Najlepšie inteligentné hodinky - Test 2019


​Rozhodli ste sa skrášliť si svoje zápästie praktickým notifikačným centrom v podobe inteligentných hodiniek? Otestovali sme pre vás 10 najlepších smart hodiniek na trhu a dnes vám prinášame naše hodnotenia i skúsenosti. 

Odporúčané ​​​smart hodinky

Inteligentné hodinky Garmin vívoActive 3

​Garmin vívoActive 3

od 330 €

Inteligentné hodinky Samsung Gear S3 Frontier SM-R760

​Samsung Gear S3 Frontier

od 240 €

Inteligentné hodinky ​Xiaomi Amazfit Bip Black

​Xiaomi Amazfit Bip

od 75 €


​Porovnanie ​smart hodiniek

Inteligentné hodinky Garmin vívoActive 3
Inteligentné hodinky ​Samsung Gear S3 Frontier SM-R760
Inteligentné hodinky ​Apple Watch Series 4 44mm
Inteligentné hodinky ​Xiaomi Amazfit Bip Black
Inteligentné hodinky ​Samsung Galaxy Watch 46mm SM-R800
Inteligentné hodinky ​Xiaomi Amazfit 2 Stratos
Inteligentné hodinky ​Huawei Watch GT
Inteligentné hodinky ​Forever FIT SB-310
Inteligentné hodinky Vtech Kidizoom DX7
Inteligentné hodinky ​IMMAX SW7

​kompati-bilný OS

​Android/iOS

​​Android/iOS

​iOS

​​​Android/iOS

​​​Android/iOS

​​​​Android/iOS

​​​​​Android/iOS

​​​​​​Android/iOS

​x

A​ndroid/iOS

​výdrž

​1 týždeň

​4 dni

​1 deň

​4 týždne

​3 dni

​5 dní

​2 týždne

​2 dni

​1 týždeň

​5 dní

displej

​1,2" MIP

​1,3" AMOLED

​1,78" OLED

​1,28" LCD

​1,​3" AMOLED

​1,​34" ​OLED

​1,​39" ​OLED

​1,​22" ​OLED

1,44" LCD

​1,56" LCD

​cena

330 €

​240 €

470 €

​75 €

320 €

​180 €

230 €

50 €

​60 €

​30 €

hodnotenie

Recenzie ​inteligentných hodiniek

​​kompatibilita s OS Android a iOS • vodotesnosť 50 m •​ v​ýdrž batérie 168 h •​ 1,2" MIP displej

Inteligentné hodinky Garmin vívoActive 3

​Inteligentné hodinky Garmin vívoActive 3 uzreli svetlo predajného sveta síce ešte len tento rok, no aj napriek tomu si už stihli získať kopu spokojných zákazníkov. A nielen to. Nás očarili natoľko, že sme sa rozhodli ​prideliť tomuto vydarenému kúsku prvé miesto v našom testovaní a titul Náš tip. 

​V poslednom období ​​sa výrobcovia snažia čo najviac zaujať a tak ​vkladajú do hodiniek množstvo multimediálnych funkcií, neraz aj na úkor tých športových. To však nie je prípad Garminu, pre ktorého základom kvalitných inteligentných hodiniek ostáva aj naďalej spoľahlivé a bezchybné meranie a vyhodnocovanie športových aktivít. Ak teda hľadáte hodinky, ktoré budú vašim neodmysliteľným spoločníkom pri všetkých športových aktivitách, ale aj v bežný deň, tento model je pre vás ideálom. 

Okrem pútavého vzhľadu a univerzálnych farebných prevedení, z ktorých si nepochybne vyberie mužské, ale aj ženské pohlavie, Garmin láka nadupanými funkciami. Nájdete na nich napríklad VO2 Max výpočet, ktorý je charakteristický pre zariadenia najvyššej cenovej kategórie, GPS s GLONASS, navigáciu pomocou vstavaného kompasu, pulzometer, meranie rýchlosti či zaznamenávanie prejdenej vzdialenosti a spálených kalórií.

​Súčasťou hodiniek sú aj praktické športové režimy určené pre akúkoľvek ​pohybovú aktivitu. Vyberať môžete napríklad z behu, bicyklovania, veslovania, plávania či jógy. Využitie týchto hodiniek je naozaj všestranné. V priebehu všetkých vašich športových aktivít, ale aj počas chvíľ oddychu, vám môže robiť spoločnosť hudba prehrávaná z hodiniek.   

Samozrejmosťou hodiniek po spárovaní so smartfónom sú aj notifikácie na prichádzajúce hovory a SMS správy, a taktiež aj informácie o aktuálnom čase, dátume, budík i stopky. Aby ste hodinky mohli využívať pri akomkoľvek športe, dostali do výbavy aj vodeodolnosť do hĺbky 50 metrov. 

Hodinky ponúkajú možnosť spárovania s operačným systémom iOS, ale aj Android, pričom je konektivita zabezpečovaná prostredníctvom bluetooth, USB a ANT+. A čo výdrž? Vďaka výkonnej batérii vás hodiny nesklamú a vydržia približne 7 dní, čo je naozaj vynikajúce číslo.

