6 výhod odolných telefónov – toto všetko vydržia!

odolný telefón veľký displej

Zdroj: Androidauthority.com

Všade kam sa pohnete so sebou nosíte mobil a bojíte sa, že vám spadne, poškriabe sa, či rozbije – máme pravdu? Aj keď najnovšie smartfóny, ako napríklad iPhone 12 prešiel rôznymi užívateľskými testami proti doškriabaniu a pádu, vďaka svojej keramickej obrazovke Apple stále odporúča nosiť ho v puzdre (to isté platí aj pre nie príliš odolný Galaxy S21).

Takže svoj nový smartfón oblečiete do pekného puzdra, možno s úchytkou na prst alebo šnúrkou okolo krku pre väčšiu bezpečnosť, nalepíte si ochranné sklo na displej, a nakoniec váš nový ultra tenký a ľahký smartfón vôbec nie je ultratenký a ľahký. Ak je to aj váš prípad, možno je čas zvážiť tzv. odolný telefón

Čo je to odolný telefón?

Odolný telefón je špeciálny typ telefónu v odolnom puzdre, ktorý je tak chránený pred poškodením, vodou, nárazom, prachom, blatom. Odolné smartfóny sú navrhnuté tak, aby prežili extrémne počasie a hrubé zaobchádzanie, takže sú ideálne pre ľudí, ktorí pracujú vonku alebo v drsnom prostredí.

Je tiež ideálny pri vykonávaní rôznych extrémnych športov, ako je plachtenie či lezenie po skalách, pretože ho nepoloží voda ani blato. A zvyčajne disponujú množstvom užitočných funkcií, ktoré nedokáže replikovať žiadny iPhone alebo Samsung Galaxy.

Ak ste už unavení z večne rozbitého displeja a uvažujete nad kúpou odolného mobilu, prečítajte si 6 najväčších benefitov odolných smartfónov, ktoré vás možno presvedčia.

odolný telefón výhody

Odolné telefóny zvládnu extrémne podmienky. Zdroj: Tigermobiles.com

1. Batéria, ktorá vydrží

Pamätáte si časy, keď mali telefóny vymeniteľnú batériu? Aký ľahký bol život s nimi! 

Stačilo zasunúť náhradnú batériu a za pár sekúnd ste boli zasa na 100% nabití. Niektoré odolné telefóny nimi disponujú aj dnes. Tomuto jednoduchému riešeniu nemôžu konkurovať ani telefóny s najrýchlejším nabíjaním. 

Batéria s 4 000 mAh je v dnešnej dobe štandard, ale čím väčšia, tým lepšie. Medzi odolnými telefónmi nájdete aj také s batériou až 9000 mAh, čo znamená, že vám mobil vydrží až niekoľko dní deň bez toho, aby ste ho museli nabíjať.

odolný telefón výhody

Viete si predstaviť, že by vám mobil vydržal 5 dní bez nabitia? Odolný telefón to dokáže. Zdroj: Techadvisor.co.uk

2. Extrémna odolnosť

Tieto telefóny vydržia všetko. Nič sa im nestane, ak spadnú na zem na akýkoľvek tvrdý povrch, alebo ak ich ponoríte do vody či dokonca do čistiaceho prostriedku – to nie je úplne odveci v dnešnej dobe, keď dezinfikujeme pomaly všetko, však? 🙂

Väčšina odolných telefónov prežije pád z výšky 1,5 metra bez poškodenia. Odolnosť telefónu voči cudzím látkam je označená kódom IP, zvyčajne IP68.

Číslo 6 v tomto hodnotení znamená, že telefón je prachotesný, zatiaľ čo 8 znamená, že telefón je vodoodolný.

Každý telefón podlieha iným normám, preto niektoré mobily s označením IP68 môžete ponoriť do hĺbky v rozmedzí 1-3 metrov a dĺžka doby ponorenia môže tiež variovať v rozmedzí 30-60 minút.

Ak mobil disponuje najvyšším stupňom extrémnej odolnosti IP69 znamená to, že je schopný odolávať aj postreku kvapalinou s vysokým tlakom a vysokou teplotou.

odolný telefón výhody

Odolný telefón prežije pád z výšky viac ako 1 meter a zvládne dokonca ponorenie do vody do hĺbky niekoľko metrov. Zdroj: Okay.sk

3. Dual SIM

Množstvo odolných telefónov podporuje dve SIM karty, čo im pridáva na ďalšom type odolnosti: odolnosť signálu. Ak ste ochotní platiť dvoch operátorov, aktivácia dvoch SIM kariet v telefóne spraví zásadný rozdiel medzi tým, či máte v čase krízy signál alebo nie. 

