Najlepšie inteligentné hodinky


Autori: Dominika Ježová, Lenka Riganová, Ján Koprla | Aktualizované: 31. 03. 2023

Tieto smart hodinky odporúčame

Samsung Galaxy

S hudobným prehrávačom 

Štýlové hodinky poslúžia aj ako hudobný prehrávač.

cena od 325 €

Garmin Fenix 7x Sapphire Solar

V prvotriednej výbave

Špičkové smart hodinky s kvalitnou výbavou.

cena od 850 €

Apple Watch Series 8

Pre nadšencov dizajnu a kvality

Pekný dizajnérsky kúsok s kvalitným prevedením.

cena od 450 €

To najlepšie podľa Heureka.sk

Recenzie inteligentných hodiniek

Rozhodli ste sa skrášliť si svoje zápästie praktickým notifikačným centrom v podobe inteligentných hodiniek? 38 hodín sme pre vás hľadali, porovnávali a hodnotili smart hodinky, aby sme vám dnes mohli priniesť výber 7 najlepších modelov spolu s našimi hodnoteniami a recenziami. 

KOMBO expert radí

Ján Koprla

Ján Koprla pracuje v súčasnosti ako servisný technik. Má dlhoročné skúsenosti so servisom domáceho náradia, bielej a čiernej techniky, ale i smartfónmi a nositeľnou elektronikou, ktoré sú zároveň aj jeho hobby.

V tomto teste vám preto poradí, na čo sa zamerať pri výbere inteligentných hodiniek. 

Ako sme hodnotili

Hneď na začiatok nášho testu musíme konštatovať, že väčšina smart hodiniek je takpovediac na jedno kopyto. Jednotlivé modely sa od seba často odlišujú len minimálne, niektorou funkciou navyše, trochu odlišným dizajnom, čitateľnosťou displeja či v neposlednom rade i cenou. 

Z dostupných smart hodiniek sme 7 najlepších modelov vyberali predovšetkým na základe recenzií používateľov a ich spokojnosti. Zamerali sme sa aj na funkcie, ktoré jednotlivé modely ponúkajú, kvalitu displeja, výdrž batérie i celkové prevedenie.

Smart hodinky, ktoré v našom hodnotení obstáli najlepšie a odporúčame ich každému, kto hľadá kvalitné smart zariadenie, od nás získali titul Náš tip. Pre najnáročnejších sme vybrali hodinky s označením TOP model a pre tých, ktorí sa pri kúpe riadia aj cenou produktu, je tu model s odznakom Cena/výkon. 


Porovnanie smart hodiniek

Samsung Galaxy

#1

Garmin Fenix 7x Sapphire Solar

#2

Apple Watch Series 8

#3

Amazfit T-REX 2

#4

Huawei Watch GT 3 Pro

#5

Apple Watch Ultra 49 mm

#6

Garmin Venu 2 plus

#7

Kompatibilný OS

Android/iOS

Android/iOS

iOS

Android/iOS

Android/iOS

iOS

Android/iOS

Výdrž

3 dni

37 dní

18 hodín

45 dní

14 dní

36 hodín

10 dní

Displej

1,36" AMOLED

1,4" MIP

1,9" OLED

 1,39" HD AMOLED

1,42" AMOLED

2" OLED displej

1,3" AMOLED

Hodnotenie

Plusy

+ dizajn

+ viaceré varianty

+ titánové telo+ kvalitný displej

+ pokročilé sledovanie spánku

+ vodotesnosť do 100 m+ SOS funkcia

+ funkcia pre ženy

+ vodotesnosť do 50 m


+ výdrž

+ 150 športových režimov

+ výhodná cena+ funkcia pre hráčov golfu

+ intuitívne ovládanie

+ elegantný dizajn


+ dvojfrekvenčný navigačný systém

+ špecifický remienok

rýchle odozvy


+ vylepšený dizajn

+ pokročilé sledovanie spánku

+ definujú vek podľa kondícieMínusy

- výdrž batérie- športový vzhľad- výdrž batérie

- kompatibilné len s iOS


- dizajn- nie je možné pripojiť kreditku- vyššia cena


- tiché reproduktory


Cena

325 €

850 €

450 €

220 €

329 €

999 €

385 €

(Zelenou farbou sú vyznačené najvýhodnejšie parametre. Červenou farbou sú vyznačené najmenej výhodné parametre.)


