Najlepšie inteligentné hodinky - Test 2021


Autori: Lenka Riganová, Ján Koprla | Aktualizované: 16. 01. 2020

Tieto smart hodinky odporúčame

Samsung Galaxy Watch 46mm SM-R800

S hudobným prehrávačom

Hodinky poslúžia aj ako hudobný prehrávač s integrovanou pamäťou 4 GB.

cena od 290 €

Xiaomi Amazfit GTS

V prvotriednej výbave

Špičkové smart hodinky s kvalitnou výbavou za výhodnú cenu.

cena od 150 €

Xiaomi Amazfit Bip Black

S vynikajúcou výdržou

Hodinky sa vyznačujú skvelou výdržou na jedno nabitie, konkrétne až cca 4 týždne.

cena od 70 €

To najlepšie podľa Heureka.sk

Recenzie inteligentných hodiniek

Rozhodli ste sa skrášliť si svoje zápästie praktickým notifikačným centrom v podobe inteligentných hodiniek? 38 hodín sme pre vás hľadali, porovnávali a hodnotili smart hodinky, aby sme vám dnes mohli priniesť výber 7 najlepších modelov spolu s našimi hodnoteniami a recenziami. 

KOMBO expert radí

Ján Koprla

Ján Koprla pracuje v súčasnosti ako servisný technik. Má dlhoročné skúsenosti so servisom domáceho náradia, bielej a čiernej techniky, ale i smartfónmi a nositeľnou elektronikou, ktoré sú zároveň aj jeho hobby.

V tomto teste vám preto poradí, na čo sa zamerať pri výbere inteligentných hodiniek. 

Ako sme hodnotili

Hneď na začiatok nášho testu musíme konštatovať, že väčšina smart hodiniek je takpovediac na jedno kopyto. Jednotlivé modely sa od seba často odlišujú len minimálne, niektorou funkciou navyše, trochu odlišným dizajnom, čitateľnosťou displeja či v neposlednom rade i cenou. 

Z dostupných smart hodiniek sme 7 najlepších modelov vyberali predovšetkým na základe recenzií používateľov a ich spokojnosti. Zamerali sme sa aj na funkcie, ktoré jednotlivé modely ponúkajú, kvalitu displeja, výdrž batérie i celkové prevedenie.

Smart hodinky, ktoré v našom hodnotení obstáli najlepšie a odporúčame ich každému, kto hľadá kvalitné smart zariadenie, od nás získali titul Náš tip. Pre najnáročnejších sme vybrali hodinky s označením TOP model a pre tých, ktorí sa pri kúpe riadia aj cenou produktu, je tu model s odznakom Cena/výkon. 


Porovnanie smart hodiniek

Samsung Galaxy Watch 46mm SM-R800

#1

Xiaomi Amazfit GTS

#2

Garmin VivoActive 3

#3

Xiaomi Amazfit Bip Black

#4

Huawei Watch GT

#5

Apple Watch Series 5 44 mm

#6

Xiaomi Amazfit GTR 47 mm

#7

Kompatibilný OS

Android/iOS

Android/iOS

Android/iOS

Android/iOS

Android/iOS

iOS

Android/iOS

Výdrž

4 dni

1 týždeň

1 týždeň

4 týždne

2 týždne

1 týždeň

24 dní

Displej

1,3" AMOLED

1,65" AMOLED

1,2" MIP

1,28" LCD

1,39" OLED

1,78" OLED

1,39" AMOLED

Hodnotenie

Plusy

+ dizajn

+ viaceré varianty

+ funkcie+ kvalitný displej

+ odolné

+ cena+ funkcie

+ prehľadná aplikácia

+ nízka hmotnosť


+ výdrž

+ funkcie

+ výhodná cena+ výdrž

+ intuitívne ovládanie

+ elegantný dizajn


+ výborný zvuk

+ množstvo aplikácií

rýchle odozvy


+ vylepšený dizajn

+ výdrž batérie

+ rýchly procesorMínusy

- výdrž batérie- aplikácia- vnútorná pamäť- displej- párovanie- vyššia cena

- bez monitoru spánku

- menej presné GPS

bez mikrofónu

Cena

290 €

150 €

205 €

70 €

170 €

490 €

140 €

(Zelenou farbou sú vyznačené najvýhodnejšie parametre. Červenou farbou sú vyznačené najmenej výhodné parametre.)


