Výber najlepších čajov na každý problém


Čaje sú nápoj, ktorý nás počas chladných a mrazivých dní dokáže dokonale zahriať. Okrem toho však patria medzi všestranných pomocníkov, ktorí nám pomôžu v prípade, že nechceme navštíviť lekára. V tomto článku si predstavíme čaje, ktoré sú určené na rôzne problémy.

Najobľúbenejšie čaje

​Detox a chudnutie

čaj na detoxikáciu a chudnutie ​Lietajúca lastovička Anežka Centrum

​orientačná cena 4,50 €

​Tehotenstvo

WELEDA Čaj na podporu dojčenia

​orientačná cena 4,50 €

​Spánok a psychika

FYTO Ľubovníkový čaj

​orientačná cena 2 €

​Prechladnutie

Dr. MAX čaj prieduškový

​orientačná cena 2 €

​Srdce, cievy, žily

APOTHEKE bylinný čaj na žily s pohánkou

​orientačná cena 2,50 €

​Močové cesty

HERBEX praslička roľná

​orientačná cena 1,50 €

Tráviaca sústava

Dr. MAX čaj žlčník

​​orientačná cena 2 €


Čaje na detoxikáciu a chudnutie

čaj na detoxikáciu a chudnutie ​Lietajúca lastovička Anežka Centrum

orientačná cena 4,50

Čaj Lietajúca lastovička nenesie svoj názov len tak. Vďaka tomu, že obsahuje koreň zo sladkého drievka, pôsobí na organizmus protizápalovo, antibakteriálne, no najmä antioxidačne. Pri užití správneho množstva pocítite úľavu.

Je potrebné dbať na odporúčanú dávku, ktorá predstavuje jedno vrecúško počas dňa, pretože po predávkovaní sa môžu prejaviť aj toxické účinky v podobe bolesti hlavy, svalovej slabosti alebo zvýšeného tlaku. Balenie obsahuje 22 vrecúšok a jeho cena je 4,29 €.

Čaj na detoxikáciu a chudnutie Herbex Žihľava dvojdomá

​orientačná cena 2 €

Hoci je žihľava známa ako ochrana pred reumou, má aj množstvo iných liečivých účinkov. Pôsobí protirakovinovo, zlepšuje metabolizmus a funkcie žlčníka a pečene – má antioxidačné účinky.

Odporúčané množstvo čaju na deň sú minimálne dve vrecúška. Riadiť by sa podľa toho nemali osoby s problémami so srdcom a so zlou zrážanlivosťou krvi, pretože žihľava obsahuje vysoké množstvo šťavelanov. Balenie s 20 vrecúškami stojí cca 2 €.

čaj na chudnutie a detoxikáciu TEEKANNE HARMONY Detox & Slim

​orientačná cena 3,50 €

V prípade tohto produktu sa jedná o čaj skombinovaný zo zeleného a žihľavového čaju. O účinkoch žihľavy sme už písali. Zelený čaj patrí medzi najefektívnejšie antioxidanty. Okrem toho, že dokáže redukovať cholesterol, vďaka obsahu catechinu podporuje spaľovanie tukov.

Čaj sa odporúča piť maximálne trikrát denne. V balení ​nájdete 20 vrecúšok.

čaj na chudnutie a detoxikáciu Leros Reduktan

​orientačná cena 2 €

Sypaný čaj Leros je vhodný pre osoby trpiace obezitou a pre osoby na diéte. Má schopnosť ovplyvňovať /urýchľovať/ metabolizmus a na organizmus pôsobí preháňajúco a močopudne.

Počas dňa by ste mali vypiť 1-3 šálky, do ktorých dáte jednu polievkovú lyžicu čaju a zaliať horúcou vodou. 100 gramov čaju stojí okolo 2 €.

čaj TEEKANNE BČ Redukcia hmotnosti

​orientačná cena 3 €

Čaj štíhla línia je skvelým doplnkom pre osoby, ktoré sú na diéte alebo potrebujú schudnúť. Vďaka kombinácii rôznych byliniek má schopnosť regulovať tuky a tým aj samotnú hmotnosť. Čaj nepôsobí preháňajúco, takže je možné vypiť ho hocikedy a hocikde.

V jednom balení, za ktoré dáte cca 3 €, nájdete 10 vrecúšok čaju.