Výhody

 • smile-o
  ​množstvo športových funkcií
 • smile-o
  ​prehľadná aplikácia
 • smile-o
  ​intuitívne ovládanie
 • smile-o
  ​krásny dizajn
 • smile-o
  ​kvalitné spracovanie
 • smile-o
  ​nízka hmotnosť
 • smile-o
  ​vodostesnosť

Nevýhody

 • frown-o
  ​bez zistených nedostatkov

Naše hodnotenie

Orientačná cena

​330 €

​​​​kompatibilita s OS Android a iOS • vodotesnosť 1,5 m •​ v​ýdrž batérie cca 4 dni •​ 1,3" AMOLED displej

Inteligentné hodinky Samsung Gear S3 Frontier SM-R760

​Pre druhý testovaný model Samsung Gear S3 Frontier je charakteristický výrazný športový vzhľad, ktorý prezrádza pre koho sú hodinky primárne určené. 

​Majú pútavý dizajn a kvalitné spracovanie do najmenších detailov. Pôsobia trošku masívne, no s pohodlným gumeným náramkom a hmotnosťou 86 gramov ich na zápästí ani nebudete cítiť. Na ruke ich teda môžete mať pokojne aj počas spánku.

Hodinky nás dostali unikátnym spôsobom ovládania, ktoré sa uskutočňuje prostredníctvom prstenca umiestneného okolo displeja. Zabudnúť tak môžete na zle vyzerajúce odtlačky na displeji, aj keď nie tak úplne. Prstencom sa totiž pohybujete v ponuke menu, avšak výslednú voľbu budete musieť aj tak potvrdiť na displeji​.

Super AMOLED displej sa vyznačuje skvelou jemnosťou i výbornými farbami a využívať môžete aj Always on režim. Keďže ide o hodinky, nechýbajú údaje o aktuálnom čase, stopky či budík. Okrem týchto funkcií môžete s hodinkami sledovať aktuálne správy, počasie i novinky na sociálnych sieťach. 

Pokiaľ máte záujem aj o notifikácie hovorov a správ, je potrebné prepojenie hodiniek s​o smartfónom. ​To prebieha trochu zložito, avšak pri troche technickej zručnosti a menšej dávke trpezlivosti to zvládne každý. V prípade, že upozornenia nepotrebujete dostávať, hodinky fungujú aj bez spárovania. 

​Smart hodinky sú vybavené aj plnou podporou GPS a pri ich používaní nepochybne oceníte aj zodpovedne fungujúci sporttester, s ktorým získate presné informácie o prejdenej vzdialenosti či iných športových aktivitách. Skvelou vychytávkou je aj snímač srdcového tepu, ktorý poskytuje pomerne presné údaje. Za zmienku stojí aj prítomnosť gyroskopu a výškomeru. 

​Zariadenie spĺňa normu IP67, čo znamená, že je odolné voči nečistotám a prachu, a môžete ho ponoriť aj do vody, do hĺbky 1,5 metra. Batéria s kapacitou 380 mAh sa postará o výdrž hodiniek približne 4 dni. Hodinky sú kompatibilné so zariadeniami s operačným systémom Android aj iOS. Ich bezproblémový chod zabezpečuje procesor Dual Core 1,0 GHz, v kombinácii s 768 MB RAM. 

Pri testovaní týchto smart hodiniek sme nespozorovali žiadne výrazné nedostatky. Spomenúť možno hádam len občasné odpájanie aplikácie či mrznutie pri nízkych teplotách. Vo všeobecnosti sa však tešia množstvu pozitívnych používateľských ohlasov a podľa portálu Heureka.sk sú aktuálne druhými najpredávanejšími inteligentnými hodinkami. Vzhľadom na svoju špičkovú výbavu, spoľahlivú funkčnosť a kvalitu od nás získali označenie Top model.

Výhody

 • smile-o
  ​spracovanie
 • smile-o
  ​dizajn
 • smile-o
  ​intuitívne ovládanie
 • smile-o
  ​softwér
 • smile-o
  ​kvalitný displej
 • smile-o
  ​funkcionality

Nevýhody

 • frown-o
  ​občasné odpájanie aplikácie

Naše hodnotenie

Orientačná cena

​240 €

​​​​kompatibilita s iOS • vodotesnosť do 50 m •​ v​ýdrž batérie cca ​1 deň •​ 1,78" OLED displej

Inteligentné hodinky ​Apple Watch Series 4 44mm

​V našom testovaní inteligentných hodiniek nemôžu chýbať ani legendárne Apple Watch, na ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou nedajú dopustiť žiadni nadšenci elektroniky s logom nahryznutého jabĺčka.

Na trh vstúpili ako vylepšená verzia svojho predchodcu a pridané im bolo takmer v každom smere. Dominantu hodiniek tvorí 1,78" OLED displej, s rozlíšením 448 x 368, dobrou čitateľnou za akýchkoľvek svetelných podmienok a pestrými farbami. Do výbavy dostali aj nový elektrický snímač tepovej frekvencie, ktorý meria presnejšie ako kedykoľvek predtým. 