Akciové ponuky inteligentných hodiniek v overených eshopoch


Recenzie inteligentných hodiniek

1. Samsung Galaxy Watch5 Pro 45mm - Zlatá stredná cesta

kompatibilita s OS Android a iOS • vodotesnosť do 50 m • výdrž batérie 80 h • 1,36" AMOLED displej

Samsung Galaxy

Inteligentné hodinky Samsung Galaxy Watch pochádzajú od známeho a osvedčeného výrobcu Samsung, ktorý si na kvalite svojich produktov dáva záležať. Výnimkou nie sú ani tieto hodinky, ktoré obsadili naši prvú priečku, pričom môžu dokonale dopĺňať Samsung zariadenia.

Dizajn hodiniek je veľmi atraktívny. Ide o unisex kúsok, ktorý vám umožňuje vybrať si z viacerých farieb ciferníka, a zároveň si môžete prispôsobiť aj remienok. Hodinky totiž nie sú len inteligentným zariadením s kopou užitočných funkcií, ale dokonale poslúžia ako štýlový módny doplnok. Pri kúpe tohto modelu máte na výber z dvoch farebných prevedení - čiernej a sivej

Nech už sa rozhodnete pre ktorékoľvek prevedenie, obe dokonale dopĺňa 1, 36 - palcový displej chránený kombináciou dvojnásobného zafírového skla. Okrem toho, že vyniknú ako funkčný a nadčasový doplnok, prekonajú s vami aj náročné podmienky, keďže sa vyznačujú mimoriadnou odolnosťou a výdržou. Hodinky zvládnu zaznamenávať jednoduché športové aktivity až po náročné dobrodružné turistiky.

Súčasťou hodiniek sú senzory - tlakomer, krokomer, oxymeter, barometer, meranie tepu a EKG, monitoring spánku, optický senzor srdcovej frekvencie, ktoré majú za úlohu monitorovať každý váš pohyb.

Disponuje pokročilými analýzami organizmu. Nájdete tu funkciu bioelektrickej impedančnej analýzy, ktorá poskytuje údaje o stavbe a zložení tela. Umožní vám zmerať podiel telesného tuku a hmotnosti nachádzajúce sa aktuálne vo vašom tele, vďaka čomu získate nesmierne užitočné informácie o kondícii.

Súčasťou hodiniek je aj technológia kontrolujúca jednotlivé fázy spánku, čo vedie k vytvoreniu zdravších spánkových návykov. Detailne vás informuje o type spánku a prostredníctvom symbolov zvierat zistíte, s akým druhom zvieraťa sa váš spánkový režim najviac zhoduje.

Hodinky majú aj integrovaný GPS systém, preto vám umožnia naplánovať si spoľahlivo trasu kdekoľvek. Pri istých športoch vám pomôže hlasová, resp. vibračná navigácia s pokynmi. Obsahujú tiež funkciu funkcie Track Back, vďaka ktorej sa vždy vrátite na miesto, z ktorého ste vyrazili.

Platforma Wear OS vám umožní jednoducho nainštalovať do hodiniek množstvo zaujímavých aplikácií, ako Google Maps či YouTube. Kapacita batérie s hodnotou 590 mAh ponúka priemernú výdrž odvíjajúcu sa od toho, čo všetko budete na hodinkách využívať. Výhodou je aj bezdrôtové nabíjanie, ktoré si z praktickej stránky obľúbite.

Hodinky patria vo svojej kategórii k tým najpredávanejším modelom a tešia sa vysokej spokojnosti zákazníkov. Vytknúť im však možno nižšiu výdrž batérie i obmedzenie niektorých funkcií len pre Samsung zariadenia. 

Výhody

 • krásny dizajn
 • viaceré varianty 
 • prémiové titánové telo 
 • funkcia rýchleho nabíjania  

Nevýhody

 • výdrž batérie

Orientačná cena

325 €

Hodnotenie

2. Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar - Prvotriedna výbava

kompatibilita s OS Android a iOS • vodotesnosť 100 m • výdrž batérie 37 dní • 1,4" MIP displej

Garmin Fenix 7x Sapphire Solar

Inteligentné hodinky Garmin Fenix 7X Sapphire Solar sú vhodné pre náročnejších používateľov, ktorí preferujú kvalitu, za ktorú nemajú obavy adekvátne priplatiť. 

Garmin patria medzi najobľúbenejšie inteligentné hodinky z viacerých validných dôvodov. Zaujmú vás množstvom multimediálnych funkcií, atraktívny dizajnom a bezkonkurenčnými vlastnosťami, ktoré špičkovo dopĺňajú a v mnohých prípadoch aj plne zastupujú osobného trénera. Základom inteligentných hodiniek Garmin je spoľahlivé a bezchybné meranie športových aktivít. Môžete ich použiť pri behu, plávaní, silových tréningoch či jazde na koni, pričom si môžete byť istý, že spoľahlivo monitorujú každú fyzickú aktivitu. 

