Recenzie - Elektrické zubné kefky


Ako sa vraví, zdravie je najdôležitejšie a treba sa oň starať. Mnohí ale nejako vynechávajú zo starostlivosti o zdravie práve zuby. Čistota ústnej dutiny je pritom tak dôležitá. Jedným zo spôsobov ako sa účinne a jednoducho starať o chrup je aj používanie elektrickej zubnej kefky.

Tieto zubné kefky odporúčame


Porovnanie elektrických zubných kefiek

Elektrická zubná kefka Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04
Elektrická zubná kefka Philips Sonicare HealthyWhite Pink HX6762/43
elektrická zubná kefka Oral-B Pro790 CrossAction
elektrická zubná kefka *Philips SonicareDiamondClean HX9352/04
Elektrická ústna sprcha Oral B Oxyjet MD20
elektrická zubná kefka Philips SonicareEasyClean HX6511/50
Zubná kefka Oral-B D12.513 Vitality 3D
Elektrická zubná kefka Oral B Pre 400
Detská sonická zubná kefka Sonicare for Kids s Bluetooth HX632204

počet kmitov

3100/min.

3100/min.

8800/min

3100/min.

8800/min.

3100/min.

3100/min.

7600/min.

3100/min.

typ

sonická

sonická

oscilačná

sonická

oscilačná

sonická

oscilačná

oscilačná

sonická

hodnotenie

cena

200 €

80 €

50 €

200 €

60 €

60 €

25 €

40 €

60 €

Recenzie elektrických zubných kefiek

Dnes máme to šťastie, že trh ponúka mnoho vhodných spôsobov, ako si pomôcť pri starostlivosti o zuby. A nehovoríme tu iba o špeciálnych zubných pastách. Čoraz viac ľudí si obľúbilo čistenie zubov s elektrickou zubnou kefkou. Ide o efektívny a veľmi účinný spôsob čistenia.

Chceli by ste vedieť o tomto spôsobe čistenia viac? Prečítajte si recenzie najlepších elektrických zubných kefiek, ktoré sú na najvyšších priečkach obľúbenosti. Ukážeme vám nielen pozitíva, ale aj negatíva, takže sa ľahšie rozhodnete, ktorá sa vám páči najviac.

Recenzie jednotlivých modelov

1. Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04 - 5 režimov čistenia

počet kmitov za minútu: 62 000 typ: sonická  zdroj energie: akumulátorový

Elektrická zubná kefka Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04

Prvé miesto v našom hodnotení patrí elektrickej kefke Philips Sonicare DiamondClean HX933204. Kefka na hlavici tohto modelu funguje na princípe sonického vysokofrekvenčného striedavého pohybu.

Sonické kefky patria k tým najúčinnejším v boji proti plaku a baktériám, pričom už za pomerne krátky čas cca 2 týždne možno pozorovať rozdiel na sfarbení zubov. Čistenie touto kefkou pozitívne pôsobí ja na zdravie ďasien. 

Výhodou tohto modelu je aj to, že obsahuje až 5 režimov čistenia zubov - Clean, Gum Care, Polish, Sensitive a White, teda dokáže si poradiť s takmer každým problémom. Automatický dvojminútový časovač má pod kontrolou čas potrebný na dôsledné vyčistenie zubov. 

Kefka má špeciálny šikmý tvar, vďaka čomu sa dostane aj do ťažšie dostupných miest. 

Ďalším plusom tohto modelu je systém dvojitého nabíjania. Kefku možno nabiť buď prostredníctvom pohára, a to vďaka bezdrôtovej indukcii, alebo je nabíjanie možné i v cestovnom puzdre.

Ako jedinú nevýhodu tejto kefky vidíme, že si za ňu musíte čo priplatiť. Aktuálne sa predáva za sumu 150 €.

Výhody

 • 5 režimov čistenia
 • časovač
 • 2 vymeniteľné hlavice v balení
 • cestovné nabíjacie puzdro s USB
 • tichý chod

Nevýhody

 • vysoká cena

Orientačná cena

150 €

Hodnotenie

2. Philips SonicareDiamondClean HX9352/04 - Bohaté príslušenstvo

počet kmitov za minútu: 62 000  typ: sonická zdroj energie: akumulátorový

elektrická zubná kefka *Philips SonicareDiamondClean HX9352/04

Sonická kefka Philips SonicareDiamondClean Black HX9352/04 je moderný a účinný spôsob, ako sa čo najlepšie postarať o čistotu a zdravie ústnej dutiny.