Akciové ponuky inteligentných hodiniek v overených eshopoch


Recenzie inteligentných hodiniek

1. Samsung Galaxy Watch 46mm SM-R800 - S hudobným prehrávačom

kompatibilita s OS Android a iOS • vodotesnosť do 50 m • výdrž batérie 4 dni • 1,3" AMOLED displej

Samsung Galaxy Watch 46mm SM-R800

Inteligentné hodinky Samsung Galaxy Watch pochádzajú od známeho a osvedčeného výrobcu Samsung, ktorý si na kvalite svojich produktov dáva záležať.

Začnime vzhľadom, aj keď ten nemusí byť pre každého podstatný, no nás zaujal takmer okamžite. Hodinky totiž nie sú len inteligentným zariadením s kopou užitočných funkcií, ale dokonale poslúžia aj ako štýlový módny doplnok. Pri kúpe tohto modelu máte na výber z rôznych farebných prevedení i veľkostí a dokonca aj remienkov a ciferníkov.

Nech už sa rozhodnete pre ktorékoľvek prevedenie, všetky dokonale dopĺňa 1,3" Super AMOLED displej s Always On Watch, ktorý nepretržite informuje o aktuálnom čase, a to bez nutnosti jeho zapnutia. Displej má slušnú čitateľnosť aj na slnku, čo pri používaní nepochybne oceníte. 

Hodinky s integrovanou pamäťou 4 GB poslúžia aj ako hudobný prehrávač, do ktorého uložíte stovky obľúbených piesní. Po spárovaní s bezdrôtovými slúchadlami si budete môcť hudbu vychutnať kdekoľvek. Neboja sa ani prachu či vody, a s technológiou IP68 zvládnu ponorenie do vody, v hĺbke 50 metrov.

Súčasťou hodiniek sú senzory - barometer, gyroskop, akcelerometer, snímač srdcového tepu, svetelný senzor, ktoré majú za úlohu monitorovať každý vás pohyb. Majte vždy prehľad o vzdialenosti, spálených kalóriách i srdcovom tepe.

Kapacita batérie s hodnotou 472 mAh ponúka priemernú výdrž odvíjajúcu sa od toho, čo všetko budete na hodinkách využívať. Výrobca uvádza 80 hodín, čo však považujeme za mierne prehnaný čas a reálna výdrž, ktorú potvrdzujú aj skúsenosti používateľov je o niečo menšia, cca 4 dni. Ako plus však vnímame praktické bezdrôtové nabíjanie. Hodinky stačí iba položiť na bezdrôtovú nabíjačku a spustí sa automatické nabíjanie. 

Hodinky patria vo svojej kategórii k tým najpredávanejším modelom a tešia sa vysokej spokojnosti zákazníkov. Vytknúť im však možno nižšiu výdrž batérie i menej aplikácií, ktoré je však možné stiahnuť si aj dodatočne. 

Výhody

 • krásny dizajn
 • viaceré varianty
 • notifikácie
 • funkcie
 • intuitívnosť

Nevýhody

 • výdrž batérie

Orientačná cena

290 €

Hodnotenie

2. Xiaomi Amazfit GTS - Prvotriedna výbava

kompatibilita s OS Android a iOS • vodotesnosť 50 m • výdrž batérie 1 týždeň • 1,65" AMOLED displej

Xiaomi Amazfit GTS

Že sa vám hodinky Xiaomi Amazfit GTS až nápadne podobajú na Apple Watch? Tak to nie ste sami. Pri prvom zhliadnutí tohto modelu sme mali pocit, že pred nami sú práve legendy od Apple. Nejde pri tom len o výzor, ale aj o výbavu, ktorá sa svedomito doťahuje na Apple Watch 4. 

1,65" AMOLED displej s rozlíšením 348 x 442 pixelov sa vyznačuje skvelou jemnosťou i výbornými farbami. Keďže ide o hodinky, nechýbajú údaje o aktuálnom čase, stopky či budík. Okrem týchto funkcií možno s hodinkami sledovať aktuálne správy, počasie i novinky na sociálnych sieťach. 

Pokiaľ máte záujem aj o notifikácie hovorov a správ, je potrebné prepojenie hodiniek so smartfónom. To prebieha trochu zložito, avšak pri troche technickej zručnosti a dávke trpezlivosti to zvládne každý. V prípade, že upozornenia nepotrebujete dostávať, hodinky fungujú aj bez spárovania.

