Prenosné bluetooth reproduktory - Test


Autor: Lenka Riganová | Aktualizované: 16. 09. 2020

Tieto bluetooth reproduktory odporúčame

JBL Charge 4

Vodeodolný

Kvalitný bluetooth reproduktor s certifikáciou IPX7, odolný voči vode. 

od 135 €

JBL Boombox

Špičková výdrž

Bezdrôtové zariadenie vydrží hrať na jedno nabitie až 24 hodín. 

od 330 €

JBL Flip 5

Intuitívne ovládanie

Reproduktor s rýchlym párovaním a jednoduchým, intuitívnym ovládaním.

od 93 €

To najlepšie podľa Heureka.sk

Recenzie reproduktorov

Prenosné bluetooth reproduktory sú vynikajúcou voľbou, ako si vychutnať hudbu s priateľmi iným spôsobom, než cez chrčiace reproduktory smartfónov. 

12 hodín sme u nás v redakcii strávili hľadaním, analyzovaním a porovnávaním aktuálne dostupných bluetooth reproduktorov, aby sme vám dnes mohli priniesť výber tých najlepších, spolu s radami a tipmi, ako si vybrať ten správny prenosný reproduktor pre vás. 

Ako sme hodnotili

Pri hodnotení bluetooth reproduktorov sme vychádzali z tých najdôležitejších kritérií, ktorým by mala kúpa tohto zariadenia podliehať. Patrí sem výkon, od ktorého sa odvíja plocha pokrytia zvukom, ďalej samotná kvalita zvuku či výdrž batérie na jedno nabitie.

Zamerali sme sa tiež aj na rozmery a hmotnosť jednotlivých modelov, keďže bluetooth reproduktor predstavuje prenosné zariadenie. Pri hodnotení sme zohľadnili aj skúsenosti používateľov uverejnené na portáli Heureka.sk a Alza.sk

Bluetooth reproduktor, ktorý si počas nášho hodnotenia viedol najlepšie, od nás získal odznak Náš tip. Zariadenie špičkovej kvality vhodné aj pre tých náročnejších sa môže pochváliť odznakom TOP model. A cenovo výhodná, spoľahlivá voľba získala v našom hodnotení odznak skvelý pomer Cena/výkon.


Porovnanie bluetooth reproduktorov

JBL Charge 4

#1

JBL Boombox

#2

JBL Xtreme 2

#3

JBL Flip 5

#4

LAMAX MusiCan1

#5

bluetooth reproduktor JBL GO

#6

bluetooth reproduktor CONNECT IT Boom Box BS500

#7

Výkon

30 W

60 W

40 W

20 W

12 W

3 W

3 W

Výdrž

20 h.

24 h.

15 h.

12 h.

8 h.

5 h.

3 h.

Hmotnosť

0,97 kg

5,25 kg

2,4 kg

0,54 kg

0,39 kg

0,18 kg

0,16 kg

Hodnotenie

Plusy

+ odolnosť voči vode

+ vynikajúci výkon

výborný zvuk

slušná výdrž batérie na jedno nabitie

+ špičková výdrž až jeden deň

+ odolnosť voči prachu, vode i nárazu

kvalitný zvuk

robustný dizajn

+ vodotesnosť

+ kvalitné spracovanie a osvedčený dizajn

jednoduché prenášanie

JBL Connect +

+ intuitívne ovládanie

+ kvalitný zvuk

kompaktné rozmery

pútko ne prenášanie

+ odolný

+ padne presne do ruky

vstavaný mikrofón

FM rádio

nízka cena

+ prenosnosť

jednoduchá manipulácia

integrovaný mikrofón

atraktívny dizajn

+ nízka hmotnosť

+ rozmery

integrovaný mikrofón

prehrávanie z pamäťovej karty

cena

Mínusy

- chýba mikrofón

- vyššia cena

- nižšia kvalita zvuku pri nižšej hlasitosti

- skreslenie zvuku pri vyššej hlasitosti

- slabšie basy

- chýbajúci audio kábel

-  obmedzený rozsah

- slabší zvuk

-  výdrž batérie

-  ovládanie zospodu

Cena

135 €

330 €

200 €

93 €

30 €

27 €

12 €

(Zelenou farbou sú vyznačené najvýhodnejšie parametre. Červenou farbou sú vyznačené najmenej výhodné parametre.)