Predstavte si, že visíte niekde na skale, stratili ste sa v lese alebo ste niekde inde mimo dosahu siete. Dve SIM karty vás môžu v takomto prípade zachrániť.

Lebo povedzme si úprimne, asi so sebou nenosíte dva bežné mobilné telefóny pre prípad núdze.

odolný telefón dual sim

Dual SIM vás dokáže zachrániť v prípade, že stratíte signál u jedného z operátorov. Zdroj: Cnet.com

4. Nádherné fotky a veľký displej

Možno ste sa už niekedy dávno stretli s odolnými telefónmi a hneď ste ich kúpu zavrhli, pretože to boli robustné, škaredé, ťažké ''tehly'', pri ktorých bola kvalita fotoaparátu a displeja druhoradá. Ale pokiaľ ide o dnešné odolné smartfóny, tieto funkcie nijako nezaostávajú za klasickými smartfónmi. 

Možno nemajú 4 či 5 objektívov, aké sa nachádzajú na vlajkových telefónoch, ako sú iPhone 12 Pro Max alebo Samsung Galaxy S21, ale fotoaparáty, ktorými disponujú, majú dostatok megapixelov a robia krásne fotografie a videá – sotva sa líšia od fotografií vyhotovených najnovšími klasickými smartfónmi.

Napríklad taký Evolveo Strongphone G7 má zadný 13Mpx fotoaparát s LED bleskom a predný 5Mpx fotoaparát na selfíčka. Okrem toho dokáže natáčať videá vo Full HD rozlíšení, čo je naozaj veľmi slušné.

Nebojte sa, že by ste s odolným mobilom nemali čo robiť vo voľnom čase. Rovnako si užijete sledovanie filmov, videí, hranie hier, či len tak scrollovanie na sociálnych sieťach, ako na klasických mobiloch.

Odolné moderné telefóny majú veľký a prehľadný displej s uhlopriečkou nad 5", ktorý sa nepoškriabe a nepraskne. Čo vám pri bežnom mobile nikto nezaručí.

odolný telefón výhody

Moderné odolné smartfóny disponujú krásnym veľkým displejom, ktorý nepoškriabete. Zdroj: Okay.sk

5. Veľkosť a hmotnosť

Zatiaľ čo niektoré z najnovších odolných telefónov sú takmer na nerozoznanie od štandardných telefónov, niektoré sú stále objemné, no sú na to hrdé. 

Niektoré odolné mobily sú hrúbkou a hmotnosťou podobné klasickým mobilom, no nezabúdajte: nepotrebujú žiadne ochranné puzdro.

porovnanie odolných mobilov a klasických

Niektoré z týchto telefónov sú odolné a niektoré štandardné. Celkom ťažké pri niektorých uhádnuť, ktorý je ktorý, však? Zdroj: Cnet.com 

6. Nízka cena

Ak si chcete kúpiť štandardný mobil, nejednému človeku sa z jeho ceny zahmlí pred očami. Cena najnovších modelov na trhu sa v pohode vyšplhá aj nad 1000 EUR. Rozhodnete sa, že si predsa len doprajete, kúpite si ho a nebodaj vám o mesiac spadne na zem… Prinajlepšom si to odnesie len prasknutý displej, no aj jeho oprava niečo stojí. 

A teraz si predstavte, že si kúpite odolný telefón do 200 EUR, ktorý je tiež nabitý skvelými funkciami, a čo je najlepšie – je takmer úplne nezničiteľný! Nemusíte míňať peniaze na ďalšie ochranné puzdro alebo ochranné sklo, či nebodaj na opravu. To sa oplatí, nie?

Je odolný telefón pre vás to pravé?

Ak chcete mať najnovší model s pokročilým zachytávaním videa, fotografie ako z profesionálneho fotoaparátu alebo procesor výkonnostne podobný notebooku, odolný telefón nenahradí súčasné štandardné mobily.

Ak vás ale unavuje večne rozbitý displej či objektív, obúchané rohy, alebo sa venujete dobrodružstvám v prírode či dobrovoľníctvu, popremýšľajte nad ním – poslúži vám na dlhé roky a prežije extrémne podmienky.


O autorovi

PR článok
 

Ak máte záujem o napísanie kvalitného a zaujímavého PR či natívneho článku, naši copywriteri sa o to postarajú. Napíšte nám na: hello@kombo.sk. (PR článok nemusí vyjadrovať názory redakcie.)

Pridajte komentár ku článku

avatar