Vyberáme podlahu do kúpeľne. Na čo si dať pri kúpe pozor?

Pokiaľ ide o výber podlahy do kúpeľne, je naozaj náročné vybrať tú správnu. Možností je neúrekom a nie vždy si vieme vizualizovať, ako asi bude konkrétna podlaha vyzerať u nás v kúpeľni. Dôležité je myslieť nielen na dizajn, ale aj na to, aby materiál dokázal odolať vlhkosti, nešmýkalo sa na ňom a nevyžadoval veľkú starostlivosť.

Ako vybrať podlahu do kúpeľne

Zdroj: pexels.com

Z čoho môžete vyberať?

  • Porcelánové a keramické dlaždice,
  • kamenná dlažba,
  • podlaha z gumy,
  • leštený betón,
  • drevené podlahy.

Vyberte si do kúpeľne podlahu, ktorá bude vyhovovať vášmu životnému štýlu.

Pri výbere podlahy do kúpeľne by ste sa mali riadiť životným štýlom vašej domácnosti. Ak máte napríklad malé deti, je dôležité, aby bola kúpeľňa bezpečná, no zároveň ľahko umývateľná. 

Vo všeobecnosti bude väčšina typov povrchov vyhovovať rodine so staršími deťmi alebo dospelým. V prípade že máte doma malé deti či seniora, prečítajte si naše tipy:

Rodina s malými deťmi

Rodinná kúpeľňa používaná malými deťmi bude vyžadovať podlahu, ktorá je schopná odolať častým špliechancom vody počas doby kúpeľa, a tiež bude odolná voči pošmyknutiu. 

Navrhované typy podlahy: 

Guma a vinyl sú ľahko umývateľné a dobre zadržiavajú vodu. Veľký výber farieb a vzorov znamená viac príležitostí pre hravý a zábavný dizajn. Zároveň je to mäkký materiál, čo je výhodou najmä pri malých deťoch, ktoré často padajú.

 Vhodným materiálom je aj drevo, ktoré má veľmi dobré izolačné vlastnosti a je dostupné v rôznych odtieňoch či povrchových úpravách.

Výber kúpeľne

Zdroj: bigstock.com

Starší človek

Kúpeľňa bude musieť byť bezbariérová a prístupná, odolná proti šmyku a bude ideálne, ak to bude mäkký materiál.

Navrhované typy podlahy:

Drevené podlahy skvelo držia a sú teplejšie ako dlaždice. Ich ďalšou výhodou je, že nie sú také tvrdé a vyzerajú veľmi dobre. Drevená podlaha ponúka viac výhod, než by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Majte na pamäti, že si budú vyžadovať dobrú starostlivosť.

Drevené podlahy určené do kúpeľne sú najčastejšie skonštruované z niekoľkých vrstiev. Vrchná vrstva dreva (výrobky vyššej kvality majú tendenciu mať hrubšie oterové vrstvy) je nad vrstvami dreva alebo preglejky.

Výber podlahy do kúpeľne

Zdroj: pexels.com

Vzhľadom na viacvrstvový charakter upraveného dreva je dôležité dávať pozor na to, aby na ňom dlhodobo nestála voda - po čase by mohla vniknúť do dreva.

Jednoduchá údržba je kľúčom k predchádzaniu problémom - nenechávajte mokré rohože a uteráky na podlahe a ihneď po kúpeli či sprche utrite vodu.

O autorovi

PR článok
 

Ak máte záujem o napísanie kvalitného a zaujímavého PR či natívneho článku, naši copywriteri sa o to postarajú. Napíšte nám na: hello@kombo.sk. (PR článok nemusí vyjadrovať názory redakcie.)

Pridajte komentár ku článku

avatar