V ich vnútri nájdete nový, výkonnejší čip S4, ktorý sa stará o rýchlosť a spoľahlivé, svižné odozvy. Vylepšenia sa dočkal aj reproduktor, ktorý je teraz až o 50% hlasnejší. Mikrofón nájdete umiestnený na druhej strane hodiniek, aby ste pri telefonovaní nemuseli čeliť nepríjemným ozvenám. 

V porovnaní s ostatnými modelmi tohto výrobcu je displej väčší, má užšie okraje a s technológiou LTPO je aj šetrnejší. Hodinky vydržia na jedno nabitie pri intenzívnom používaní približne celý deň, čo nie je úplne najideálnejšie číslo. Nízka výdrž batérie je však problém, ktorý netrápi len smart hodinky, ale aj všetky inteligentné zariadenia súčasnej doby. 

Medzi funkciami môžete nájsť už spomínané meranie tepu, krokomer, monitoring spánku, údaje o prejdenej vzdialenosti i počítanie spálených kalórií. S hodinkami získate prehľad aj o aktuálnom čase a dátume, a navyše sa môžu pochváliť i hudobným prehrávačom a detekciou pádu. Ak sa rozhodnete pre tento model, počítať môžete i s notifikáciami na hovory, SMS správy, emaily aj sociálne siete, ktoré fungujú naozaj výborne. Práve konektivita a to, ako všetky zariadenia od Apple spolu výborne fungujú ako jeden veľký systém, považujeme za veľké plus. 

Pozdávať sa vám však nemusí vyššia cena pohybujúca sa okolo 470 €. Pri produktoch Apple sme však na ňu​ už tak trocha zvyknutí, keďže tu neplatíte len za samotný produkt, ale aj za značku.

Výhody

 • smile-o
  ​výborný zvuk
 • smile-o
  ​množstvo aplikácií
 • smile-o
  ​detekcia pádu
 • smile-o
  ​rýchle odozvy
 • smile-o
  ​presnosť meraní
 • smile-o
  ​dizajn

Nevýhody

 • frown-o
  ​výdrž batérie

Naše hodnotenie

Orientačná cena

​470 €

​kompatibilita s OS Android a iOS • vodotesnosť cca 30 minút pri ponorení do hĺbky 1,5 m •​ ​výdrž batérie cca ​​4 týždne •​ 1,28" LCD displej

Inteligentné hodinky ​Xiaomi Amazfit Bip Black

​Veľmi populárnym kúskom medzi používateľmi sú aj inteligentné hodinky Xiaomi Amazfit Bip, ktoré podľa portálu Heureka.sk aktuálne kraľujú predajnému rebríčku. 

Tieto smart hodinky sú výsledkom naozaj vydarenej spolupráce čínskeho giganta Xiaomi a Huami. Hneď na prvý pohľad pútajú pozornosť elegantným prevedením, ale aj širšou paletou farieb, z ktorých máte pri kúpe na výber. Ich konštrukcia je pevná a pozostáva z kvalitného displeja a silikónového remienka, ktorý je príjemný na dotyk. V prípade, že vám tento remienok nebude vyhovovať, môžete ho jednoducho vymeniť za iný. 

Telo hodiniek je plastové, čo im však neuberá na výnimočnosti, ale práve naopak, zabezpečuje nižšiu hmotnosť. O ich odolnosť sa stará certifikácia IP68, s ktorou sú hodinky odolné voči vode i prachu.

Transflektívny LCD displej má veľmi dobrú čitateľnosť aj na priamom slnku, pričom si v tme pomáha s podsvietením. Čo sa týka kvality zobrazovania displeja, nejde úplne o ten najjemnejší displej. Má menšie rozlíšenie a pozornému oku dokonca neujdú ani viditeľné pixely. Tento displej má však svoje opodstatnenie, a tým je zabezpečenie čo najvyššej výdrže na jedno nabitie. A to veruže výrobcom vyšlo výborne, keďže Xiaomi Amazfit Bip vydržia na jedno nabitie ​neuveriteľné 4 týždne. 

​Hodinky spolupracujú s operačným systémom iOS i Android a so smartfónom ich prepojíte prostredníctvom technológie bluetooth. Sú vybavené kompasom, barometrom i GPS. Po ich spárovaní so smartfónom získate prehľad o prichádzajúcich hovoroch a správach, a to bez toho, aby ste museli z vrecka vytiahnuť svoj mobil.

​S týmto modelom budete mať pod palcom všetky vaše športové aktivity, ako napríklad chôdzu, beh, jazdu na bicykli i beh na páse. Dokážu merať vzdialenosť i spálené kalórie a tepovú frekvenciu.

​Inteligentné hodinky Xiaomi Amazfit Bip s nízkou hmotnosťou, kvalitným prevedením, bohatými funkciami a spoľahlivými výsledkami merania sú skvelou voľbou pre každého používateľa, hľadajúceho skvelý pomer ​výkonu a ceny.

