24 tipov a inšpirácií pre najkrajšie kúpeľne


TOP 3 tipy pre rok 2020

Osvetlenie na zrkadlo

Správne zvolené osvetlenie dokáže zväčšiť každú kúpeľňu.

cena od 60 €

Multi kôš so sedákom

Praktický kôš na prádlo, ktorý poslúži aj ako sedačka. 

cena od 41 €

Zrkadlo Madrid

Zrkadlo atypického tvaru oživí každý priestor. 

cena od 66 €

Kúpeľňa je pre mnohých miestom vytúženého relaxu, kde vo vani naplnenej vodou a chvíľkou pre seba končíme náročný deň. Aj napriek tomuto jej podstatnému účelu bývajú kúpelne neraz tými najmenšími miestnosťami v našich príbytkoch, ktoré sú často zariadené predovšetkým z hľadiska účelu.

Aj kúpeľňa však môže by oázou pokoja, ktorá svojim dizajnom vytvorí dokonalý súlad so zvyškom vášho domova. Ak momentálne prerábate svoju starú kúpeľňu alebo zariaďujete novú, nechajte sa inšpirovať naším výberom tých najlepších kúpeľní a všetkého, čo v nich nemôže chýbať. 

Vyberte si zariadenie do vašej kúpeľne

Sprchové kúty

Vane

Umývadlá

Obklady a dlažba do kúpeľne

Skrinky

Zrkadlá do kúpeľne

Doplnky do kúpeľne

 5 tipov, ako vytvoriť kúpeľňu podľa vašich predstáv

Inšpirácie na najkrajšie kúpeľne

1. Berte do úvahy priestorové možnosti

Zariaďujete si novú kúpeľnú alebo prerábate starú? Vždy v prvom rade akceptujte priestorové možnosti, ktoré vaša kúpeľňa ponúka.

Voľte takú vaňu či sprchový kút, ktorý sa vmestí do vašej kúpeľne a zapadne do nej rozmerovo i tvarovo. Rovnako je to aj s umývadlom. Pri jeho výbere nezabúdajte, že priestor pred ním by mal byť dostatočne veľký pre bezproblémový pohyb. Umývadlo by taktiež malo poskytovať vo svojej blízkosti aj dostatok odkladacieho priestoru na hygienické potreby. Na to myslite už pri uvažovaní o tom, kde umývadlo umiestnite. 

2. Zohľadnite veľkosť vašej rodiny

Pokiaľ máte veľkú kúpeľňu, môžete do nej v podstate umiestniť čokoľvek. V prípade malej kúpeľne jej zariadenie bude do veľkej miery zodpovedať veľkosti vašej rodiny. 

Pri viacčlenných rodinách nie sú žiadnou neobvyklosťou aj dve kúpeľne v jednej domácnosti. Pokiaľ vám to však váš domov nedovoľuje, veľmi dobrou voľbou sú aj dve umývadlá v jednej kúpeľni, ktoré v rannom zhone nepochybne ocení každý člen domácnosti. 

Domácnosť s viacerými členmi si bude vyžadovať i viac ukladacieho priestoru na hygienické potreby a uteráky. Zvoliť môžete umývadlo so skrinkou, kde schováte všetko, čo budete potrebovať a taktiež odporúčame aj zrkadlo s úložným priestorom namiesto toho klasického. 

3. Vyberajte farby podľa priestoru

Čo sa týka farebnosti dlažby či obkladu, aj tu platia isté nepísané pravidlá. 

Pokiaľ máte malú kúpeľňu, mali by ste si zvoliť obklad a dlažbu v jednom farebnom tóne, ideálne v tom istom farebnom prevedení. Daná miestnosť sa týmto krokom opticky rozšíri. Vhodnou voľbou sú svetlejšie odtiene. 

Pri veľkej kúpeľni sa s farbami môžete pohrať. Majte však na pamäti staré známe "Všetko s mierou" a kombinujte farby, ktoré k sebe ladia. 

Kombík radí

Kombík radí

Ak sa obávate, že kúpeľňa v rovnakom farebnom prevedení bude vyzerať nudne, doplňte ju jedným výraznejším vizuálnym prvkom, ktorý oživí celý priestor.


Zvoliť môžete napríklad skrinku s nejakým zaujímavým vzorom, koberček či kôš na prádlo inej farby.

4. Nezabudnite na osvetlenie

Vhodne zvolené osvetlenie dokáže dodať každej kúpeľni ten správny šmrnc. V dobre presvetlenej miestnosti má človek zároveň pocit, že sa nachádza vo veľkom priestore. 

Pokiaľ máte kúpeľňu umiestnenú tak, že počas dňa do nej dopadá len minimum prirodzeného svetla, stavte na bodové svetlá. Veľmi dobrým doplnkom je aj zrkadlo s led osvetlením, ktoré je navyše i praktickou záležitosťou. 

5. Zvoľte vhodné doplnky

Ani kúpeľňa sa nezaobíde bez doplnkov, ktoré dotvárajú nielen jej funkčnosť, ale i celkový vzhľad.

V žiadnej kúpeľni by preto nemali chýbať poličky, kde uskladníte kozmetiku i hygienické potreby. Vyberať môžete zo závesných poličiek, s ktorými ušetríte i nejaké to miesto, ale aj tých voľne stojacich. Samozrejmosťou je aj zrkadlo. Nezabudnite ani na stojan či vešiak na uteráky. Výborným dizajnovým prvkom môže byť aj kôš na prádlo.

Ďalšie doplnky závisia od toho, či sa vo vašej kúpeľni nachádza aj WC. Pokiaľ áno, nezabudnite na stojan na toaletný papier či kefu, ktoré taktiež môžu ladiť so zvyškom kúpeľne. 

Veríme, že s našimi tipmi a radami vykúzlite u vás doma kúpeľňu snov, v ktorej budete radi začínať a končiť každý váš deň. 🙂

Pridajte vašu recenziu

avatar