Tipy a inšpirácie na najlepšie krajčírske potreby a doplnky


TOP 3 látkové trendy pre rok 2020

umelá koža

Vytvorte si trendy kabelku, tašku či bundu z vysokokvalitnej umelej kože

cena od 20 €

korok

Popusťte uzdu fantázii s korkom a vyrobte si kabelku, peračník či nákupnú tašku.

cena od 11 €

Predpraný ľan

Stavte počas letných dní na pohodlné oblečenie z kvalitného ľanového plátna.

cena od 10 €

Ste kreatívna duša a milujete všetko handmade? Po večeroch, ale i každú voľnú chvíľku šijete, vyšívate, tvoríte a vymýšľate vždy niečo nové? 

Ak ste sa v týchto riadkoch našli, tak ste potom dozaista i milovníčkou (ale pokojne aj milovníkom) všetkých tých malých (i veľkých) drobnôstok, bez ktorých by vaše tvorenie jednoducho nešlo. A tých veruže nikdy nie je dosť. Aj preto vám dnes prinášame tipy a inšpirácie na kvalitné doplnky na šitie, metráž, rozličné látky či galantériu.  

Vyberte si kvalitné potreby na šitie

Bavlna

Látky na závesy

Látky na šaty

Dvojitá gázovina

Lacné látky - II. akosť

Galantéria

Bubulákovo.sk  - Predaj látok a krajčírskych potrieb

Možnože si ešte sami dobre pamätáte na časy, kedy sa šilo naozaj vo veľkom - od sukní, tričiek až po spoločenské šaty a kadečo iné. V tom období bolo možné nájsť galantérku takmer na každom rohu. Dnes je už situácia o trochu iná a pokiaľ stoj čo stoj netrváte na tom, že si látku či doplnky musíte pred kúpou "ohmatať", nakupovať môžete aj online. 

Veľkou výhodou online nakupovania je bezpochyby široká ponuka, z ktorej máte na výber. Jednou z takýchto online galantériek je i eshop Bubulákovo.sk, ktorý sa zaoberá predajom látok. Na jednom mieste tu nájdete všetko potrebné na šitie - metráž, bavlnu, metrový textil, látky na závesy, látky na šaty, galantériu a mnoho ďalšieho, pre pokročilých, ale aj začiatočníkov. 

Ako si vybrať vhodné potreby na šitie?

Šitie potreby galantéria

Či so šitím ešte len začínate alebo máte už čo to odšité, určite sa zhodneme na tom, že jednou z najdôležitejších vecí pri šití sú potreby a pomôcky. Investujte preto do kvalitných pomôcok, s ktorými vám práca pôjde od ruky.

Vaša výbava by mala do veľkej miery zodpovedať materiálom, ktoré preferujete. Existujú však aj univerzálnejší pomocníci, ktorí by vám určite nemali chýbať.

Samozrejmosťou by mali byť kvalitné, ostré krajčírske nožnice, ktoré si poradia s rozličnými druhmi látky. Ak aj náhodou nie, na rad prichádza šikovný otočný rezák. Nutnosťou je aj podložka na rezanie, ktorá uľahčí prácu a zároveň ochráni pred poškodením stôl, na ktorom budete pracovať. 

Pokiaľ chcete mať vaše kúsky presne odmerané, nezaobídete sa ani bez pravítka či krajčírskeho metra. Miesta, kde budete strihať, prišívať a zošívať si najlepšie vyznačíte za pomoci kriedy či prateľných fixiek a iných podobných vyznačovačov.  

Samozrejmosťou je aj dobrý šijací stroj, ktorého výber by ste nemali podceňovať, keďže pôjde pravdepodobne o investíciu na dlhší čas. Potrebovať budete aj ihly. 

Bavlna, metráž, metrový textil, gázovina, flanel... Čo a na čo si vybrať? 

Nielen pomôcky, ale aj samotný materiál, s ktorým budete pracovať je dôležitý. 

Na trhu existuje veľké množstvo druhov látok, pričom práve bavlna metráž a metrový textil sú ideálne na domáce šitie. Môžete ich použiť na obľúbenú techniku patchwork, závesy, doplnky do domácnosti, oblečenie, hračky či akékoľvek kreatívne diela. 

Vybrať si však môžete aj veľmi populárnu dvojitú gázovinu, ktorá sa vyznačuje priedušnosťou a ľahkosťou. Je ideálna na šitie oblečenia, je príjemná na dotyk a pri nosení ju na tele nie je cítiť, preto je vhodná aj na oblečenie určené na leto. 

Rovnako príjemným materiálom je aj flanel. Je hebký na dotyk, ľahký a zahreje. Je priam stvorený na šitie košieľ či pyžám. 

Ďalším hrejivým materiálom je i fleece, teda polyesterová látka, najčastejšie známa aj ako podšívka do bundy. Okrem tohto účelu ju možno použiť aj na šitie čiapok, šálov či rukavíc. Na dotyk je veľmi príjemná a zahreje aj počas chladných dní.

Pre obľúbencov luxusných látok, minimálne na pohľad, je vhodnou voľbou satén. Možno z neho ušiť košele, blúzky či šaty, no je veľmi obľúbený aj na nočné košieľky, spodné prádlo či posteľné oblečenie.

Populárne sú aj materiály ako úplet, ktorý pozostáva z bavlny a prímesu elastanu, bambusu či inej zložky. Čoraz väčšej obľube sa teší aj umelá koža, s ktorou možno vytvoriť originálne kabelky a tašky, za dostupnú cenu a navyše so všetkými výhodami, ktoré ponúka i pravá koža. 

Nechajte sa inšpirovať aj tipmi krajčírov z instagramu! 🙂 

Veríme, že sme vás inšpirovali a aj vďaka našim tipom budete s láskou a nadšením tvoriť ďalšie a ďalšie dielka. A nezabúdajte na to, že svet patrí kreatívnym ľuďom! 🙂 

Pridajte vašu recenziu

avatar