Hravaskolka.sk - najlepšie darčeky pre deti

Hľadáte darček pre vašu ratolesť, krstňa či neter, no máte pocit, že už má všetko a vy neviete čo vybrať? Inšpirujte sa naším výberom najlepších darčekov pre tých najmenších, ktoré zaručene potešia každé detské srdce a poradíme vám tiež, ako vybrať správny dar podľa veku dieťaťa.


Darčeky pre bábätko

Detská podložka

od 67 €

SWEETY mačka

od 30 €

Darčeky pre dievčatá - Drevené hračky

Drevený domček

od 150 €

Salón krásy

od 54 €

Darčeky pre chlapcov - Drevené hračky

Farmársky traktor

od 21 €

Darčeky pre deti - povolania

Náučné darčeky pre deti

Origami

od 8

Hravaskolka.sk: Viac ako len eshop s hračkami

Každý správny rodič nám dá nepochybne za pravdu, keď povieme, že hračky by nemali byť len predmetmi, ktoré dokážu dieťa zabaviť na istý čas. Hračky by v prvom rade mali byť prostriedky, vďaka ktorým deti rozvíjajú svoju fantáziu, motoriku, logické myslenie, ale aj sociálne zručnosti. A presne tým sa riadi eshop Hravaskolka.sk, v ktorého ponuke nenájdete len obyčajné hračky, ale predovšetkým učebné, didaktické a vzdelávacie pomôcky.

Eshop patrí spoločnosti TAKTIK, ktorá sa v školstve pohybuje už 10 rokov a v súčasnosti spolupracuje s viac ako 2000 školami po celom Slovensku. Nájdete v ňom množstvo kvalitných, originálnych hračiek, vyvinutých odborníkmi.

Všetky produkty sú prehľadne rozdelené do viacerých kategórií, z ktorých zaručene vyberiete hračku pre vašu ratolesť. Nechýba ani rozdelenie podľa veku, ktoré pomáha rodičom zorientovať sa pri výbere darčeka. Pri nákupe nad 35 € na vás čaká i darček úplne zadarmo. 

Ak si teda potrpíte na kvalitu hračiek vašich detí a chcete im dať vždy len to najlepšie, do eshopu Hravaskolka.sk sa pravdepodobne budete vracať zas a zas. 

Ako vybrať darček pre dieťa podľa veku

Tipy na darčeky pre deti

Vek dieťaťa je pri výbere darčeka nepochybne najdôležitejším kritériom. Schopnosti a znalosti dieťatka totiž závisia od veku. Darmo by ste malému novorodeniatku kupovali hojdacieho koníka, pokiaľ ešte nedokáže sedieť. Teda mohli by ste, ale zatiaľ by poslúžil len ako dekorácia v detskej izbe. Ak teda chcete vybrať niečo, čo zaručene padne na úžitok, myslite v prvom rade na vek. 

Darčeky pre bábätko

Pri voľbe darčeka pre malé nemluvniatko by ste sa mali zamerať na dary, ktoré rozvíjajú úchop a hmatové vnemy i motoriku a pútajú pozornosť dieťatka. Ide o rôzne vzdelávacie podložky, ohrádky, hrkálky či jednoduché skladačky. Vhodnou voľbou sú aj zvukové hračky. 

Darčeky pre deti od 1 - 2 rokov

Deti v tomto veku sú veľmi zvedavé a zaujímajú sa v podstate o všetko. Darujte im taký dar, ktorý pomôže rozvíjať ich zvedavosť i fantáziu.

Výborným darčekom môžu byť rôzne ťahacie hračky, drevené kocky a stavebnice s veľkými dielikmi. Myslite tiež na bezpečnosť a deti v tomto veku neobdarúvajte hračkami s malými časticami. 

Darčeky pre deti od 3 - 5 rokov

Tento vek dieťaťa možno označiť aj za vrchol kongnitívnej aktivity. Deti sa stávajú samostatnejšie a do veľkej miery začínajú napodobňovať správanie dospelých osôb. Medzi obľúbené hry patrí hra na mamičku a otecka, hra na lekára a podobne. 

Vhodnými darčekmi pre deti od 3 do 5 rokov sú preto rôzne detské pracovné nástroje, s ktorými sa deti budú môcť hrať na povolania - lekárska sada, dielnička, detská kuchynka či riad. Obľúbenými hračkami sú tiež bábiky, s ktorými sa dievčatá môžu hrať na mamičku. 

Darčeky pre deti od 5 rokov a vyššie

Tu už začínajú vstupovať do hry záujmy dieťaťa. 

Dievčatá sa zvyknú najviac potešiť bábikám, domčekom pre bábiky, rôznym kreatívnym sadám, napríklad navliekanie korálok. 

Vhodnými darmi pre chlapcov sú zas autíčka, autodráhy, ale i obľúbení hrdinovia z rozprávok - Spiderman či Batman.

Univerzálnymi darčekmi sú náučné knihy, CD a logické alebo spoločenské hry. 

Pridajte komentár ku článku

avatar