Ako vybrať nábytok do detskej izby? Poradíme vám, na čo si dať pozor

V živote každého dieťaťa príde chvíľa, kedy musí opustiť svoju detskú postieľku a vydať sa na nové dobrodružstvo do vlastnej detskej izby. Niektoré dieťa všetko zvládne hravo, iné zvykne v noci ešte z času na čas svojich rodičov v spálni navštíviť.

Aby si však na novú izbu rýchlo zvyklo, je dôležité sa s ním poradiť ohľadom výberu interiéru. Samozrejme, v mladom veku ešte ťažko vyhodnotí, ktorá posteľ alebo aká výška písacieho stolíka je pre neho tá najideálnejšia, no napríklad taký výber farieb pokojne nechajte na svojich potomkoch. Sú to predsa práve ratolesti, ktoré budú v izbe tráviť najviac času a dá sa povedať, že tam prežije väčšinu svojho detstva.

Ako vybrať nábytok do detskej

Zdroj: maxpixel.net

Výber vhodnej postele nepodceňujte

Správna posteľ je azda najdôležitejším prvkom a dominantou celej izby. Jej výber, samozrejme,  závisí od veľkosti priestoru, ktorým disponujete. Ďalším dôležitým faktorom je aj samotný vek dieťaťa. Pri tých menších myslite predovšetkým na bezpečnosť, no to ešte nemusí znamenať, že je potrebné kupovať menšiu posteľ so všemožnými ohrádkami a zábranami.

Faktom zostáva, že deti naozaj rýchlo rastú a vy predsa nechcete každých pár rokov investovať do novej postele. Pokojne preto zvoľte posteľ klasických rozmerov, na ktorú zábranu proti spadnutiu jednoducho pripevníte.

Detská izba

Zdroj: pixabay.com

Pokiaľ ste sa rozhodli prerobiť izbu starším deťom, respektíve tínedžerom, siahnite napríklad po rozkladacom gauči. Počas dňa na ňom môžu pokojne tráviť čas s priateľmi a v noci sa tento kus nábytku premení na priestrannú oázu pokoja vhodnú na spanie. Ak je však izba dosť veľká, nebojte sa zvoliť klasickú posteľ, ibaže o čosi širšiu. V tomto prípade sú skvelými napríklad postele z masívu, ktoré “nikdy nezostarnú”. Na pohľad evokuje manželskú posteľ, preto sa na nej bez problémov vyspia aj dve osoby.

Posteľ z masívu

Zdroj: Indickynabytok.sk

Tip: Pri výbere rozkladacieho gauča si dajte poriadne záležať. Matrace umiestnené v niektorých z nich sú totižto vhodné skôr na príležitostné prespanie.

Dbajte na dostatok úložného priestoru

Kto má deti vie, že pri nich nie je úložného priestoru nikdy dosť. Hračky od výmyslu sveta, množstvo plyšákov, kopy oblečenia, knižiek či športového náradia, ktoré treba rafinovane “ukryť”. Samozrejme, pokiaľ nechcete, aby sa vám všetko váľalo po zemi. Vyberte si preto tie najideálnejšie skrinky alebo šuflíkové skrine presne pre vás.

Detská izba

Zdroj: flickr.com

Vhodné umiestnenie písacieho stola

Na umiestnení písacieho stola si dajte poriadne záležať. Je predsa jedným z miest, kde bude dieťa tráviť svoju prípravu do školy, ale aj voľný čas. Svetlo by malo na stôl dopadať z opačnej strany ako z tej, ktorou rukou píše. V skratke, pokiaľ je vaše dieťa pravákom, svetlo by mu na stôl malo dopadať zľava, aby si rukou netienilo.

Písací stôl

Zdroj: Indickynabytok.sk

Čo je momentálne v móde?

Kombinácia rôznych vzorov, rozprávkových postavičiek, materiálov a gýčových nálepiek na stenu a nábytok je už pomaly na ústupe. Ako sa hovorí, všetkého veľa škodí, a preto si minimalizmus našiel cestu aj do detských izieb. Jednoduché neutrálne farby hrajúce tón v tóne, do ktorých koncepcie perfektne zapadnú prírodné motívy a materiály. Jednou z možností je aj nábytok z masívu, ktorý je nielen vkusný, ale aj odolný a nenáročný na údržbu.

Fádne a nudné priestory oživia napríklad “steny s príbehom”. Stačí, keď si na jednu z nich vyberiete motív rozprávkových postavičiek, prípadne krajinu ríše zvierat, a šikovný maliar vám a vašim detičkám splní každú predstavu.

O autorovi

PR článok
 

Ak máte záujem o napísanie kvalitného a zaujímavého PR či natívneho článku, naši copywriteri sa o to postarajú. Napíšte nám na: hello@kombo.sk. (PR článok nemusí vyjadrovať názory redakcie.)

6
Pridajte komentár ku článku

avatar
Patrene
Komboš
Janicka
Komboš
Janicka

My sme vyberali z Drevony a úplná spokojnosť 🙂 Dokonca dcérke sme kúpili krásnu princeznovskú poseľ 🙂

Kajinka
Komboš
Kajinka

niečo také typicky dievčenské práve hľadám ale v drevone som nič nevidela majú ju ešte? kedy ste ju kupovali?

Janicka
Komboš
Janicka

Mali by ju mať, objednávali sme ju ešte len pred mesiacom 😀 Skús pozrieť na drevona.sk a postieľka sa volá Sumatra 🙂

Janicka
Komboš
Janicka

Asi len pred mesiacom sme ju brali a mali by keď tak popozeraj na ich eshope sa volá Sumatra 🙂

Kajinka
Komboš
Kajinka

supeer ďakujem krásne ešte ju majú! :))