Tipy na vianočné darčeky pre deti

Tipy na vianočné darčeky pre deti

Tak ako sa oni tešia na darčeky, my sa nevieme dočkať radostných iskričiek v ich rozžiarených očkách. Detská radosť je tou najkrajšou súčasťou vianočných sviatkov. Aj preto si my dospelí dávame na výbere darčekov pre deti obzvlášť záležať.

Ak aj vám tento rok chýba inšpirácia, prinášame vám niekoľko tipov na najpopulárnejšie hračky tejto sezóny.


Hit týchto VIANOC - Magnetické stavebnice

Darčekové bestsellery pre rok 2023


Darčeky pre najmenších (do 1. roka)

Výber darčeka pre malé nemluvniatko nemusí byť vôbec taký zložitý, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Ak si chcete byť istý, že darujete naozaj niečo praktické, skúste sa opýtať rodičov bábätka, či pre drobca momentálne niečo nepotrebujú. Ak ale chcete prekvapiť, môžete vybrať napríklad kolotoč na postieľku či plyšovú hračku do postieľky, ktoré sa hodia predovšetkým pre novorodeniatka. 

Pri obdarúvaní detí starších ako pol roka stavte na hračky rozvíjajúce úchop, motoriku či vnemy. Myslite na to, že batoľa vám ešte nepovie, čo by si pod stromčekom predstavovalo, ale ani nesleduje reklamy a trendy v hračkárstvach. Teší sa z toho, čo ho okamžite zaujme. Nehodnotí cenu ani značku.

hovoriaci psík Fisher Price

Ruku hore, kto z vás nemal svoju obľúbenú plyšovú hračku. Zatiaľ čo vy možno s nostalgiou spomínate na mončičákov, dnešné deti milujú postavičky z obľúbených seriálov. Väčšine najmenších vyčaria úsmev na tvári dvaja hrdinovia z ruskej rozprávky Máša a medveď či malí žltí Mimóni z komédie Ja, zloduch.

Medzi dievčatami sú obzvlášť obľúbené aj pestrofarebné poníky My little pony. Veľmi dobrou voľbou z tejto kategórie sú interaktívne plyšové hračky, ktoré opakujú zvuky, prípadne s dieťaťom "komunikujú".

Zvlášť obľúbený je hovoriaci psík, ktorý je v ponuke už aj vo verzii pre dievčatá alebo hovoriaca opička.

Kde kúpiť? Hovoriaceho psíka (SK jazyk) kúpite výhodne na tpd.sk

Maileg kovová postieľka

Pre tých, ktorí si potrpia na udržateľnosti a kvalite, máme tip v podobe hračiek dánskej značky Maileg. 

Tieto hračky lákajú dokonalým prepracovaním do tých najmenších detailov, originalitou i nadčasovým dizajnom. 

V ponuke sú krásne plyšové myšky, zajačikovia a iné zvieratá, ale taktiež aj kovová postieľka, drevený domček či kuchyňka. 

Kde kúpiť? Maileg hračky kúpite na dadaboom.sk

Hudobný psíkov vláčik Fischer Price

Hračka pre najmenších by mala byť predovšetkým pútavá. Zaujať pozornosť sa vám zaručene podarí veselými hračkami so zvukovými a svetelnými efektmi.

Pre dojčatá sú veľmi vhodné hračky s upokojujúcimi uspávankami a s projekciou nočnej oblohy. Väčšie batoľatá sa potešia napríklad hudobným nástrojom alebo interaktívnym stolíkom ponúkajúcim množstvo zaujímavých aktivít.

Kde kúpiť? Širokú ponuku hračiek za nízke ceny nájdete v market24.sk

Body

Malé batoľatá sa vyvíjajú zo dňa na deň a preto je pre ne vhodným darčekom aj oblečenie, ktorého v tomto veku nie je nikdy dosť. Navyše, hneď čo začnú konzumovať aj inú stravu ako mlieko, dokážu sa zašpiniť rýchlosťou blesku, a to tak veľmi, že daný kúsok oblečenia už viac nie je použiteľný. 

