Ako neurobiť chybu pri kúpe jazdeného vozidla? Pár rád, ktoré vám určite pomôžu

Nie je žiadnym tajomstvom, že každý z nás túži po čo najnadupanejšom a najspoľahlivejšom aute za čo najnižšiu cenu. Preto tak často siahame práve po jazdených vozidlách. Kúpa jazdenky sa môže stať našou celoživotnou kúpou, ale aj doživotnou nočnou morou. Dajte si pozor na týchto pár chýb a zbavte sa pri kúpe strachu a neistoty.

Ako neurobiť chybu pri kúpe jazdeného vozidla?

Zdroj: bigstock.com

Poriadne si premyslite, od koho auto kúpite

Možností, odkiaľ jazdené vozidlá kúpiť, je hneď niekoľko. Jednou z nich je kúpa od súkromníka. Či je auto od vášho známeho alebo od úplne neznámeho majiteľa, mali by ste si ho poriadne preveriť. Ani to, že daného človeka perfektne poznáte vám totižto nezaručí, že sa o auto aj poriadne staral. 

Ďalšou možnosťou sú autobazáre. Do bazárov ľudia chodia častejšie práve vďaka väčšej miere dôveryhodnosti. Ani toto však ešte nie je zárukou úspechu. Keďže ich je v súčasnosti naozaj veľké množstvo, skúste si napríklad prezrieť na internete recenzie toho konkrétneho autobazáru, aby ste zistili, ako sú s kúpou spokojní ich predchádzajúci zákazníci.

Poslednou, zrejme najmenej využívanou, je možnosť dražby auta. Dražba vozidla sa vo svete momentálne radí medzi veľmi spoľahlivú metódu predaja, ako aj kúpy vozidla. Málokto o tomto spôsobe kúpy jazdeného vozidla však vie, a preto sa častejšie uchyľujú práve k prvým dvom spomínaným.

Ako neurobiť chybu pri kúpe jazdeného vozidla?

Zdroj: flickr.com

Svojich zástancov aj odporcov majú samozrejme všetky možnosti, preto je len na vás, ktorú si vyberiete. A hlavne nezabúdajte - každého predajcu si dobre preverte. Veľa vám napovie napríklad aj spôsob komunikácie, pri ktorej môžete jednoducho odhaliť, či sa auta nechcú len na rýchlo zbaviť.

Vezmite si so sebou šikovného automechanika

To, že vás o stave vozidla dôkladne informoval pôvodný majiteľ, prípadne predajca, ešte neznamená, že o všetkých skrytých závadách vie. Aj keď sa o aute najviac dozviete až po dôslednej diagnostike, šikovný automechanik môže čo-to odhaliť hneď pri samotnej prehliadke. Mal by vedieť, na čo si dať pri prezretí najviac pozor, ale aj to, aké triky najčastejšie skúšajú predávajúci. Vziať si niekoho so sebou sa vám na moment môže zdať trápne, no pokiaľ to má dopomôcť k férovej kúpe, mali by ste nad tým minimálne pouvažovať.

Ako neurobiť chybu pri kúpe jazdeného vozidla?

Zdroj: pexels.com

Trvajte na testovacej jazde

Testovacia jazda je spôsob, pri ktorom by ste mali niektoré závady odhaliť aj sami. U žiadneho z predávajúcich by preto nemal byť problém s jej poskytnutím. V prvom rade sa zamerajte na motor, ktorého chod by mal byť plynulý a bez akýchkoľvek trhavých pohybov. U áut s manuálnou prevodovkou sledujte, či sa rýchlosti dajú zaradiť ľahko a bez problémovo.

Dôkladne odsledujte napríklad aj ťah auta, či skúste preveriť brzdy (tie najlepšie vyskúšate obzvláš vo väčšej rýchlosti). Nezabudnite počúvať aj všetky zvuky, ktoré auto pri jazde vydáva. Akékoľvek neznáme “hučanie” jasne signalizuje nejaký problém. A napokon, pri kúpe od súkromníka sa nenechajte zlákať na reči, že vás rád prevezie on. Technikou jazdy dokáže veľmi rýchlo prípadné nedostatky skryť.

O autorovi

PR článok
 

Ak máte záujem o napísanie kvalitného a zaujímavého PR či natívneho článku, naši copywriteri sa o to postarajú. Napíšte nám na: hello@kombo.sk. (PR článok nemusí vyjadrovať názory redakcie.)

1
Pridajte komentár ku článku

avatar
Maro
Komboš
Maro

Ja autám moc nerozumiem, preto keď si nejaké vyhliadnu, tak sa na neho jede so mnou pozrieť kamarát automechanik, aby mi povedal, či je kúpa auta dobrá voľba. Teraz mám už skoro rok BMX X3 a som s ním úplne spokojný. Mením akurát prevádzkové záležitosti a inak všetko drží, tak snáď to tak bude aj naďalej. Nedávno som si akurát musel nechať urobiť nový kľúč, pretože som jeden stratil a vôbec netuším, kde. Z https://www.autokluc24.sk/ som si objednal nový vystreľovací kľúč, ktorý som si nechal potom v servise upraviť. Som ale celkom zvedavý, kde sa ten stratený objaví.