Akciové ponuky bluetooth reproduktorov v overených eshopoch

Recenzie jednotlivých modelov

1. JBL Charge 4 - Vodeodolný

výkon 30 W • deklarovaná výdrž 20 hodín • rozmery 9,5 š × 9,5 h × 9,3 v cm • hmotnosť 0,97 kg 

JBL Charge 4

Prvé miesto v našom teste najlepších bluetooth reproduktorov patrí obľúbenému modelu JBL Charge 4, ktorý predstavuje v poradí už štvrtú generáciu rady JBL Charge. Čo všetko ponúka a akých vylepšení sa oproti svojim predchodcom dočkal? 

Hlavným lákadlom je vylepšená výdrž batérie, ktorá dostala kapacitu až 7500 mAh. Väčšia kapacita však, žiaľ, automaticky neznamená i väčšiu výdrž zariadenia. Reproduktor má totiž i vylepšený výkon, a to v porovnaní so svojím predchodcom až o polovicu, konkrétne 30 W, ktorý si z kapacity batérie pýta taktiež svoje. Čo sa týka výdrže, tá predstavuje približne 20 hodín na jedno nabitie. 

Reproduktor je vybavený i USB konektorom typu A, čo prezrádza, že pomocou neho nabijete i ďalšie zariadenie, napríklad smartfón. Na nabíjanie reproduktora slúži USB-C konektor. 

Veľkým plusom je aj odolnosť voči vode, ktorú zabezpečuje IPX7, teda reproduktor možno ponoriť do vody po dobu 30 minút, a to až do hĺbky jedného metra. Samozrejme, v tomto prípade je však potrebné počítať so zastretými výškami. Celkovo je však zvuk tohto bezdrôtového reproduktora veľmi dobrý a uspokojí ucho aj toho náročnejšieho poslucháča. 

Jediné, čo by sme tomuto vydarenému modelu JBL Charge 4 vytkli je absencia mikrofónu a teda možnosti telefonovania. 

Výhody

 • odolnosť voči vode
 • vynikajúci výkon
 • výborný zvuk
 • slušná výdrž batérie na jedno nabitie

Nevýhody

 • chýba mikrofón

Orientačná cena

135 €

Hodnotenie

2. JBL Boombox - Špičková výdrž

výkon 60 W • deklarovaná výdrž 24 hodín • rozmery 49,5 š × 19,5 h × 25,5 v cm • hmotnosť 5,25 kg 

JBL Boombox

Bezdrôtový reproduktor Boombox od JBL upúta pozornosť hned na prvý pohľad, a to predovšetkým kvôli svojmu robustnému vzhľadu a veľkosti. 

Veru, s hmotnosťou 5 kg a rozmermi 49,5 cm š x 19,5 cm h x 25,5 cm v ho možno zaradiť k tým väčším zariadeniam na trhu. Rozhodne ho teda len tak neschováte v taške, ale práve naopak, je stvorený na nosenie v ruke, čoho dôkazom je aj integrovaná rukoväť.

Tento reproduktor sa okrem gigantických rozmerov vyznačuje aj gigantickým zvukom, čo je bezpochyby jeho najväčšou výhodou. Zvuk je vyvážený, čistý a s plnými basami. Nechýba ani možnosť prepínania medzi indoor a outdoor režimom. 

Reproduktor dostal do výbavy batériu s kapacitou 20 000 mAh, vďaka ktorej dokáže hrať na jedno nabitie približne 24 hodín. Navyše, umožňuje i dobíjanie iných chytrých zariadení. Samozrejmosťou je aj odolnosť voči vode, ktorú zabezpečuje IPX7 certifikácia.

Za nás môžeme tomuto vydarenému modelu vytknúť len vyššiu cenu, ktorá sa momentálne pohybuje okolo sumy 330 €. 

Výhody

 • špičková výdrž až jeden deň
 • odolnosť voči prachu, vode i nárazu
 • kvalitný zvuk
 • robustný dizajn

Nevýhody

 • vyššia cena

Orientačná cena

330 €

Hodnotenie

3. JBL Xtreme 2 - Obľúbený model

výkon 40 W • deklarovaná 15 hodín • rozmery 28,8 š x 13,2 h x 13,6 v cm • hmotnosť 2,4  kg 

JBL Xtreme 2

Tretie miesto v našom teste obsadil reproduktor, ktorý taktiež pochádza z rúk populárneho výrobcu JBL. Ide o model s názvom Xtreme 2, ktorý je aktuálne podľa portálu Heureka.sk tretím najpredávanejším modelom vo svojej kategórii. 

