Chcete zorganizovať slávnostnú večeru? Budete potrebovať tento servis!

Plánujete slávnostnú večeru? Dokonalé jedlo je len polovica úspechu. Chcete, aby sa vaši hostia cítili ako v reštaurácii s tromi hviezdičkami Michelin alebo na elegantnej večeri hodnej samotného Jaya Gatsbyho?

Všetko závisí od detailov: prvým krokom k vytvoreniu nezabudnuteľnej atmosféry sú správne vybrané riady.

Minimalizmus v štýle hviezd Michelin

Čistý biely porcelán je obľúbenou voľbou mnohých luxusných reštaurácií, najmä tých s hviezdami Michelin, kde kľúčom k úspechu je dokonalosť. Takýto servis je symfóniou čistoty a elegancie a ideálnym pozadím pre diela kulinárskeho umenia. Vďaka jednoduchosti riadu sa môžete sústrediť na podstatu: na samotné jedlo, jeho chuť a textúru. Biely porcelán je ako čisté plátno pre maliara: poskytuje neutrálne pozadie, ktoré umožňuje jedlám vyniknúť.

Predstavte si stôl zakrytý bielym hodvábnym hladkým obrusom, na ktorom sú rozložené dokonale biele taniere s jemným leskom. Vedľa stoja priezračné objemné poháre z tenkého skla a ligotavé príbory, ktoré rozptyľujú svetlo a dodávajú stolu lesk. Takéto elegantné usporiadanie stola bude nepochybne vyžarovať úroveň najvyššieho stupňa.

Luxus v štýle Veľkého Gatsbyho

Spomínajúc si na noblesnosť 20. rokov, tak výrazne prezentovanú vo „Veľkom Gatsby", je priam nemožné nepreniesť tento štýl na slávnostnú večeru. Predstavte si dlhé impozantné stoly pokryté bielymi obrusmi, ktoré akoby doslova iskrili od množstva striebra a krištálu na nich.

Na stoloch sú sklenené priehľadné taniere s jemnými vzormi; starostlivo vyleštené poháre na vodu, ktoré až žiaria a lákajú svojou priesvitnosťou a čistotou. Zlaté príbory, usporiadané s impozantnou presnosťou, vytvárajú zrkadlové odrazy, dodávajúc stolu ešte viac lesku. Aranžmán dopĺňajú krištáľové vázy s kyticami čerstvých kvetov, s perami a perlami, ktoré sa pyšne týčia uprostred stola. Ich sklenený povrch sa leskne v rôznych odtieňoch, odráža svetlo a znásobuje pocit luxusu. Aj takéto a mnoho ďalších doplnkov nájdete v obchode s nábytkom agatanabytok.sk.

Agata je poľská značka, ktorá je roky synonymom kvality a tradície, ktorá ponúka zákazníkom široký sortiment a profesionálne poradenstvo. Pôsobí tiež na Slovensku ako online obchod.

Vidiecka elegancia rustikálnej keramiky

Elegantné rustikálne naaranžovanie stola je návratom ku koreňom, k prirodzenej jednoduchosti a teplu domáceho krbu. Siahnite po riadoch zo svetlej keramiky s lesklou glazúrou, ktorá im dodáva hĺbku a jemný lesk, delikátne odrážajúc svetlo. Majú v sebe niečo mimoriadne autentické a pozemské, čo priťahuje pohľad a zo stolovania urobí príjemný zážitok.

Doplňte k tomu ľanový obrus a servítky s hrubšou štruktúrou, ako aj príbory z lešteného striebra alebo v odtieni starého zlata. Uprostred stola sa budú skvele vynímať malé vázy so sušenými kvetmi, vetvičkami eukalyptu, olivovníka alebo naplnené čerstvými bylinkami. Budú predstavovať spojenie s prírodou a celkovú aranžáciu skvele doplnia.

Alebo, nechceli by ste prekvapiť hostí a vybrať sa trochu menej tradičným smerom? Nič vám nebráni inšpirovať sa štýlom boho. Áno, je to možné aj na elegantnej večeri! Predstavte si trh v Marakéši – bazár prekypujúci množstvom vzorov, farieb a tvarov. Vôbec sa takéhoto odvážneho spojenia nebojte. Taniere s geometrickými vzormi môžu dokonale ladiť s farebnými sklenenými pohármi na víno. Dekoratívne džbány na vodu alebo karafy na víno s etnickými motívmi určite pridajú večeri trochu exotického charakteru. Štýl boho je priestorom pre kreativitu, ale pamätajte: rozhodujúca je harmónia.

O autorovi

PR článok
 

Ak máte záujem o napísanie kvalitného a zaujímavého PR či natívneho článku, naši copywriteri sa o to postarajú. Napíšte nám na: hello@kombo.sk. (PR článok nemusí vyjadrovať názory redakcie.)