7 receptov, ktoré zvládne vaša domáca pekáreň

čo všetko zvládne domáca pekáreň

Ak vlastníte domácu pekáreň, možno ani netušíte aký zázrak v kuchyni máte. Skúste si sami odpovedať na otázku, čo všetko v nej pripravujete. Ak je vašou jedinou odpoveďou chlieb – je to veľká škoda, pretože nevyužívate jej potenciál na 100 %. 

Domáce pekárne totiž za vás urobia veľa práce. Od miešania cez ohrievanie až po pečenie. Poškuľujete už dlhšiu dobu po najmodernejších pekárňach a zaujíma vás, s čím všetkým si okrem chleba a pečiva dokážu poradiť? Budete sami prekvapení.

Prečo vlastniť domácu pekáreň?

Aktuálnym trendom v mnohých smeroch je minimalizmus. Platí to aj v kuchyni – načo vlastniť desať zbytočných spotrebičov, ktoré zaberajú miesto a sadá na ne prach? Riešením je zjednodušovanie. Postačí vám jeden šikovný pomocník, ktorý zvládne upiecť chlieb aj pripraviť jogurt či pizzu. Znie vám to ako utópia? To všetko, a omnoho viac, zvládne moderná domáca pekáreň!

Ocení ju nejedna domáca gazdinka. Výrazne šetrí čas strávený v kuchyni a dokáže byť skutočne multifunkčná. Môže vám pomôcť odviesť prácu aj za iné spotrebiče, akým je napríklad kuchynský robot či jogurtovač, a pripraviť až 7 rôznych druhov receptov. Netreba byť ani žiaden odborník, jej ovládanie je veľmi jednoduché.

Domáca pekáreň vám ušetrí aj náklady, pretože výroba domáceho pečiva, koláčov, džemov či mliečnych výrobkov je lacnejšia. A v neposlednom rade si budete istí, čo konzumujete, pretože si sami volíte ingrediencie. A to sa v dnešnej dobe, kedy si obzvlášť dávame pozor na zdravie, imunitu aj figúru, určite ráta.

miesenie cesta

Pekárne na chlieb disponujú miesičmi cesta, čím vám výrazne ušetria robotu. Pripravia a vymiesia cesto na chlieb, rožky, vianočku, pizzu či dokonca cestoviny.

7 chutných receptov priamo z domácej pekárne

Ak zvažujete kúpu, prípadne výmenu staršej pekárne za novú, urobte si najprv poriadny prieskum trhu. Súčasné pekárne sú dnes na úplne inom leveli ako ich staršie predchodkyne, a disponujú množstvom rôznych programov

Prinášame vám prehľad 7 chutných receptov, ktoré už moderné domáce pekárne bez problémov zvládnu.

1. Cesto na pizzu

Dostali ste chuť na pravú taliansku pizzu, no všetky dobré reštaurácie sú aktuálne zavreté? Vôbec nemusíte zúfať, pretože domáca pekáreň vám pri príprave takejto pizze pomôže a urobí riadny kus práce za vás. Prečo by ste sa mali ručne trápiť s miesením cesta?

Jednoducho si pripravte potrebné ingrediencie a postupne ich vložte do domácej pekárne. Vyberiete si program na miesenie cesta a pekáreň vám poľahky pripraví skvelé pizza cesto. Potom ho už stačí len vyvaľkať, dať naň všetky dobroty a šupnúť ho do vyhriatej rúry. Aké jednoduché, nie?

2. Kysnuté koláče

Buchty, sladké knedle, šišky či spomínané kysnuté koláče – to všetko si môžete dopriať v ''home made'' verzii. Navyše aj v oveľa zdravšom šate – sami budete presne vedieť, čo do cesta pridáte. Žiadne ''éčka'', umelé prísady a zbytočnosti.