Bezdrôtový reproduktor JBL Xtreme 2 je mnohými označovaný aj za menšieho brata JBL Boombox. Na rozdiel od neho je však s rozmermi 28,8 š x 13,2 h x 13,6 cm v a hmotnosťou 2,4 kg kompaktnejší a prenosnejší. 

Čo sa však týka zvuku a jeho kvality, tu mu môže svedomito konkurovať. Výkon 2 x 20 W RMS v AC móde sa stará o ostrý, čistý zvuk či hlboké basy. Zvuk je prijateľný a príjemne počúvateľný aj v uzavretých priestoroch. Pri nižšej hlasitosti je však kvalita zvuku o niečo horšia a občas sa zdá, že reproduktor nezahrá všetko čo má, na čo poukazujú aj recenzie používateľov. 

A čo výdrž? Na jedno nabitie reproduktor dokáže odohrať približne 15 hodín, samozrejme, závisí aj od intenzity hlasitosti, na ktorej sa rozhodnete počúvať hudbu.

Vodeodolné vyhotovenie a certifikácia IPX7 sa postarajú o bezproblémovú prevádzku aj v prípade náhodného obliatia či ošpliechania vodou, dažďa alebo ponorenia. Zaujímavou vychytávkou je aj popruh na nosenie. 

Výhody

 • vodotesnosť
 • kvalitné spracovanie a osvedčený dizajn
 • jednoduché prenášanie
 • JBL Connect +

Nevýhody

 • nižšia kvalita zvuku pri nižšej hlasitosti

Orientačná cena

200 €

Hodnotenie

4. JBL Flip 5 - Intuitívne ovládanie

výkon 20 W • deklarovaná výdrž 12 hodín • rozmery 18,1 š x 6,9 h x 7,4 v cm • hmotnosť 0,54 kg 

JBL Flip 5

Bezdrôtový bluetooth reproduktor JBL Flip 5 je nástupca populárneho a obľúbeného modelu Flip 4, od ktorého sa na prvý pohľad takmer vôbec nelíši. Predsa len medzi nimi možno nájsť pár rozdielov, a to tak ako zvonku, tak aj zvnútra. 

Zadný plastový kryt, ako aj microUSB port zmizli a nahradil ho modernejší USB-C port. Ten už nepotrebuje ochranu, keďže reproduktor sa môže pochváliť certifikáciou IPX7.

Reproduktor je vybavený aj špeciálnou technológiou JBL Party Boost, pomocou ktorej je možné vytvoriť celý ekosystém zariadení JBL, čoho výsledkom je ohromujúci akustický zážitok. Zvuk je celkovo veľmi dobrý, reálny, neskreslený. 

Výrobca uvádza, že na jedno nabitie reproduktor vydrží hrať 12 hodín, čo je pomerne slušná doba. Reálne je však výdrž ešte o niečo väčšia, do 15 hodín pri nižšej hlasitosti, čo považujeme za veľké plus. 

Reproduktor možno umiestniť horizontálne, ale aj vertikálne, prípadne použitím pútka navliecť na ruku a počúvať hudbu na cestách. S hmotnosťou 0,54 kg to nie je žiaden problém. 

Párovanie so smartfónom, ako aj celkové ovládanie je jednoduché a intuitívne tak, ako sme na to pri JBL zariadeniach už zvyknutí. 

Výhody

 • intuitívne ovládanie
 • rýchle spárovanie
 • kvalitný zvuk
 • kompaktné rozmery
 • pútko na prenášanie

Nevýhody

 • skreslenie zvuku pri vyššej hlasitosti

Orientačná cena

93 €

Hodnotenie

5. LAMAX MusiCan1 - Kompaktné rozmery

výkon 12 W •  deklarovaná výdrž 8 hodín • rozmery 7 š x 6,8 h x 19,7 v cm • hmotnosť 0,39 kg 

LAMAX MusiCan1

Z nižšej cenovej kategórie sme vybrali bluetooth reproduktor s názvom LAMAX MusiCan 1, ktorý sa aktuálne predáva za sumu 30 €. 