Získajú si vás radou zaujímavých funkcií, akými je napríklad pulzný oxymeter, ktorým sa sledujete okysličenie krvi. Umožňujú aj meranie tepu, dýchania, zaznamenávanie pitného režimu a pokročilé sledovanie spánkového režimu. Pomocou funkcie Body Battery získate kompletný prehľad o schopnosti vášho tela vysporiadať sa so záťažou, ktorá odhalí aj to, či máte dostatok spánku. 

Ak teda hľadáte hodinky, ktoré budú vašim neodmysliteľným spoločníkom pri všetkých športových aktivitách, ale aj v bežný deň, tento model je pre vás ideálny. 

Univerzálne prevedenie je vhodné pre mužov aj ženy, pričom si môžete ľubovoľne vymeniť remienok za inú farbu a materiál, alebo si zvoliť vlastný variant hodiniek. Veľký a dobre čitateľný 1,4 - palcovým displejom s rozlíšením 280 × 280 px, je chránený unikátnym sklíčkom Power Sapphire so solárnym dobíjaním

Hodinky sa vyznačujú vysokou výdržou batérie, pričom zvládnu až 28 dní v režime inteligentných hodiniek a 9 dní je podielom solárneho dobíjania. Svojou odolnosťou voči náročným prírodným podmienkam spĺňajú aj americké vojenské normy. Sú odolné voči teplotám, nárazom, vodovzdorné. Hodinky sú tiež spoľahlivé, čo sa týka určovania polohy a poskytovania presných súradníc. Mapu tak budete mať priamo na svojom zápästí.

Využitie týchto hodiniek je naozaj všestranné. V priebehu všetkých vašich športových aktivít, ale aj počas chvíľky oddychu, vám môže robiť spoločnosť hudba prehrávaná z hodiniek. Samozrejmosťou hodiniek po spárovaní so smartfónom sú aj notifikácie na prichádzajúce hovory a SMS správy, a taktiež informácie o aktuálnom čase, dátume, budík i stopky. Aby ste hodinky mohli využívať pri akomkoľvek športe, dostali do výbavy aj vodotesnosť do hĺbky 100 metrov

Hodinky ponúkajú možnosť spárovania s operačným systémom iOS, ale aj Android. Nevýhodou je možno len príliš športový dizajn, ktorý nemusí každému sedieť, ak ich chce nosiť neustále na zápästí. 

Výhody

 • pokročilé sledovanie fáz spánku (hlboký, ľahký, REM fáza)
 • kvalitný displej  
 • vysokoodolné
 • vodotesnosť do hĺbky 100 metrov
 • výdrž batérie
 • vysoká cena

Nevýhody

 • športový vzhľad

Orientačná cena

850 €

Hodnotenie

3. Apple Watch Series 8 45mm -  Pre aktívnych športovcov a milovníkov dizajnu 

kompatibilita s iOS • vodotesnosť 50 m • výdrž batérie 18 hodín • 1,9" OLED displej

Apple Watch Series 8

Na ôsmy rad inteligentných hodiniek Apple Watch s najväčšou pravdepodobnosťou nedajú dopustiť žiadny nadšenci elektroniky s logom nahryznutého jabĺčka. Priazeň si získali podmanivým dizajnom, ale aj skvelými vlastnosťami, vďaka ktorým môžu uľahčiť váš každodenný život. 

Na trh vstúpili ako vylepšená verzia svojho predchodcu a pridané im bolo takmer v každom smere. Dominantu hodiniek tvorí 1,9 - palcový OLED displej s pestrými farbami a čitateľnosťou za akýchkoľvek podmienok. Dizajn si môžete prispôsobiť podľa potrieb a týka sa to nielen veľkosti a farby ciferníka, ale aj širokej škály popruhov. Hodinky sú taktiež chránené proti poškodeniu a bez problémov ich môžete zobrať do vody až do hĺbky 50 metrov.

Vyznačujú sa radom zaujímavých funkcií. Môžete prostredníctvom nich uskutočňovať telefónne hovory alebo posielať sms správy, čo oceníte najmä v okamihu, ak nemáte iPhone aktuálne poruke. Tieto inteligentné Apple hodinky dokážu rozoznať autonehodu. Na základe údajov skutočných nehôd vyhodnocuje informácie získané z viacerých funkcií - akcelerometra, gyroskopu, mikrofónu, barometra, GPS a zisťuje, či ide skutočne o nehodu, pričom následne zavolajú pomoc. 

