Novinky zo sveta produktov #40


Tento týždeň vám predstavíme samé „dobrotky“. Vyšiel nový iPhone, Apple Watch 4 a máme pre vás aj knižnú novinku od oscarového herca. 

Vybrali sme tiež najzaujímavejšie akcie zo slovenských eshopov. Pusťme sa teda do toho!

1. Nový iPhone je tu!

iPhone XS

Zdroj - Apple.com

Všetci milovníci Apple sa potešili septembrovému predstaveniu úplne nového radu iPhonov so začiatočným písmenom X. iPhone Xs, iPhone XS Max a iPhone XR. Ten posledný zatiaľ s predajom mešká, poďme sa preto pozrieť na zúbky prvým dvom.

iPhone XS - je vylepšeným pokračovateľom staršieho iPhone X. Ten z ponuky Apple úplne vypadol. Oproti modelu X ostali zachované tvary (144 x 71 x 7,7 mm a 174 gramov), veľkosť, aj rozlíšenie displeja (5,8 palca, 2 436 x 1 125). Rozlíšenie duálneho fotoaparátu ostalo po 12 Mpix ako vlani.

 

Čo sa teda zmenilo? 

Na výber budú vo verzii so 64 GB, 256 GB alebo až 512 GB internej pamäte.

Prvýkrát v histórii Applu, iPhone XS podporuje dual SIM (ESIM). 

Rozlíšenie duálneho fotoaparátu ostalo po 12 Mpix ako starší model. Zväčšili ale veľkosť pixelov snímača, takže v šere by mal fotiť o niečo lepšie.

Apple tvrdí, že vydrží o pol hodinu dlhšie ako iPhone X.

Ak by sa niekomu zdal XS malý, má po novom na výber aj poriadne rozmerný displej v podobe väčšieho brata iPhone XS Max. Ten má uhlopriečku 6,5 palca a rozlíšenie 2 688 x 1 242 bodov. Môže sa zdať na prvý pohľad obrovský. Ale je len o chlp menší ako iPhone 8 Plus.

Obidva telefóny sa na Slovensku začali predávať 28. septembra. Dostupné sú v striebornej, čiernej a zlatej farbe.

Za oba modely si však poriadne zaplatíte.

64 GB

256 GB

512 GB

1.149 €

1.319 €

1.549 €

1.249 €

1.419 €

1.649 €

2. Hodinky, ktoré vám zavolajú pomoc

Apple watch 4

Zdroj - Apple.com

Pri produktoch od Apple ešte chvíľu ostaneme. Nedávno bola totiž predstavená novinka v podobe hodiniek Apple Watch 4. V našich predajniach sú dostupné od 21. septembra.

Watch 4 dostali okrem lepšieho rozoznávania aktivít a presnejšieho merania prejdených krokov či schodov aj novú funkciu. Detegovanie pádu. Hodinky rozoznajú pád, pošmyknutie s pádom dozadu aj zakopnutie s padaním dopredu. V prípade, že po takomto páde minútu nepohnete, hodinky vedia samé zavolať pomoc. A to je už teda paráda.

Okrem toho sa pýšia aj úplne novým senzorom. A tým je meranie EKGWatch 4 sú prvé smart hodinky s takýmto senzorom.

3. Tom Hanks napísal knihu, ktorá chytí za srdce

Tom Hanks O nezvyčajných ľuďoch a písacích strojoch

Zdroj - Martinus.sk

Nie zriedka sa stáva, že známi speváci, herci, politici, či športovci zabŕdnu aj do spisovateľského chlebíčka a vydajú literárne dielo. Tak sa stalo aj v prípade amerického herca a režiséra, držiteľa dvoch Oscarov - Toma Hanksa.

Na svojej knihe sedemnástich poviedok s názvom O nezvyčajných ľuďoch a písacích strojoch pracoval od roku 2015. „Písal som pri natáčaní v New Yorku, Berlíně, Budapešti a v Atlante. Písal som na dovolenke. V lietadlách, doma, v hotelových izbách. A každú poviedku som napísal na inom písacom stroji,“ uvádza herec.

Vo svojej debutovej zbierke príbehov s citom a humorom preniká do ľudských životov a odkrýva ich slabosti. Príbehy spája jedna vec: v každom z nich hrá rolu pisateľ, niekedy úplne nepatrnú, inokedy ústrednú. Tom Hanks vidí do vnútra človeka a píše o ňom s takou naliehavou empatiou a úprimnosťou, že čitateľ sa ťažko ubráni dojatiu či melanchólii.

Avšak napríklad britskí kritici veľké nadšenie s Hanksovou prvotinou nezdieľajú. Tvrdia, že „s jedinou výnimkou, by mohla byť debutová zbierka poviedok Toma Hanksa dielom samotného Forresta Gumpa“.

Vy si však vytvorte vlastný názor a my budeme veľmi radi ak sa sa s nami podelíte o vaše postrehy.

Akcie v eshopoch, ktoré nás zaujali

Market24.sk výpredaj

Obľubený eshop market24.sk stále pokračuje v jesennom výpredaji. Kliknite si na ich stránku a vyberte si niektorý z produktov so zľavou až do výšky 75%.

Hej.sk ponuka pre domácich miláčikov

V internetovom obchode hej.sk prebieha momentálne skvelá akcia na výrobky pre domácich miláčikov. Nenechajte si ujsť príležitosť výhodne nakúpiť


Andreashop.sk súťaž

Vianoce v AndreaShop.sk už začali. Chcete sa zapojiť do predvianočnej súťaže a každý týždeň mať možnosť hrať o sušičku alebo vysávač? Pozrite si ich akciu a buďte na Vianoce pripravení už teraz 🙂

O autorovi

Veronika Ivánová
 

Veronika vyštudovala masmediálnu komunikáciu a preto jej práca v novinách, či písanie článkov nie sú cudzie. Zbožňuje cestovanie a ako hovorí, minula by posledné peniaze na akýkoľvek výlet (a dobré jedlo). Rada športuje a zaujíma sa o módu, kozmetiku a lifestyle. Rada všetko dokumentuje a tak si jej fotky, videá a príspevky môžete pozrieť na jej Instagramovom profile alebo Facebooku.
Viac článkov od tohto autora