Aj napriek nižšej cene sa tento reproduktor môže pochváliť slušnou výdržou, konkrétne až 12 hodín pri normálnej hlasitosti. V prípade počúvania hudby na maximálnej hlasitosti je ale potrebné rátať s oveľa nižšou výdržou, približne 3 hodiny. Plusom je, že reproduktor možno v prípade potreby použiť dokonca aj ako powerbanku a nabiť ním iné smart zariadenie. 

Aj kvalita zvuku je veľmi dobrá, až miestami ťažko veriť, že takýto zvuk vychádza z tak malého zariadenia. Nebolo by ale na škodu, ak by basy boli o niečo silnejšie. 

Za zmienku nepochybne stoja aj kompaktné rozmery 7 cm š x 6,8 cm h x 19,7 cm v a nízka hmotnosť 0,39 kg, ktoré z tohto reproduktora robia prenosného spoločníka. 

Ani tomuto modelu nechýba vodeodolnosť, o ktorú sa stará IPX4 certifikácia. Kladne hodnotíme aj prítomnosť handsfree či FM rádia. 

Výhody

 • odolný
 • padne presne do ruky
 • vstavaný mikorfón
 • FM rádio
 • nízka cena

Nevýhody

 • slabšie basy

Orientačná cena

30 €

Hodnotenie

6. JBL Go 2 - Atraktívny dizajn

výkon 3 W • deklarovaná výdrž 5 hodín • rozmery 8,6 š x 7,1 v x 3,2 h cm • hmotnosť 0,18 kg 

bluetooth reproduktor JBL GO

JBL má vo svojom portfóliu okrem špičkových zariadení aj jednoduchšie modely pre menej náročných používateľov. Jedným z nich je aj prenosný bluetooth reproduktor JBL GO 2.

Už samotný názov napovedá, že výrobcovia pri tomto modeli stavili na praktickosť, čo im aj vyšlo. Reproduktor ma malé rozmery a hmotnosť, ktorá dosahuje iba 0,18 kg. To, že zariadenie máte v taške pri prenášaní ani nepocítite. Výrobca uvádza dobu prehrávania 5 hodín, čo zodpovedá aj realite. 

V prípade potreby možno pomocou tohto reproduktora vybaviť i hovor, keďže disponuje mikrofónom s potláčaním šumu.

Zaujme aj atraktívnym prevedením, ktoré prezrádza, že týmto kúskom výrobca mieril na mladšiu vekovú kategóriu. Dôkazom toho je aj viacero farebných prevedení, z ktorých máte pri kúpe reproduktora na výber. 

Výhody

 • prenosnosť
 • jednoduchá manipulácia
 • mikrofón
 • atraktívny dizajn

Nevýhody

 • chýbajúci audio kábel
 • pri niektorých skladbách obmedzený rozsah

Orientačná cena

27 €

Hodnotenie

7. CONNECT IT Boom Box BS500 - Pre nenáročných

výkon 3 W • deklarovaná výdrž 3 hodiny • rozmery 7,1 š x 7,1 h x 4,3 v cm • hmotnosť 0,16 kg 

bluetooth reproduktor CONNECT IT Boom Box BS500

Do tej najnižšej cenovej kategórie patrí aj posledný hodnotený model - bezdrôtový reproduktor CONNECT IT Boom Box BS500, ktorý získate za naozaj nízku sumu cca 12 €. 

Vzhľadom na nízku cenu možno predpokladať, že pôjde o jednoduchý model vhodný pre nenáročných používateľov, čo je aj pravda. Ako plus vnímame malé rozmery, konkrétne 7,1 š x 7,1 h x 4,3 v cm a nízku hmotnosť 160 g.

Nenáročná výbava a kompaktný dizajn robia z tohto modelu vhodnú voľbu pre mladšiu vekovú kategóriu, teenegerov a deti. 

O kvalite prehrávaného zvuku možno povedať, že zodpovedá veľkosti i samotnej cene zariadenia. Inak na tom nie je ani doba výdrže reproduktora, ktorá je približne 3 hodiny. Ak už sa aj reproduktor vybije, jeho opätovné nabitie potrvá cca 2,5 hodiny. 

