Ako si vybrať rohovú sedačku, ktorý spĺňa rôzne potreby?

Nová rohová sedačka do obývačky by mala spĺňať očakávania všetkých členov domácnosti. Predtým, ako sa rozhodneme, zvážme, ktoré funkcie používame najčastejšie. Bez ohľadu na to, aký model rohovej sedačky si vyberieme, dbajte na kvalitu nábytku – či je jeho čalúnenie starostlivo ušité, konštrukcia stabilná a či sú na jeho dokončenie použité materiály odolné voči poškodeniu.

Ako si vybrať rohovú sedačku

Nová rohová sedačka do obývačky pre rodinu s deťmi

Výber rohu je praktická aj estetická záležitosť. Dobré zváženie potrieb a očakávaní všetkých používateľov od nového zariadenia umožní vybrať model, ktorý bude slúžiť dlhé roky. Rohová sedačka do obývacej izby pre rodinu s malými deťmi by mal byť kombináciou funkčnosti, pohodlia a bezpečnosti. Významnú úlohu pritom zohrávajú odolné materiály a tkaniny, ktoré sa ľahko čistia. Pri výbere rohovej sedačky sa zamerajte na kvalitné materiály, ktoré vydržia detskú aktivitu, a na univerzálnu, skôr tmavú farbu čalúnenia. Rohové sedačky v odtieňoch sivej nielenže sa hodia k modernému nábytku, ale sú odolnejšie voči viditeľnému znečisteniu ako svetlé tkaniny.

Rohové sedačky na nožičkách vnášajú do interiéru dojem ľahkosti a priestrannosti a, čo je dôležité, uľahčujú udržiavanie poriadku v obývacej izbe. Pri výbere takejto rohovej sedačky by sme si mali dávať pozor, či nožičky ladia s farebnou schémou podlahy a uľahčia odstraňovanie nečistôt nahromadených pod nábytkom. V obývacej izbe určenej pre deti vyhnite sa ostrým hranám alebo iným prvkom, ktoré by mohli byť nebezpečné. Mäkké podrúčky, vankúše, sedadlo a operadlo z pružnej čalúnnickej huby budú pre najmenších vhodné z hľadiska bezpečnosti.

Rohová sedačka s funkciou spania do izby tínedžera

Rohová sedačka s funkciou spania je praktickým riešením do detskej izby staršieho dieťaťa. Dobre poslúži ako prístelka pre hostí tínedžera a tento kus nábytku sa dá použiť aj ako miesto na odpočinok počas dňa. Model bez opierky na ruky zväčšuje priestor na spanie a oddych, vďaka čomu sa doň zmestí viac hostí. Viac funkčnosti ponúkajú modely vybavené kontajnerom na lôžkoviny. Táto dodatočná výhoda vám umožňuje ukladanie bytového textilu, náhradnej posteľnej bielizne, plédov a vankúšov.

Moderný model rohovej sedačky potiahnutý kvalitnou látkou odolnou voči škvrnám je nielen funkčný, ale aj estetický. Nastaviteľné opierky hlavy umožňujú pohodlnú oporu chrbtice pri čítaní, hraní konzolových hier a sledovaní seriálov a navyše umožňujú plynulé prispôsobenie sa individuálnym potrebám. Opäť sa oplatí vybrať si modely, ktoré spájajú funkčnosť, pohodlie, estetiku a bezpečnosť používania. Rohová sedačka by mala zodpovedať štýlu, ktorý mladí ľudia uprednostňujú. V posledných sezónach si moderný eko štýl upevňuje svoju popularitu najmä medzi mladými ľuďmi.

Niekoľko tipov, na aké vlastnosti nábytku pre mladých by sme mali dbať pri výbere rohovej sedačky do izby tínedžera:

  • Minimalistický štýl rohovej sedačky sa vyznačuje jednoduchými líniami, kompaktnými tvarmi a prírodnými materiálmi, ktoré si často vyberajú mladí ľudia. Nábytok s čistým dizajnom a tlmenými farbami sa hodí do moderných interiérov.
  • Univerzálna moderná rohová sedačka - mladí ľudia si často vyberajú nábytok, ktorý je univerzálny a môže prejsť rýchlou premenou. Pravá/ľavá rohová sedačka poskytuje dve možnosti montáže, vďaka čomu sa ľahšie kombinuje s ostatným nábytkom.
  • Nábytok pre mladých by mal byť funkčný. Rohové sedačky s funkciou spania, regály s veľkým úložným priestorom alebo písacie stoly s priestorom na notebook sú praktickými riešeniami.
  • Priestor na uloženie náhradnej posteľnej bielizne a ďalšie úložné priestory sa dobre hodia do izby tínedžera. Mladí ľudia potrebujú v izbe priestor na svoje veci.
  • Výrazné doplnky, napr. charakteristické vankúše alebo kontrastné farby, poskytujú príležitosť vyjadriť mladistvý výraz a jedinečnú osobnosť.

Rohová sedačka s ďalším priestorom na spanie pre hostí

Určenie našich potrieb a spôsobu, akým budeme používať rohovú sedačku, nás nasmeruje do správnej kategórie so rozkladacími rohovými sedačkami, ktoré zodpovedajú veľkosti miestnosti a kúpnej cene, ktorá sa zmestí do rozpočtu. Potrebujeme ďalšie miesto na spanie pre rodinné návštevy, alebo si máme zvoliť pohodlný kus nábytku s luxusnou povrchovou úpravou? Bude čalúnenie vystavené nečistotám v dôsledku prítomnosti malých detí alebo domácich zvierat? Môžeme si dovoliť ľahké čalúnenie z elegantnej vlnenej látky alebo kože?

Pri hľadaní rohovej pohovky do hosťovskej izby alebo pracovne, ktorá príležitostne slúži ako spálňa pre hostí, sa oplatí vybrať rohovú pohovku, ktorá funguje ako pohodlná pohovka cez deň a v noci ako široká manželská posteľ. Farba čalúnenia a dizajn, koniec koncov, veľkého kusu nábytku, udáva tón celej miestnosti. Musíme sa teda zamyslieť nad tým, aké sú štýlové preferencie a ako často sa bude rohová sedačka používať na spanie? Dôraz sa kladie najmä na dizajn, preto je vhodné vybrať si model s prepracovanými tvarmi a výraznými farbami, pričom nezabudnite skontrolovať plochu na spanie, ktorú daný model ponúka. Minimálna plocha na spanie pre dve dospelé osoby má šírku aspoň 140-160 cm.

Ideálna rohová sedačka by mala tvarom a rozmermi vyhovovať miestnosti, nepreťažovať ju ani neblokovať priechod a po rozložení by mala poskytovať dostatok miesta na spanie. Dobre si premyslite svoje potreby a preferencie, aby ste si vybrali model, ktorý vám vydrží roky!

O autorovi

PR článok
 

Ak máte záujem o napísanie kvalitného a zaujímavého PR či natívneho článku, naši copywriteri sa o to postarajú. Napíšte nám na: hello@kombo.sk. (PR článok nemusí vyjadrovať názory redakcie.)