Umožňuje dostať sa ľahko a k medzizubným priestorom a tiež zlepšíte stav ďasien. Rovnako ako prvý hodnotený model aj táto zubná kefka ponúka 5 režimov čistenia: Clean, GumCare, Polish, Sensitive a White.

Kefka je dodáva spolu s bohatým príslušenstvom, ktoré uľahčuje jej používanie. Súčasťou balenia je nielen sonická zubná kefka, 2 kefkové nástavce, ale i pohár s integrovanou nabíjačkou a tiež cestovná USB nabíjačka. Dvojminútový časovač zabezpečuje čistenie zubov po dobu, ktorú odporúčajú odborníci.

Tento model zubnej kefky je vhodný pre všetkých, ktorí majú citlivé zuby alebo zapálené ďasná. Pozitívne výsledky možno pozorovať pri pravidelnom používaní už do jedného mesiaca. Táto sónická zubná kefka pomáha nielen zlepšovať stav ďasien, ale účinná je aj pri bielení zubov. 

Výhody

 • jednoduchá obsluha a údržba
 • pekný dizajn
 • bohaté príslušenstvo
 • 5 režimov čistenia
 • 30 sekundová signalizácia

Nevýhody

 • vyššia cena
 • silnejšie vibrácie

Orientačná cena

150 €

Hodnotenie

3. TrueLife SonicBrush UV - So zabudovaným UV sterilizátorom

počet kmitov za minútu: 40 000 typ: sonická  zdroj energie: akumulátorový

Pokiaľ hľadáte cenovo dostupnejšiu alternatívu, máme pre vás tip v podobe sónickej zubnej kefky TrueLife SonicBrush UV.

Táto kefka ponúka 4 režimy čistenia pre odstránenie povlaku, pigmentových škvŕn, bielenie zubov a prekrvenie a stimuláciu ďasien. Nechýba ani špeciálny režim pre šetrné čistenie citlivých zubov. 

Počas prevádzky štetinky kefky kmitajú vysokou rýchlosťou, konkrétne 40 000 pohybov za minútu, čím sa zabezpečujú oveľa lepšie výsledky ako pri klasickom čistení bežnou kefkou. A keďže pri čistení dochádza i k usadzovaniu nečistôt na kefku, nechýba špeciálny sterilizátor, ktorý v priebehu pár minút vydenzifikuje a zničí až 99,9% baktérií. 

Kefka má univerzálne využitie, a to vďaka vymeniteľným, farebne odlíšeným hlaviciam, ktoré sa nachádzajú v balení. Po výmene hlavice teda kefku môže používať i viacero členov rodiny. 

Zubná kefka TrueLife SonicBrush UV má viacero praktických funkcií, ako automatický časovač, ktorý po uplynutí dvoch minút kefku sám vypne či 30 sekundové intervaly, upozorňujúce na rovnomerné čistenie všetkých častí ústnej dutiny. Poteší aj bezdrôtové nabíjanie

Výhody

 • režim pre citlivé zuby
 • sterilizátor
 • vymeniteľné hlavice - univerzálne využitie
 • automatický časovač
 • bezdrôtové nabíjanie

Nevýhody

 • o niečo drahšie náhradné hlavice

Orientačná cena

75 €

Hodnotenie

počet kmitov za minútu: 62 000 typ: sonická  zdroj energie: akumulátorový

Elektrická zubná kefka Philips Sonicare HealthyWhite Pink HX6762/43

Vysoko šetrná zubná kefka Philips Sonicare je určená špeciálne pre tých, ktorí majú citlivé zuby a ďasná. Je ideálna aj na starostlivosť o zubné strojčeky či náhrady. 

Obzvlášť vhodná je aj pre ľudí, ktoré doteraz nemajú s elektrickou zubnou kefkou žiadne skúsenosti. Tento model totiž umožňuje postupné zvyšovanie výkonu počas prvých 14 použití. Okrem toho je vybavená aj inteligentnou technológiou BrushSync, ktorá zvukovým i svetelným signálom upozorní na potrebu výmeny hlavice. 

Ďalším plusom je aj zvukové upozornenie v prípade prílišného vyvíjaniu tlaku na ďasná pri čistení zubov. Inteligentný časovač QuadPacer zas dohliada na rovnomerné čistenie zubov a kontroluje čas stráveny v každej časti ústnej dutiny. K dispozícii je štandardný dvojminútový časovač.