Ak chcete darovať oblečenie, vyberte niečo štýlové a určite myslite aj na určenie podľa pohlavia. 

Kde kúpiť? Oblečenie pre najmenších nájdete na Aboutyou.sk.

Ďalšie tipy na obľúbené vianočné darčeky pre najmenších

Náš TIP: Viac ako 600 tipov na darček nájdete v našom Vianočnom sprievodcovi.


Darčeky pre deti od 1 do 5 rokov

V tomto veku je veľmi dôležité dbať na správny psychický a fyzický vývoj dieťaťa, čomu by mali zodpovedať i predmety a hračky, s ktorými dennodenne prichádza do styku. 

Pokiaľ hľadáte darček pre dieťa v tomto veku, vyberte niečo, čo mu umožní rozvíjať jeho pohybové schopnosti, ako napríklad odrážadlo. S rozvojom reči zas skvele pomôže náučné hudobné DVD. Koordináciu pohybov a motorickú zručnosť podporíte kreatívnou stavebnicou. 

Odrážadlo Puky Pukylino

Troj- prípadne štvorkolesové odrážadlo je prvým skutočným dopravným prostriedkom, ktorý dokáže dieťa samostatne ovládať. Predstavuje vhodný darček už v druhom roku ako pre chlapcov, tak i pre dievčatá.

Je skvelým prostriedkom podnecujúcim rozvoj hrubej motoriky, koordinácie pohybov, rovnováhy a samostatnosti. Pre najmenšie detičky od jedného roku odporúčame štvorkolesové odrážadlá s bezpečnostnou obručou a prípadne i s odoberateľnou tlačnou tyčou.

Kde kúpiť? Veľký výber dvojkolesových odrážadiel nájdete v eshope market24.sk

detské dvd spievankovo

DVD s detskými pesničkami je jedným z tých darčekov, ktoré deťom vykúzlia úsmev na tvári nielen pod vianočným stromčekom.

Väčšina detí dnes miluje zábavu so Spievankou a Zahrajkom, hrdinami zo Spievankova alebo roztomilé pesničky z populárnych DVD Fíha tralala

Veľmi obľúbeným interprétom je aj Miro Jaroš. Veď kto by už nepoznal jeho hravé Pesničky pre (ne)poslušné deti?

Kde kúpiť? Detské dvd môžete teraz kúpiť so zľavou na pantarhei.sk

Slovensky hovoriaca a spievajúca bábika Playto

Pekná bábika poteší každú malú slečnu. Pre dievčatká v tomto veku sú obzvlášť vhodné realistické bábätká.

Jednou z najpopulárnejších bábik tohto druhu je interaktívna bábika Baby Born, ktorú je možné kŕmiť, kúpať, prebaľovať a ktorá dokonca dokáže roniť slzy.

Veľmi obľúbené sú aj hovoriace bábiky, ktoré po stlačení rôznych častí tela vydávajú realistické zvuky a rozprávajú.

Kde kúpiť? Najväčšiu ponuku bábik pre dievčatká nájdete v eshope market24.sk

Lego Duplo pre najmenších

Pravdepodobne najobľúbenejšia stavebnica na svete, Lego, ponúka možnosť rozvíjať staviteľské zručnosti aj tým najmenším. Najjednoduchšie rady s dvojnásobne veľkými kockami sú určené deťom od 18 prípadne 24 mesiacov.

Skladanie kociek rozvíja jemnú motorickú zručnosť, koordináciu pohybov, ale aj predstavivosť, trpezlivosť a priestorové myslenie. Ponuka tematických skladačiek je skutočne široká. Lego ponúka v sekcii pre najmenších všetko od dopravných prostriedkov, cez zvieratká až po rozprávkové postavičky a princezné. Všetky skladačky sú, samozrejme, navzájom kompatibilné.

Kde kúpiť? Široký výber Lego Duplo v cenách už od nájdete na market24.sk  i na feedo.sk.

