15 tipov na najlepšie dámske hodinky


TOP 3 modely pre rok 2020

Festina hodinky

Klasické hodinky nikdy neomrzia a ostanú trendy.

cena od 81€

Hodinky s mramorovým efektom

Hodinky s mramorovým efektom sú veľmi moderné. 

cena od 30 €

Pásikované hodinky

Hodinky s pásikovaným remienkom pôsobia sviežo.

cena od 17 €

Ak by ste mali vsadiť iba na jeden šperk, ktorý budete nosiť denne - vyberte si kvalitné náramkové hodinky. Nikdy nevyjdú z módy, dokážete nimi upútať a skvele doplnia váš výsledný look. Na trhu je toľko možností - zlaté, strieborné, kombinované, s koženým remienkom, športové, kamienkové... Neviete sa v zorientovať v trendoch?

Práve preto sme pre vás zostavili 15 tipov na najlepšie dámske hodinky. Nezruinujú vašu peňaženku a budú sa perfektne vynímať na vašom zápästí. Stavíme sa, že si nebudete vedieť vybrať iba jedny 🙂

Vyberte si hodinky, v ktorých zažiarite 

Nezmeškajte akciové ponuky dámskych hodiniek v overených eshopoch


KOMBO expert vyberá pre vás

Veronika Ivánová Kombo Expert

„Mám blízky vzťah k móde a rada kombinujem drahšie kúsky, ako kabelky, topánky a doplnky, s bežne dostupnými značkami oblečenia. 

Náramkové hodinky nosím veľmi rada a všade. Mám doma asi zo 6 kusov a obmieňam ich podľa nálady a výsledného outfitu. Veľmi som si obľúbila najmä jednoduché, klasické hodinky s oceľovým remienkom. Nájdete u mňa zlaté, strieborné, rose gold, čierne či kombinované prevedenia na každú príležitosť.“

Ako si vybrať dámske hodinky?

Rozhodnite sa pre typ strojčeka

Pri výbere hodiniek by ste sa mali zamyslieť nad tým, aký pohon strojčeka zvolíte. Strojček je najdôležitejšia časť hodiniek, od neho závisí, aký komfort a funkcie vám poskytnú. A tiež, aké presné budú.

Môžete sa stretnúť s pojmami quartzové a mechanické hodinky. Quartzové modely sú považované za až neuveriteľne presné a kvalitné. Obsahujú menej pohyblivých komponentov, čo znamená, že si nevyžadujú takmer žiadnu údržbu a vydržia omnoho viac, ako mechanické. Väčšina športových a outdoorových hodiniek je práve quartzových.

Avšak aj mechanické hodinky sú kvalitné a na údržbu nie náročné. Veľkou výhodou tiež ostáva, že sú oveľa lacnejšie. Nepotrebujú žiadnu batériu a narozdiel od quartzových modelov je pohyb sekundovej ručičky plynulý. 

Nechajte sa inšpirovať obľúbenými značkami dámskych hodiniek a ich trendmi

Aký štýl hodiniek zvoliť?

Výber štýlu hodiniek by mal záležať od toho, aký typ oblečenia prevažuje vo vašom šatníku. Hodinky by mali byť len jemným doťuknutím výsledného outfitu. Najčastejšie preferovaný tvar dámskych hodiniek je okrúhly, ale na výber máte aj štvorcový, obdĺžnikový či iný nepravidelný tvar.

Ak ste skôr športový typ, to pravé pre vás môžu byť napríklad značky ako Casio, či dnes veľmi obľúbené smart hodinky Samsung alebo Garmin. Tie dnes dostať v naozaj krásnych ženských prevedeniach.

Keď ste skôr elegantný typ a väčšinu dňa strávite v kancelárii či na pracovných stretnutiach, siahnite po nesmrteľných klasikách. Stavte na jedny kvalitné hodinky, ktoré nevyjdú z módy a budete ich nosiť roky. Minimalistické strieborné či zlaté, s koženým či oceľovým remienkom.

Dámske hodinky ako šperk

Nemusíte hneď siahať na dno svojho prasiatka a minúť celoživotné úspory. Áno, Cartier či Rolex, hodinky vykladané diamantmi a inými drahými kameňmi môžu byť snom každej z nás. Ale aj s lacnejšími hodinkami dokážete zažiariť a upútať. 

Vyberte si ligotavé hodinky, pokiaľ ste straka a máte radi všetko, čo sa blyští. Na trhu dnes nájdete tiež mnoho hodiniek, ktoré pôsobia ako náramok. Existujú dokonca sady, kde si môžete remienok na hodinkách meniť podľa nálady či štýlu. Alebo svoje hodinky doplňte trendy náramkom, ktoré podtrhnú ich eleganciu.

Tak čo, podarilo sa nám inšpirovať vás? Ktoré dámske hodinky budú zdobiť vašu ruku? 

P.S.: Ak sa blížia vaše narodeniny či iný sviatok, (tajne) podstrčte tento zoznam vášmu partnerovi, je z čoho vyberať 🙂

Pridajte vašu recenziu

avatar