Táto spoľahlivá elektrická zubná kefka je momentálne podľa portálu Heureka.sk piatym najpredávanejším modelom vo svojej kategórii, so spokojnými recenziami používateľov. Ak by sme jej ale predsa mali niečo vytknúť, bola by to pravdepodobne zložitejšia obsluha, ktorá sa ale dá osvojiť už po pár použitiach. 

Výhody

 • bieliaci efekt
 • príjemný dizajn
 • dobrá cena
 • časovač
 • 2 čistiace programy

Nevýhody

 • zložitejšia obsluha

Orientačná cena

65 €

Hodnotenie

počet kmitov za minútu: 8800 typ: oscilačná zdroj energie: akumulátorový

elektrická zubná kefka Oral-B Pro790 CrossAction

Elektrická zubná kefka Oral-B Pro790 CrossAction predstavuje typ oscilačnej zubnej kefky s 8 800 kmitmi za minútu a akumulátorovým typom zapojenia. Má špeciálne navrhnuté vlákna, ktoré sa dokážu dostať aj na ťažko dostupné miesta.

Štetiny majú rôznu dĺžku a sú v rôznych uhloch. Pulzáciou a rotáciou rotačných hlavíc sa čistia plochy zubov omnoho rýchlejšie a lepšie než s obyčajnou kefkou.

Na rukoväti sa nachádza časovač, ktorý signalizuje 30 sekundové intervaly. Tie informujú používateľa o tom, že je čas prejsť na čistenie ďalšej časti chrupu. Časovač zároveň ohlási aj ukončenie celého čistenia po uplynutí odporúčaného dvojminútového intervalu. 

Kefka tiež informuje o potrebe výmeny čistiacej hlavice. Na jedno nabitie vydrží 7 dní - pri čistení zubov dvakrát denne po dve minúty. 

Balenie obsahuje 2 čistiace telá, 2 koncovky a praktické cestovné puzdro. Kefku si tak možno vziať so sebou aj na cesty. 

Výhody

 • jednoduchá obsluha a údržba
 • cestovné puzdro
 • špeciálne skosené vlákna
 • časovač
 • pekný dizajn
 • kvalitne vyčistí zuby

Nevýhody

 • chýba tlakový senzor

Orientačná cena

300 €

Hodnotenie

počet kmitov za minútu: 3100 typ: sonická zdroj energie: akumulátorový

elektrická zubná kefka Philips SonicareEasyClean HX6511/50

Elektrická zubná kefka Philips SonicareEasyClean HX6511/50 je vynikajúci spôsob, ako si šetrne a spoľahlivo vyčistiť zuby. Čistenie s elektrickou zubnou kefkou trvá kratšie, je účinnejšie a čo je hlavné, pomáha predchádzať tvorbe povlaku a kazov.

Vysokofrekvenčný sonický pohyb zabezpečí, že sa čistiaca tekutina dostane do každej škáry. Zároveň masíruje ďasná a prekrvuje ich, čím pomáha predchádzať medzizubným zápalom. Behom minúty kefka vyvinie až 31 000 kmitov. 

Pre čo najkomfortnejšie používanie je táto zubná kefka vybavená praktickým časovačom, ktorý oznámi uplynutie dvojminútového časového intervalu. Navyše kefka prvé dva týždne používania postupne zvyšuje intenzitu tak, aby ste používateľ zvykol.

Plusom je aj tvar kefky, keďže je navrhnutá tak, aby svojím sklonom prispela k ľahšej dostupnosti zadných zubov pri čistení. Ovláda sa veľmi jednoducho, má príjemný dizajn a predáva sa za pomerne dobrú cenu. Nevýhodu vidíme iba vo vyššej cene náhradných hlavíc.

Výhody

 • tichý chod
 • moderný dizajn
 • perfektné čistenie
 • jednoduché ovládanie
 • 30 sekundová signalizácia
 • 14 dňové zvyšovanie intenzity

Nevýhody

 • zdĺhavé nabíjanie

Orientačná cena

50 €

Hodnotenie

počet kmitov za minútu: 3100 typ: sonická zdroj energie: akumulátorový

Detská sonická zubná kefka Sonicare for Kids s Bluetooth HX632204

Posledným hodnoteným modelom je sonická zubná kefka Philip Sonicare for Kids HX6322/04, špeciálne navrhnutá pre potreby detských zubov.