Výhody

 • nízka hmotnosť
 • rozmery
 • integorvaný mikrofón
 • prehrávanie z pamäťovej karty
 • cena

Nevýhody

 • slabší zvuk
 • výdrž batérie
 • ovládanie zospodu 

Orientačná cena

12 €

Hodnotenie

Ako vybrať prenosný reproduktor?

Recenzie bluetooth reproduktorov

Prenosné reproduktory sa v poslednej dobe tešia čoraz väčšej obľube. Niet sa čomu čudovať. Majú kompaktné rozmery, jednoducho sa prenášajú a na ich prevádzku nie je potrebná elektrická energia, teda môžete si ich vziať kamkoľvek idete. V neposlednom rade sa môžu pochváliť aj omnoho lepšou kvalitou reprodukovaného zvuku ako smartfón.  

A ako si teda vybrať ten správny reproduktor? 

Výber nemusí byť vôbec taký zložitý, akoby sa na prvý pohľad mohlo zdať. Stačí, ak budete poznať odpovede na nasledujúce otázky. 


1. Kde budem reproduktor využívať? 

Chystáte sa využívať reproduktor na cestách? V tom prípade budete s najväčšou pravdepodobnosťou od reproduktora vyžadovať čo najmenšie rozmery i nízku hmotnosť. Nemenej dôležitá je bezpochyby i výdrž, ktorá sa väčšinou pohybuje okolo 10 hodín, no k dispozícii sú v prípade potreby aj reproduktory s vyššou výdržou. 

Pokiaľ hľadáte reproduktor na využívanie v domácnosti, na rozmeroch či hmotnosti vám zrejme nebude záležať. Pri týchto reproduktoroch sa väčší dôraz kladie najmä na ich výkon, ako aj kvalitu zvuku. 

V prípade, že hľadáte reproduktory na doma, ale aj na cesty, potrebujete kompaktný kúsok, ktorý sa bude vyznačovať dobrým zvukom, ale aj spoľahlivou výdržou. Pre tieto tipy reproduktorov je často charakteristický aj atraktívny dizajn. 


2. Akú kvalitu zvuku od reproduktora očakávam? 

Tu je potrebné zamerať sa na výkon zariadenia. Platí totiž, že čím vyšším výkonom reproduktor disponuje, tým väčšiu plochu pokryje dobrým zvukom, bez skreslenia.

Najmenšie reproduktory majú väčšinou výkon do 10 W, tie väčšie okolo 11-30 W, a tie najsilnejšie domáce reproduktory disponujú výkonom 31 W a vyššie. 


3. Potrebujem vodeodolný reproduktor?

Pokiaľ si plánujete brať so sebou na výlety a cesty aj svoj nový reproduktor, rozhodne nebude na škodu, ak bude dostatočne odolný. Čo sa týka odolnosti, tá je pri zariadeniach vyjadrená hodnou IPX a určité číslo. 

 • IP 68 – úplná ochrana proti prachu a pred ponorením do vody za podmienok stanovených výrobcom
 • IP 67 – úplná ochrana proti prachu a pred ponorením do vody hlbokej jeden meter po dobu 30 minút
 • IP 66 – úplná ochrana proti prachu a proti namočeniu/poliatiu vodou
 • IP 55 – ochrana pred tryskajúcou vodou zo všetkých uhlov a čiastočná ochrana proti prachu
 • IP 44 – ochrana pred vniknutím veľmi drobných predmetov a pred striekajúcou vodou zo všetkých uhlov
 • IP 33 – ochrana pred vniknutím drobných predmetov a pred vodou striekajúcou zo všetkých uhlov 
 • IP 22 – ochrana pred vniknutím malých predmetov a pred vodou striekajúcou z jedného uhla
 • IP 11 – ochrana pred vniknutím veľkých telies a pred kvapkajúcou vodou IP 00 – bez ochrany pred prachom, nečistotami a vodou.


4. Akým spôsobom chcem reproduktor prepájať so svojím zariadením?

Drvivá väčšina reproduktorov sa prepája so smartfónom či tabletom prostredníctvom bezdrôtovej technológie bluetooth. Okrem toho existuje aj možnosť prepojenia pomocou NFC technológie alebo AUX audio vstupu. Najčastejšie používanou a najobľúbenejšou je prvá spomenutá možnosť. 