Aj napriek elegantnejšiemu vzhľadu sú hodinky vhodné aj pre športovcov. Ponúkajú až 12 športových aktivít. Vo výbave sa nachádza i krokomer, monitoring spánku, merač spálených kalórií, ale aj gyroskop, akcelerometer či barometer. Skvelou vychytávkou je aj snímač srdcového tepu, ktorý poskytuje pomerne presné údaje. 

Zariadenie je odolné voči nečistotám a prachu, a môžete ho ponoriť aj do vody, do hĺbky 50 metrov. Batéria sa postará o vynikajúcu výdrž približne 14 dní. Samozrejme, veľa závisí od spôsobu a intenzity používania hodiniek. Hodinky sú kompatibilné so zariadeniami s operačným systémom Android aj iOS.  

Tieto smart hodinky sú veľmi  vydareným kúskom a vytknúť im možno hádam len nie práve najprívetivejšiu aplikáciu na synchronizáciu. Aj napriek tomu sa však Xiaomi Amazfit GTS tešia veľkej obľube a momentálne sú podľa portálu Heureka.sk druhým najpredávanejším modelom na trhu. Nám sa zapáčili natoľko, že od nás získali odznak Top model.

Výhody

 • dizajn
 • kvalitný displej
 • notifikácie na hovory a SMS správy
 • odolné
 • výdrž batérie
 • cena

Nevýhody

 • aplikácia

Orientačná cena

150 €

Hodnotenie

3. Garmin vívoActive 3 -  Pre aktívnych športovcov

kompatibilita s OS Android a iOS • vodotesnosť 50 m • výdrž batérie 1 týždeň • 1,2" MIP displej

Garmin VivoActive 3

Inteligentné hodinky Garmin vívoActive 3 uzreli svetlo predajného sveta už síce viac ako pred dvoma rokmi, no dodnes patria medzi najobľúbenejšie chytré hodinky. A čo od nich možno očakávať?

V poslednom období sa výrobcovia snažia čo najviac zaujať a tak vkladajú do hodiniek množstvo multimediálnych funkcií, neraz aj na úkor tých športových. To však nie je prípad Garminu, pre ktorého základom kvalitných inteligentných hodiniek ostáva aj naďalej spoľahlivé a bezchybné meranie a vyhodnocovanie športových aktivít. Ak teda hľadáte hodinky, ktoré budú vašim neodmysliteľným spoločníkom pri všetkých športových aktivitách, ale aj v bežný deň, tento model je pre vás ideálom. 

Okrem pútavého vzhľadu a univerzálnych farebných prevedení, z ktorých si nepochybne vyberie mužské, ale aj ženské pohlavie, Garmin láka nadupanými funkciami. Nájdete na nich napríklad VO2 Max výpočet, ktorý je charakteristický pre zariadenia najvyššej cenovej kategórie, GPS s GLONASS, navigáciu pomocou vstavaného kompasu, pulzometer, meranie rýchlosti či zaznamenávanie prejdenej vzdialenosti a spálených kalórií.

Súčasťou hodiniek sú aj praktické športové režimy určené pre akúkoľvek pohybovú aktivitu. Vyberať môžete napríklad z behu, bicyklovania, veslovania, plávania či jógy. Využitie týchto hodiniek je naozaj všestranné. V priebehu všetkých vašich športových aktivít, ale aj počas chvíľ oddychu, vám môže robiť spoločnosť hudba prehrávaná z hodiniek.   

Samozrejmosťou hodiniek po spárovaní so smartfónom sú aj notifikácie na prichádzajúce hovory a SMS správy, a taktiež aj informácie o aktuálnom čase, dátume, budík i stopky. Aby ste hodinky mohli využívať pri akomkoľvek športe, dostali do výbavy aj vodeodolnosť do hĺbky 50 metrov. 

Hodinky ponúkajú možnosť spárovania s operačným systémom iOS, ale aj Android, pričom je konektivita zabezpečovaná prostredníctvom bluetooth, USB a ANT+. A čo výdrž? Vďaka výkonnej batérii vás hodiny nesklamú a vydržia približne 7 dní, čo je naozaj vynikajúce číslo. Nevýhodou je azda len menšia vnútorná pamäť. 