K dispozícii je aj tlačidlo SOS, pokiaľ by ste potrebovali privolať pomoc. Hodinky tiež rozoznajú náhly pád, a ak by zaznamenali, že ste zostali bez pohnutia, okamžite by privolali záchranné zložky. Vyhodnocujú aj zdravie vášho srdca, preto vás budú včas informovať, ak by si všimli nepravidelný srdcový rytmus či výkyvy tepu. Nájdete tu aj aplikáciu spánok, ktorá má za cieľ naučiť vás správne spať, aby ste mali dostatok energie počas dňa.

Netreba zabudnúť ani na inovatívnu funkciu špeciálne pre ženy, ktorá meraním telesnej teploty predpovedá menštruáciu a ovuláciu. Zaznamenáva aj detaily ohľadom pravidelnosti cyklu a odchýliek. Hodinky vydržia na jedno nabitie pri intenzívnom používaní približne 18 hodín, čo nie je úplne najideálnejšie, preto ich možno budete musieť nabíjať každý deň. 

Pozdávať sa vám nemusí aj vyššia cena pohybujúca sa okolo 500 €. V neposlednom rade treba zdôrazniť, že zariadenie je kompatibilné len s Apple zariadeniami. 

Výhody

 • inovatívny dizajn
 • prehľadná aplikácia
 • SOS funkcia
 • krásny dizajn
 • kvalitné spracovanie
 • funkcia pre ženy 
 • vodostesnosť do hĺbky 50 m

Nevýhody

 • batéria
 • kompatibilné len s iOS

Orientačná cena

450 €

Hodnotenie

4. Amazfit T-Rex 2 - Vynikajúca výdrž batérie

kompatibilita s OS Android a iOS • vodotesnosť do 100 m • výdrž batérie 45 dní • 1,39" HD AMOLED displej

Amazfit T-REX 2

Inteligentné hodinky Amazfit T-Rex 2 sú ideálnou voľbou pre každého, kto hľadá kvalitné a spoľahlivé zariadenie za dobrú cenu. Čo od nich možno očakávať? 

Tieto smart hodinky sú ideálnou voľbou pre všetkých dobrodruhov, ktorí hľadajú odolné hodinky, s ktorými by mohli zdolávať zasnežené hory až po morské hlbiny. Ide o outdoorový kúsok, na ktorý sa môžete v extrémnych podmienkach plne spoľahnúť. Hodinky sú vhodné pre extrémnych športovcov, ale rovnako aj pre bežných používateľov. Svoju odolnosť potvrdzujú aj tým, že prešli 15 prísnymi vojenskými testami.

Základom hodiniek je 1,39 palcový okrúhly dotykový HD AMOLED displej s vysokým rozlíšením 454 × 454. Displej je pokrytý tvrdeným sklom s úpravami proti zachytávaniu odtlačkov prstov. Hodinky sú primárne zamerané na športové aktivity, dôkazom čoho je aj menu plné rozličných športových módov. Nachádza sa tu až 150 športových režimov. Poteší vás aj funkcia, pri ktorej dokážu hodinky automaticky rozpoznať pohyb. 

Sú vybavené novým pohybovým algoritmom, ktorý špecifikuje maximálny príjem kyslíka, tréningové zaťaženie aj regeneráciu. Pokročilý biometrický senzor umožňuje snímanie pulzovej frekvencie, meranie maximálneho príjmu kyslíka, dĺžku a kvalitu spánku, a tiež úroveň stresu.

Zabudnúť nemôžeme ani na výdrž batérie. Výrobca uvádza, že zabudovaná batéria s kapacitou  500 mAh vydržia v bežnej prevádzke až 24 dní. Skúsenosti používateľov však poukazujú, že reálna výdrž je o niečo menšia. Za super cenu dostanete spoľahlivé a vysokoodolné hodinky, ktoré vydržia aj mínusové teploty až do výšky - 30. 

Výhody

 • vysoká výdrž batérie
 • 150 športových režimov
 • vodotesnosť
 • rýchle a presné GPS
 • funkcie
 • cena

Nevýhody

 • dizajn

Orientačná cena

220 €

Hodnotenie

5. Huawei Watch GT 3 PRO 46mm - Elegantný, nadčasový dizajn

kompatibilita s OS Android a iOS • vodotesnosť do 50 m • výdrž batérie 14 dní • 1,42" AMOLED displejom

Huawei Watch GT 3 Pro

Dizajnovo podarený kúsok Huawei Watch GT 3 PRO poteší predovšetkým každého športovo založeného elegána, ale aj dámu, ktorá rada kombinuje elegantný a športový štýl zároveň. Predstavujú unisex kúsok, ktorý vás očarí prednosťami skrytými za elegantným titánovým telom a odolným zafírovým sklíčkom. 