Čaje pre deti

Dr. MAX Čaj detský na prechladnutie

​orientačná cena 2 €

Obsah detského čaju sa skladá z viacerých bylín, ktoré posilňujú detskú obranyschopnosť a zároveň pomáhajú činnosti dýchacích ciest. Kvôli pridaným rastlinám ako dúška materina, medovka lekárska, skorocel kopijovitý alebo pamajorán obyčajný je potrebné kvôli možným alergickým reakciám konzultovať používanie s lekárom.

Cena balenia s 20 vrecúškami je cca 2 €.

APOTHEKE BIO DETSKÝ BYLINNÝ ČAJ FENIKLOVÝ

​orientačná cena 2,50 €

​Detský feniklový čaj je vhodný pre deti všetkých vekových kategórií.

Vysoký obsah feniklu zabezpečuje jednoduchý prísun živín, ktoré sú ľahko vstrebateľné. Zároveň dokáže zmierniť žalúdočne kŕče a zbaviť dieťa koliky. Okrem toho sa stará o prečisťovanie dýchacích ciest, zbavuje telo prebytočnej vody, podporuje tvorbu materského mlieko alebo posilňuje imunitu. 20 vrecúšok čaju stojí 1,89 €.

Leros detský čaj na kašeľ a priedušky

​orientačná cena 3 €

Aj tento čaj patrí medzi všelieky. Obsah lipy, bázy, anízu, divozelu, šípky a materinej dúšky napomáha posilniť imunitu. Taktiež podporuje detskú nespavosť a zíde sa aj pri zahlienení, kašli alebo teplote. V balení sa nachádza 20 vrecúšok a jeho cena je 2,69 €.

AGROKARPATY DETSKÝ ČAJ Svätojánsky

​orientačná cena 2 €

​Detský čaj Svätojánsky sa odporúča kupovať mamičkám, ktorých deti trpia často nadúvaním a tráviacimi problémami. V produkte sa nachádza mnoho byliniek, ako napríklad fenikel, mäta priepornej, bazu čiernu, ostružinu malinovú alebo skorocel kopijovitý. Cena 20 vrecúšok je 1,69 €.

APOTHEKE BIO SELECTION DETSKÝ OVOCNÝ ČAJ SO ŠÍPKOU

​orientačná cena 3 €

Vysoký obsah šípky dopĺňa čaj o vitamín C a karotén. Okrem týchto zložiek obsahujú šípky aj vitamíny B1, B2 a K. Čaj predstavuje prevenciu pred infekčnými chorobami a je vhodný aj pri problémoch s močovými cestami, stolicou a dokonca aj cukrovkou.

Čaj je určený pre deti od ukončeného 9. mesiaca. Cena za 20 vrecúšok je 2,69 €.

Pre matky a tehotné

WELEDA Čaj na podporu dojčenia

​orientačná cena 4,50 €

​BIO čaj je určený na podporu tvorby mlieka matky a zároveň pôsobí priaznivo na organizmus dieťaťa. Rastliny nachádzajúce sa v čaji sú 100% BIO a čaj je nositeľom certifikátu NATURE, ktorý poukazuje na to, že kvalita obsahu je najvyššia.

Začiatok užívania čaju sa odporúča už na koniec tehotenstva. V balení za 4,50 € sa nachádza 20 vrecúšok.

HiPP Mama BIO Čaj pro dojčiace matky

​orientačná cena 4 €

Čaj sa skladá z cukrov, ktoré majú prírodný pôvod – aníz, fenikel, rasca, medovka a citrónová tráva. Je určený pre ženy, ktorým sa blíži pôrod ako aj pre dojčiace matky. Cena 20 vrecúšok je cca 4 €.

HERBEX BIO TEA PRE KOJACE MATKY

​orientačná cena 3 €

Jednotlivé zložky obsahu čaju Herbex boli vypestované v ekologickom poľnohospodárstve. V zložení nájdete rumanček pravý, medovku lekársku, žihľavu dvojdomú, fenikel obyčajný a rascu lúčnu. Kombinácia týchto BIO potravín zabezpečuje vysokú kvalitu materského mlieka a čaj je vhodný aj pre ženy na konci tehotenstva.

20 vrecúšok čaju stojí približne 3 €.

TEEKANNE M&CH Breastfeeding Tea

​orientačná cena 3 €

Okrem feniklu obsahuje čaj Teekanne aj aníz, ktorý taktiež podporuje laktáciu mlieka. Čaj má výbornú chuť a tiež je vhodný pre ženy na konci tehotenstva. Cena balenia so 16 vrecúškami je 2,79 €.