Výhody

 • množstvo športových funkcií
 • prehľadná aplikácia
 • intuitívne ovládanie
 • krásny dizajn
 • kvalitné spracovanie
 • nízka hmotnosť
 • vodostesnosť

Nevýhody

 • vnútorná pamäť

Orientačná cena

205 €

Hodnotenie

4. Xiaomi Amazfit Bip Black - Vynikajúca výdrž

kompatibilita s OS Android a iOS • vodotesnosť cca 30 minút pri ponorení do hĺbky 1,5 m • výdrž batérie cca 4 týždne • 1,28" LCD displej

Xiaomi Amazfit Bip Black

Veľmi populárnym kúskom medzi používateľmi sú aj inteligentné hodinky Xiaomi Amazfit Bip, ktoré podľa portálu Heureka.sk patria aktuálne k tým najpredávanejším.  

Tieto smart hodinky sú výsledkom naozaj vydarenej spolupráce čínskeho giganta Xiaomi a Huami. Hneď na prvý pohľad pútajú pozornosť elegantným prevedením, ale aj širšou paletou farieb, z ktorých máte pri kúpe na výber. Ich konštrukcia je pevná a pozostáva z kvalitného displeja a silikónového remienka, ktorý je príjemný na dotyk. V prípade, že vám tento remienok nebude vyhovovať, môžete ho jednoducho vymeniť za iný. 

Telo hodiniek je plastové, čo im však neuberá na výnimočnosti, ale práve naopak, zabezpečuje nižšiu hmotnosť. O ich odolnosť sa stará certifikácia IP68, s ktorou sú hodinky odolné voči vode i prachu.

Transflektívny LCD displej má veľmi dobrú čitateľnosť aj na priamom slnku, pričom si v tme pomáha podsvietením. Čo sa týka kvality zobrazovania, nejde úplne o ten najjemnejší displej. Má menšie rozlíšenie a pozornému oku dokonca neujdú ani viditeľné pixely. Tento displej má však svoje opodstatnenie, a tým je zabezpečenie čo najvyššej výdrže na jedno nabitie. A to veruže výrobcom vyšlo výborne, keďže Xiaomi Amazfit Bip vydržia na jedno nabitie neuveriteľné 4 týždne. 

Hodinky spolupracujú s operačným systémom iOS i Android a so smartfónom ich prepojíte prostredníctvom technológie bluetooth. Sú vybavené kompasom, barometrom i GPS. Po ich spárovaní so smartfónom získate prehľad o prichádzajúcich hovoroch a správach, a to bez toho, aby ste museli z vrecka vytiahnuť svoj mobil.

S týmto modelom budete mať pod palcom všetky vaše športové aktivity, ako napríklad chôdzu, beh, jazdu na bicykli i beh na páse. Dokážu merať vzdialenosť i spálené kalórie a tepovú frekvenciu.

Inteligentné hodinky Xiaomi Amazfit Bip s nízkou hmotnosťou, kvalitným prevedením, bohatými funkciami a spoľahlivými výsledkami merania sú skvelou voľbou pre každého používateľa, hľadajúceho skvelý pomer výkonu a ceny.

Výhody

 • výdrž batérie
 • vodotesnosť
 • notifikácie
 • funkcie
 • elegantný vzhľad
 • nízka hmotnosť

Nevýhody

 • displej

Orientačná cena

70 €

Hodnotenie

5. Huawei Watch GT - Elegantný, nadčasový dizajn

kompatibilita s OS Android a iOS • vodotesnosť do 50 m • výdrž batérie 2 týždne • 1,39" OLED displej

Huawei Watch GT

Dizajnovo vydarený kúsok Huawei Watch GT poteší predovšetkým každého športovo založeného elegána. 

Základ hodiniek tvorí 1,39" okrúhly, dotykový OLED displej, s jemným rozlíšením 454 x 454 pixelov. Má dobrú čitateľnosť a rovnako dobré pozorovacie uhly. Týmto modelom výrobca mieril na športovcov, čoho dôkazom je aj prítomnosť GPS, ale aj veľké množstvo funkcií zameraných práve na pohybové aktivity. Hodinky pokojne možno označiť za osobného trénera, s ktorým budete mať vždy aktuálne informácie o cvičeniach, cieľoch a k dispozícii budete mať aj podrobné štatistiky. 