Základ hodiniek je 1,42" AMOLED displej s rozlíšením 466 × 466 px. Dizajn si môžete prispôsobiť a jednoducho zmeniť ciferník podľa nálady, alebo si dokúpiť remienok z materiálu, ktorý vám aktuálne sadne.

Má dobrú čitateľnosť a rovnako dobré pozorovacie uhly. Týmto modelom výrobca mieril na športovcov, čoho dôkazom je aj prítomnosť GPS, ale aj veľké množstvo funkcií zameraných práve na pohybové aktivity. Konkrétne sa tu nachádza viac ako 100 rôznych cvičiacich režimov. Pri golfe hodinky zaznamenávajú švih, pričom poskytujú aj praktické ukážky o zlepšení. Hodinky pokojne možno označiť za osobného trénera, s ktorým budete mať vždy aktuálne informácie o cieli k dispozícii, spolu s podrobnými štatistiky. 

Hodinky môžete spárovať s Android aj iOS zariadeniami. Súčasťou smart hodiniek je vstavaný reproduktor a mikrofón, ktoré umožňujú bezproblémové vybavovanie hovorov, a tiež posielanie správ. Zaujať vás môžu aj funkciou synchronizácie skladieb s telefónom, takže môžete počúvať obľúbené piesne aj počas tréningu.  

Obľúbeným prvkom všetkých inteligentných hodiniek je snímač tepovej frekvencie, ktorý nechýba ani týmto hodinkám. Nájdeme tu zdokonalený modul pre monitoring srdcového tepu TruSeen™ 5.0+. Plusom je aj vodotesné telo do hĺbky 50 m. Zaujímavosťou je tréningový režim Apnoe, ktorý zaznamenáva tepovú frekvenciu, dobu zadržiavania dychu a začiatok sťahu bránice, čo ocenia potápači. Nájdete tu aj barometer, krokomer či oxymeter. 

Okrem športových funkcií sú hodinky vybavené aj monitorovaním kvality spánku, kontrolou tepu a dýchania. 

Používatelia sa sťažujú na mierne slabšie prepojenie s iOS zariadeniami, a taktiež absenciu NFC, čím je platenie hodinkami doposiaľ nemožné. Celkové ovládanie hodiniek je jednoduché, intuitívne a používateľ si ho bez problémov osvojí už v priebehu krátkej chvíle. Reakcie hodiniek sú rýchle a spoľahlivé.

Výhody

 • funkcia pre hráčov golfu
 • tréningový režim Apnoe
 • prívetivé rozhranie
 • inteligentné monitorovanie srdcového tepu
 • elegantný dizajn
 • monitorovanie spánku

Nevýhody

 • nie je možné pripojiť kreditku

Orientačná cena

329 €

Hodnotenie

6. Apple Watch Ultra 49mm - Špičkové odozvy

kompatibilita s iOS • vodotesnosť do 100 m • výdrž batérie cca 36 hodín • 2" OLED displej

Apple Watch Ultra 49 mm

Model smart hodiniek Apple Watch Ultra je prispôsobený pre všetkých milovníkov divočiny, ktorý sa neboja prekročiť svoje limity. Vyznačuje sa nekompromisnými vlastnosťami, ktoré vás presvedčia, že ich musíte mať, najmä ak ste vášnivý športovec. Nájdete tu dlhšiu výdrž batérie až po dobu 36 hodín, presné dvojfrekvenčné GPS a titánové telo, ktoré odolá extrémnym podmienkam. 

Dominantu hodiniek je  2 - palcový OLED displej. V rámci dizajnu musíme vyzdvihnúť práve tri jedinečné remienky, ktoré sú aj v extrémnych podmienkach efektívne a pohodlné. Jedným z nich je alpský ťah, ktorý je extrémne pevný a ponúkne vám istotu pri každom náročnom športe. Trailový ťah je typ remienka, ktorý je stvorený pre vytrvalostné športy. Posledným variantom je oceány remienok, ktorý je prispôsobený na extrémne vodné športy. 

Súčasťou hodiniek je vylepšená batéria, ktorá by pri bežnom režime mala vydržať plynulo 36 hodín a v režime nízkej spotreby až 60 hodín. Samozrejme, nie je to ideálne, ale pri porovnaní s inými inteligentnými hodinkami je to dostačujúce. 