Výhody

 • smile-o
  ​výdrž batérie
 • smile-o
  ​vodotesnosť
 • smile-o
  ​notifikácie
 • smile-o
  ​funkcie
 • smile-o
  ​elegantný vzhľad
 • smile-o
  ​nízka hmotnosť

Nevýhody

 • frown-o
  ​výdrž batérie

Naše hodnotenie

Orientačná cena

​75 €

​​​​​​​kompatibilita s OS Android a iOS • vodotesnosť ​do 50 m •​ v​ýdrž batérie ​80 hodín •​ 1,​3" AMOLED displej

Inteligentné hodinky ​Samsung Galaxy Watch 46mm SM-R800

​Ďalšie inteligentné hodinky Samsung Galaxy Watch pochádzajú od známeho a osvedčeného výrobcu Samsung, ktorý si na kvalite svojich produktov dáva záležať.

​Začnime vzhľadom, aj keď ten nemusí byť pre väčšinu používateľov podstatný, no nás zaujal takmer okamžite. Hodinky totiž nie sú len inteligentným zariadením s kopou užitočných funkcií, ale dokonale poslúžia aj ako štýlový módny doplnok. Pri kúpe ​tohto modelu máte na výber z rôznych farebných prevedení i veľkostí a dokonca aj remienkov a ciferníkov.

Nech už sa rozhodnete pre ktorékoľvek prevedenie, všetky dokonale dopĺňa 1,3" Super AMOLED displej s Always On Watch, ktorý nepretržite informuje o aktuálnom čase, a to bez nutnosti jeho zapnutia. Displej má slušnú čitateľnosť aj na slnku, čo pri používaní nepochybne oceníte. 

Hodinky s integrovanou pamäťou 4 GB poslúžia aj ako hudobný prehrávač, do ktorého uložíte stovky vašich obľúbených piesní. Po spárovaní s bezdrôtovými slúchadlami si budete môcť hudbu vychutnať kdekoľvek. Neboja sa ani prachu či vody, a s technológiou IP68 zvládnu ponorenie do vody, v hĺbke 50 metrov.

Súčasťou hodiniek sú senzory - ​ barometer, gyroskop, akcelerometer, snímač srdcového tepu, svetelný senzor, ktoré majú za úlohu monitorovať každý vás pohyb. Majte vždy prehľad o vzdialenosti, spálených kalóriách i srdcovom tepe.

Kapacita batérie s hodnotou 472 mAh ponúka priemernú výdrž odvíjajúcu sa od toho, čo všetko budete na hodinkách využívať. Výrobca uvádza 80 hodín, čo však považujeme za mierne prehnaný čas a reálna výdrž je o niečo menšia. V našom testovaní, počas ktorého sme skúšali aj jednotlivé funkcie, hodinky vydržali približne 2 dni. Ako plus však vnímame praktické bezdrôtové nabíjanie. Hodinky stačí iba položiť na bezdrôtovú nabíjačku a spustí sa automatické nabíjanie. 

Hodinky sú momentálne vo svojej kategórii tretím najpredávanejším modelom a tešia sa vysokej spokojnosti zákazníkov. Vytknúť im však možno nižšiu výdrž batérie i menej aplikácií, ktoré je však možné stiahnuť si aj dodatočne.

Výhody

 • smile-o
  ​krásny dizajn
 • smile-o
  ​viaceré varianty
 • smile-o
  ​notifikácie
 • smile-o
  ​funkcie
 • smile-o
  ​inntuitívnosť

Nevýhody

 • frown-o
  ​výdrž batérie

Naše hodnotenie

Orientačná cena

​320 €

​​​​​​​​kompatibilita s OS Android a iOS • vodotesnosť ​do 50 m •​ v​ýdrž batérie ​5 dní •​ 1,​34" ​OLED displej

Inteligentné hodinky ​Xiaomi Amazfit 2 Stratos

​Inteligentné hodinky Xiaomi Amazfit 2 sú ešte pomerne horúcou novinkou, ktorá na trh vstúpila v druhej polovici tohto roka. A čo všetko so sebou priniesla? 

Hodinky Xiaomi Amazfit majú už na prvý pohľad veľa spoločného so svojim predchodcom s označením Pace. Možno medzi nimi však nájsť pár podstatných zmien, ako vylepšený, elegantný dizajn, bohatšie športové funkcie i vyššia odolnosť. V tomto šate sa hodia ku každému outfitu - športovému, ale aj elegantnému. 

Podstatnejšou zmenou ako vzhľad je však samotný operačný systém, ktorý je používateľsky prívetivý, intuitívny a skutočne rýchly. Základom hodiniek je 1,34 palcový transflexný displej, podporujúci always-on technológiu. Farby sú síce slabšie, rovnako ako pozorovacie uhly, no na druhej strane stojí rozlíšenie, ktoré je celkom dobré a dostatočné. 

Hodinky sú primárne zamerané na športové aktivity, dôkazom čoho je aj menu plné rozličných športových módov. Po ukončení aktivity budete mať k dispozícii podrobné informácie o jej trvaní, prejdenej vzdialenosti, rýchlosti, spálených kalóriách, efektívnosti i srdcovom tepe. Zaujímavým doplnkom je aj merač hodnoty VO2max, ktorý meria maximálnu rýchlosť spotreby kyslíka vo svaloch, pričom ide o ukazovateľ telesnej výkonnosti športovca.

