Dovolenkové leto si môžete užiť aj na Slovensku

Letná dovolenka je jedným z najkrajších období v roku. Je to čas, kedy si môžete oddýchnuť od každodenného zhonu a vychutnať si slnečné dni a teplé večery. A keďže máme všetci to šťastie, že sme na Slovensku, nemusíte ani vyraziť do zahraničia, aby ste si užili túto sezónu. Naša krajina ponúka všetko, čo potrebujete v letnom období zažiť.

Štrbské Pleso

Zdroj obrázka: radu79 / stock.adobe.com

Prečo by ste v horúcom lete utekali do ešte väčších trópov, keď si môžete užiť skvelú dovolenku na Slovensku a do zahraničia vycestovať, keď vám doma bude príliš veľká zima? Stačí si len vybrať aktivity, ktoré chcete v lete podnikať a podľa nich prispôsobiť lokalitu alebo viacero miest, kde svoje voľno strávite.

Ak sa blíži vaša letná dovolenka či pár dní voľna a stále nemáte vybrané miesto, kde ho strávite, nezúfajte! Na Slovensku je mnoho možností pre lacné ubytovanie na miestach, ktoré vám ponúknu skvelé letné zážitky. Ubytovanie na Slovensku vám poskytne nekonečné možnosti pre relaxáciu, oddych a objavovanie krás tejto malebnej krajiny.

Hory či mesto?

Nemusíte sa báť, že si počas letnej dovolenky nebudete vedieť nájsť vhodné ubytovanie. Na Slovensku je dostatok možností pre každého. Chcete stráviť letnú dovolenku v horskom prostredí? Vyberte si ubytovanie v Tatrách alebo Nízkych Tatrách a zažite nádhernú prírodu, turistiku a adrenalínové zážitky. Ak preferujete oddych pri vode, môžete si vybrať ubytovanie pri jazerách ako napríklad Vajnory alebo Zemplínska Šírava. Ponúkajú vám nielen krásne prírodné scenérie, ale aj možnosti na vodné športy a kúpanie.

Slovensko je krásna krajina s množstvom prírodných krás a historických pamiatok. Bez ohľadu na to, či preferujete luxusné hotely alebo skromné penzióny, nájdete tu všetko, čo potrebujete. Samozrejme, asi prvou možnosťou mnohých dovolenkárov budú Tatry. Nie je sa čomu čudovať, pretože tu si príde na svoje celá rodina. Výlet zubačkou na Hrebienok, túra na Skalnaté pleso, svet trikov v Tricklandii, prechádzka s kočíkom okolo Štrbského plesa či oddych v popradskom AquaCity. To a mnoho ďalších zažijete na jednom mieste.

Objavujte krásy Slovenska

Objavovať však môžete ísť aj krásy stredného Slovenska v okolí Martina, čo je ideálnym východzím bodom na denné výlety. Pre náročných turistov je tu ferrata na Martinské hole (kam však bežnou turistickou trasou vyjde ktokoľvek), množstvo múzeí v okolí, Šútovský vodopád či Turčianske Teplice. Blízko v okolí Žiliny sa môžete zastaviť v Rajeckých Tepliciach a v známom kúpeľnom centre Aphrodite Palace. Pre milovníkov kávy je v Žiline aj pobočka pražiarne kávy, kde si prídete na svoje a spokojní sa vrátite domov.

V prípade, že radšej preferujete pobyt pri mori, zamierte do známeho pohraničného mesta Štúrovo. Ku šťastiu vám na pár dní nebude nič iné treba, len samotný areál, prípadne sa poprechádzate po menšom centre mesta alebo zamierite cez most do Maďarského Ostrihomu. Odtiaľto to máte „už len na skok“ do nášho hlavného mesta, kde si môžete spraviť výlet na Kamzík, okúpať sa na Draždiaku alebo skúsiť wakeboard na Zlatých pieskoch.

Inšpirovali sme vás? Hľadajte aj iné možnosti, podporte cestovný ruch vo svojej krajine a užite si leto doma. Veď lacné ubytovanie na Slovensku je skutočnou výhodou pre tých, ktorí chcú ušetriť peniaze a radšej ich investovať do skvelých zážitkov a výletov po okolí, pričom nemusíte za nimi letieť preč. Môžete si vybrať medzi rôznymi možnosťami, ako napríklad chatkami, apartmánmi alebo dokonca stanovaním v kempe. Nie je nič lepšie, ako mať skvelé ubytovanie, kde sa môžete pohodlne usadiť po dni plnom dobrodružstiev. Keď sa večer vraciate do svojho útulného rezervovaného bývania, budete mať pocit, že ste našli raj na zemi.

O autorovi

PR článok
 

Ak máte záujem o napísanie kvalitného a zaujímavého PR či natívneho článku, naši copywriteri sa o to postarajú. Napíšte nám na: hello@kombo.sk. (PR článok nemusí vyjadrovať názory redakcie.)