Huawei sa vydal cestou Apple a týmto smart hodinkám dožičil vlastný operačný systém LightOS. Ten má za úlohu lepšiu optimalizáciu hardvéru i softvéru, čoho výsledkom je špičková výdrž hodiniek približne 2 týždne. Táto výdrž sa však môže ľahko znížiť v prípade intenzívneho využívania rozličných funkcií, ako napríklad zapnuté GPS. Samotné nabíjanie však prebieha pomerne rýchlo a plné nabitie trvá približne jednu hodinu. 

Obľúbeným prvkom všetkých inteligentných hodiniek ako aj smart náramkov je snímač tepovej frekvencie, ktorý nechýba ani týmto hodinkám. Plusom je aj vodotesné telo, do hĺbky 50 m. Okrem senzora tepovej frekvencie sa v hodinkách nachádza i gyroskop, barometer, kompas a akceleračný senzor. 

Okrem športových funkcií sú hodinky vybavené aj monitorovaním kvality spánku, kontrolou tepu a dýchania. Hodinky možno pomocou bluetooth bezdrôtovo prepojiť s Android, ale aj iOS smartfónom. Neodmysliteľnou súčasťou používania smart hodiniek by mala byť pre vás aj mobilná aplikácia, pretože iba tak si naplno užijete všetko to, čo hodinky ponúkajú.

Ak sa rozhodnete pre tento model, mali by ste počítať s tým, že medzi aplikáciami umiestnenými priamo v hodinkách nenájdete hudobný prehrávač, kalendár ani kalkulačku. Celkové ovládanie hodiniek je jednoduché, intuitívne a používateľ si ho bez problémov osvojí už v priebehu krátkej chvíle. Reakcie hodiniek sú rýchle a spoľahlivé.

Hodinky Huawei Watch GT sa budú dokonale vynímať na ruke milovníkov minimalistického dizajnu. Pre všetky použité materiály ako aj konštrukciu je charakteristická vysoká kvalita. Majú nízku hmotnosť, sú tenké, a tak pri nosení nijako nezavadzajú. 

Výhody

 • výborná výdrž
 • intuitívne ovládanie
 • prívetívé rozhranie
 • elegantný dizajn
 • monitorovanie spánku

Nevýhody

 • komplikovanejšie párovanie

Orientačná cena

170 €

Hodnotenie

6. Apple Watch Series 5 44mm - Špičkové odozvy

kompatibilita s iOS • vodotesnosť do 50 m • výdrž batérie cca 1 týždeň • 1,78" OLED displej

Apple Watch Series 5 44 mm

V našom testovaní inteligentných hodiniek nemôžu chýbať ani legendárne Apple Watch, na ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou nedajú dopustiť žiadni nadšenci elektroniky s logom nahryznutého jabĺčka.

Na trh vstúpili ako vylepšená verzia svojho predchodcu a pridané im bolo takmer v každom smere. Dominantu hodiniek tvorí 1,78" OLED displej, s rozlíšením 448 x 368, dobrou čitateľnou za akýchkoľvek svetelných podmienok a pestrými farbami. Do výbavy dostali aj nový elektrický snímač tepovej frekvencie, ktorý meria presnejšie ako kedykoľvek predtým. 

V ich vnútri nájdete výkonný čip, ktorý sa stará o rýchlosť a spoľahlivé, svižné odozvy. Veľmi dobre je na tom aj reproduktor, ktorý zabezpečuje čistý a kvalitný zvuk. Mikrofón nájdete umiestnený na druhej strane hodiniek, aby ste pri telefonovaní nemuseli čeliť nepríjemným ozvenám. 

Hodinky dostali do výbavy Retina displej, ktorý nikdy nezaspí. Neustále sa na ňom zobrazuje čas a ďalšie dôležité údaje. Hodinky vydržia na jedno nabitie pri intenzívnom používaní približne 18 hodín, čo nie je úplne najideálnejšie číslo. Nízka výdrž batérie je však problém, ktorý netrápi len smart hodinky, ale aj všetky inteligentné zariadenia súčasnej doby vôbec. 

Medzi funkciami môžete nájsť už spomínané meranie tepu, krokomer, údaje o prejdenej vzdialenosti i počítanie spálených kalórií. Chýba však obľúbené monitorovanie spánku. Hodinky sa ale môžu pochváliť hudobným prehrávačom. Ak sa rozhodnete pre tento model, počítať môžete i s notifikáciami na hovory, SMS správy, emaily aj sociálne siete, ktoré fungujú naozaj výborne. Práve konektivita a to, ako všetky zariadenia od Apple spolu výborne fungujú ako jeden veľký systém, považujeme za veľké plus. 

