Čo robiť, ak predaj auta nejde podľa plánu? Riešenie problémov a varovania

Predaj auta si vyžaduje čas, trpezlivosť a znalosti. Niekedy sa môžu vyskytnúť komplikácie, ktoré predaj sťažia alebo spomalia. Pozrite sa na niektoré najčastejšie problémy pri predaji auta a dozviete sa o riešeniach a upozorneniach, ako sa im vyhnúť. Dobrá príprava vám pomôže prekonať rôzne problémy spojené s predajom vozidla. Predajte svoje auto úspešne ešte dnes.

problémy s predajom auta

Zdroj obrázka: Max kegfire / Shutterstock.com

Prekážka č. 1: Nedostatok záujemcov o auto

Ak nemáte dostatok záujemcov o vaše auto, môže to byť spôsobené viacerými faktormi. Možno je cena príliš vysoká alebo je inzerát zle napísaný.

Riešenie:

 • Skontrolujte cenu svojho auta a porovnajte ju s cenami podobných vozidiel na trhu. Ak je cena príliš vysoká, zvážte jej zníženie.
 • V inzeráte spomeňte všetky vychytávky, ktoré sa v aute nachádzajú. Môže ísť o autorádio, nainštalovanú autokameru, kvalitná náhradná pneumatika atď. 
 • Vylepšite inzerát pridaním ďalších informácií o vozidle, jeho histórii a stave. Mali by ste tiež pridať kvalitné fotografie z rôznych uhlov.

Zvážte inzerciu na viacerých webových stránkach alebo v miestnych novinách, aby ste oslovili širšie publikum. Čím viac ľudí sa dozvie o tom, že máte auto na predaj, tým lepšie.

Prekážka č. 2: Potenciálni kupujúci od kúpy ustúpia

Po prezretí vozidla sa niektorí potenciálni kupujúci môžu rozhodnúť, že ho predsa len nekúpia. Dôvodom môže byť zlý dojem z vozidla alebo nedôvera k predávajúcemu.

Riešenie:

 • Pred obhliadkou sa uistite, že auto je čisté a upravené.
 • Pripravte si všetku dokumentáciu týkajúcu sa vozidla, napríklad servisnú knižku, technický preukaz alebo dokumenty o údržbe.
 • Buďte úprimní o stave vozidla a jeho histórii. Ak má vozidlo nejaké nedostatky, informujte o nich kupujúceho a ponúknite mu možné riešenie.

Prekážka č. 3: Problémy s platbou

Niektorí kupujúci môžu mať problémy s financovaním kúpy auta alebo sa vás pokúsia podviesť.

Riešenie:

 • Prijímajte len platby v hotovosti alebo bankovým prevodom. Vyhnite sa šekom alebo platbám prostredníctvom tretích strán, ktoré môžu byť rizikové.
 • Ak kupujúci potrebuje na kúpu vozidla úver, odporučte mu overené finančné inštitúcie a požiadajte ho o vybavenie financovania pred uzavretím predaja.
 • Pri komunikácii s kupujúcim buďte opatrní. Ak je podozrievavý alebo trvá na neobvyklých platobných podmienkach, od predaja upustite.

Prekážka č. 4: Právne problémy

Pri predaji vozidla môžete naraziť na právne problémy, ako sú spory o vlastníctvo alebo vady vozidla.

Riešenie:

 • Pred predajom dôkladne skontrolujte všetku dokumentáciu vozidla a uistite sa, že ste jeho právoplatným vlastníkom.
 • Oboznámte sa s právnymi povinnosťami pri predaji vozidla, ako je odovzdanie osvedčenia o evidencii alebo uzatvorenie kúpnej zmluvy.
 • Ak má vozidlo skryté chyby, ktoré by mohli viesť k právnym problémom, buďte o nich úprimní a informujte o nich kupujúceho.

O autorovi

PR článok
 

Ak máte záujem o napísanie kvalitného a zaujímavého PR či natívneho článku, naši copywriteri sa o to postarajú. Napíšte nám na: hello@kombo.sk. (PR článok nemusí vyjadrovať názory redakcie.)