Na čo si dať pozor pri výbere pánskeho outfitu?

V móde, ako pri všetkom, existujú isté pravidlá či nástrahy, na ktoré si treba dať pozor. Tentokrát sa pozrieme na to, ako si páni môžu vybrať ten správny outfit, ktorý zaujme v tom správnom slova zmysle. Vyberať si oblečenie môže byť často ako výlet do neznáma, ale s našimi tipmi to bude hračka. Tak sa pustime do toho!

Zdroj foto: kiuikson / Shutterstock.com

1. Nájdite správnu veľkosť a strih

V prvom rade je najdôležitejšie, aby oblečenie sedelo ako uliate. Môže ísť o najkrajší oblek alebo najmodernejšiu košeľu, ak vám nesedí, stráca svoje čaro. Venujte pozornosť najmä vhodným dĺžkam a strihom. Veľkosť na štítku síce môže byť vaša, no kvôli nevhodnému strihu na vás oblečenie môže vyzerať nelichotivo. Rifle sú práve príkladom toho, že strih je kľúčovým aspektom pri výbere. Môžete si pozrieť rôzne strihy a štýly. Dôležité je aj pamätať na to, že niektoré značky majú odlišné veľkosti, preto sa nebojte vyskúšať niekoľko veľkostí a nenechajte sa obmedziť číslom na štítku.

2. Zvážte príležitosť

Či už idete na pracovnú schôdzku, párty alebo len na kávu s priateľmi, zohľadnite kontext a príležitosť. Ak ide o formálnu udalosť, vyhýbajte sa denimu a iným neformálnym materiálom. Nepísaným pravidlom je, že je vždy lepšie obliecť sa formálnejšie ako neformálnejšie. Väčší prešľap je prísť na formálnu akciu v ležérnych teplákoch. Uistite sa, že sa pozriete na dress code akéhokoľvek podujatia, aby ste sa vyhli nepríjemným momentom. Ideálnou všestrannou voľbou sú bavlnené pánske nohavice v jednoliatej neutrálnej farbe v kombinácii so sakom kontrastnej farby, pre príklad: béžové nohavice osviežte tmavomodrým sakom a naopak. Takto nebudete vyzerať príliš strojene, no ani príliš neformálne.

3. Farby a vzory

Práve tieto dve veci môžu oživiť váš outfit. Experimentujte s rôznymi farbami a kombináciami, ale nezabudnite na základné pravidlo koordinácie farieb. Ak si nie ste istí, či farby spolu ladia, držte sa neutrálnych farieb ako sivá, tmavomodrá alebo hnedá. A nebojte sa pridať vzory - pruhy, kvety alebo geometrické tvary sú skvelou voľbou. Vyhnite sa však príliš veľa vzorovaným kúskom v jednom outfite, to môže pôsobiť chaoticky a lacno. Pamätajte, že vzory by mali byť navzájom vyvážené. Farby a vzory sú vynikajúcim spôsobom, ako vyjadriť svoju osobnosť a náladu, takže sa nebojte kreatívnych „úletov”.

Zdroj foto: kiuikson / Shutterstock.com

4. Investujte do kvalitných materiálov

Kvalitu materiálu pri niektorých kúskoch poznať už na prvý pohľad. Vyberte si oblečenie vyrobené z prírodných tkanín ako bavlna, vlna alebo ľan. Tieto materiály sú nielen príjemné na dotyk, ale aj odolné a nadčasové. Je výhodnejšie investovať do kvalitných materiálov, ktoré vydržia viacero sezón, ako kupovať lacné kúsky, ktoré sa rýchlo opotrebúvajú a vyžadujú častú výmenu. Napríklad pánske košele sú skvelým príkladom toho, kde sa oplatí investovať. Sú to kúsky, ktoré viete nosiť na výnimočné príležitosti, do práce či na kavú, čiže ideálny krok je zadovážiť si takú, ktorá vám všetky tieto podujatia a akcie vydrží. Pri výbere kvalitného materiálu si treba dať pozor na to, aby bol nielen príjemný na nosenie, ale aj ľahko udržateľný.

5. Nezabudnite na doplnky

Hodinky, kvalitný opasok, štýlová taška alebo elegantné okuliare outfitu dodajú eleganciu a šmrnc. Dobre zvolené doplnky môžu byť ako tajná zbraň, ktorá dokáže spraviť z obyčajného outfitu niečo výnimočné. Dbajte však na to, aby ste to s nimi neprehnali, pretože menej je niekedy viac.

O autorovi

PR článok
 

Ak máte záujem o napísanie kvalitného a zaujímavého PR či natívneho článku, naši copywriteri sa o to postarajú. Napíšte nám na: hello@kombo.sk. (PR článok nemusí vyjadrovať názory redakcie.)