Čo dokážu ponúknuť smartfóny z hľadiska ich cenového zaradenia?

Nech už ide o mobilný operačný systém Android alebo iOS, ponuka smartfónov je široká. Či už hľadáte mobil so solídnym pomerom ceny a kvality alebo patríte k tým najnáročnejším a máte vysoké nároky, svojho favorita určite nájdete. Ktorá cenová kategória však bude pre vás tá ideálna a čo v rámci tohto ohraničenia získate?

čo dokážu smartfóny

S vývojom technológií sa výroba mobilov neustále posúva vpred a počet noviniek enormne narastá. Minuloročné modely nahrádzajú ich vynovené verzie a opäť prevyšujú očakávania spotrebiteľov.

Nájsť tak ten správny typ pre vás môže byť prvotne ťažkým sústom, konečnú voľbu si však môžete uľahčiť. Pokiaľ viete, aké máte finančné možnosti a kam siaha váš cenový strop, o to jednoduchšie sa vám bude vyberať.

Nie každý sa uspokojí s lacným variantom a niekto nemusí zase využiť naplno potenciál prémiového produktu. Zvážiť by ste teda okrem ceny mali aj viaceré parametre a myslieť na všetko, čo pri kúpe smartfónu zaváži.


Súčasná elita

Pokiaľ pri kúpe smartfónu zvažujete väčšiu investíciu, získate vstupenku do sveta inovácií, pokrokov a revolučných noviniek. Bez cenového stropu si môžete vyberať medzi súčasným maximom v rámci smartfónov. V týchto cenových výšinách nájdete nosné vlajkové lode a všetky nevídané spracovania.

Či už pôjde o iPhone 11 Pro Max s bezkonkurenčným procesorom A13 Bionic, Samsung Galaxy S10+ s kvalitným OLED displejom alebo LG G8X s možnosťou pripojenia druhého displeja, to všetko súčasnú elitu predstavuje.

Rátať však treba s tým, že ide v prvom rade o prémiové produkty spoločností a ich cena sa pohybuje v rozmedzí tisíc eur a pri prelomových kúskoch (ako napr. Samsung Galaxy Fold) zaplatíte až dvojnásobok.

Ako si vybrať smartfón

Ak hľadáte typ s kvalitným fotoaparátom, upriamte sa na tohtoročné fotomobily.
(jaboo2foto / Shutterstock.com)

Prekvapivá vyššia trieda

Ak nie sú pre vás nosné modely jednotlivých mobilných gigantov tou pravou voľbou, zvoliť si môžete mobilné telefóny o pár stoviek lacnejšie a nijako tým nepoľavíte od inovácií a prelomových technológií.

Napríklad taký Huawei P30 Pro si vás získa funkciou Zoom in a Xiaomi Mi Note 10 Pro je modelom s päticou fotoaparátov. Medzi týmito zariadeniami hravo nájdete aj tie s veľkou kapacitou batérie 5000 mAh, trojitým fotoaparátom, vysokým výkonom a nadštandardným displejom.

Nech už máte akékoľvek nároky, cenová hladina mobilov nad 500 eur dokáže taktiež skĺbiť väčšinu vašich predstáv a očakávaní.


Výhodná kúpa

V prípade, že si vyberáte telefón s tým, že hľadáte multifunkčné zariadenie, čo bude vyhovovať vašim preferenciám ako po vizuálnej, tak aj po technickej stránke, môžete si zakúpiť solídny model aj pod päťsto eur a navyše sa bude vyznačovať slušným pomerom ceny a kvality.

Tento výhodnejší predaj však predstavuje určité poľavenie od nárokov a značí istú cestu kompromisov. Napriek tomu, tieto modely ponúkajú solídny výkon, slušné hardvérové vybavenie a znázorňujú opäť aj niečo inovatívne.

Smartfón Xiaomi Mi 9T ponúka trojicu kamier, pričom hlavný fotoaparát disponuje 48 megapixelmi, Samsung Galaxy A50 nie je ochudobnený o AMOLED displej, ktorý je typický pre najnovšie mobily značky Samsung a nadšenci fotografovania určite uvítajú Xiaomi Redmi Note 8 Pro s hlavným 64 megapixelovým snímačom a veľkokapacitnou batériou 4500 mAh.

V tejto cenovej kategórii si rozhodne taktiež prídete na svoje, výrobcovia prispôsobili svoje modely potrebám spotrebiteľov a nezabudli zohľadniť aj ich cenu.

Smartfón sociálne siete

Či už pri mobiloch uprednostňujete kvalitný zvuk, prvotriedne fotky či dlhú výdrž batérie, určite si v rámci aktuálnej ponuky vyberiete. (Rawpixel.com / Shutterstock.com)

Typ smartfónu na bežné fungovanie

Hľadáte prvý smartfón pre svoje ratolesti alebo potrebujete taký mobil, čo vám ponúkne štandardné funkcie a bude disponovať všetkým praktickým? Takýto typ zoženiete aj do dvesto eur, pričom kúpou získate mobilný telefón s dotykovým displejom, slušnými parametrami a technickým vybavením, čo plne postačí na štandardné používanie.

V tejto cenovej relácii sú pomerne rozšírené aj menej známe značky a nárast konkurencie má často na svedomí lákavé zníženie cien.

Ak si chcete vybrať taký model, čo vám bude slúžiť niekoľko rokov a predstavuje nezávadné a bezpečné zariadenie, zvažovať by ste mali mobily od osvedčených výrobcov, prípadne zohľadniť recenzie tých, ktorí si konkrétny typ už zakúpili.

V ponuke nájdete odolný LG Q60 s technológiou NFC a zadným 16 Mpx fotoaparátom, rovnako aj Samsung Galaxy A30s so širokým pomerom strán či Motorolu Moto G7 s veľkokapacitnou batériou 5000 mAh, čo vám vydrží 60 hodín.

Smartfón rozdelenie podľa cien

Nech už si vyberiete akýkoľvek model, nezabúdajte zohľadniť všetky vaše kritériá.
(Dragana Gordic / Shutterstock.com)

Kľúčové je porovnanie

Porovnanie mobilov vás výrazne pri konečnej voľbe nasmeruje. V prvom rade nezabúdajte na finančné ohraničenie a dôkladné porovnanie modelov, ktoré sú aktuálne v ponuke.

Priaznivá cena nie je vždy výhrou, daný telefón nemusí totiž spĺňať všetko, čo od toho očakávate. To isté platí aj v prípade, že si zvolíte prémiový produkt, ktorý by ste naplno nevyužívali a zbytočne by disponoval trojicou kvalitných fotoaparátov či enormným výkonom.

Mnohí sa orientujú najmä podľa ceny a dizajnu, samotné technické parametre a vnútorné vybavenie však podceňujú. Pokiaľ sa v daných údajoch nevyznáte, nechajte si poradiť alebo si vyhľadajte recenzie od zákazníkov.

Mať dokonalý prehľad o všetkom, čo ponúka daný mobil a čím disponuje, by tak malo byť základom každej jednej kúpy.


O autorovi

PR článok
 

Ak máte záujem o napísanie kvalitného a zaujímavého PR či natívneho článku, naši copywriteri sa o to postarajú. Napíšte nám na: hello@kombo.sk. (PR článok nemusí vyjadrovať názory redakcie.)