Pozdávať sa vám však nemusí vyššia cena pohybujúca sa okolo 490 €. Pri produktoch Apple sme však na ňu už tak trocha zvyknutí, keďže tu neplatíte len za samotný produkt, ale aj za značku. 

Výhody

 • výborný zvuk
 • množstvo aplikácií
 • hudobný prehrávač
 • rýchle odozvy
 • presnosť meraní
 • dizajn

Nevýhody

 • vyššia cena
 • chýba monitoring spánku

Orientačná cena

490 €

Hodnotenie

7. Xiaomi Amazfit GTR - S monitorom spánku

kompatibilita s OS Android a iOS • vodotesnosť do 50 m • výdrž batérie 24 dní • 1,39" AMOLED displej

Xiaomi Amazfit GTR 47 mm

Inteligentné hodinky Xiaomi Amazfit GTR sú ideálnou voľbou pre každého, kto hľadá kvalitné, spoľahlivé inteligentné zariadenie za dobrú cenu. A čo všetko ponúkajú?

Hodinky Xiaomi Amazfit GTR majú už na prvý pohľad veľa spoločného so svojím predchodcom s označením Stratos. Možno medzi nimi však nájsť pár podstatných zmien, ako vylepšený, elegantný dizajn či pokročilejšie senzory merania, ako napríklad 3-osový geomagnetický senzor či osový akcelerátor. V tomto šate sa hodia ku každému outfitu - športovému, ale aj elegantnému. 

Podstatnejšou zmenou ako vzhľad je však samotný operačný systém, ktorý je používateľsky prívetivý, intuitívny a skutočne rýchly. Základom hodiniek je 1,39 palcový AMOLED displej. Farby sú síce slabšie, rovnako ako pozorovacie uhly, no na druhej strane stojí rozlíšenie, ktoré je celkom dobré a dostatočné. 

Hodinky sú primárne zamerané na športové aktivity, dôkazom čoho je aj menu plné rozličných športových módov. Po ukončení aktivity budete mať k dispozícii podrobné informácie o jej trvaní, prejdenej vzdialenosti, rýchlosti, spálených kalóriách, efektívnosti i srdcovom tepe

Vydarenou funkciou je aj monitorovanie spánku, ktoré zozbiera údaje počas vášho nočného oddychu, aby vám ráno po prebudení mohol poskytnúť detailnú analýzu kvality spánku. Tá pozostáva z celkovej dĺžky spánku, z času ľahkého, ale i hlbokého oddychu. Nechýbajú ani odporúčania na zlepšenie.

Rovnako ako s predchádzajúcimi testovanými modelmi, aj s týmto prístrojom získate po spárovaní so smartfónom notifikácie o hovoroch i SMS správach. Hodinky ale nemajú žiaden mikrofón, a tak môžete zabudnúť na uskutočňovanie hovorov za ich pomoci. 

Zabudnúť nemôžeme ani na výdrž batérie. Zariadenia od Xiaomi sú totiž všeobecne známe dlhou životnosťou batérie a inak to nie je ani pri tomto modeli. Výrobca uvádza, že Xiaomi Amazfit GTR vydržia na jedno nabitie až neuveriteľných 24 dní, v úspornom režime dokonca až 74 dní. Skúsenosti používateľov však poukazujú, že reálna výdrž je o niečo menšia. 

Výhody

 • vylepšený dizajn
 • elegantnejší vzhľad
 • rýchly procesor
 • bezchybné reakcie
 • monitorovanie spánku
 • výdrž batérie

Nevýhody

 • menej presné GPS
 • bez mikrofónu

Orientačná cena

140 €

Hodnotenie

Ako si vybrať inteligentné hodinky?

recenzie smart hodiniek

Inteligentné hodinky ešte ani v súčasnej dobe nepatria k zariadeniam, bez ktorých by človek nemohol fungovať. To musíme uznať. Na druhej strane však stačí, ak ich vyskúšate a začnete naplno využívať. Potom sa ich už nebudete chcieť vzdať. A to hovoríme z vlastnej skúsenosti. 🙂 

Možno ešte ani nemáte jasno v tom, čo to vlastne inteligentné hodinky sú a čo všetko dokážu. V prvom rade by ste mali vedieť, že ide o zariadenie, ktoré prostredníctvom bezdrôtového prepojenia spárujete s vašim smartfónom, aby vám následne hodinky mohli slúžiť ako oznamovateľ, ale aj monitor vašich aktivít. 