Ďalšie tipy na vianočné darčeky pre deti od 1 do 5 rokov


Darčeky pre deti do 10 rokov

Deti od 5 rokov už začínajú mať špecifickejšie záujmy a konkrétnejšie očakávania. Zatiaľ čo výber hračiek u menších detí je zameraný na stimuláciu zmyslov a podporu rozvoja, v tomto veku je už na mieste zvažovať aj záľuby dieťaťa.

Darčeky pre chlapcov

Chlapci sú zvyčajne malí dobrodruhovia. Zaručene ich potešíte dopravnými prostriedkami, pričom platí, že čím realistickejšie, tým lepšie. Obzvlášť obľúbené sú aj technické hračky, roboti, modely a stavebnice. Pre inšpiráciu vám prinášame niekoľko tipov na darček, ktorým určite nesklamete.

Autodráhy

Autodráha je jedna z najobľúbenejších hračiek malých chlapcov a ich oteckov už celé generácie. Rýchla jazda, vyberanie náročných zákrut, komplikovaných slučiek, klopených stien či preteky formúl. Krv malého pretekára sa okamžite divoko rozprúdi. Každý chlapec sa iste pod vianočným stromčekom poteší klasickej autodráhe, akú si i vy pamätáte zo svojich detských čias.

Náš tip: Pri výbere autodráhy starostlivo skontrolujte kontaktné kefky na spodnej strane autíčok. Pre lepšiu priľnavosť k dráhe je ideálne, aby mali autá po dve kefky. Veľmi dobré je, ak set autodráhy obsahuje aj náhradné kontaktné kefky.

Kde kúpiť? Ponuku autodráh nájdete na market24.

Lego Harry Potter

Ďalšia z kultových hračiek všetkých chlapcov, ktorá nemôže chýbať v žiadnej detskej izbe.

Lego dnes ponúka množstvo tematických radov ako napríklad Lego City, Lego Technic, Lego Star Wars, Lego Super Heroes a mnohé ďalšie. Skladanie nových a nových scén a rozvíjanie deja s pomocou Lega nielenže deti baví, ale pomáha rozvíjať ich fantáziu, priestorovú predstavivosť a manuálnu šikovnosť.

Kde kúpiť? Lego za výborne ceny môžete kúpiť v eshope alza.sk

Autíčka Hot wheels

Ktorý chlapec by nepoznal rýchle angličáky z obľúbenej kolekcie Hot Wheels?

Značka ponúka zberateľské sady autíčok, ktorých nie je nikdy dosť v žiadnej detskej izbe. Obľúbenou novinkou posledného obdobia sú tematické autíčka Hot Wheels inšpirované populárnymi filmovými hrdinami, napr. Hot Wheels Star Wars.

Ak by ste nadobudli pocit, že je v detskej izbe vašich ratolestí už týchto rýchlych autíčok požehnane, iste nájdete vhodný darček medzi závodnými dráhami či garážami tejto mimoriadne obľúbenej značky.

Kde kúpiť? Autíčka Hot Wheels odporúčame kúpiť v eshope alza.sk.

RC modely a drony

Realistické modely áut, lietadiel, lodí, pracovných strojov či vojenskej techniky sú ďalšou veľmi obľúbenou hračkou väčšiny chlapcov. Bývajú ponúkané v mierkach od 1:32 až do 1:5.

RC modely majú vlastný pohon s rádiovým ovládaním. Okrem RC áut sú v súčasnosti veľmi obľúbené takzvané drony. Tieto bezpilotné lietadlá často ponúkané už s integrovanou kamerou prinášajú množstvo zábavy nielen malým chlapcom.

Kde kúpiť? RC modely áut i lodí nájdete na alza.sk.

Ďalšie tipy na darčeky pre chlapcov do 10 rokov

Darčeky pre dievčatá 

Ak si myslíte, že záujmy dievčat začínajú a končia pri bábikách a kočiarikoch, mýlite sa. Aj malé slečny vekom menia svoje preferencie a vyčarovať im iskričky radosti v očiach môže byť čím ďalej, tým zložitejšie.