APOTHEKE BIO SELECTION BYL. ČAJ PRE TEHOTNÉ ŽENY

​orientačná cena 3 €

Čaj s príchuťou bylín a ovocia sa skladá z alchemilky, nechtíka, rakytníka, ostružiny a šípky. Počas tehotenstva je silná imunita veľmi dôležitá, a práve rakytník ju dokáže podporiť (vďaka vysokému obsahu vitamínu C). Alchemilka napomáha zbavovať ženy ranných nevoľností, posilňuje nervovú sústavu a zvyšuje kvalitu spánku.

Cena 20 vrecúšok je približne 3 €.

Na spánok a psychiku

FYTO Ľubovníkový čaj

​orientačná cena 2 €

Ľubovník bodkovaný je považovaný za prírodné antidepresívum, takže je vhodný pre osoby so slabšou psychikou. Taktiež dokáže zlepšiť kvalitu spánku a zbaviť vás nespavosti (insomnie). Užívanie sa odporúča aj v prípade úzkostí, melanchólie alebo strachu.

Ľubovníkový čaj sa pije maximálne dvakrát denne a odporúčaná dávka by sa nemala prekročiť. Cena čaju s 20 vrecúškami sa pohybuje okolo sumy 2 €.

HERBEX čaj na nervy

​orientačná cena 2 €

Okrem ľubovníka čaj na nervy obsahuje medovku a levanduľu. Levanduľa dokáže taktiež pôsobiť ako antidepresívum a zmierňuje príznaky depresie. Dobrý vplyv má aj na tráviaci systém. Rovnaký vplyv na psychiku má aj medovka. 20 vrecúšok stojí 1,79 €.

HANUS očianka rostkovová vňať

​orientačná cena 2,50 €

Očianka je rastlina, ktorá dokáže pomôcť nie len pri problémoch s očami, ale aj pri nespavosti a migréne. Obsahuje vitamín C, vitamín A, horčík a meď. Na očianku by si pozor dávať mali osoby s pravidelne nízkym tlakom, pretože ho zníži ešte viac. Sypaný čaj v hmotnosti 40g má cenu približne 2,50 €.

HANUS valeriána lekárska koreň

​orientačná cena 3 €

Najznámejšou prírodnou zbraňou proti nespavosti je valeriána lekárska. Vďaka tejto rastline, ktorá sa nazýva aj mačací koreň, bude váš spánok kvalitnejší, pretože vás dokáže zbaviť pravidelného zobúdzania sa. V prípade, že užijete väčšie množstvo, na psychiku zapôsobí povzbudzujúco. Naopak, ak jej použijete menej, upokojí vás. Použiť sa dá aj počas dňa, a to v prípade, ak pociťujete stres alebo únavu.

Balenie obsahuje 80g sušenej valeriány lekárskej a jeho cena je cca 3 €.

HERBEX IQ čaj s ginkom

​orientačná cena 2,50 €

Ginko čaj je skvelým pomocníkom počas chvíľ, kedy musíte byť sústredení a zapamätať si čo najviac. Je však potrebné brať do úvahy to, že podiel ginka v čaji je nižší ako v extrakte.

​Slúži na liečbu depresií, závratov a bolestí hlavy. Vplyv má aj na samotný organizmus, pretože podporuje krvný obeh, zlepšuje zrak a vyrovnáva krvný tlak. Čaj obsahuje kofeín, takže nie je vhodný pre deti. Cena za 20 vrecúšok je 1,89 €.

Čaje na prechladnutie

Dr. MAX čaj prieduškový

​orientačná cena ​2 €

​Prieduškový čaj je mixom rôznych byliniek ako napríklad mäta prieporná, ibiš lekársky, divozel, tymián alebo aníz. Táto kombinácia podporuje prirodzený chod dýchacieho problému a napomáha zbavovania sa prechladnutia a ťažkého dýchania, ktoré vzniká v jeho dôsledku. 20 vrecúšok stojí 1,89 €.

Dr. MAX Repík

​orientačná cena 2 €

Repík lekársky sa radí medzi rastliny, ktoré sú počas prechladnutia veľmi nápomocné. Okrem toho, že je vhodný aj pri problémoch so žlčníkom a zápalom v ústnej dutine, pomáha zbaviť vás nepríjemnej nádchy. Sypaný čaj s hmotnosťou 50g stojí okolo 2 €.

HERBEX čaj pri kašli

​orientačná cena 2 €

Zmes bylín v podobe čaju je prvou pomocou pre osoby trpiace podráždeným hrdlom a zlým odkašliavaním.