Zdravie a bezpečnosť je s hodinkami Apple na prvom mieste. V prípade nehody či pádu, smart hodinky vyhodnotia situáciu a zavolajú pomoc pokiaľ nereagujete. Nachádzajú sa tu vyspelé zdravotné snímače, ktoré kedykoľvek zmerajú vašu hladinu kyslíka v krvi. Hodinky snímajú aj telesnú teplotu, na základe ktorej vedia sledovať menštruačný cyklus. 

Medzi funkciami môžete nájsť už spomínané meranie tepu, krokomer, oxymeter, barometer, navigáciu, meranie EKG. Nechýba ani obľúbené monitorovanie spánku. Hodinky sa môžu pochváliť hudobným prehrávačom. Ak sa rozhodnete pre tento model, počítať môžete i s notifikáciami na hovory, SMS správy, emaily aj sociálne siete. Veľkým plus sú aj integrované mapy či predpoveď počasia v teréne, ktoré fungujú naozaj výborne. 

Práve konektivita a to, ako všetky zariadenia od Apple spolu výborne fungujú ako jeden veľký systém, považujeme za veľké plus. Pozdávať sa vám nemusí práve vyššia cena pohybujúca sa okolo 990 €. Pri produktoch Apple sme však na ňu už tak trocha zvyknutí, keďže tu neplatíte len za samotný produkt, ale aj za značku.

Výhody

 • množstvo aplikácií
 • hudobný prehrávač
 • rýchle odozvy
 • presnosť meraní
 • špecifický remienok 
 • dlhšia výdrž batérie
 • dvojfrekvenčný navigačný systém - veľmi presný

Nevýhody

 • vyššia cena

Orientačná cena

999 €

Hodnotenie

7. Garmin Venu 2 Plus - S monitorom spánku

kompatibilita s OS Android a iOS • vodotesnosť do 50 m • výdrž batérie 10 dní • 1,3" AMOLED displejom

Garmin Venu 2 plus

Garmin Venu 2 Plus sa vyznačujú sofistikovaným dizajnom, ktorý je nielen vhodný do prírody a fitka, ale pokojne aj do spoločnosti. Bez obáv si ich môžete zobrať do bazéna alebo sa s nimi sprchovať. Smart hodinky disponujú jasným 1,3 - palcovým AMOLED displejom s rozlíšením 416 × 416 px, pričom sú chránené odolným sklom Corning Gorilla Glass 3

Hodinky totiž nie sú len inteligentným zariadením s kopou užitočných funkcií, ale dokonale poslúžia aj ako štýlový módny doplnok k elegantnejšiemu outfitu. Pri kúpe tohto modelu máte na výber z rôznych farebných prevedení a materiálov pre remienok, aby vám ladili pri každej príležitosti.

Jednou z hlavných výhod hodiniek je prítomnosť mikrofónu aj reproduktoru, čo znamená, že po spárovaní môžete hravo vybavovať telefonáty. Inteligentné hodinky Garmin Venu 2 Plus umožňujú tiež  pohodlné bezkontaktné platby cez Garmin Pay

Zaujímavou funkciou hodiniek je Body Battery, ktorá má za úlohu sledovať rovnováhu medzi záťažou a regeneráciou organizmu. Následne vyhodnotí či dostatočne spíte, ale aj to, či sa príliš nepreťažujete pri trénovaní alebo v práci. 

Garmin láka tiež funkciou Health Snapshot, ktorá ponúka základné a očakávané služby od smart hodiniek. Nájdete na nich napríklad pulzný oxymeter či srdcový tep.

Hodinky ponúkajú možnosť spárovania s operačným systémom iOS, ale aj Android. Batéria je veľmi obstojná, vydržia totiž až 9 dní na jedno nabitie. Používatelia sa sťažujú na pomerne tichý reproduktor a možnosť telefonovania na rušnej ulici je taktiež obmedzená kvôli ruchu. 

Výhody

 • vylepšený dizajn
 • pokročilé sledovanie spánku
 • definujú vek podľa kondície
 • funkcia pre ženy

Nevýhody

 • tiché reproduktory

Orientačná cena

385 €

Hodnotenie

Ako si vybrať inteligentné hodinky?

recenzie smart hodiniek

Inteligentné hodinky ešte ani v súčasnej dobe nepatria k zariadeniam, bez ktorých by človek nemohol fungovať. To musíme uznať. Na druhej strane však stačí, ak ich vyskúšate a začnete naplno využívať. Potom sa ich už nebudete chcieť vzdať. A to hovoríme z vlastnej skúsenosti. 🙂 

Možno ešte ani nemáte jasno v tom, čo to vlastne inteligentné hodinky sú a čo všetko dokážu. V prvom rade by ste mali vedieť, že ide o zariadenie, ktoré prostredníctvom bezdrôtového prepojenia spárujete s vašim smartfónom, aby vám následne hodinky mohli slúžiť ako oznamovateľ, ale aj monitor vašich aktivít. 