Záujmy dievčatiek sú zvyčajne veľmi tvorivé. Deti túžia uplatňovať svoju fantáziu a šikovnosť v reálnych činnostiach a vidieť skutočné výsledky svojej práce. Ponúkame vám niekoľko tipov na darčeky, ktoré im túto možnosť prinášajú.

Detské kuchynky

Pre dievčatká je zvyčajne veľkým vzorom ich mamička. Túžia sa jej podobať a túžia robiť podobné veci.

Možno sa aj vaša malá slečna motá neustále v kuchyni. V tom prípade je detská kuchynka tým najlepším vianočným darčekom, aký jej môžete dopriať.

Súčasťou takejto kuchynky býva kuchynská linka, sporák, rúra, chladnička či drez a samozrejme množstvo drobného príslušenstva, ktoré môžete ďalej rozširovať.

Kde kúpiť? Detské kuchynky a veľa iných hračiek nájdete na alza.sk

Lego Friends

Aj dievčatá sa rady hrajú so stavebnicami.

Lego na ne pamätá a špeciálne pre dievčatká vo veku od 5 do 12 rokov prináša radu Lego Friends inšpirovanú piatimi najlepšími kamarátkami žijúcimi v meste Heartlake City.

Dievčatá sa spolu s nimi môžu starať o šteniatka, zájsť na nákupy do hypermarketu, na horskú dráhu v zábavnom parku alebo na dobrú lyžovačku v lyžiarskom stredisku.

Možnosti zábavy sú s Lego Friends naozaj neobmedzené. Jednotlivé sady sú, samozrejme, navzájom kompatibilné.

Kde kúpiť? Lego Friends dostanete za výborné ceny v alza.sk.

Nažehľovacie korálky

Tvorenie je radosť v každom veku. Dievčatá obzvlášť rady tvoria drobné šperky, náramky, náhrdelníky či ozdoby do vlasov, ktorými sa potom môžu popýšiť medzi kamarátkami.

Takúto jedinečnú možnosť im prinesiete so sadami pestrofarebných koráliek. Ich navliekanie podporuje tvorivosť, manuálnu šikovnosť a prináša množstvo zábavy.

Náš tip: Veľmi obľúbenou hračkou sú takzvané zažehľovacie korálky. Z týchto špeciálnych koráliek možno vytvárať rôzne obrazce, ktoré po zažehlení perfektne držia pohromade. V ponuke sú rôzne tematické sady zažehľovacích koráliek, napríklad Hello Kitty, ktoré obsahujú aj návody na skladanie mozaiky.

Kde kúpiť? Exkluzívne korálky si môžete zakúpiť na alza.sk.

puzzle pre deti

Možnosti nikdy nekončiacej tvorivej zábavy prináša aj obľúbené puzzle. Dievčatá obyčajne milujú skladanie obrázkov svojich obľúbených rozprávkových hrdinov alebo zvieratiek.

Hra s puzzle im prináša nielen množstvo zábavy, ale aj možnosť precvičiť si priestorovú predstavivosť, analyticko-syntetické myslenie a manuálnu šikovnosť.

Veľmi dôležité je správne prispôsobiť náročnosť skladačky veku dieťaťa a motív obrázku jeho záujmom. V súčasnosti sa tešia najväčšej obľube puzzle s motívom Ľadového kráľovstva.

Kde kúpiť? Obrovský výber krásnych puzzle nájdete v eshope market24.sk.

Ďalšie tipy na darčeky pre dievčatá do 10 rokov


Darčeky pre deti od 10 rokov

Výber darčeka pre dieťa od 10 rokov môže dať poriadne zabrať. V tomto veku sa totiž naozaj každé jedno dieťa líši, a to sa týka aj jeho záľub a toho, čo má rado. Za akési univerzálne darčeky, ktoré by mohli byť trefou do čierneho možno v súčasnosti označiť rôzne elektronické vychytávky, ale napríklad aj dobrú knihu.