Vydarenou funkciou je aj monitorovanie spánku, ktoré zozbiera údaje počas vášho nočného oddychu, aby vám ráno po prebudení mohol poskytnúť detailnú analýzu kvality spánku. Tá pozostáva z celkovej dĺžky spánku, z času ľahkého, ale i hlbokého oddychu. Nechýbajú ani odporúčania na zlepšenie.

Rovnako ako s predchádzajúcimi testovanými modelmi, aj s týmto prístrojom získate po spárovaní so smartfónom notifikácie o hovoroch i SMS správach. Hodinky ale nemajú žiaden mikrofón, a tak môžete zabudnúť na uskutočňovanie hovorov za ich pomoci. Čo však ale poteší je integrovaná vnútorná pamäť s veľkosťou 4GB, do ktorej môžete uložiť vašu obľúbenú hudbu .

Zabudnúť nemôžeme ani na výdrž batérie, ktorá je pri tomto modeli približne 5 dní a na trhu radí hodinky k modelom s vyššou výdržou. 

Výhody

 • smile-o
  ​vylepšený dizajn
 • smile-o
  ​elegantnejší vzhľad
 • smile-o
  ​rýchly procesor
 • smile-o
  ​bezchybné reakcie
 • smile-o
  ​monitorovanie spánku
 • smile-o
  ​integrovaná pamäť

Nevýhody

 • frown-o
  ​slabší displej

Naše hodnotenie

Orientačná cena

​180 €

​​​​​​​​​kompatibilita s OS Android a iOS • vodotesnosť ​do 50 m •​ v​ýdrž batérie ​2 týždne •​ 1,​39" ​OLED displej

Inteligentné hodinky ​Huawei Watch GT

​Dizajnovo vydarený kúsok Huawei Watch GT dozaista poteší každého športovo založeného elegána. 

Základ hodiniek tvorí 1,39" okrúhly, dotykový OLED displej, s jemným rozlíšením 454 x 454 pixelov. Má dobrú čitateľnosť a rovnako dobré pozorovacie uhly. Týmto modelom výrobca mieril na športovcov, čoho dôkazom je aj prítomnosť GPS, ale aj veľké množstvo funkcií zameraných na pohybové aktivity. Hodinky sa stanú vašim osobným trénerom, s ktorým budete mať informácie o​ cvičeniach, cieľoch i štatistikách.

Huawei sa vydal cestou Apple a týmto smart hodinkám dožičil vlastný operačný systém LightOS. Ten má za úlohu lepšiu optimalizáciu hardvéru i softvéru, čoho výsledkom je špičková výdrž hodiniek približne 2 týždne. Táto výdrž sa však môže ľahko znížiť v prípade využívania rozličných funkcií, ako napríklad zapnuté GPS. Samotné nabíjanie však prebieha pomerne rýchlo a plné nabitie trvá približne jednu hodinu. 

Obľúbeným prvkom všetkých inteligentných hodiniek ako aj smart náramkov je snímač tepovej frekvencie, ktorý nechýba ani týmto hodinkám. Plusom je aj vodotesné telo, do hĺbky 50 m. Okrem senzora tepovej frekvencie sa v hodinkách nachádza i gyroskop, barometer, kompas a akceleračný senzor. 

Okrem športových funkcií sú hodinky vybavené aj monitorovaním kvality spánku, kontrolou tepu a dýchania. Hodinky možno pomocou bluetooth bezdrôtovo prepojiť s Android, ale aj iOS smartfónom. ​Neodmysliteľnou súčasťou používania smart hodiniek by mala byť pre vás aj mobilná aplikácia, pretože iba tak si naplno užijete všetko to, čo hodinky ponúkajú.

Medzi aplikáciami umiestnenými priamo v hodinkách však nenájdete hudobný prehrávač, kalendár ani kalkulačku. Celkové ovládanie hodiniek je jednoduché, intuitívne a používateľ si ho bez problémov osvojí už v priebehu krátkej chvíle. Reakcie hodiniek sú rýchle a spoľahlivé.

Hodinky Huawei Watch GT sa budú dokonale vynímať na ruke milovníkov minimalistického dizajnu. Pre všetky použité materiály ako aj konštrukciu hodiniek je charakteristická vysoká kvalita. Majú nízku hmotnosť, sú tenké, a tak pri nosení nijako nezavadzajú. Nesklame vás ani ich vynikajúca výdrž 2 týždne.

Výhody

 • smile-o
  ​výborná výdrž
 • smile-o
  ​intuitívne ovládanie
 • smile-o
  ​prívetívé rozhranie
 • smile-o
  ​elegantný dizajn
 • smile-o
  ​monitorovanie spánku

Nevýhody

 • frown-o
  ​vyššia cena

Naše hodnotenie

Orientačná cena

​230 €

​kompatibilita s OS Android a iOS • vodotesnosť ​​- výrobca neuvádza hĺbku •​ v​ýdrž batérie ​2 ​dni •​ 1,​22" ​OLED displej

Inteligentné hodinky ​Forever FIT SB-310

​Tak a prehupli sme do nižšej cenovej kategórie, v ktorej možno nájsť väčšinou jednoduchšie zariadenia pre menej náročných používateľov. Platí to aj o smart hodinkách Forever FIT SB-310?