Môžete na nich sledovať notifikácie na prichádzajúce hovory, SMS správy či upozornenia zo sociálnych sietí. Pre vás ako používateľa to znamená nezameniteľný komfort. Už viac nebudete musieť vyťahovať telefón z vrecka či kabelky zakaždým, keď budete počuť pípnutie.

Nejde však len o praktickosť, ale najmä o funkčnosť. Niektoré modely totiž okrem notifikácií dokážu zmerať aj tep, môžete si na nich nastaviť budík, púšťať hudbu či skontrolovať počasie. 

Tip od experta

"Smart hodinky ako užitočný doplnok pre každého športového nadšenca určite odporúčam. Nadčasový dizajn spojený s inteligentným prevedením operačného systému dokáže prekvapiť aj toho najnáročnejšieho používateľa.

Pri výbere sa odporúčam zamerať predovšetkým na výdrž batérie, kompatibilnosť s operačným systémom a, samozrejme, na samotnú hmotnosť zariadenia, ktorá je priamo závislá na komforte spojeným s používaním smart hodiniek."


Ján Koprla

Ako vybrať inteligentné hodinky?

Ak ste sa rozhodli zadovážiť si tento nielen módny, ale aj praktický kúsok, existujú isté parametre, na ktoré by ste sa pri kúpe mali zamerať. A o ktoré ide?

1. Dizajn

Výzor hodiniek je pre mnohých často dôležitejší ako samotné funkcie. Pokiaľ teda pri kúpe prihliadate najmä na toto hľadisko, budete mať z čoho vyberať. Na trhu totiž nájdete naozaj veľké množstvo smart hodiniek, ktoré sa od seba odlišujú materiálom, prevedením, ale aj farbou. Keďže sa náš vkus niekedy zvykne aj meniť, niektoré modely hodiniek sú vybavené užitočným patentom, vďaka ktorému môžete vymeniť remienok hodiniek a získať tak nový štýlový kúsok.

Dizajn veľakrát kráča ruka v ruke aj s povolaním či záujmami nositeľa hodiniek. Ak pracujete napríklad v kancelárii a vašim dennodenným spoločníkom je oblek, zrejme siahnete po elegantnejšom modeli.


2. Operačný systém a kompatibilita

V súčasnej dobe drvivá väčšina výrobcov vkladá do svojich hodiniek operačný systém Android Wear. Ide o platformu primárne určenú pre používateľov android smartfónov, no po uskutočnení updatu softvér umožňuje používanie a fungovanie aj s iOS telefónom.

Hodinky so smartfónom prepojíte za pomoci mobilnej aplikácie. S týmto prepojením potom môžete získať vybrané aplikácie aj do hodiniek. V aplikácii taktiež nastavíte vzhľad, tému či ciferník zobrazujúci sa na hodinkách.

Pokiaľ si vyberiete Samsung hodinky, v ich vnútri nájdete vlastný operačný systém zvaný Tizen. Okrem vlastného systému majú aj vlastnú mobilnú aplikáciu Samsung Gear.

Podobne je na tom aj Xiaomi. Aj ich hodinky majú vlastný operačný systém i vlastnú mobilnú aplikáciu.

Kombík radí

Kombík radí

Kompatibilita hodiniek so smartfónom je úplným základom. Ak by ste si totiž vybrali hodinky, ktoré si nebudú rozumieť s vašim smartfónom, boli by vám zbytočné. 


Aj preto sa väčšina výrobcov snaží o to, aby ich hodinky boli kompatibilné s oboma systémami, teda s iOS aj Android. Výnimkou je, samozrejme, Apple, ktorý si ide aj v tomto sebavedome vlastnou cestou. 


3. Displej

V čase kedy je konkurencia veľká, sa snaží každý výrobca zaujať čo najviac, ako sa len dá. Jedným zo spôsobov ako na to je aj zameranie sa na dominantu hodiniek - teda displej. 

Pri kúpe môžete vyberať z hodiniek s rozličnými typmi displejov. Niektoré sú žiarivé, iné zase tmavé. Niektoré disponujú množstvom pestrých farieb, iné zase lákajú na bezchybnú čitateľnosť. Vo všeobecnosti pritom platí, že hodinky s menej prívetivým displejom bývajú zvyčajne zhovievavejšie k výdrži batérie.