Pokiaľ chcete staviť na istotu, opýtajte sa priamo dieťaťa, čo by to ho potešilo. 

Darčeky pre chlapcov

Slúchadlá, vďaka ktorým zaženie s hudbou nudné chvíle či dron, s ktorým si užije kopec zábavy. Aj to môžu byť vhodné darčeky pre pubertiaka. Rovnako však dozaista poteší aj bluetooth reproduktor či nový smartfón.  

bezdrôtové slúchadlá JBL

Veľmi častým koníčkom detí v tomto veku býva počúvanie hudby. Do uší si nasadia slúchadlá, ktoré im na chvíľu umožnia nevnímať okolitý svet a nepočuť, keď ich poprosíte vyniesť smeti. 🙂 

Obľúbenou vychytávkou v oblastí slúchadiel sa za posledné roky stali bezdrôtové bluetooth slúchadlá, ktoré na svoju prevádzku nepotrebujú žiaden kábel prepojený so smartfónom. Slúchadlá stačí s telefónom prepojiť pomocou bluetooth a počúvanie hudby bez zbytočných káblov môže začať. 

Pri výbere slúchadiel máte na výber z množstva možností, farebných prevedení, použitých materiálov či celkového vyhotovenia. 

Kde kúpiť? Širokú ponuku bluetooth slúchadiel nájdete na Alza.sk.

Dron

Ak chcete vašu ratolesť naozaj potešiť a prekvapiť, stavte na dron, po ktorom aktuálne túži nejeden chalan. 

Drony sú populárnou zábavkou posledných rokov, ktorá prináša kopec zábavy a umožní aspoň na chvíľu stať sa pilotom. 

Ak sa rozhodnete pre tento typ darčeka, myslite na to, že na trhu môžete nájsť aj profesionálne drony, ktoré by boli nielen pridrahým darom, ale hlavne náročným na ovládanie. Voľte preto dron špeciálne určený pre deti alebo pokiaľ ide o staršie dieťa, môžete zvoliť dron pre začiatočníkov. 

Kde kúpiť? Z množstva dronov si môžete vybrať v eshope Alza.sk

Bluetooth reproduktor

Výborným darčekom pre chlapca môže byť aj prenosný bluetooth reproduktor.

Vďaka nemu bude môcť počúvať hudbu nielen doma, ale napríklad aj na ihrisku pri stretnutí s kamarátmi. Výhodou týchto typov reproduktorov sú malé rozmery a bezproblémová prenosnosť. Navyše, sú dostupné za výhodnú cenu.

Veľmi dobre je na tom aj zvuk, ktorý je kvalitou omnoho lepší ako chrčiaci reproduktor telefónu. 

Kde kúpiť? Aj prenosné bluetooth reproduktory nájdete na Alza.sk

Herná konzola XBOX ONE

Hracia konzola je snom nejedného mladého chalana. Tak prečo mu ho nesplniť?

Ak sa rozhodnete, že svojho syna, brata či krstňa potešíte konzolou, môže vás potrápiť jej výber, a to najmä v prípade, že s hernými konzolami nemáte žiadne skúsenosti. V takomto prípade odporúčame nechať si od niekoho poradiť alebo pozorne počúvať vaše dieťa. 

Najväčšej popularite sa medzi mladými hráčmi aktuálne tešia herne konzoly Xbox a PS4. 

Kde kúpiť? Hernú konzolu za výhodnú cenu nájdete aj v eshope Alza.sk. 

Ďaľšie tipy na vianočné darčeky pre chlapcov od 10 rokov

Darčeky pre dievčatá

Ani výber darčeka pre mladú babu vo veku 10 rokov a vyššie nemusí byť ľahká úloha. Aby ste trafili do čierneho, malo by ísť o niečo aktuálne, po čom jej srdce už dlho piští. Aj tu platí, že ak chcete staviť na istotu, môžete sa priamo spýtať osoby, ktorú chcete obdarovať. 