Obsahuje tymián, fenikel, skorocel, prvosienku a ibiš. Ibiš obsahuje vo svojom koreni sliz, ktorý je známy práve ako pomoc pri zápaloch horných dýchacích ciest. Okrem toho dokáže zmierniť nepríjemný kašeľ a zápal sliznice. Cena 20 vrecúšok je 1,79 €.

HERBEX Mäta prieporná – vňať

​orientačná cena 1,50 €

Mäta sa nepoužíva ako doplnok do miešaných drinkov, ale aj do čajov, ktoré sú určené na problémy s dýchacími cestami. Dokáže zmierniť a odstrániť zápal v dýchacích cestách, no je prospešná aj v prípade tráviacich problémov.

Cena sypaného čaju s hmotnosťou 50g sa pohybuje okolo sumy 1,50 €.

JUVAMED BYLINNÝ ČAJ SKOROCEL KOPIJOVITÝ – LIST

​orientačná cena 2 €

Najsilnejšou silnou stránkou skorocelu kopijovitého je jednoznačne takmer okamžité odstránenie nádchy, kašľa a zachrípnutia. Používanie tejto byliny sa odporúča aj astmatikom a osobám trpiacim tuberkulózou, pretože dokáže zmierniť problémy spojené s týmito ochoreniami. 40g skorocelového listu stojí cca 2 €.

Čaje na srdce, cievy a žily

APOTHEKE bylinný čaj na žily s pohánkou

​orientačná cena 2,50 €

Pohánka sa používa ako prevencia proti krvácaniu žíl a ciev, dokáže ich spevniť a urobiť ich pružnejšími. Pitie čaju s obsahom pohánky vás dokáže ochrániť pred vznikom kŕčových žíl, ktoré nevznikajú iba v spojení s genetikou. Cena 20 vrecúšok je 1,89 €.

AGROKARPATY VYSOKÝ TLAK čaj s hlohom

Cena 2 €

Za vysoký krvný tlak považuje tlak 160/95 mmHg a viac. Hypertenzia je spojená s viacerými faktormi, najmä s genetickými predispozíciami, príjmom kuchynskej soli, nervovou sústavou, alkoholom alebo obezitou. Vysokého krvného tlaku vás dokáže zbaviť práve neznáma rastlinka – hloh obyčajný. Taktiež dokáže pomôcť srdcu a zmierňovať depresie. Balenie čaju obsahuje 20 vrecúšok a jeho cena je cca 2 €.

HANUS Veronika lekárska – vňať

Cena 2,50 €

Veronika lekárska je skvelou prevenciou pred upchatím žíl v dôsledku vysokého cholesterolu. Na organizmus taktiež pôsobí ako rastlina ginko, pretože podporuje pamäť a zmierňuje nervozitu. Rastlina je silne močopudná, takže sa používa aj pri problémoch s obličkami alebo močovými cestami.

Cena 50 gramov veroniky lekárskej je okolo 2,50 €.

HANUS Imelo biele

Cena 2,50 €

Hoci sa imelo považuje za stromového parazita, pre ľudský organizmus je veľmi prospešné, a to najmä pri srdcových problémoch.

​Hlavným účinkom imela bieleho je regulácia krvného tlaku, vďaka čomu pomáha predchádzať infarktu mozgu a srdca. Používanie sa odporúča aj osobám s rakovinou žalúdka a štítnej žlazy, epileptikom a mužom s impotenciou. 70g vákuovo baleného imela má cenu okolo 2,50 €.

HERBEX srdce a cievy s rakytníkom

Cena 2 €

Rakytník obsahuje steroly, ktoré pôsobia ako prevencia pred kardiovaskulárnymi ochoreniami – dokážu znižovať hladinu cholesterolu v krvi. Okrem toho dokáže znížiť nebezpečenstvo aterosklerózy a zlepšiť prietok krvi medzi mozgom a srdcom. Spojenie rakytníka s tlakom je jednoduché – dokáže vás zbaviť hypertenzie.

Čaj sa predáva vo vrecúškach, a cena 20 kusov je približne 2 €.

Čaje na močové cesty

Dr. Max čaj VRBOVKA

Cena 2 €

Vrbovka patrí medzi tri najvyhľadávanejšie rastliny v prípade problémoch s močovými cestami. Je rastlinou, ktorá močovým cestám dokáže pomôcť najviac, a to aj v prípade zápalu obličiek.

Pitie čaju z vŕbovky je prospešné aj pri reume, srdcových problémoch, a dokonca napomáha čisteniu krvi. Cena 20 vreciek čaju vrbovky je okolo 2 €.