​Pri zariadení Forever FIT SB-310 sa môžete stretnúť nielen so zaradením do kategórie smart hodiniek, ale veľakrát pri ňom nájdete aj označenie inteligentný náramok. Ak ste teraz trochu zmätení, mali by ste vedieť, že vo všeobecnosti však medzi týmito dvoma kategóriami, teda inteligentnými hodinkami a inteligentnými náramkami nenájdete žiadne výrazné či závratné rozdiely.

​Hodinky Forever FIT SB-310 nás zaujali svojim minimalistickým, no pekným dizajnom, ktorý zaujme predovšetkým ženy. Ich ciferník ohraničuje elegantný rám s nádychom zlatoružového odtieňa. Dôkazom toho, že ide o model určený pre ženy je nepochybne aj naozaj nízka hmotnosť, konkrétne 25 gramov. Hodinky sa nosia na ruke naozaj pohodlne a pokiaľ s nimi zaspíte, nebudú vás nijako obmedzovať a zároveň sa ráno sa nemusíte obávať ani žiadneho otlačenia.

Vďaka funkcii bluetooth sa hodinky rýchlo a jednoducho párujú s mobilným telefónom. Po spárovaní získate notifikácie týkajúce sa vašich SMS správ i hovorov a ovládať nimi možno aj hudobný prehrávač či fotoaparát. A to všetko komfortne, na 1,22 palcovom dotykovom displeji, ktorý disponuje rozlíšením 240 x 240. Má solídne pozorovacie uhly a dobrú čitateľnosť za akýchkoľvek svetelných podmienok. 

S hodinkami môžete uskutočňovať aj meranie srdcového tepu, prejdených krokov a taktiež získate prospešné informácie aj o spálených kalóriách. Súčasťou hodiniek je aj monitor spánku, ale aj klasické hodinkové funkcie, ako zobrazovanie aktuálneho času či budík.

​Hodinky môžu byť vaše už za sumu pohybujúcu sa okolo 50 €, ktorá je podľa nás vzhľadom na funkcie, dizajn a výdrž, príjemným kompromisom, ktorý stojí za to. 

Výhody

 • smile-o
  ​elegantný dizajn
 • smile-o
  ​dotykový displej
 • smile-o
  ​nízka hmotnosť
 • smile-o
  ​športové funkcie
 • smile-o
  ​monitorovanie spánku
 • smile-o
  ​priaznivá cena

Nevýhody

 • frown-o
  ​výdrž batérie

Naše hodnotenie

Orientačná cena

​50 €

​​bez možnosť spárovania so smartfónom • odolné voči striekajúcej voda a prachu •​ v​ýdrž batérie ​cca 1 týždeň •​ 1,​44" LCD ​displej

Inteligentné hodinky Vtech Kidizoom DX7

​Ak hľadáte pre vašu ratolesť inteligentné hodinky, ktoré ho zabavia, naučia niečo nové a zároveň ho budú spoľahlivo sprevádzať pri všetkých športových činnostiach, model VTECH KIDIZOOM je tou správnou voľbou. 

V ich menu nájdete klasické, ale aj pohybové hry, ktoré dieťa zabavia a navyše spravia aj niečo pre jeho zdravie. V prípade potreby môže využiť aj praktickú kalkulačku či prehľadný kalendár. Keďže ide v prvom rade o hodiny, samozrejmosťou je aj zobrazovanie aktuálneho času i dátumu v zaujímavých a pútavých 3D prevedeniach. Vyberať môžete z analógového, ale aj digitálneho zobrazenia času. Plnohodnotne poslúžia aj ako budík, ktorý spríjemní ranné vstávanie a nechýbajú ani stopky a časovač. 

​Veľkým plusom je aj prítomnosť fotoaparátu, ktorý umožní zachytenie tých najkrajších okamihov a okrem toho umožňuje aj natáčanie videozáznamov. Nájdete tu aj hlasový záznamník s meničom hlasu. Pre všetky učenlivé deti bola pridaná i možnosť základného pomenovania času v angličtine.

Hodinky sú odolné voči striekajúcej vode i potu, a vaše dieťa ich môže nosiť na rukách aj počas horúcich letných dní. Dobíjajú sa prostredníctvom priloženého USB kábla. Týmto spôsobom môžete premiestniť z hodiniek do notebooku či tabletu aj nasnímané fotografie. 

​Pokiaľ hľadáte nielen zábavný, ale aj praktický darček, so smart hodinkami VTECH KIDIZOOM vaše dieťa zaručene potešíte. 