Môžete na nich sledovať notifikácie na prichádzajúce hovory, SMS správy či upozornenia zo sociálnych sietí. Pre vás ako používateľa to znamená nezameniteľný komfort. Už viac nebudete musieť vyťahovať telefón z vrecka či kabelky zakaždým, keď budete počuť pípnutie.

Nejde však len o praktickosť, ale najmä o funkčnosť. Niektoré modely totiž okrem notifikácií dokážu zmerať aj tep, môžete si na nich nastaviť budík, púšťať hudbu či skontrolovať počasie. 

Tip od experta

"Smart hodinky ako užitočný doplnok pre každého športového nadšenca určite odporúčam. Nadčasový dizajn spojený s inteligentným prevedením operačného systému dokáže prekvapiť aj toho najnáročnejšieho používateľa.

Pri výbere sa odporúčam zamerať predovšetkým na výdrž batérie, kompatibilnosť s operačným systémom a, samozrejme, na samotnú hmotnosť zariadenia, ktorá je priamo závislá na komforte spojeným s používaním smart hodiniek."


Ján Koprla

Ako vybrať inteligentné hodinky?

Ak ste sa rozhodli zadovážiť si tento nielen módny, ale aj praktický kúsok, existujú isté parametre, na ktoré by ste sa pri kúpe mali zamerať. A o ktoré ide?

1. Dizajn

Výzor hodiniek je pre mnohých často dôležitejší ako samotné funkcie. Pokiaľ teda pri kúpe prihliadate najmä na toto hľadisko, budete mať z čoho vyberať. Na trhu totiž nájdete naozaj veľké množstvo smart hodiniek, ktoré sa od seba odlišujú materiálom, prevedením, ale aj farbou. Keďže sa náš vkus niekedy zvykne aj meniť, niektoré modely hodiniek sú vybavené užitočným patentom, vďaka ktorému môžete vymeniť remienok hodiniek a získať tak nový štýlový kúsok.

Dizajn veľakrát kráča ruka v ruke aj s povolaním či záujmami nositeľa hodiniek. Ak pracujete napríklad v kancelárii a vašim dennodenným spoločníkom je oblek, zrejme siahnete po elegantnejšom modeli.


2. Operačný systém a kompatibilita

V súčasnej dobe drvivá väčšina výrobcov vkladá do svojich hodiniek operačný systém Android Wear. Ide o platformu primárne určenú pre používateľov android smartfónov, no po uskutočnení updatu softvér umožňuje používanie a fungovanie aj s iOS telefónom.

Hodinky so smartfónom prepojíte za pomoci mobilnej aplikácie. S týmto prepojením potom môžete získať vybrané aplikácie aj do hodiniek. V aplikácii taktiež nastavíte vzhľad, tému či ciferník zobrazujúci sa na hodinkách.

Pokiaľ si vyberiete Samsung hodinky, v ich vnútri nájdete vlastný operačný systém zvaný Tizen. Okrem vlastného systému majú aj vlastnú mobilnú aplikáciu Samsung Gear.

Podobne je na tom aj Xiaomi. Aj ich hodinky majú vlastný operačný systém i vlastnú mobilnú aplikáciu.

Kombík radí

Kombík radí

Kompatibilita hodiniek so smartfónom je úplným základom. Ak by ste si totiž vybrali hodinky, ktoré si nebudú rozumieť s vašim smartfónom, boli by vám zbytočné. 


Aj preto sa väčšina výrobcov snaží o to, aby ich hodinky boli kompatibilné s oboma systémami, teda s iOS aj Android. Výnimkou je, samozrejme, Apple, ktorý si ide aj v tomto sebavedome vlastnou cestou. 


3. Displej

V čase kedy je konkurencia veľká, sa snaží každý výrobca zaujať čo najviac, ako sa len dá. Jedným zo spôsobov ako na to je aj zameranie sa na dominantu hodiniek - teda displej. 