4. Funkcie

A poďme teraz k tomu najdôležitejšiemu - k funkciám. Funkcie i vlastnosti hodiniek sa môžu pri jednotlivých modeloch diametrálne líšiť. Samozrejme, vysoký podiel má na tom cena hodiniek, ale taktiež aj ich určenie a typ. 

Medzi najbežnejšie vlastnosti patrí zobrazenie času, dátumu, meranie počtu spálených kalórií i prejdenej vzdialenosti. Niektoré modely sú vybavené aj GPS modulom, kompasom či meračom srdcového tepu.

Aby ste hodinky mohli využívať aj pri športe či v extrémnejších podmienkach, mnohé z nich sú odolné aj voči striekajúcej vode či prachu.

Ak patríte k milovníkom technológií a vymožeností, ktoré prinášajú, siahnuť môžete aj po hodinkách s mikrofónom či reproduktorom. Budete si môcť s nimi užívať nielen hudbu, ale aj uskutočňovať hovory.


5. Výdrž batérie

Práve výdrž batérie je mnohokrát slabinou pri všetkých moderných inteligentných zariadeniach a žiaľ, ani smart hodinky na tom nie sú inak. 

Najčastejšie sa výdrž hodiniek pohybuje v rozmedzí od jedného až po štyri dni. 

K tým najväčším žrútom energie možno zaradiť krásne ALMOLED a IPS LCD displeje. Pod výdrž hodiniek sa ale podpisujú aj ich funkcie. Ak budete mať zapnuté GPS, musíte počítať s vyššou spotrebou. 

Najčastejšie kladené otázky pri kúpe inteligentných hodiniek

1. Aké funkcie by mali mať kvalitné športové smart hodinky? 

Dobré inteligentné hodinky by mali mať vo výbave krokomer, počítadlo spálených kalórií, meranie srdcového tepu, GPS/výškomer, monitoring spánku, fitness aplikácie, telefonovanie, notifikácie na SMS, sociálne siete či ovládanie hlasom. 

2. Aká je priemerná výdrž smart hodiniek? 

Výdrž jednotlivých inteligentných hodiniek býva rôzna. Tie lacnejšie modely vydržia pri intenzívnom využívaní zvyčajne 3, 4 dni. Niektoré smart hodinky zas vydržia v priemere týždeň. 

3. Je možné spárovať Apple Watch s Android smartfónom alebo naopak? 

Nie, nie je. Apple Watch sú výlučné určené pre Apple zariadenia. Aj keď sa už dlhšie pošuškáva, že to čoskoro bude možné, každý Apple nadšenec však vie, že plnohodnotné využívanie docielite len pri spojení Apple hodiniek s Apple telefónom. 

4. Ktorý druh displeja je lepší? IPS alebo OLED či AMOLED displej? 

IPS displeje patria k tým starším a lacnejším. Majú dlhú životnosť, veľmi dobré pozorovacie uhly i zobrazenie farieb, nevýhodou je však ich horšia čitateľnosť na slnku. 

AMOLED a OLED displeje sú novšie, kvalitnejšie a drahšie. Na priamom slnku majú výbornú čitateľnosť, živé farby a pomerne dobré pozorovacie uhly. Mínusom však býva vysoká spotreba a teda nižšia výdrž batérie. 


2
Pridajte vašu recenziu

avatar
Saša
Komboš
Saša

Kupila som este na vianoce priatelovi garmin vivoactive 3 a je s nimi velmi spokojny, aspon teda tak tvrdi 😀 Na ruke mu sedia perfektne, netlacia ho. Chvali si prehravac hudby hlavne lebo si nemusi brat so sebou este mobil ked ide behat. A najviac chvali vydrz baterie ale su to jeho prve taketo hodinky tak nemoze velmi porovnavat. Cena je podla mna primerana alebo aspon ako darcek bola 😀

Čo sa vám na produkte páči?
prehravanie hudby, vydrz baterie, dizajn
Jozo
Komboš
Jozo

Tak ja mam asi nejake senzitivne zapastie mna celkom tlacia neviem cim to je. Inak som s garminmi co sa funkcii tyka velmi spokojny

Čo sa vám na produkte páči?
super vykon, funkcie, vsetko
Čo sa vám na produkte nepáči?
tlacia ma na ruke po dlhom case