Ide o zaujímavú vychytávku, ktorá vďaka Bluetooth technológii a aplikácii Sonicare for Kids deti aj niečo naučí. Kefku je možné prepojiť s tabletom či so smartfónom a inak otravnú činnosť razom premeniť na zábavnú hru. 

Výhodou tejto zubnej kefky je aj časovač, ktorý určí dobu čistenia zubov. Dokonca sa dá nastaviť aj jej výkon, a to podľa veku dieťaťa. Toto sofistikované riešenie ukáže deťom umývanie zubov iba v pozitívnom zmysle.

Výhody

 • pekný dizajn
 • bluetooth technológia
 • v balení sú aj samolepky pre deti
 • časovač
 • 2 výkonnostné režimy

Nevýhody

 • vyššia cena náhradných hlavíc
 • vyššia cena náhradných hlavíc

Orientačná cena

50 €

Hodnotenie


Prečo si zaobstarať elektrickú zubnú kefku?

Elektrickú kefku by ste si mali zaobstarať pre nasledujúce výhody:

 • Nielenže s ňou ušetríte čas, ale aj vyčistíte zuby kvalitnejšie.
 • Mnoho modelov má senzor, ktorý vás upozorní, ak na kefku príliš tlačíte. Chráni vás tak od poškodenia zubu alebo ďasna.
 • S elektrickou zubnou kefkou si môžete vymasírovať ďasná. Prispievate tak k ich zdraviu.
 • Ak namiesto zubnej pasty použijete prípravok na bielenie zubov, výsledok bude efektnejší.
 • Veľa modelov má aj časovač, takže sa nemôže stať, že si zuby poškodíte pridlhým čistením.
 • Kefky tiež obsahujú určité režimy, medzi inými aj režim pre citlivé zuby. Je to určené tým, ktorí majú citlivé ďasná a potrebujú si zuby umývať šetrnejšie.

Aké druhy elektrických zubných kefiek máte na výber?

vibračné zubné kefky

1. Vibračná zubná kefka

Ako funguje?

Disponuje hlavicou, ktorá kmitá, pričom ide o rýchlosť 40 000 kmitov/min.

Voda v ústnej dutine je týmto rozkmitaná, takže vyčistí aj ťažko dostupné miesta, ktoré by ste s normálnou kefkou vyčistiť nemohli.

rotačné zubné kefky

2. Rotačná zubná kefka

Rotačné kefky majú točiacu sa hlavicu, pričom v tomto prípade ide približne o 3000-8000 pohybov za minútu. Hlavica obsahuje vlákna z nylonu, dostane sa aj na ťažko dostupné miesta v ústnej dutine.

Okrem toho, trvá to omnoho menej času, ak to porovnáme s bežnou resp. klasickou zubnou kefkou.

S rotačnou zubnou kefkou sa čistí každý zub zvlášť, inak je čistenie neúčinné.

3d zubné kefky

3. 3D zubná kefka

Funguje na princípe kombinácie rotovania a vibrovania.

Štetinky na hlavici sa pohybujú dnu a von, takže každý zub je skvele vyčistený, zároveň sú stimulované aj ďasná, čím ich udržiavate v zdraví.

minútky, keďže sa v menšej (druhej) nádržke voda zohreje oveľa skôr a zohrieva sa postupne.

Ceny sú trochu vyššie a ich používanie u nás teda nie je veľmi rozšírené.

sonická zubná kefka

4. Sonická zubná kefka

Sonická zubná kefka je obľúbenou, no aj drahšou alternatívou elektrickej zubnej kefky. Funguje na princípe zvuku s vysokou frekvenciou.

Vibrácie dokážu vytvoriť až 40 000 pohybov za minútu. Funguje to tak, že kefka blízko zuba rozkmitá vodu aj sliny, okrem toho však aj plak. Ten sa preto dostane ľahko preč zo zuba.

Sonické zubné kefky sú špičkou na trhu.

ústna sprcha

5. Ústna sprcha

Model, ktorý sa označuje ako Ústna sprcha je určený najmä na vypláchnutie ústnej dutiny.

Obsahuje stojan, ktorý má zásobník na vodu. Cez hlavicu je táto voda vystrekovaná na zuby, čím sa plak ľahšie od zuba oddeľuje.