MEGAFYT Bylinková lekáreň OSTRUŽINA MALINOVÁ

Cena 2,50 €

Čaj z ostružiny malinovej napomáha pri zápaloch, hnačkách, gynekologickým a menštruačným ťažkostiam. Listy z tejto bylinky obsahujú vysoké množstvo vitamínu C a iných látok, ktoré sú dôležité pre silnú imunitu. 20 vrecúšok čaju stojí približne 2,50 €.

HERBEX praslička roľná

Cena 1,50 €

Hoci sa praslička považuje za burinu a zo svojich záhrad sa ju snažíme dať preč, ale má zázračné účinky pri problémoch s močovými cestami a samotnou močovou sústavou.

Má silné močopudné vlastnosti, vďaka ktorým sa z vás vyplavia baktérie skôr. Taktiež dokáže vyplaviť z moču piesok a rozpustiť močové kamene. 50 gramov sypaného čaju stojí cca 1,50 €.

JUVAMED BYLINNÝ ČAJ PÚPAVA LEKÁRSKA – KOREŇ

Cena 2 €

Vysušený koreň z púpavy lekárskej je skvelým doplnkom v prípade nedostatku vitamínu B6, vitamínu C, železa alebo vápnika. Púpava je močopudná, podporuje funkciu žlčníka a pečene, a zlepšuje trávenie a látkovú výmenu. 40g sypanej púpavy lekárskej stojí 2 €.

HERBEX urologický čaj s brusnicami

Cena 2,50 €

Brusnice sú vyhľadávané pri zápaloch, najmä pri zápale močových ciest. Okrem brusnice čaj obsahuje prasličku, ktorá pôsobí močopudne a protizápalovo zároveň, a brezu bradavičnatú, ktorá dokáže močové cesty zbaviť škodných baktérií. 20 vrecúšok urologického čaju s brusnicami stojí zhruba 2,50 €.

Na lepšie trávenie

Dr. MAX čaj pestrec

Cena 2 €

Pestrec mariánsky sa pokladá za najefektívnejšiu liečebnú metódu pri problémoch s pečeňou a žalúdkom. Je to antioxidant, ktorý podporuje imunitu, regeneruje pečeňový parenchým a reguluje hladinu cholesterolu v krvi.

Preventívne užívanie pestrecu sa odporúča dvakrát do dňa. Orientačná cena 20 vreciek čaju Pestrec je 2 €.

Dr. MAX čaj žlčník

Cena 2 €

Vďaka obsahu mäty a šípky čaj podporuje a zvyšuje chuť do jedla. Repík, čakanka a nechtík majú na žlčník pozitívny vplyv a pomáhajú normálnemu fungovaniu pečene. Čaj je skvelým pomocníkom po prehýrenej noci. 20 vreciek čaju stojí okolo 2 €.

LEROS Senna list

Cena 1,50 €

Produkty obsahujúce list senna sa považujú za prírodné preháňadlo. Čaj Senna list sa oplatí mať pri sebe v prípade dlhotrvácnej zápchy, alebo v prípade nutného vyprázdnenia čriev.

Odporúčané dávkovanie je 1-3x denne, no účinok sa po vypití dostaví až po 8-12 hodinách. Cena 20 vrecúšok čaju je 1,50 €.

HERBEX rumanček pravý

Cena 2,50 €

Vo väčšine prípadov je rumanček pravý známy ako prostriedok na okamžité zníženie horúčky, no vedeli ste, že dokáže vyriešiť aj problémy s pečeňou, žlčníkom a močovou sústavou? Čaj z rumančeku vás dokáže ihneď zbaviť plynatosti, pomáha pri liečbe žalúdočných vredov a zoslabuje menštruačné kŕče a krvácanie.

50 gramov sypaného čaju stojí 2,50 €.

FYTO dubová kôra sypaný čaj

Cena 2 €

Aj dubová kôra patrí medzi menej známe, no liečivé rastliny. Známa je najmä vďaka sile zbaviť vás zachrípnutia a nádchy, no aj hemeroidov a bolestivých trhliniek na konečníku. Má vplyv aj na cievnu sústavu, pretože zabraňuje vzniku kŕčových žíl. Cena 50 gramov čaju z dubovej kôry je 2 €.


Odporúčame nakupovať len u overených predajcov

drmax.sk logo
pilulka.sk logo

Pridajte vašu recenziu

avatar
Kliknutím na ikonku nižšie môžete pridať obrázok