5. Aký dosah od reproduktora vyžadujem?

Dosah reproduktorov môže byť rôzny, pričom sa najčastejšie pohybuje okolo 10 metrov. Dôležitosť tohto parametra ponecháme na vaše zváženie, pretože nie každý ho považuje za podstatný. 

Tip od experta

"Pri výbere sledujte nielen teoretickú maximálnu výdrž (tá môže vždy kolísať), ale tiež  dobu nabíjania. Ideálne je, keď sa reproduktor nabíja štandardnou nabíjačkou, ktorú máte k mobilnému telefónu, aj keď musíte počítať s tým, že dnes už sa pri telefónoch presadzuje konektor USB-C, zatiaľ čo pri reproduktoroch sa často drží starší Micro USB. Tak či tak je vždy lepší bežne dostupný kábel než špeciálny, ktorý by ste v prípade straty alebo poškodenia ťažko nahrádzal. 

Kombinácia batériového a sieťového napájania je potom ideálnou; vždy je najlepšie mať na výber. Také reproduktory vám ponúkajú vysoký komfort „bez dobíjania“ pri počúvaní doma, ale pokiaľ niekam idete, môžete si ich bez problému pribaliť a veselo vyhrávať aj tam, kde nie je zásuvka."


DATART

5 dôvodov, prečo si zaobstarať bluetooth reproduktor

 • Bluetooth reproduktor má omnoho kvalitnejší zvuk ako reproduktor smartfónu. 
 • Vyznačuje sa kompaktnými rozmermi a nízkou hmotnosťou, teda jeho prenosnosť je bezproblémová. Môžete ho využiť aj tam, kde sa elektrická zástrčka nenachádza. 
 • Ovládanie bluetooth reproduktora je jednoduché.
 • So smartfónom, tabletom či iným zariadením reproduktor prepojíte pomocou funkcie Bluetooth. 
 • V neposlednom rade je bluetooth reproduktor aj štýlovým doplnkom. 

Kombík radí

Kombík radí

Zabúdať netreba ani na pravidelnú údržbu a čistenie reproduktora. V prípade vodeodolných zariadení je údržba jednoduchá - pomocou vody a jemnej kefky. 


Pokiaľ ale reproduktor nie je vodeodolný, použitie iba navlhčenú handričku, pričom sa vyhýbajte konektorom. 

Najčastejšie kladené otázky pri kúpe bluetooth reproduktora

1. Reproduktor s akým výkonom si vybrať?

Veľmi dôležitým parametrom pri výbere bluetooth reproduktora je výkon. Ten totiž okrem iného určuje aj to, do akej vzdialenosti bude počuť reprodukovaný zvuk. Platí, že čím vyšší výkon, tým väčšia plocha, ktorú reproduktor dokáže pokryť zvukom. 

V súvislosti s výkonom sa môžete stretnúť s dvoma pojmami - RMS a Peak Power. 

RMS uvádza výkon, pod ktorým dokážu reproduktory neustále pracovať, Peak Power zas to, čo reproduktory znesú, teda maximálnu špičku. 

Výkon je udávaný vo Wattoch (W). 


2. Aké ovládanie môže mať bezdrôtový reproduktor? 

Pri bluetooth reproduktore sa môžete stretnúť s troma spôsobmi ovládania: 

 1. Ovládanie priamo na reproduktore
 2. Ovládanie prostredníctvom externého zariadenia
 3. Kombinované ovládanie

Najpraktickejším riešením je kombinované ovládanie, ktoré umožňuje ovládanie priamo na reproduktore, ale taktiež aj pomocou externého zariadenia, napríklad smartfónu. 


3. Akými doplnkovými funkciami by mal disponovať dobrý bluetooth reproduktor?

Tu do veľkej miery závisí aj od toho, aký náročný ste používateľ a čo od reproduktora očakávate. Pokiaľ hľadáte špičkové zariadenie, všímajte si, či reproduktor vo výbave ponúka aj: 

Funkcia powerbanky

Táto funkcia umožňuje dobíjanie aj iných chytrých zariadení priamo z reproduktora. 

Handsfree

Vďaka handsfree vybavíte prostredníctvom reproduktora aj telefonický hovor. 

Pripojenie cez USB

Na škodu rozhodne nie je ani prepojenie cez USB, ktoré umožňuje napríklad nahrať na internú pamäť zariadenia vlastné súbory. 

FM rádio


Pridajte vašu recenziu

avatar