Výhody

 • smile-o
  ​klasické i pohybové hry
 • smile-o
  ​široké možnosti zobrazenia času
 • smile-o
  ​zaujímavé efekty
 • smile-o
  ​fotoaparát
 • smile-o
  ​záznamník s meničom hlasu
 • smile-o
  ​odolnosť voči striekajúcej vode i prachu

Nevýhody

 • frown-o
  ​vyššia cena 

Naše hodnotenie

Orientačná cena

​60 €

​10. ​IMMAX SW7

​​​​​kompatibilný s Android iOS • vodotesnosť - výrobca neuvádza hĺbku •​ v​ýdrž batérie cca ​120 hodín •​ 1,56" LCD displej

Inteligentné hodinky ​IMMAX SW7

​Posledné miesto v našom rebríčku inteligentných hodiniek patrí modelu IMMAX SW7. 

​Hodinky lákajú nízkou cenovkou, pohybujúcou sa okolo sumy 30 €. Na začiatku testovania sme teda očakávali, že pôjde o funkčne jednoduchší model, čo je aj pravda. Napriek tomu, však tieto hodiny majú potenciál uspokojiť aj priemerného používateľa. Poďme sa teda na ne pozrieť detailnejšie.

V tele týchto hodiniek sa nachádza procesor MediaTek MT6260, ktorému sekunduje 128 MB RAM. Súčasťou výbavy je i pamäť o veľkosti 64 MB, ktorú je možné v prípade potreby jednoducho rozšíriť pomocou 32 GB pamäťovej karty​. Plusom je aj prítomnosť českého jazyka, ktorú ocenia najmä používatelia bez dobrej znalosti angli​čtiny. Hodinky reagujú na požiadavky používateľa rýchlo a s výbornou presnosťou. 

Pri pohľade na hodinky púta pozornosť 1,56 palcový dotykový zaoblený displej, ktorý dostal rozlíšenie 240 x 240. Celkovo pôsobí pomerne slušným dojmom, aj keď, samozrejme, nemožno od neho očakávať kvalitu konkurencieschopnú modelom za stovky €. Čo sa nám však pri testovaní nepáčilo, boli celkom malé textové položky, ktorých čítanie môže byť obtiažne pre ľudí so slabším zrakom. 

Hodinky sa párujú so smartfónom za pomoci bezdrôtovej technológie bluetooth, pri ktorej nás potrápil malý dosah, výsledkom čoho bolo ​samovoľné odpájanie hodiniek. Pokiaľ sa však s hodinkami upevnenými na ruke nevzdialite ďaleko, môžete pomocou nich spravovať prichádzajúce hovory, SMS správy, hudbu a dokonca aj fotoaparát.

Veľkým plusom, ktorý niekedy nie je prítomný ani pri drahších modeloch je integrovaný reproduktor a mikrofón, ktorý ponúka možnosť riadneho uskutočňovania hovorov, rovnako ako so smartfónom.

​Tieto inteligentné hodinky sú svojimi fitness funkciami zamerané na športovcov, ajj keď je pravdou, že skôr na t​ých rekreačných. ​Hodinky ponúkajú napríklad aj užitočný krokomer či merač spálených kalórií. Obávať sa nemusíte ani náhodného ošpliechania vodou či dažďa, keďže hodinky sú vodeodolné. Výrobca však neuvádza presnú hĺbku, do ktorých môžete hodinky namočiť. ​

Nenáročnú, no spoľahlivú výbavu inteligentných hodiniek IMMAX SW7 skvele dopĺňa aj výdrž batérie na jedno nabitie približne 120 hodín.

Výhody

 • smile-o
  ​lokalizácia v českom jazyku
 • smile-o
  ​rýchle reakcie
 • smile-o
  ​zaoblený displej
 • smile-o
  ​jednoduché používanie
 • smile-o
  ​rýchle spárovanie so smartfónom
 • smile-o
  ​vodeodolnosť
 • smile-o
  ​nízka cena

Nevýhody

 • frown-o
  ​slabšia kvalita obrazu
 • frown-o
  ​funkčne jednoduchší model

Naše hodnotenie

Orientačná cena

​30 €


​Prečo práve ​​inteligentné hodinky?

recenzie smart hodiniek

​Inteligentné hodinky ešte ani v súčasnej dobe nepatria k zariadeniam, bez ktorých by človek nemohol fungovať. To musíme uznať. Na druhej strane však stačí, ak ich vyskúšate a začnete naplno využívať. Potom sa ich už nebudete chcieť vzdať. A to hovoríme z vlastnej skúsenosti. 🙂 

Možno ešte ani nemáte jasno v tom, čo to vlastne inteligentné hodinky sú a čo všetko dokážu. V prvom rade by ste mali vedieť, že ide o zariadenie, ktoré prostredníctvom ​bezdrôtového prepojenia spárujete s vašim smartfónom, aby vám následne hodinky mohli slúžiť ako oznamovateľ, ale aj monitor vašich aktivít. 

Môžete na nich sledovať notifikácie na prichádzajúce hovory, SMS správy či upozornenia zo sociálnych sietí. Pre vás ako používateľa to znamená nezameniteľný komfort. Už viac nebudete musieť vyťahovať telefón z vrecka či kabelky zakaždým, keď ​budete počuť pípnutie.