Ide o veľmi účinné a efektívne riešenie, preto sa to aj odráža na vyššej cene.

Podľa čoho si vyberať zubnú kefku?

 • Najprv by ste sa mali rozhodnúť, aký druh zubnej kefky chcete. Či by ste radšej investovali a kúpili si sonickú zubnú kefku, alebo radšej lacnejšiu a bežnejšiu rotačnú. Vyberajte podľa toho, v akom stave sú vaše zuby a ďasná. V prípade, že máte s ďasnami problémy, neodporúča sa používanie rotačnej kefky.
 • Vyberajte si aj podľa spôsobu napájania. Kefky sú akumulátorové aj nabíjateľné. Na trhu sa však nájdu aj také, do ktorých idú baterky. Rozhodnutie je na vás.
 • Ak riešite otázku, či kúpiť alebo nekúpiť elektrickú kefku dieťaťu, potom by ste mali vedieť, že k ich zúbkom sú najviac šetrné sonické zubné kefky. Okrem toho, sú pre deti aj zaujímavejšie. Dôkladné čistenie zubov u detí je takisto dôležité.
 • Kefku si vyberajte aj podľa toho, aké programy ponúkajú. Či už ide o časovač alebo nastavenie na citlivé zuby, hlavne si vyberajte tak, aby kefka riešila vaše potreby a problémy, čo sa týka zubov.

Náš tip: Aj keď časovač nemusí byť na kefke nutnosťou, je to výhodné. Pri umývaní tak vďaka časovaču budete presne vedieť, kedy možno skončiť. Predídete tak dlhému čisteniu, ktoré môže poškodzovať sklovinu aj ďasná. Niektoré z modelov majú časovač navrhnutý tak, aby po 30 sekundách dal na známosť, že môžete prejsť k ďalšej skupine zubov. 

Čo dodať na záver?

 • Aj keď sú všetky kefky navrhnuté tak, aby odstránili čo najviac plaku a nečistôt, je potrebné využívať dentálnu niť či medzizubnú kefku. Budete si tak istí, že ste pre starostlivosť o zuby urobili maximum.
 • Pri výbere zohľadnite prípadné problémy s ďasnami a podľa toho zvoľte typ hlavice na zubnej kefke.
 • Pred kúpou odporúčame poradiť sa so svojim zubárom, ktorý asi najlepšie rozumie oblasti dentálnej starostlivosti.
 • Ak si aj kúpite kvalitnú elektrickú zubnú kefku, nemali by ste zabudnúť na kvalitnú zubnú pastu, ústnu vodu či iné doplnky.
 • Starostlivosť o zuby berte vážne aj čo sa týka prehliadok. Vaša ukážková starostlivosť o zuby ešte neznamená, že prehliadky u zubného lekára sa vás netýkajú. Prevencia je predsa základ.

Skúsenosti užívateľov

Sonickú zubnú kefku používam približne rok a odvtedy vidím zmeny k lepšiemu, čo sa týka sfarbenia zubov. Mám tiež pocit lepšie vyčistených zubov a problém kazov sa ma už netýka.

Andrea, 30 r., Banská Bystrica

Dlhé roky som dôverovala klasickej zubnej kefke, kým som na narodeniny nedostala elektrickú. S elektrickou zubnou kefkou mi to ide dvakrát rýchlejšie a lepšie vyčistené zuby si dokonca všimla aj moja zubárka.

Karolína, 26 r., Hlohovec

Ktorú elektrickú zubnú kefku odporúčame?

Jednotkami medzi výrobcami elektrických, zubných kefiek sú jednoznačne spoločnosti Philips a Oral-B. Toto sa potvrdilo aj v našom teste, kde tieto značky obsadili všetky miesta.

Víťazom testu sa stal model Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04. Výborná sonická zubná kefka s najmodernejšími funkciami.

Kto hľadá niečo lacnejšie, pokojne môže siahnuť po obľúbenom type Oral-B D 12.513 VitalityProExpert


Odporúčame nakupovať len u overených predajcov

tpd.sk
andreashop.sk
okay.sk
hej.sk
alza.sk logo

1
Pridajte vašu recenziu

avatar
zdena
Komboš
zdena
Hodnotenie :
     

ja mam rada sonicke zubne kefky, teraz skusam orava Stomafresh a celkom sa mi paci – velmi prijemny pomer ceny a kvality