Recept na kysnuté cesto v domácej pekárni je univerzálny a môžete ho aplikovať na viacero druhov koláčov. Ingrediencie stačí vložiť do domácej pekárne a zapnúť program na to určený. Po vykysnutí môžete následne s cestom pracovať podľa potreby.

domáca pizza

Domáca pekáreň vám vymiesi cesto na pizzu, ktoré už len rozvaľkáte, obložíte obľúbenými ingredienciami a upečiete.

3. Jogurt

Možno sa začudujete, čo robí jogurt medzi receptami z domácej pekárne. Ale nie, nepomýlili sme sa. Pomocou domácej pekárne si skutočne môžete pripraviť viacero mliečnych výrobkov, akým je napríklad aj jogurt.

Ingrediencie na výrobu jogurtu treba naliať do nádoby a dobre premiešať. Vyberiete špeciálny program na výrobu jogurtu, zvýšite dobu programu na 9 hodín a stlačíte tlačidlo štart. Výroba jogurtu je síce časovo náročnejšia záležitosť, no budete sami prekvapení, akú pochúťku vám pekáreň pripraví.

4. Cottage cheese

Pekáreň na chlieb zvládne okrem jogurtu aj obľúbený tvaroh cottage cheese. Stačí si nájsť dobrý recept, pripraviť ingrediencie a pustiť sa do toho. Všetky prísady jednoducho zmiešate, nalejte do nádoby a vyberiete program na výrobu cottage cheese. 

Po 3 hodinách, počas ktorých si môžete zatiaľ napríklad zacvičiť, máte proteínovú pochúťku na svete. 

domáci jogurt

Pekárne na chlieb zvládnu aj na prvý pohľad zvlášte recepty – jogurt či cottage cheese!

5. Marmelády a džemy

Čerstvá domáca vianočka s domácim džemom a rozvoniavajúcou kávou. Takéto raňajky by ste si vedeli predstaviť, však? Skúste sa však zamyslieť, koľko vás vyjde kvalitný džem z obchodu. A mnohí sa nepozeráme len na cenu, ale často aj na zloženie – nechceme sa zbytočne ládovať pridaným cukrom. Skrátka, chceme chutný a zdravý džem ako od babičky.

Dobrá správa – v domácej pekárni si ho môžete pripraviť za pár minút! Jahodový, malinový, slivkový, šípkový – podľa vašej chuti. Suroviny vložíte do pekárne, zapnete program a po vychladnutí ho môžete rovno nalievať do fliaš.

6. Ovsená kaša

Ponáhľate sa ráno do práce a v tom zhone si nemáte čas urobiť ani poriadne raňajky? Nechajte to na vašu domácu pekáreň, postará sa. Všetky ingrediencie nasypete do nádobky a po pätnástich minútach máte hotovú zdravú ovsenú kašu. A deň sa môže začať.

ovsená kaša

Rýchle, chutné a zdravé raňajky do 15 minút? Hravo!

7. Cesto na cestoviny

Domáce pekárne disponujú miesičmi, aby za vás urobili všetku robotu – pripravia a vymiesia cesto. Ak si vyberiete jeden z najnovších modelov, poradia si nielen s cestom na chlieb, ale aj spomínaným cestom na pizzu, či rezance a cestoviny.

Preferenciám sa už medze nekladú – vaječné či bezvaječné cestoviny budú chutiť báječne. K tomu dobrú omáčku, pohár niečoho dobrého a domáca večera inšpirovaná Talianskom je na svete.

Ak ste aj vy podľahli trendu domáceho pečenia, pekáreň na chlieb bude pre vás skvelou voľbou. Aktuálna situácia nám, žiaľ, neumožňuje dopriať si chutné jedlo inde, ako doma. Prečo si ho teda neužiť a nespríjemniť si celý proces varenia a pečenia vďaka šikovnému multifunkčnému pomocníkovi.


O autorovi

PR článok
 

Ak máte záujem o napísanie kvalitného a zaujímavého PR či natívneho článku, naši copywriteri sa o to postarajú. Napíšte nám na: hello@kombo.sk. (PR článok nemusí vyjadrovať názory redakcie.)

Pridajte komentár ku článku

avatar