Dresscode checker - nová appka radí ako zladiť outfit s topánkami

Tešíte sa na svadbu kamaráta, ale vaše nadšenie vystriedajú obavy z toho, čo si obliecť. Ak aj zoženiete oblečenie podľa predpísaného dress code, začnete riešiť druhú otázku. Čo si obuť? Práve preto vznikla nová aplikácia, ktorá vám poradí, aké topánky sa hodia na významné udalosti. Môže sa jednať o svadbu, pohovor, stužkovú, ale aj ples, či predstavenie v divadle. Vyvarujte sa módnemu faux pas a vyskúšajte jednoduchú aplikáciu dresscode checker.

Nová aplikácia Dresscode checker vás zladí

Aké topánky vybrať pre nevestu?

Na detailoch záleží. Dotvárajú celkový dojem a ak nevyberiete správne, máte postarané o poriadne faux pas. Pred tým, ako sa rozhodnete, odpovedzte si ale na niekoľko otázok. Čo je pre vás dôležité? Pohodlie nadovšetko, alebo kvôli móde vydržíte čokoľvek? Aký vysoký má byť opätok? Je dôležité, aby vám vaše svadobné topánky dobre „sadli“ a aby ste sa v nich dobre cítili po celý deň. 

Hneď v závese za pohodlím nasleduje výška podpätku. V tomto prípade platí, že menej je viac. Nepokazte si  najkrajší deň života tým, že budete na tanečnom parkete balansovať na opätku, ktorý nezvládate. Preto je lepšie siahnuť po stredne vysokom opätku (3-5 cm). Veď nakoniec, ak máte dlhé šaty až po zem, topánky veľmi vidieť nebude.

Aké topánky sa hodia na ples?

Žena alebo muž? Dresscode checker vám poradí, aké topánky sú vhodné k vašej večernej róbe. Ak sa chystáte na ples, na pozvánke môžete vidieť dva druhy dress code. Black tie a White tie. Prvý z nich je uvoľnenejší, povolená je aj otvorená špička na topánkach. Tá však môže byť pri dlhých šatách problémom. Šaty sa vám do nej môžu zachytávať.

Farba lodičiek by mala ladiť s večernými šatami, alebo aspoň s doplnkami. White tie znamená najprísnejší dress code. Topánky by nemali byť na platforme. Mali by mať štíhly vysoký opätok a uzavretú pätu aj špičku. Vykrojenie lodičiek pritom nie je predpísané. V obidvoch prípadoch nezabudnite na vhodné pančuchy.

Aké topánky sa hodia na stužkovú?

Idete na stužkovú ako mama alebo sa jedná o jedinečný deň pre vašu triedu. Kedysi platilo, že na stužkovú patria iba dlhé róby. Dnes na tejto udalosti uvidíte aj kratšie kokteilky, ktoré je potrebné zladiť s krásnymi topánkami. Dresscode checker poradí aj ak sa na stužkovú chystáte ako rodičia alebo hostia. Rodičia by mali byť oblečení menej nápadne v porovnaní s deťmi. K decentným tmavým farbám šiat a kostýmu si môžete dať strieborné alebo zlaté topánky.

O autorovi

PR článok
 

Ak máte záujem o napísanie kvalitného a zaujímavého PR či natívneho článku, naši copywriteri sa o to postarajú. Napíšte nám na: hello@kombo.sk. (PR článok nemusí vyjadrovať názory redakcie.)

Pridajte komentár ku článku

avatar