, v akcii ho aktuálne nájdete v sieti New Yorker. Krokom vedľa nebude ani zladenie nohavíc a peknom blúzkou alebo jednoduchým potom. Tie odvážnejšie, môžu zvoliť aj top s trblietkami či inou ozdobou.

Zladená celá rodina

Niektoré rodiny doslova fascinuje možnosť spoločne sa zladiť. Ak aj vy patríte do jednej z nich, jednoduchou možnosťou bude kúpa vianočných svetrov. Tie sú dostupné v rôznych motívoch, s extravagantnými obrázkami rôznych postavičiek, aj v krásnych elegantných vzoroch. Ten správny sveter pre seba si preto ľahko vyberie hociktorý člen rodiny. Treba si však dobre vybrať, lebo nie všetky svetre vyzerajú dobre.

Aby bolo zladenie naozaj tip top, môžete sa dohodnúť len na jednej farbe svetrov, alebo napríklad dámy môžu mať svetre jednej farby a páni druhej. Alebo si môžete všetci zakúpiť sveter so snehuliakom alebo iným jednotným vzorom. Možností, ako sa vyhrať so zladením vianočných svetrov je mnoho, vďaka čomu túto tradíciu môžete poňať po novom trebárs aj každý rok.

Páni, to majú o niečo jednoduchšie

Ako pri väčšine príležitostí, aj pri obliekaní sa na Štedrú večeru, to majú páni o niečo jednoduchšie. Základom je, aby ich outfit ladil s ich dámou a zvyškom spoločnosti. Nemalo by sa napríklad stať, že dáma príde nahodená v slávnostných šatách a jej partner si oblečie rifle.

Outfit, ktorým páni večer rozhodne nič nepokazia je elegantná košeľa doplnená dobre sadnúcimi nohavicami. V prípade noblesnejšej spoločnosti stačí ešte doplniť kravatu alebo motýlika.

Ak sa ale chystáte na Štedrú večeru do naozaj vyberanej spoločnosti, môže sa stať, že budete nútení siahnuť aj po obleku či dokonca smokingu a dáma po honosnej róbe. Takáto informácia by, samozrejme, nemala chýbať na pozvánke. Nájdete ju ukrytú pod slovíčkami, ktoré vám možno na prvý pohľad nič nehovoria – black tie, black tie optional, semi formal či iné. Preto, ak sa na vašej pozvánke nachádzajú slovám, ktorým nerozumiete.


O autorovi

Adam Kováč
 

Adam je externý prispievateľ nášho portálu. Ako muž rád testuje produkty určené práve im. Baví ho šport a zdravý životný štýl.

Pridajte komentár ku článku

avatar