Pri kúpe môžete vyberať z hodiniek s rozličnými typmi displejov. Niektoré sú žiarivé, iné zase tmavé. Niektoré disponujú množstvom pestrých farieb, iné zase lákajú na bezchybnú čitateľnosť. Vo všeobecnosti pritom platí, že hodinky s menej prívetivým displejom bývajú zvyčajne zhovievavejšie k výdrži batérie.


4. Funkcie

A poďme teraz k tomu najdôležitejšiemu - k funkciám. Funkcie i vlastnosti hodiniek sa môžu pri jednotlivých modeloch diametrálne líšiť. Samozrejme, vysoký podiel má na tom cena hodiniek, ale taktiež aj ich určenie a typ. 

Medzi najbežnejšie vlastnosti patrí zobrazenie času, dátumu, meranie počtu spálených kalórií i prejdenej vzdialenosti. Niektoré modely sú vybavené aj GPS modulom, kompasom či meračom srdcového tepu.

Aby ste hodinky mohli využívať aj pri športe či v extrémnejších podmienkach, mnohé z nich sú odolné aj voči striekajúcej vode či prachu.

Ak patríte k milovníkom technológií a vymožeností, ktoré prinášajú, siahnuť môžete aj po hodinkách s mikrofónom či reproduktorom. Budete si môcť s nimi užívať nielen hudbu, ale aj uskutočňovať hovory.


5. Výdrž batérie

Práve výdrž batérie je mnohokrát slabinou pri všetkých moderných inteligentných zariadeniach a žiaľ, ani smart hodinky na tom nie sú inak. 

Najčastejšie sa výdrž hodiniek pohybuje v rozmedzí od jedného až po štyri dni. 

K tým najväčším žrútom energie možno zaradiť krásne ALMOLED a IPS LCD displeje. Pod výdrž hodiniek sa ale podpisujú aj ich funkcie. Ak budete mať zapnuté GPS, musíte počítať s vyššou spotrebou. 

Najčastejšie kladené otázky pri kúpe inteligentných hodiniek

1. Aké funkcie by mali mať kvalitné športové smart hodinky? 

Dobré inteligentné hodinky by mali mať vo výbave krokomer, počítadlo spálených kalórií, meranie srdcového tepu, GPS/výškomer, monitoring spánku, fitness aplikácie, telefonovanie, notifikácie na SMS, sociálne siete či ovládanie hlasom. 

2. Aká je priemerná výdrž smart hodiniek? 

Výdrž jednotlivých inteligentných hodiniek býva rôzna. Tie lacnejšie modely vydržia pri intenzívnom využívaní zvyčajne 3, 4 dni. Niektoré smart hodinky zas vydržia v priemere týždeň. 

3. Je možné spárovať Apple Watch s Android smartfónom alebo naopak? 

Nie, nie je. Apple Watch sú výlučné určené pre Apple zariadenia. Aj keď sa už dlhšie pošuškáva, že to čoskoro bude možné, každý Apple nadšenec však vie, že plnohodnotné využívanie docielite len pri spojení Apple hodiniek s Apple telefónom. 

4. Ktorý druh displeja je lepší? IPS alebo OLED či AMOLED displej? 

IPS displeje patria k tým starším a lacnejším. Majú dlhú životnosť, veľmi dobré pozorovacie uhly i zobrazenie farieb, nevýhodou je však ich horšia čitateľnosť na slnku. 

AMOLED a OLED displeje sú novšie, kvalitnejšie a drahšie. Na priamom slnku majú výbornú čitateľnosť, živé farby a pomerne dobré pozorovacie uhly. Mínusom však býva vysoká spotreba a teda nižšia výdrž batérie. 


2
Pridajte vašu recenziu

avatar
Saša
Komboš
Saša

Kupila som este na vianoce priatelovi garmin vivoactive 3 a je s nimi velmi spokojny, aspon teda tak tvrdi 😀 Na ruke mu sedia perfektne, netlacia ho. Chvali si prehravac hudby hlavne lebo si nemusi brat so sebou este mobil ked ide behat. A najviac chvali vydrz baterie ale su to jeho prve taketo hodinky tak nemoze velmi porovnavat. Cena je podla mna primerana alebo aspon ako darcek bola 😀

Čo sa vám na produkte páči?
prehravanie hudby, vydrz baterie, dizajn
Jozo
Komboš
Jozo

Tak ja mam asi nejake senzitivne zapastie mna celkom tlacia neviem cim to je. Inak som s garminmi co sa funkcii tyka velmi spokojny

Čo sa vám na produkte páči?
super vykon, funkcie, vsetko
Čo sa vám na produkte nepáči?
tlacia ma na ruke po dlhom case