15 tipov na najkrajšie kvetinové darčeky


TOP 3 tipy na kvetinové dary

kytica-lady

Potešte vašu polovičku osvedčenou klasikou v podobe krásnych červených ruží. 

Cena od 34,99 €

kytica-pre-tvoj-usmev

Kytica z farebných gerbier je ideálna pre oslávenkyňu akéhokoľvek veku.  

Cena od 55,99 €

kvetinový box sweet surprise

S ružami v boxe v kombinácii s inými kvetmi zaručene uspejete. 

Cena od 39,99 €

Každý z nás si občas zvykne lámať hlavu nad tým, čo darovať na narodeniny, meniny, výročie či akýkoľvek iný sviatok. Kým pri darovaní darčekov ako napríklad hodinky, šperk či parfém hrozí, že sa jednoducho netrafíte do vkusu oslávenkyne, pravdou naďalej ostáva, že darovaním kvetov nič nepokazíte. 

Kvety sú skrátka ideálnym darom pre každú ženu, bez ohľadu na jej vek. Dokážu prekvapiť, potešiť, ale i dojať. Pokiaľ vás už omrzelo darovanie kvetov, ako sa povie, z očí do očí, skúste vašu vyvolenú, priateľku či maminu prekvapiť originálnym spôsobom - donáškou kvetín priamo ku nej domov či do práce. Garantujeme vám, že jej okrem kvetín darujete aj pocit výnimočnosti a takýto dar (a možno aj vás 🙂 ) jej bude závidieť nejedna kolegyňa. 

Vyberte kvet pre potešenie

Kvety na MDŽ

Kvety na Deň matiek

Kvety k narodeninám

Kvety pre manželku alebo partnerku

Kvety v boxe

Donáška kvetov

Donáška kvetov prostredníctvom eshopu kvety.sk alebo laskykvet.sk je jedinečný spôsob, ako potešiť milovanú osobu aj v prípade, že ste od nej vzdialený desiatky či stovky kilometrov a nemôžete jej osobne potriasť rukou. Všetko vybavíte rýchlo a pohodlne, vďaka online nákupu už za pár minút. Eshop má v ponuke veľké množstvo kvetov, rozličných kytíc, kvetinových a darčekových boxov na všetky príležitosti.

Kvety Bratislava

Donáška kvetov v Bratislave a v okolí funguje denne, e-shopy ju zabezpečujú aj počas víkendov a sviatkov, a tak s ním vyriešite i darček na poslednú chvíľu. Pri objednávaní si môžete zvoliť presný dátum aj čas dodania vášho kvetinového daru a samozrejmosťou je aj vlastné venovanie. 

Ako vybrať vhodný kvet?

Rozhodli ste sa darovať kvety, no máte predsa len trochu obavy z toho, či vyberiete správne? Povedzme si to úprimne, aj pri darovaní kvetov nie je na škodu, ak poznáte obdarovávanú osobu a to, čo má rada, alebo naopak nemá.

Pokiaľ vaša polovička miluje červené, biele alebo akékoľvek iné ruže, voľba je jasná. Darujte jej rokmi overenú klasiku v podobe kytice z ruží alebo môžete siahnuť aj po čoraz viac populárnejších nádherných kvetinových boxoch.

V prípade, že si nie ste istý, ktoré kvety má vaša vyvolená najradšej, stavte na univerzálnejšie kytice, resp. také, ktoré pozostávajú z viacerých druhov kvetín. Veľmi obľúbené bývajú napríklad kytice z lúčnych kvetov. Nebojte sa obrátiť ani na odborníkov. Veľkou výhodou toho, že si namiesto zbierania kvetov na lúke a vášho následného aranžovania necháte vyhotoviť kyticu u profesionálov je to, že vybrané farby i kvety k sebe budú ladiť a budú jednoducho trendy. 

Tak či onak platí, že priveľmi nešpekulujte. Určite nie je potrebné, aby darovaná kytica ladila k očiam či nebodaj vlasom vašej drahej. Toto pri kvetoch určite neriešime. 🙂 

Aké kvety darovať?

Ak hľadáte kvet pre vašu priateľku, snúbenicu, manželku skrátka vašu vyvolenú, ružami zaručene nič nepokazíte. Pokiaľ chcete darovať niečo originálnejšie ako ružu, voľte ľalie či nádherne vyzerajúce pivonky.

U mamín sa zas najväčšej obľube tešia orchidey, ale rovnako aj ruže či kytice so sezónnych kvetov, ktorých výhodou je ich čerstvosť a to, že vo váze tak skoro nezvädnú. 

Kamarátke môžete darovať akýkoľvek kvietok, o ktorom viete, že ju poteší. Ideálnou voľbou sú krásne, farebné kytice napríklad aj z chryzantém symbolizujúcich priateľstvo.

Nechajte sa inšpirovať i kvetinovými trendmi

Čo znamenajú jednotlivé kvety?

Doba rozličných povier je (vďakabohu) nenávratne preč a dnes už napríklad neplatí, že žlté ruže sa darujú v prípade, že si chcete "vyžehliť" nejaký prešľap. Darovať môžete akékoľvek kvety, o ktorých viete, že vašu polovičku, maminu či kamarátku potešia. 

Ak ale predsa len chcete dodržať nejakú tú symboliku a kvetmi vyjadriť aj svoje city, pozrite sa čo jednotlivé druhy znamenajú. 

  • Ruža - Vyznanie lásky 
  • Slnečnica - Oddanosť
  • Gerbera - Úprimnosť
  • Tulipán - Náklonnosť 
  • Ľalia - Úprimná láska
  • Frézia - Nevinnosť
  • Chryzantéma - Kvet priateľstva
Donáška kvetov

Nech už sa rozhodnete pre ktorýkoľvek kvet, nezabudnite pripojiť aj láskyplné venovanie, milý odkaz či poďakovanie, ktoré zahreje pri srdci a vyčarí úsmev na tvári obdarovanej osoby. 🙂 

Pridajte komentár ku článku

avatar