Nejde však len o praktickosť, ale najmä o funkčnosť. Niektoré modely totiž okrem notifikácií dokážu zmerať aj tep, môžete si na nich nastaviť budík, púšťať hudbu či skontrolovať počasie. 

​Ako vybrať inteligentné hodinky?

​Ak ste sa rozhodli zadovážiť si tento nielen módny, ale aj praktický kúsok, existujú isté parametre, na ktoré by ste sa pri kúpe mali zamerať. A o ktoré ide? ​

​1. ​Dizajn

​Výzor hodiniek je pre mnohých často dôležitejší ako samotné funkcie. Pokiaľ teda pri kúpe prihliadate najmä na toto hľadisko, budete mať z čoho vyberať. Na trhu totiž nájdete naozaj veľké množstvo smart hodiniek, ktoré sa od seba odlišujú materiálom, prevedením, ale aj farbou. Keďže sa náš vkus niekedy zvykne aj meniť, niektoré modely hodiniek sú vybavené užitočným patentom, vďaka ktorému môžete vymeniť remienok hodiniek a získať tak nový štýlový kúsok.

Dizajn veľakrát kráča ruka v ruke aj s povolaním či záujmami nositeľa hodiniek. Ak pracujete napríklad v kancelárii a vašim dennodenným spoločníkom je oblek, zrejme siahnete po elegantnejšom modeli.


2. ​​Operačný systém a kompatibilita

​V súčasnej dobe drvivá väčšina výrobcov vkladá do svojich hodiniek operačný systém Android Wear. Ide o platformu primárne určenú pre používateľov android smartfónov, no po uskutočnení updatu softvér umožňuje používanie a fungovanie aj s iOS ​telefónom.

​Hodinky so smartfónom prepojíte za pomoci mobilnej aplikácie. S týmto prepojením potom môžete získať vybrané aplikácie aj do hodiniek. V aplikácii taktiež nastavíte vzhľad, tému či ciferník zobrazujúci sa na hodinkách.

Pokiaľ si vyberiete Samsung hodinky, v ich vnútri nájdete vlastný operačný systém zvaný Tizen. Okrem vlastného systému majú aj vlastnú mobilnú aplikáciu Samsung Gear.

Podobne je na tom aj Xiaomi. Aj ich hodinky majú vlastný operačný systém i vlastnú mobilnú aplikáciu.


3. Displej

V čase kedy je konkurencia veľká, sa snaží každý výrobca zaujať čo najviac, ako sa len dá. Jedným zo spôsobov ako na to je aj zameranie sa na dominantu hodiniek - teda displej. 

​Pri kúpe môžete vyberať z hodiniek s rozličnými typmi displejov. Niektoré sú ​žiarivé, iné zase tmavé. Niektoré disponujú množstvom pestrých farieb, iné zase lákajú na bezchybnú čitateľnosť. Vo všeobecnosti pritom platí, že hodinky s menej prívetivým displejom bývajú zvyčajne zhovievavejšie k výdrži batérie.


​4. ​Funkcie

​​A poďme teraz k tomu najdôležitejšiemu - k funkciám. Funkcie i vlastnosti hodiniek sa môžu pri jednotlivých modeloch diametrálne líšiť. Samozrejme, vysoký podiel má na tom cena hodiniek, ale taktiež aj ich určenie a typ. 

Medzi najbežnejšie vlastnosti patrí zobrazenie času, dátumu, meranie počtu spálených kalórií i prejdenej vzdialenosti. Niektoré modely sú vybavené aj GPS modulom, kompasom či meračom srdcového tepu.

Aby ste hodinky mohli využívať aj pri športe či v extrémnejších podmienkach, mnohé z nich sú odolné aj voči striekajúcej vode či prachu.

​Ak patríte k milovníkom technológií a vymožeností, ktoré prinášajú, siahnuť môžete aj po hodinkách s mikrofónom či reproduktorom. Budete si môcť s nimi užívať nielen hudbu, ale aj uskutočňovať hovory.


​5. ​Výdrž batérie

​Práve výdrž batérie je mnohokrát slabinou pri všetkých moderných inteligentných zariadeniach a žiaľ, ani smart hodinky na tom nie sú inak. 

Najčastejšie sa výdrž hodiniek pohybuje v rozmedzí od jedného až po štyri dni. 

K tým najväčším žrútom energie možno zaradiť krásne ALMOLED a IPS LCD displeje. Pod výdrž hodiniek sa ale podpisujú aj ich funkcie. Ak budete mať zapnuté GPS, musíte počítať s vyššou spotrebou. 

​O inteligentných hodinkách možno povedať, že sú okrem športového parťáka aj akousi predĺženou rukou smartfónu. Pokiaľ teda nechcete prísť o túto možnosť, vyberať by ste mali aj s prihliadnutím na váš smartfón. Iba tak totiž budete môcť naplno využiť všetko to, čo inteligentné hodinky ponúkajú.


Odporúčame nakupovať len u overených predajcov

tpd.sk
andreashop.sk
hej.sk
alza.sk logo
Inteligentné hodinky
5 (100%) 5 x

Pridajte vašu recenziu

avatar
Kliknutím na ikonku nižšie môžete pridať obrázok