Vhodným darom pre mladé dievčatá, podobne ako u chalanov, môže byť bluetooth reproduktor, bezdrôtové slúchadlá či napríklad aj MP3 prehrávač. Nič však nepokazíte chutným batohom či parfémom.

Pokiaľ chcete byť osobnejší, vyberajte darček prihliadnuc na záľuby. Ak je vaša dcéra knihomoľka, darujte jej čítačku kníh, ktorá ju zaručene dostane. 

Amazon Kindle Paperwhite

Čítačky elektronických kníh sú čoraz viac populárnejšie, a to predovšetkým u mladej vekovej kategórie. 

Čítačka kníh umožňuje mať svoje obľúbené knihy stále pri sebe, a to bez toho, aby to pocítila taška či nebodaj chrbát. Má malé rozmery, ľahko sa prenáša a veľmi jednoducho sa s ňou manipuluje. 

Ak vaše dcéra nedokáže od kníh odtrhnúť zrak, čítačka elektronických kníh bude pre ňu ten pravý darček. 

Kde kúpiť? Čítačku e-kníh za dobú cenu nájdete na Alza.sk.

Fujifilm Instax mini 12 Blossom Pink

Ďalšou vychytávkou posledných rokov sú aj instantné fotoaparáty, ktoré poskytnú výslednú fotografiu už v priebehu jednej minúty. 

Okrem toho, že takýto fotoaparát umožní držať výslednú fotografiu v rukách takmer okamžite, má milý a chutný dizajn, s ktorým si získa srdce každej mladej dámy. 

Pri kúpe máte na výber z viacero pestrých, lákavých farebných prevedení. 

Kde kúpiť? Ponuku instantných fotoaparátov nájdete na Alza.sk. 

Kipling batoh pre dievčatá

Dievčatá v tomto veku sa začínajú čoraz viac zaujímať o módu, kozmetiku a všetko s tým súvisiace - skrátka, chcú sa páčiť.  

Ideálnym darčekom pre mladú babu môže byť štýlový batoh, s ktorým sa poobede vyberie do mesta, ale pokojne ho bude môcť zobrať aj do školy. Pri výbere batohu určite nezabudnite na jeho účel, pretože od neho sa bude odvíjať veľkosť vybraného modelu. 

Do školy vyberajte väčší, priestranný batoh, do ktorého sa bez problémov vmestia všetky potrebné knihy. Na krúžky či na tanečnú skvele poslúži aj menší batoh. 

Kde kúpiť? Kvalitný, štýlový batoh kúpite v eshope Aboutyou.sk.

Toaletná voda pre dievčatá

Jednou z možností ako potešiť ženu akéhokoľvek veku je darovať jej dobrý parfém. To platí aj pri mladých slečnách.

Na trhu nájdete rôzne vône, pokiaľ však ide o mladé dievča, mali by ste vybrať niečo svieže a ľahké, ideálne kvetinové či citrusové. Zabudnúť by ste mali na ťažké, večerné vône. 

Vyberať môžete aj z parfémov špeciálne určených pre deti. 

Ďalšie tipy na vianočné darčeky pre dievčatá od 10 rokov


Kombík radí

Kombík radí

Darček pre dieťa ste už vybrali, no ešte sa obzeráte po vhodnom dare pre manžela, kamarátku, sestru či rodičov? Pozrite si nášho darčekového sprievodcu, v ktorom nájdete kopec inšpirácií na tie najlepšie darčeky pre mužov, ženy i rodičov, z ktorých si zaručene vyberiete. 🙂

Tak ako pre dospelých, ani pre deti neexistuje univerzálny recept na skvelý darček. Veríme však, že vás naše tipy minimálne inšpirujú pri hľadaní hračky, ktorá vykúzli vašim deťom iskričky radosti v ich úprimných očkách. Pretože detská radosť je tým pravým kúzlom Vianoc.


1
Pridajte komentár ku článku

avatar
Sara
Komboš
Sara

u nas zabodovala stavebnica tehlicky pre deticky … cele sviatky sme stavali vsetci aj navstevy 😀