S krátkym alebo dlhým rukávom? Polokošeľa, ktorá sa hodí pre každého pána

polokosela

Pánske polokošele patria medzi obľúbený kúsok mnohých pánov, ktorý musia mať zaručene doma vo svojom šatníku.

Polokošeľa je veľmi populárna a to hneď z mnohých dôvodov, medzi ktoré patrí hlavne to, že polokošeľa sa vyrába z veľmi príjemného materiálu ako je bavlna a teda sa v nej budete cítiť veľmi pohodlne.

Keď si polokošeľu porovnáme napríklad s klasickou košeľu hneď vidíme ten rozdiel aj čo sa týka štýlu a strihu. Pretože ako je to v prípade klasickej pánskej košele, ktorú napríklad mnohí páni nemajú veľmi v obľube tak práve naopak, vďaka svojmu ležérnemu štýlu si polokošele vybudovali svoje popredné miesto a na tejto stránke nájdete zopár inšpirácií.


Ako si vybrať správnu polokošeľu

Aj pri výbere a na to ako nosiť polokošeľu by ste nemali na niektorú z týchto základných pravidiel.

Polokošeľa by vám určite nemala byť veľmi obtiahnutá, teda veľmi na telo. V polokošeli by ste sa mali cítiť pohodlne a nemala by vám určite brániť v pohybe, takže pri výbere tej správnej veľkosti myslite na to, aby vám ta veľkosť dobre sadla.

Ďalším našim odporúčaním je to, že keď sa vyberiete niekam na oficiálnu udalosť, kde by ste mali vyzerať trošku viac elegantnejšie a formálnejšie, ale nemáte chuť si obliecť košeľu a radšej zvolíte polokošeľu, musíte si dávať pozor na to, s čím túto polokošeľu skombinujete.

Ako už nadpis tohto článku napovedá, povieme si niečo aj tom či je lepšie si vybrať polokošeľu s krátkym alebo dlhým rukávom.


Polokošeľa s dlhým rukávom

Možno ste si aj vy všimli, že väčšinou sa polokošele nosia s krátkymi rukávom a počas jarných a letných mesiacov.

Áno, počas tohto obdobia je to naozaj skvelým riešením, pretože polokošeľa nepôsobí tak neformálne ako obyčajné tričko a to vďaka tomu, že má golier ako košeľa čo ju odlišuje od obyčajného trička a materiálom a strihom sa polokošeľa podobá skôr na tričko čo vám zaručuje to, že sa v nej budete cítiť pohodlne. 

Ale čo v prípade, keď teplota vzduchu trošku klesne? 

Máme pre vás riešenie a ním je polokošeľa s dlhým rukávom. Takáto polokošeľa sa dá skombinovať s hocičím. Ak idete niekam von skúste ju skombinovať s nohavicami chinos a k tomu si obujte tenisky a navrch si oblečte napríklad koženú bundu.

Polokošeľa s dlhým rukávom je typ oblečenia, ktoré si môžete obliecť naozaj kamkoľvek pôjdete. A je skvelým riešením počas dní kedy už naozaj neviete čo si máte obliecť, pretože polokošeľa sa dá skombinovať naozaj s hocičím a okrem toho sa dá nosiť počas celého roka.


Polokošeľa s krátkym rukávom

Overená klasika. Aj tak by sa dala nazvať polokošeľa s krátkym rukávom.

Tak ako aj v prípade polokošele s dlhým rukávom, aj v tomto prípade si môžete byť istý, že nikdy sa nedostanete do situácie kedy nebudete vedieť čo si k polokošeli obliecť. Záleží iba na tom, aký výsledný look chcete docieliť. Či už formálny, ležérny alebo akýkoľvek iný.

Polokošeľa s krátkym rukávom sa výborne nosí počas horúcich letných dní. Vďaka priedušnému materiálu a krátkemu rukávu budete mať zaručenú termoregulácia a vy sa nebudete potiť.


Aký vzor polokošele by som si mal vybrať?

Odpoveď na túto otázku je úplne jednoduchá.

Vďaka tomu, že polokošele sú navrhnuté tak, aby sa dali využiť aj na každodenné nosenie, ale aj pri významnejších udalostiach si môžete vybrať z veľkého množstva vzorov.

Ak chcete niečo skôr decentnejšie a formálnejšie vyberte si jednofarebnú polokošeľu. Avšak ani v tomto prípade sa nemusíte obávať toho, že budete pôsobiť až veľmi monotónne a vyberte si takú polokošeľu, ktorej golier je inej farby. Takto aspoň trošku osviežite svoj outfit.

Polokošeľa ako sme spomínali má veľmi veľa výhod, medzi ktoré patrí jej strih a materiál, z ktorého sa vyrába. Ak máte sem tam dni kedy už naozaj neviete čo na seba, polokošeľa to zaručene istí.


O autorovi

PR článok
 

Ak máte záujem o napísanie kvalitného a zaujímavého PR či natívneho článku, naši copywriteri sa o to postarajú. Napíšte nám na: hello@kombo.sk. (PR článok nemusí vyjadrovať názory redakcie.)